Кой къде ще ражда и как?

  • 2 221
  • 42
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • София
  • Мнения: 2 671
Момичета има ли болница в страната пък било тя и частна където да се позволява на бащата да присъства на раждането и имате ли приблизителна идея за цената ( която при тези обстоятелства предполагам ще е   newsm09 )
Да, бащата може да присъства на раждането. Сигурна съм за Шейново, Тина Киркова и МД, таксата варира между 150- 200 лв.

# 32
  • гр.Банкя
  • Мнения: 287
Само не раждай в Майчин Дом - мизерия, грубост, корупция (с три думи) Confused
абсолютно съм съгласна с това мнение.

# 33
Здравей,родих преди месец в Тина Киркова-секцио.Тарифата е 500 лв.за избор на лекар.Не съм плащала нищо повече.Родих при доктор Киров и съм страшно доволна от отношението му , а и от отношението на целия персонал на болницата.

# 34
  • Мнения: 832
Момичета има ли болница в страната пък било тя и частна където да се позволява на бащата да присъства на раждането и имате ли приблизителна идея за цената ( която при тези обстоятелства предполагам ще е   newsm09 )
В Св..София - цената е 200 лв, доколкото знам.

# 35
  • Мнения: 5 103
Аз също съм се насочила към Тина Киркова.
С болницата няма да имам финансови отношения само с моя доктор, той не е на трудов договор там , а само изражда и прави секцио.
Аз ще съм секцио, за ВИП стая само плащам на болницата.

# 36
  • София
  • Мнения: 376
и аз съм се насочила към Св. София. В петък бях на Училище за родители, което провеждат там, разгледахме болницата, обасниха точна за парите - 500 лв. избор на екип, 100 лв. - да се ражда във ВИП зала, 100 лв. присъствие на бащата, по 30 лв. на ден престой във ВИП с 2 легла и по 75лв . за престой във ВИП с 1 легло.
Поносимо е - и цените и обстановката..

# 37
  • Мнения: 2 494
Аз родих в "Св.Анна"  - окръжна болница, при д-р Жекова. Много съм доволна и от нея и от целия екип. Страхотно отношение. Не е лукс, но това си е в БГ:)
Пари не ми е искала, след като родих и всичко мина и дадох и почерпих акушерките.

# 38
  • Мнения: 1 393
Родих преди 6месеца и нещо в Шейново при д-р Ковачева и съм много доволна  Hug

# 39
  • Мнения: 357
В Тина Киркова от тази година присъствието на бащата върви с избор на лекар и ВИП зала, така че става 700 лева.
Аз ще съм там секцио с избор на лекар.

# 40
Аз съм се ориентирала към Шейново.Чувала сам че д-р Албена Гагова е добър и отзивчив лекар.Още не съм се уговорила и незнам колко ще иска.някой има ли информация за нея?(в търсачката няма почти нищо)

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 688
 Thinking
 Тина Киркова (Св. София), Д-р Людмила Лазарова
 Laughing

# 42
  • Мнения: 136
Моя позната, която скоро ще ражда ми разказа, че се е насочила към Правителствена болница.

Разказа ми със страшни суперлативи, относно обстановка, оборудване и техника и отношение на лекарите.
Било доста скъпо. Нормален преглед ти е не по-малко от 50 лв., а самото раждане само е над 1000 лв. официално и отделно си плащаш консумативи и др. такива.

Обстановката, което явно е хубавото, не напомняла по нищо болница.
Имало музика навсякъде и обзавеждането било доста комфортно.

Аз нямам никакви лични впечатления.
И съм далече от мисълта, че всяко скъпо нещо обезателно означава, че е по-качествено.
Не и в България!

Все пак някоя от вас може би има преки впечатления?
Раждах (нормално) в Правителствена през август и имам относително пресни впечатления. Битовите условия са отлични; родилките са малко, което означава, че докторите обръщат достатъчно внимание на всяка поотделно (както и на бебетата); докато бях там и за момент не съм се усъмнила в професионализма и компетентността на лекарите и екипа, изключително съм доволна от отношението на всички.

Що се отнася до цените, горните цифри са силно преувеличени. Болницата работи със Здравната каса и самото раждане е безплатно, аз не платих НИЩО. Ако обаче цялата бременност се проследява там - това предполагам ще излезе около 700-800 лв, тъй като лабораторията им не работи с касата (и е една от най-скъпите), а само прегледите с ехограф са по 50лв (ехографа е много нов и модерен). Уговорката с доктор и екип предполагам също би натоварила допълнително бюджета  Laughing Във всеки случай в болницата държат последните изследвания и прегледи от бременността да са правени там, макар че мисля, че ако отидеш директно да раждаш няма да те върнат Simple Smile. Аз отидох 45 дни преди термина си и си правих там последните изследвания, които излязоха общо около 350 лв. и това е всичко, което съм плащала. Много добро впечатление прави, че всичко се плаща на каса и се издават бележки. Никой не иска никакви пари на ръка! Нищо не се плаща допълнително!

Горещо препоръчвам болницата на всички, които искат да се чувстват като нормални хора щастливи от това, че раждат, а не изтормозени, навикани, пренебрегвани, каквато за съжаление е практиката в повечето български болници, дори да си платиш.

Общи условия

Активация на акаунт