Гримиране - идеи, техники и предизвикателства - 58 тема

  • 67 029
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 214
Остави си веждите на мира, много са ти хубави, като ти влезне муха в главата и няма изкарване.
Грима ти е много много хубав.

# 616
  • Мнения: 596
Престраших се веднъж да се покажа и сега ще ви досаждам редовно  Blush
Любим ежедневен грим-само с молив


Аленка супер са ти веждите, а миглите ти винаги много ме впечатляват  Rolling Eyes По колко слоя спирала слагаш? Извиваш ли ги?  newsm03

# 617
  • Мнения: 170
Скрит текст:
Дано не съм сбъркала мястото, но някой може ли да ми сподели мнение за сенките на Диор? Рядко използвам сенки, но много харесах една тяхна палитра, а нямам никакви наблюдения за качеството им. Благодаря предварително за всяко мнение.
Коя палитра?

Алена, взех си розовата от пролетната колекция
Скрит текст:

# 618
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Оооооо, честито  Blush Heart Eyes Ще чакаме да разкажеш за нея и да покажеш гримове, ако не се притесняваш  Peace

Тези палитри се ползват и със суха и с влажна четка  Peace В първия случай стават по-леки и пудрени гримове, а във втория се постига по-интензивен цвят  Peace Тсзи палитра, като че ли е за по-лек и ефирен фейски грим и не си представям как ще е с влажна четка, но ще разгледам в нета отблизо  Blush



Mari Lin, радвам се, че се престраши - ето пример как - като имаш правилни и хубави черти - само леко подчертаване е ефектно и достатъчно, но на мен и със сенки ми хареса  Peace

За миглите - моите са с много гъсти и фини косъмчета - винаги слагам само 1 слой спирала - на гъсти и фини мигли е немислимо да се трупа - ще стаен перде  Crazy Извивам с миглоизвивачката на Шисейдо и сега ползвам спиралата за извиване на Диор. Харесвам я, особена е, трябваше ми малко време да й свикна Simple Smile С извита четка е и по-гъст туш, гъсти ресни на четката Simple Smile Много ми допада извивката на четката - много е функционална за повдигане - моите прави и сочат напред. Много има какво да се желае, но не са ми даденост, боря се с тях  Crazy

# 619
  • Мнения: 170
Благодаря ти, Аленка! Точно така - резултатът е лек и ефирен грим. Именно това исках - леко озаряване и освежаване на зоната. Не умея да се гримирам и със сенките съм скарана, така че тези са идеални за мен. А, ако представлява интерес, ето и рекламното клипче за грим с тези сенки, https://www.youtube.com/watch?v=uoAclDmrv18

# 620
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Благодаря   bouquet С удоволствие ще го разгледам  Blush

А аз искам да попитам някой дали има сенки на Urban Decay от  Moondust серията - като Zodiac, но други цветове, например:

Solstice

 

Glitter Rock



Intergalactic



# 621
  • Мнения: 610
Здравейте от доста време ви следя Simple Smile Много ми харесва как се гримирате , никога не съм предполагала, че някой може да се гримира така, ако не е професионалист. Винаги съм искала да мога и аз така, но за съжаление не умея... Бих искала да ви попитам, ако не е много нахално, откъде да започна. Как да се науча така да се каже на някакви елеменарни техники и неща поне. Вие как сте придобили тези умения Simple Smile
Съжалявам май не съм много по темата ...

# 622
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Искамбебче, ето ти едно примерно видео. Със сигурност има още такива:

# 623
  • Мнения: 4 428
Здравейте от доста време ви следя Simple Smile Много ми харесва как се гримирате , никога не съм предполагала, че някой може да се гримира така, ако не е професионалист. Винаги съм искала да мога и аз така, но за съжаление не умея... Бих искала да ви попитам, ако не е много нахално, откъде да започна. Как да се науча така да се каже на някакви елеменарни техники и неща поне. Вие как сте придобили тези умения Simple Smile
Съжалявам май не съм много по темата ...

С много гримиране И СНИМАНЕ  Wink
Гримираш се, експрериментираш кое как става и накрая, като ти хареса това в огледалото - снимаш. Повярвай, на снимките ще се чудиш, как си харесала гримът първоначално  Crazy Там всяка мъничка грешка, се превръща в очеизбождаща мазаница  Mr. Green
И в началото - гледаш клипчета в нета за идеи и показване на техники  Peace

# 624
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Здравейте от доста време ви следя Simple Smile Много ми харесва как се гримирате , никога не съм предполагала, че някой може да се гримира така, ако не е професионалист. Винаги съм искала да мога и аз така, но за съжаление не умея... Бих искала да ви попитам, ако не е много нахално, откъде да започна. Как да се науча така да се каже на някакви елеменарни техники и неща поне. Вие как сте придобили тези умения Simple Smile
Съжалявам май не съм много по темата ...

Аз съм тотален аматьор, но всичко, което правя ми доставя радост. Много съм далеч
 от профи изпълненията и като практика и на теория, но ми е приятно да споделям и чета по темата.

Започнах да се уча тук в темата - преди 3 години, когато се върнах на работа след първото майчинство.

Иска се много практика (ежедневни упражнения), споделяне и лично осмисляне. Както и да ти казва някой така или иначе да правиш .... минава време, докато тази информация намери мястото си в теб  Blush

От първите си крачки до сега - всичко съм споделяла тук - далеч не всичко ми е харесвало, но човек така се учи.

Сигурна съм, че никога няма да се почувствам напълно "научена" .... все ще има какво да се доработва, дообмисля и т.н.

Двата преломни момента за мен бяха:

1. Да проумея, че няма лоши цветове - всеки цвят може да ти стои - зависи къде е положен, с какво е комбиниран, в какъв тон е подбран ....

2. Да разбера каква форма и костна постановка има лицето ми и какво е подходящо за него. Прехласвах се по снимка в нета и исках да я повторя, а беше невъзможно, не само заради уменията, но и заради различната "основа", на която се рисува  Peace



Можеш да започнеш с това да разгледаш лицето си - форма и посока на очите, костта и т.н. и а огледаш в нета за снимки на някой, който има подобни дадености и ти допада как се гримира.

Да си набавиш четки, база, базова палитра и да започнеш  Peace



Радвам се, че имаш ентусиазъм и ти желая вдъхновение и смелост  Peace

# 625
  • Мнения: 596
Аленка, днес точно разглеждах първите предизвикателства и първите ти опити и останах изумена какъв напредък имаш от тогава  newsm53
И усета за комбинация на цветовете и това кое къде да нанасяш и да се съобразяваш с костта ти, да съобразяваш очната линия с формата на очите ти...  smile3501 Много, много си се усъвършенствала  newsm03 Много ме амбицираш да качвам и аз по-често снимки и да се допитвам до вас. Прави ми впечатление и, че вече имаш много точна преценка за нещата, даваш страхотни съвети... наистина някои неща са дарба, но явно някои се учат  smile3521

П.П. защо вече не правите предизвикателства?

# 626
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Благодаря  Blush

За предизвикателствата   май няма много желаещи  Rolling Eyes Иначе аз съм много "ЗА"  - голяма провокация са към самия себе си - да надскочиш себе си Simple Smile

Когато участвах - рядко се падаше това, което искам, но имах трепета да се хвана и да действам и имах големи лични резултати  Peace Надскачах личните си очаквания - какво бих могла да на направя  Blush Иначе - спрямо другите - нищо особено, но не това е важното, не съм имала цел - да съм по-добра от някого Peace

# 627
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Искамбебче, ето ти едно примерно видео. Със сигурност има още такива:
Скрит текст:


Минута 8.30 ,коя четка използва за опушване на черния молив?
Или по-скоро да ми кажеше бюджетен заместител,защото предполагам използваната в клипа ще ми е скъпичка.

А вие каква четка ползвате точно за тази зона окото?

# 628
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Тази от клипчето не знам коя е, но виж тази: https://www.zoeva-shop.de/en/makeup-brushes/eye/226-smudger/a-8000125/

# 629
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Като че ли ползва малка плоска четка с твърд косъм, доста плоска ми се видя  Peace



А аз ползвам малка (плоска) скосена четка, но с нея директно нанасям сенки там, не блендвам нанесен молив  Peace

Общи условия

Активация на акаунт