даите съвет как да се учим на гърне

  • 1 249
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 144
Това си е сериозен проблем и при нас. Сега махам памперса след обед до къпането. Има много гащи и панталони за пране. А знае какво  и къде трябва да се прави - всеки път когато с баща и тръгнем към тоалетната, тя отбелязва какво ще правим.   Laughing  Laughing Слага си куклите да пишкат на гърнето, но тя.... нещо не си пада по тия работи. Една сутрин като стана си каза, че има пиш, помперса беше сух, значи навреме,но до там... нито се изпишка, нито повтори да си каже. Чакам да видим до къде ще стигнем. Така и е по-лесно на гадинката.  Laughing  Laughing

# 16
Според мен просто още й е рано. Дай й малко време, примерно една седмица остави гърнето на видно място, но изобщо не й говори за това. При нас стана така: на 1г. 11 м и 1 седмица й обясних: големите ходят с гащи, а не с памперси и ходят в тоалетната или на гърнето. Три-четири дни се инатеше и казвахе, че си иска памперса и аз изобщо не я насилвах. След като си показа характера на 5-тия ден сутринта стана и каза "искам гащи" и оттогава да е имало 2-3 произшествия като се заиграе. Да добавя - за първи път се опитах, да я сложа на гърне на 9-10 мес. - последва истеричен плач от страх и аз скрих гърнето, втория опит - около 1г. и 4-5 м. - същото. Така, че моят извод е: всичко с времето си.

# 17
  • София
  • Мнения: 15 219
Опитай просто да махнеш памперса. От раз. Няколко дни ще имате произшествия и ще се наложи да переш повече гащички и панталончета от обикновено Laughing, но според мен много скоро детето ще се научи да си казва.

Подкрепям newsm10, но поизчакай времето да се затопли, че в тоя студ да не изтине детенце.

Аз имах предвид махане на памперса в къщи. С парното е достатъчно топло-няма да изстине детенцето. Навън още не съм махнала памперса точно защото се притеснявам да стои мокър в студа (ако пропусне да ми съобщи, че иска да пишка).

# 18
  • гр. София
  • Мнения: 18
Здравейте!

Ох, ние също имаме този проблем - Цвети е вече на 2 год. и 8 мес. Преди да навърши годинка си мислех: сега още не може да сяда добре, после: не стои стабилно на крака, след това: още не може да ходи както трябва, как да я слагам на гърне, та изчаках да си стъпи стабилно на краката. Пробвах от време на време да я слагам на гърнето /без резултат/ и понякога я оставях по гащички без памперс, но не се е напишквала. Всъщност сериозните опити започнах късничко - малко преди да навърши 2 годинки.  Слагах я през 15 мин., преди ядене, след ядене, издържах я навън като сме на разходка и какво ли още не. Даже един-два пъти съм я държала по един час на гърнето. Без резултат. Започнах да махам памперса сутрин до обяд и после като се събуди от следобедния сън до вечерта - детето издържаше по 4 часа без памперс /без да се напишква и без да свърши нещо на гърнето или на седалката/.
През октомври тръгна на ясла. Мислех си, че там ще види от другите деца и ще се научи. Още първите дни в яслата ми казаха, че там Цвети пишка на гърнето. Зарадвах се, но започнах да се чудя защо вкъщи не иска. Мина известно време и пак попитах в яслата дали пишка на гърне. Казаха ми, че и те се притеснявали, защото забелязали, че хем не пишка на гърнето, хем памперса и остава сух. И си признаха, че всъщност никога не е пишкала на гърнето там. Представяте ли си: от 9ч. сутрин до 16ч.-16ч30 следобяд стиска. И чак малко след като се приберем вкъщи памперса е мокър.
Понеже беше болна /вирус ли, ангина ли/ и си беше вкъщи две седмици, след това ходи два дни на ясла и пак се разболя, реших, че ще успея да я отуча докато си е вкъщи. Първият ден махнах памперса сутринта и я оставих по гащички. До 17ч - нищо. През деня многократно я слагах на гърнето. След 17ч. сложих памперса и скоро след това  имаше двоен резултат. И сега сме така - махам памперса сутрин, обувам гащички, до обяд - нищо, след като обядва /и след като безрезултатно поседи на гърнето/, слагам памперса и я слагам да спи. След десетина минути тя ме вика и казва, че памперса е мокър /а понякога и акан/. Това се повтаря и след следобедното спане.  Ако в някой от тези интервали я оставя с памперс, тя след известно време сама го маха. 
Чудя се ако изведнъж скрия памперсите и я оставя докато не може да издържа... Но се притеснявам, че по толкова часове стиска, а и от психологическа гледна точка.
Дайте съвет какво да правя.
 

# 19
  • Мнения: 1 756
аз започнах да го слагам още от Осмият месец.Никаква работа не вършеше,но .............Сега го слагам когато почне да се напъва  Embarassedи става,но гледам да не го забавлявам много че забравя за какво е седнал Laughing

Общи условия

Активация на акаунт