женско име с "н"

  • 7 048
  • 101
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 8 921
Хм, тези, които сега стават родители /вкл. възрастта 25-35 години/ едва ли са обременени толкова с руската култура. И то проблем ни е съветската такава. Руската култура е богатство, признато в световен мащаб. А името не е руско.

П.С. Защо трябва да се мъчи авторката с буква, която явно не е по вкуса й?

искам да почета някого, обаче не на всяка цена
затова се опитвам да намеря име, което все пак да ми отговаря на личния вкус. не успявам и затова питам.
 
Ако кажеш името, което искаш да почетеш, може да предложим подобно, със същото значение, но с друга буква. Малко "Светла, на дядо Ламби", но, така или иначе, ако е Никол на Найден, примерно, пак връзката не е голяма. Peace

# 31
  • Мнения: 725
ММ предложи Нарния и Няголета  Peace

Последна редакция: сб, 03 яну 2015, 17:00 от МеждУ-зWeзд0-Бр0ец

# 32
  • Мнения: 3 031
за наталия и натали - прекрасни, обаче все пак в нашата част от европа се приема като руско...
Наталия звучи руско наистина, но Натали изобщо.

Освен име на известната рок-група, Нирвана е преди всичко философско понятие в будизма и джайнизма, свързано с постигане на блажено състояние на душевен мир, покой, абсолютно доволство.
Наясно съм, просто ми е станно за име на човек Peace

# 33
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 324
Познавам Нигрета  Heart Eyes
Невелина
Нелия
Нерея

Последна редакция: сб, 03 яну 2015, 17:17 от veni35

# 34
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
...Нирвана..
Цитат
Наясно съм, просто ми е станно за име на човек Peace

Може. За мен има много хубаво звучене (комбинацията на звукове в изговора) + самото значение  Heart Eyes

Познавам момиченце с това име (не е българче)  Peace

# 35
  • Мнения: 386
Ако кажеш името, което искаш да почетеш, може да предложим подобно, със същото значение, но с друга буква. Малко "Светла, на дядо Ламби", но, така или иначе, ако е Никол на Найден, примерно, пак връзката не е голяма. Peace
[/quote]

николина е името, по което търсим светла на дядо ламби Simple Smile




# 36
  • Мнения: 3 031
От Николина може Лина или Ина..

# 37
# 38
  • Мнения: 29 915
Аз харесвам Натали, Нора, Неда, Нина.

Нина на баба Николина  Peace идеално!

# 39
  • Мнения: 725
А на теб харесват ли ти имена с Н или просто искаш да уважиш въпросната Николина (баба ми се казва така)  Peace

# 40
  • Мнения: 3 922
Натали ми е много нежно и красиво име, а и изобщо не е с руски произход както няколко пъти вече ти казаха. Трябва даже да се радваш, че е интернационално - така няма да обяснява, ако все пак й се случи да поживее и в други части на света, какво е това име.
 Сещам се за Натали Портман, Натали Имбрулия, Натали Ууд, Натали Делон, Натали Кол. Е и за Наталия Водянова. Ама тя е рускиня и затова завършва на -я.

# 41
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
От Николина може Лина или Ина..

+1  Peace

# 42
  • Мнения: 25 846
Ноеми
Нася
Нели
Невин

# 43
  • София
  • Мнения: 44 284
Нолина няма сбъркано и надали ще обяснява как се казва, но това, че не ти допада е решаващо, принципно си е по-странно и нестандартно.
Иначе наистина Лина, Ина са някаква алтернатива... в случая просто бих избрала различно име, което наистина ми харесва, в крайна сметка сама пишеш, че не държиш на всяка цена... пък ако ти харесва мъжките производни, може ако имаш някога момче пак да се върнеш на размисли с тази буквата.

# 44
  • Мнения: 93
Натали, Никол или Наталия

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=426808

Последна редакция: сб, 03 яну 2015, 22:43 от .Iva.

Общи условия

Активация на акаунт