На ясла или не?

  • 1 434
  • 31
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 863
Ивко е на годинка и един месец,смятам след около месец да го пусна на ясла.Много ми е криво,защото знам,4е е малък все още и че доста ще боледува,но откъдето и да го мисля,няма друг на4ин.
С мъжа ми живеем в София,но смятаме да се връщаме към Бургас лятото или най-късно есента.Завършила съм семестриално една магистратура,от която оба4е имам още няколко изпита,тоест 2-та семестъра съм си ги записала и съм си ходила,но ми останаха няколко предмета,с които трябва да приклю4а(дано ме разбрахте какво искам да кажа).Много ми се иска до лятото да приключа с тях,защото съм сигурна,че ако се върнем в Бургас няма да имам волята да завърша магистърската степен.Проблемът е ,че трябва да ходя да се уговарям с преподаватели,да ходя до университета за да предавам курсови работи,ей-такива организационни неща,а през това време няма кой да гледа малкия.Варианта с детегледа4ката отпада,тъй като някакси не ми допада,изобщо нямам представа на какъв 4овек ще попаднем,а пък и не можем да отделим много средства за това.Затова за момента остава яслата.Аз си правя едни такива сметки да го оставям само ако имам работа до унивреситета,тоест да не го пускам всеки ден,само 4е не съм много сигурна дали в яслата ще го позволят.Уффф,много ми е объркано....
Вие как бихте постъпили newsm78 newsm78 newsm78

# 1
  • Мнения: 3 153
На твое място не бих го дала, особено след като ще се местите след 4-5 месеца-това ще бъде двойна адаптация и стрес за детето! Ако това щеше да е ясла, където ще ходи по принцип оттук нататък бих била по склонна да го дам. 
Аз дадох Иво на  ясла миналата седмица и все още не съм убедена, че искам да ходи и обмислям варианта да продължим с гледачка.

# 2
  • София
  • Мнения: 4 576
Както си решиш, но аз мисля,че е много малък. Нямате ли някоя позната (студентка) например, която да го гледа срещу заплащане, не всеки ден, а когато имаш нужда. Аз съм работила така. Или варианта почасово гледане в частни клубове, градини.... Много е малък още сякаш за ясла Thinking. Пак помисли. Моят ходи от днес, но е трудно, защото до сега не сме се отделяли. Успех.

# 3
няма нищо по хубаво от яслата.Въобще не се притеснявай.Моите племеници ходят от 10мес. сега голямата е на 7год. а малкия на 2,5год.Страхотни деца и здрави най вече.Като ги сравнявам с детето на кумата което не ходи на ясла са просто уникуми.

Последна редакция: ср, 08 мар 2006, 02:08 от Vivi

# 4
  • Мнения: 1 320
Аз си правя едни такива сметки да го оставям само ако имам работа до унивреситета,тоест да не го пускам всеки ден,само 4е не съм много сигурна дали в яслата ще го позволят.
Това е най добрия вариант .  Hug А и ти не си длъжна да даваш обяснения в яслата , пускай си бележки "по домашни причини " и всичко ти е ок. Успех! Grinning[/color]

# 5
  • Мнения: 484
letka,  1г. и месец, мъничко си е бебчо по добре недей, нека стане поне 1г и половина.
п.п. доколкото знам дете се пуска на ясла през летните месеци,та да може да привикне към средата и по малко да боледува през зимата , макър,че това май е доста относително .

# 6
  • София
  • Мнения: 1 324
Аз бах против яслите. Децата са малки - боледуват, страдат и т.н. Тръгнах на работа, майка ми гледаше детето и ... майка ми влезе внезапно в болница. Нямаше друг начин и го дадох на ясла. Адски плаках и се тормозех, но на него ме се отрази страхотно. Ходеше с голямо желание, научи се да се храни и пишка само. Песнички, стихчета, абе беше му купон. Ставаше с голямо желание. В началото беше хремаво всяка седмица. След това кашляше 2-3 месеца. От тогава до сега /вече е на детска/ няма проблеми. Доволна съм. Още помни сестрите и лелките и иска да ходим да ги види.

# 7
  • Мнения: 863
моми4ета,по4вате да ме разубеждавате...... Thinking
добре де,кажете ми тогава какво да правя-ако сега не я завърша тази пуста магистратура,изобщо няма да я завърша;върнем ли се вБургас,кой ще се разправя да пътува до София за един изпит,например Naughty
уффф,направо не знам какво да правя,здравето на детето ми е най-важно
но пък това пусто у4ене- #Cussing out #Cussing out #Cussing out
ама само аз съм си виновна,защото можех да го завърша,бях в 4-5 месец бременна и си викам айде това ще го оставя за после,много мразя да си оставям нещата недовършени ooooh!баща ми цял живот ще ми опява,4е съм си останала просто"бакла"(това иде от бакалавър  Sob)
 smile3515 smile3511 smile3514 smile3515

# 8
  • Мнения: X
letka, ти ако ще я завършваш тая магистратура заради баща ти, направо я зарязвай и си гледай дето Wink То толкова ядове, а да нямаш желание.........

Иначе аз съм за яслите, ако няма съществен проблем детето. Моята я пускам след двайсетина дни на година и половина. Сега ми се струва готова /дано  Praynig/, но на година и месец си беше  още бебе. Thinking

# 9
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Тръгнахме на ясла на1г 4м,никакви проблеми,ходи с огромно желание.Минахме през хремата,но на колкото и да го пуснеш няма да ви се размине.Детето ми ходеше с желание,обичаше си госпожите.Сега с малкото е по-сложно,ама то си е вечно болно,защото си имаме разни алергии ,но пак ходи на ясла.Сега си е удома от две седмици и всеки ден реве,че "ика ходи гадинка,ика гае децата''/иска да ходи на градинка,иска да играе с децата/.И между другото там я научиха да седи на гърне и да върши важните работи newsm68 и вече сме без памперс.

# 10
  • Мнения: 46 515
За мен на първо място е детето!
След нея редя останалите неща, но няколко изпита не биха били причина да я дам на ясла ...

# 11
  • Мнения: 2 270
Твърдо съм за ясла.Големият ми син го дадох на ясла на 10м,а дъщеря ми на11.На година и 1-2 месеца вече си ходеха на гърне съвсем спокойно.Хранеха се сами и даже се мъчеха сами да се обличат.Относно болестите-първите 2-3 месеца бяха с хреми и кашлици ,но хватката е да не спираш детето от ясла ако не е заразно разбира се.така то получава имунитет и като по голямо няма да имаш грижи с болести/естествено трябва и каляване,спорт и др/Изобщо ,колкото е по малко детето толкова по лесно приема раздялата и нама проблеми.Сега чакам малкият ми син да стане и той около годинка и ще го пратя и него.Не се сещам за нито един довод против ясла

# 12
  • Варна
  • Мнения: 176
Твърдо съм за яслата. А и не е много малък твоя бебо. Ние тръгваме на ясла следващия месец и мамите, с които съм говорила (и които са давали децата си на ясла) са много доволни. На моя мъник вече му е много скучно сам вкъщи и когато се вижда с други деца на негова възраст е много доволен и щастлив.

# 13
  • София
  • Мнения: 418
Аз също съм за яслата. На много неща се учат и с деца играят. От болести няма да избяга даже и по-голямо да е. Всички минават през такъв период.

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 704
имам чувството,че след две години тук ще прочета мнения за това колко  е добре едно бебе на 3-4 мес да се пусне на ясла,как така най-добре ще си изгради имунитет,ще порасне самостоятелно и най-лесно ще свикне с новата ситуация.

абсолютно никого, естествено, не ангажирам с мнението си,но за мен яслите са създадени единствено за деца,чиито родители просто няма как да гледат детето си поради работа и тем подобни. да го пусна,защото така ползва гърнето с два месеца по-рано или ще научи едно стихотворение и две песни? не,без мен  Naughty

letka,само ти можеш да прецениш дали ще се справиш с изпити и дете и какво ще ти струва това. успех с решението!

# 15
  • Мнения: 2 270
не става въпрос за това кога ще се научи детето да сяда на гърне ,а как ще се научи ,как ще се научи да бъде самостоятелно и не толкова зависимо  от мама.Изобщо как да се справя със различни ситуации.То не пораства като някое глезено детенце,а се научава да се съобразява и с други .Научава се на режим ,което пък е важно за напред в живота му .Всичко това се учи от най крехка възраст,каквато е яслата.Говоря от опита който имам като майка на 3 деца и леля на 6 племенника .Разликата от деца посещавали ясла и такива който не са е голяма./разбира се има и изключения/

# 16
  • Cobrs
  • Мнения: 791
И аз имах подобня дилема и сума ти време се чудех дали да дам малкат на ясла. Сама трябва да вземеш това решение и като много други решения, касаещи детето ти, няма как предварително да знаеш дали е погрешно или не. Моята дъщеря я дадох на ясла на годинка и половина (този февруари). Психически си беше съвсем готова за тази промяна - защото не й беше първата (гледала съм я аз, майка ми, приятелки и детегледачка, а понякога дори и татко й, освен това три пъти сме се местили в нов апартамент), а и защото много обича децата, винаги ги прегръщаше в парка и тръгваши след тях. Но на годинка и 1 месец определено нямаше да е подготвена за промяната. Не знам как е в клубовете за почасово гледане (предполагам че почти както в яслата, само че си плащаш). Аз лично с детегледачка не сполучих, но моята беше на 10 часов работен ден и имах доста по-високи изисквания от това да внимава дали детето няма да се удари и да е нахранено и преобуто. Варианта с някоя колежка студентка ми се вижда най-добър. Не знам дали си решила да правиш магистратура по свое желание, но не виждам смисъл да започваш нещо и да не го завършиш. Никога не знаеш кога ще ти потрябва тоя кетап. А и това, че си мама, не означава, че си само и единствено мама. Животът продължава и детето трябва да се вмести в твоя режим, а не обратното. Каквото и решение да вземеш, няма как да се предпазиш от грешки. Успех от мен!

# 17
  • Мнения: 396
Цитат
не става въпрос за това кога ще се научи детето да сяда на гърне ,а как ще се научи ,как ще се научи да бъде самостоятелно и не толкова зависимо  от мама.Изобщо как да се справя със различни ситуации.То не пораства като някое глезено детенце,а се научава да се съобразява и с други .Научава се на режим ,което пък е важно за напред в живота му .Всичко това се учи от най крехка възраст,каквато е яслата.Говоря от опита който имам като майка на 3 деца и леля на 6 племенника .Разликата от деца посещавали ясла и такива който не са е голяма./разбира се има и изключения



Абсолютно съм съгласна,въпреки,че нямам този опит Peace !Нищо не ти пречи да опиташ и да видиш,как ще се отрази на детенце.Вивиан също е на година и един месец и мисля,че е готова за ясла,мисля,че много би и харесало,подали сме молба и чакаме  bouquet .А това за боледуването според мен,ако не в яслата в детската градина пак ще си го изболедува(чувала съм от много хора,че по добре да боледуват като малки отколкото по големи).Ти си знаеш най-добре как да постъпиш   bouquet .УСПЕХ С ИЗПИТИТЕ Party!!

Последна редакция: пн, 13 мар 2006, 09:27 от Ellypr

# 18
  • Мнения: 1 756
твъдо съм за яслите

# 19
# 20
  • Мнения: 703
Вики, да те питам тогава къде ходите на ясла, защото и ние сме в св. троица и се чудя newsm78

# 21
  • Мнения: 175
Аз също съм за яслите но всеки сам си преценява.Мисля че каквото и решение да вземеш то ще е най-правилното,защото мама знае най-добре,слушай сърцето си.Успех и от мен. newsm10 newsm10 newsm10

# 22
  • Мнения: 234
Да споделя и аз. Големият го дадох на ясла на 1г7 мес. Ходи с триста мъки половин година, като една седмица беше там, 3 вкъщи. Накрая го спряхме с много алергии, направени няколко състояния пред задушаване и т.н. и т.н. Пуснах го по същата причина - да напиша дипломната си работа. Просто чаках момента, когато ще го дам за отглеждане в този род детски заведения и аз ще продължа живота си като образование, работа...Да, ама не стана така. Дори и дума не можеше да се отвори за връщане в ясла, беше половин година на безумно строга диета.
Та така до 3 и половина, когато го дадох на градина. Вече е в предучилищна.
Сега за бебето съм подала молба за ясла, но определено вече съм на мнение да отложа докато стане на 2, а тогава дали ще го пусна - ще преценя...
    И аз се присъединявам към препоръчания ти вариант - да намериш някоя студентка да го гледа, щом не е за постоянно....или пък редувай бабите.... Simple Smile
    Между другото, изумих се, като разбрах, че учителките от градините не си дават децата и внуците на ясла  Thinking - направо на градина, защото "малките деца имат нужда от майките си".

   

# 23
  • Мнения: 255
Подкрепям мненията, че най-подходящият вариант във вашия случай е наемането на  почасова детегледачка, предвид че ще се местите и ви е необходима помощ за гледането на детето  само за няколко часа. Тръгването на ясла е голяма промяна за едно дете и за толкова кратко време и с оглед на предстоящото преместване не ми се вижда удачно решение. Наесен вече детето ще е ще е по-голямо и можете да го пуснете на ясла, когато се върнете в Бургас.
С детегледачка детето ще свикне по-бързо, защото няма да се налага да сменя нито обстановката, нито режима.

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 22:54 от Tsveteto

# 24
  • Мнения: 3 200
Аз още не съм дала Еличка на ясла, майка ми я гледа., но мисля след 2-3 месеца да я пускам вече, да си общува по цял ден с деца, тя и сега си общува и си играе като са навън, но иначе ще й е по-интересно според мен

# 25
  • Мнения: 179
Твърдо съм против яслите и отделянето на детето на такава ранна възраст.Второто ми дете се роди,когато бях 3курс, и изобщо не ми е минавало през ума да го давам някъде,за да съм завършела.И дипломна работа си правих с него.Не е невъзможно.Но нека всеки сам избира варианти за себе си.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 969
За мен на първо място е детето!
След нея редя останалите неща, но няколко изпита не биха били причина да я дам на ясла ...
Peace

# 27
  • София
  • Мнения: 529
Аз също съм изцяло за яслите и единствено факта, че в момента мога да си позволя да си го гледам аз, е причината да не съм го дала на ясла. Никой не може да ме убеди, че няма разлика в това дали детето ти общува през деня с двама възрастни или с 10 деца като него например. Така че, успех!  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 2 936
да за яслите Winkслед 1година според мен е добре.

# 29
  • Мнения: 1 370
ЗА, ЗА, ЗА! Няма нация в света, в която майката да гледа детето си до 3 години. В началото ми беше странно и неможех да приема добре тази идея. Но в момента разбирам, че са си много прави чужденците. Не мисля, че покрай всички задължения, майката е способна да отдели време за детето си за игри, книжки, песни, танци и т.н. А пък и в яслата, той общува с такива като него, което според мен го забавлява много повече. Давай го детето и не се замисляй.

# 30
  • Мнения: 193
и аз съм "за" яслите. и да ти кажа от много майки научавам, че колкото по-рано толкова по-бързо свиква. е, то си зависи от детето, но все пак.... вярно е, че тръгнат ли на ясли и градини боледуват, но то и иначе като се срещат с мнго деца пак си боледуват. да ти кажа честно откак ходи на ясла, а то ще стане вече година на 04,04, Ники много порасна. вярно, чв началото един месец беше болна и добре, че си отложих подновяването на започването ми на работа, но после особено след 2-3 месеца всичко се нормализиара. е, боледуваме , но това си е неизбежно въобще. но иначе емоционално детето ми мого израстна. научава там много неща. не че аз в къщи не се занимавах, но сред децата се научават по-лесно и по-бързо много неща. имаше деца, които бяха почнали ясла на 1г.1.м. мога да ти кажа, че се справяха с много неща от някои "каки" на по 2г. така, че късмет!  thumbsup thumbsup thumbsup

# 31
  • Мнения: 7 430
ЗА
Според мен го дай  Wink а вече когато имаш възможност да си го гледаш ти - няма да го водиш.
Той е мъничък и ще свикне бързо - моят Вики вече направи почти месец там и се чувства много добре сред "свои" Wink

Общи условия

Активация на акаунт