90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 279

  • 28 840
  • 725
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 247
ДжейДжей - аз си мисля че няма да изостанеш Simple Smile а ще напреднеш, таман ще си с мен и Genni, ние почнахме на 01.01 Simple Smile

Ето и моя ден - Варива:
з-помело
о- Зелен фасул в гювеч и картофена салата
в - Същия зелен фасул със салата - айсберг, моркови и цвекло

Ходих и на спорт, до сега 2,5 вода но мисля да го докарам до към 3 Simple Smile

Последна редакция: сб, 10 яну 2015, 17:44 от Todi

# 691
  • Мнения: 4 393
Приключих с храненията за днес.
Ден 10, режимен.
З - банан;
О - ориз с къри и зеленчуци, салата айсберг;
В - същото, като количество по-малко, но не беше и наполовина;

За утре мисля да вечерям сладолед, че така ми се е приял. А на обяд не знам, още го мисля.

# 692
  • при моите любими
  • Мнения: 2 542
И аз не съм писала няколко дни. След втората четворка бях само - 500г., но ме навести МЦ и според мен това е основната причина. Реално имам още само 6 кг за сваляне и предполагам, че за оставащите дни ще е лека-полека. Днес съм на въглехидрати. з- киви, боб чорба и салата айсберг с чери доматки и краставица, за вечеря, същото. Даже вече съм гладна и мисля да хапвам и да лягам по-рано.  Peace

# 693
  • Мнения: 1 988
ПетяБГ, себе си пропуснах, като Настрадин Ходжа. Joy
ДжейДжей, за следващия път и аз ще си сготвя такова телешко. Мъжът ми много го обича.

# 694
  • Мнения: 270
Менюто за днес:
з- 3 кивита
о- печена скумрия и салата айсберг
в- печена скумрия 1/2 и салата айсберг
И тъкмо бях решила че всичко е ОК и преди малко изпих едно мляко с какао- много ме е яд  #Cussing out

# 695
  • Nederland
  • Мнения: 856
Привет на всички! Hug

Васко, страхотно изглеждаш! Hug Пожелавам ти и така да се чувстваш! А тази снежна снимка е един път! Направо ми се прииска да се отъркалям в снега, но тук нямаме. Laughing
Има го обаче момента при много от нас, че поглеждайки се в огледалото виждаме все още някогашният дебеланко, а не стройната фиданка,която сме сега. Не само тялото ни трябва да свикне с новото тегло, но и самите ние трябва да свикнем с новата визия! Wink Та в тази връзка да ти пожелая да не гледаш назад, вдигни самочувствието и не обръщай внимание на подхвърлените злобни коментари от разни дребни душици. И не си разваляй настроението! Hug

Хайде хаирлия да е на всички започващи днес - Боби,Даре и останалите! Hug

Сойке, ще ти дам една идея как да си направиш картофите, хем режимни,хем по-вкусни и диетични  от пържените:
Нарязваш си ги като за пържене, измиваш ги и ги подсушаваш много добре. Ръсиш всякакви сухи подправки, които обичаш (аз слагам чесън на прах,чубрица,къри,червен и черен пипер,куркума) и капваш олио или зехтин. Объркваш добре,подправките полепват добре върху картофите и ги мяташ в една тавичка,предварително застлана с хартия за печене. Трябва да са не един ред в тавичката. Пекат се на 230 гр. с вентилатор за 20-25 мин. Стават супер хрупкави!

Непокорната,  фурмите до 8 бр. са позволени, по принцип това е на ядене. Но предвид,че са калорични по-добре се ограничи до това количество за деня. Дано нямат добавена захар,обикновено пише по кутиите, но дано надписите да не са само на арабски. Laughing Аз също съм купувала в кутии и напр. тези от Тунис бяха без добавки, а имаше такива от Алжир с добавен глюкозен сироп.

Мими, може и да знаеш,но
Скрит текст:
За да е кефът пълен слагаш строопвафлата за минута върху чашата с кафе или чай, така карамела се отпуска и е още по-вкусна.! Wink Hug

Ох, моят кон да не види от вашите и избяга и той! hahaha Дано не е забегнал към БГ,че да си дойде по-рано! Wink Днес хапнах червено цвекло и морков за обяд и да видим! ooooh!

Сега съм метнала да готвя едни джолани със зеленчуци в чугунената ми тенджера и така ухаят,че ММ само обикаля около фурната и си поглежда часовника. Laughing

# 696
  • Edinburgh-UK
  • Мнения: 687
Здравейте!Ох мина плодовият ден ,обаче скоро идва следващият.След 12 през нощта как огладнях,малката се събуди и повращаше някакъв вирус беше лепнала и една не се изкуших да хапна но стиснах зъби.Изкарах го на 2 мандарини,тиква(по вашата рецепта стана много вкусна на другият плодов пак ще си направя,череши и салата с ябълки и моркови (която стана отвратителна),на другият плодов мисля да вечерям банани.И ядки си хапнах малко.Днеска съм на леща със картофи.Да ви питам за въглехидратният ден може ли в сладкишите да слагам яйца и мляко?Миналият въглехидратен си направих кекс и сложих 5 яйца .Сега мисля за утре слагети със доматено-гъбен сос и палачинки за вечеря но трябвало май да са без яйца и мляко . newsm78

# 697
  • Мнения: 1 073
Да вметна и аз една рецепта за режимни пържени картофи бе олио. Вземам един пакет замразени картофи за фритюрник изсипвам в тавата на един ред, посоляват, разбърквам и пека на  250 до зачервяване. От няколко месеца такива картофи пробутвам на децата за пържени и те и аз щастливи.

# 698
  • Мнения: 247
Аз се сетих нещо да питам, някой дали има рецепта за постен борш, присетих се нещо за тази супа и се чудя дали има вариант за 90ДД, без заквасена сметана разбира се Simple Smile, утре нали реших да си правя лучник и май ще ми е доста сухичко, та една супичка в тоя студ добре ще ми дойде, е в краен случай ще направя гъбена Simple Smile

# 699
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Аз правя едни фалшиви "пържени" картофи. Измиват се хубаво без да се белят. Нарязват се на дълго като за пържене. Пускат се в кипяща подсолена вода и се варят 5-6 мин. Отцеждат се и се разстилат върху хартия за печене. Поръсват се със сол и подправка по желание. В оригиналната рецепта е розмарин, но аз не обичам и слагав чубрица или чесън. Поръсва се и малко зехтин или олио. Пекат се на 200 градуса до зачервяване. Стават фантастични.

# 700
  • Мнения: 4 711
Добра вечер на всички,
Днес не съм се мерила, утре след ВХ деня. За днес:
З - ябълка
О - пълноръзрнести макарони + салата
В - малко кекс, няколко сладки, локум + черен шоколад

Мими, взе да се затопля тук, но много силен вятър имаше по едно време. Вземай бялото палтенце и шапката  Hug. А започнах един безплатен курс в една фирма, дали ще го бъде не знам, нещо ми звучи като да трябва да съм на 20-25 макс и да съм си изчистила графика за следващите година и малко.
Васко, много си добре. Дано се оправи всичко при теб, да не посягаш към сладкото и да споделяш само хубавите неща, които ти се случват.
swetla99, това за без яйца и мляко е за постен обяд. На вечеря може да има, но да не са преобладаващи или основата за сладките неща.

# 701
  • Мнения: 28 800
Мими, подсети ме ти ли спомена, че купуваш от Лидл сушени домати с каперси? Какво представляват консерва ли е някаква или във вакуумиран плик  newsm78
Пете в Буркан са! На Бареса, за телиатели са разкош! Във всичко ги бутам, ориз, боб, паста!
фифи вафлата от снощи си я оставих в кухнята! У нас е доста топло, карамелът беше омекнал и с ароматно кафе Лаваца, еййййй няма такъв кеф! В такива моменти ви разбирам защо обичате сладки неща!Това е най любимия ми час, сутрешното кафе в моята любима кухня, на спокойствие с таблета! Но все пак тези вафли, които донесе на ММ сестра му от Холандия бяха по вкусни! Тук купувам едни в светла кутийка с вятърни мелници! Може би има различни видове? newsm78
ММ досега ме мъкна да купуваме обектив за фотоапарата му! Свършил беше! После аз го помъкнах по магазините и веднага почна да мрънка.....! Знам си аз с мъже по магазини не се ходи! hahaha

# 702
  • Мнения: 5
И аз съм от групичката, започнала на 02,01  Wink. Имам малко кг.за сваляне /4-5/, но имам "големи проблеми" с количествата на сладките неща, които похапвам, дано успея да се превъзпитам в това отношение.

# 703
  • Мнения: 195
Здравейте!
Влизам съвсем не по темата, обаче не можах да издържа...Цяла Европа се тресе, загинаха толкова невинни хора, ние тука от 2 седмици говорим за ср*не?!? Светла им памет!
Чета ви, гледам, че няма промяна – едни и същи въпроси през два реда, никой не чете, всеки иска наготово, мрънкания, мрънкания, проблем с акането и пак отначало...Сори, яхнала съм метлата, ама напоследък не ми се отразява добре темата.
Успех на новите групи, четете внимателно информацията на първа страница, ако трябва по няколко пъти, и тогава питайте. Бъдете търпеливи и стриктни, резултатите ще дойдат!
Хубава вечер на всички ви желая!

# 704
  • Мнения: 255
Това е тема в която се обсъжда 90 ДД с всичките и негативи и позитиви така,че коментарите за микция,дефекация,колит или гастрит и проблемите свързани с тях са си на мястото.За това,което се случи във Франция,отзвука му по света и в България има друга тема.Там обсъждаме и пишем коментарите си При желание може да се влючите и Вие.

Общи условия

Активация на акаунт