Пазаруване от Aliexpress.com 42

  • 54 520
  • 732
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 4 768
Здравейте. Някой поръчвал ли е детски качествени кецове и маратонки?

# 376
  • Свищов
  • Мнения: 44
Може ли някой да ми отговори. За трети път вече питам. До 30лв. трябва да е поръчката от един потребител/магазин, или всичко което поръчваш наведнъж? За да няма мита и подобни.

# 377
  • Мнения: 1 783
До 30лв. трябва да е поръчката от един потребител/магазин, или всичко което поръчваш наведнъж?

hellen_a в горния пост са ти отговорили. С други думи сумата, за която ти поръчваш, не трябва да надвишава 30 лева, или ако надвишава съществуват други методи, при които това не личи поне външно на пратката. Wink Няма значение колко са магазините, от които поръчваш, дойде ли пратка за теб в България над 30 лева отива на митницата и дължиш данък.  bouquet

Сега видях, че цитата е твой, всъщност едното ти питане звучи като отговор и сигурно затова не ти пишат момичетата.

# 378
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Може ли някой да ми отговори. За трети път вече питам. До 30лв. трябва да е поръчката от един потребител/магазин, или всичко което поръчваш наведнъж? За да няма мита и подобни.

Различни продавачи=различни пакети . До 30 лв. трябва да е от един. Ако е над , пишете до продавача да декларира по-ниска цена на пакета.  Peace

П.С. Форумът е за доброволна взаимопощ, така че не е нужно да подчертавате за кой път питате  Peace

# 379
  • Свищов
  • Мнения: 44
До 30лв. трябва да е поръчката от един потребител/магазин, или всичко което поръчваш наведнъж?

hellen_a в горния пост са ти отговорили. С други думи сумата, за която ти поръчваш, не трябва да надвишава 30 лева, или ако надвишава съществуват други методи, при които това не личи поне външно на пратката. Wink Няма значение колко са магазините, от които поръчваш, дойде ли пратка за теб в България над 30 лева отива на митницата и държиш данък.  bouquet

Сега видях, че цитата е твой, всъщност едното ти питане звучи като отговор и сигурно затова не ти пишат момичетата.

Много ти благодаря. А през колко дни да пускам поръчки под 30лв.

# 380
  • Свищов
  • Мнения: 44
Може ли някой да ми отговори. За трети път вече питам. До 30лв. трябва да е поръчката от един потребител/магазин, или всичко което поръчваш наведнъж? За да няма мита и подобни.

Различни продавачи=различни пакети . До 30 лв. трябва да е от един. Ако е над , пишете до продавача да декларира по-ниска цена на пакета.  Peace

П.С. Форумът е за доброволна взаимопощ, така че не е нужно да подчертавате за кой път питате  Peace

Извинявам се ако е прозвучало нагло и нервно Simple Smile

# 381
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
До 30лв. трябва да е поръчката от един потребител/магазин, или всичко което поръчваш наведнъж?

hellen_a в горния пост са ти отговорили. С други думи сумата, за която ти поръчваш, не трябва да надвишава 30 лева, или ако надвишава съществуват други методи, при които това не личи поне външно на пратката. Wink Няма значение колко са магазините, от които поръчваш, дойде ли пратка за теб в България над 30 лева отива на митницата и държиш данък.  bouquet

Сега видях, че цитата е твой, всъщност едното ти питане звучи като отговор и сигурно затова не ти пишат момичетата.

Много ти благодаря. А през колко дни да пускам поръчки под 30лв.

След като предишната е изпратена.  Peace

# 382
  • Мнения: 1 783
От моя опит с поръчките мога да ти кажа, че  съм пускала и всеки ден по една поръчка под 30 лева и не са отивали на митница, но съм чувала, че по принцип ако има струпване при идването на няколко пратки в един и същи период, на един човек/на едно име/ , въпреки че са под 30 лв., и се засече, също могат да ги пратят на митницата и да ги обмитят общо. Досега на мен не ми се е случвало, но може да е късмет. Може да се включи някой от по-опитните - аз съм от 2-3 години в сайта.
   Аз лично не прекалявам, друга вратичка е да се поръчва на името на твои роднини и така да не те засекат с много пратки.

# 383
  • Мнения: X
Може би зависи от града, малко не ми се вярва в един голям град да помнят и си записват кой колко пратки получава. Последно поръчах 3-4 неща едновременно, горе долу пристигнаха по едно и също време, като последната беше за около 40 долара. И тъкмо се ядосвах, че ще трябва да ходя да се разправям до митницата, която ми е на час път, а съм с дете, което няма на кой да оставя и ми звъннаха от пощата (за пръв път ми звънят, даже леко се озадачих) да ходя да си вземам пратката. Тъй като съм извън София още не съм я взела, дали е възможно да ме сюрпризират там с плащане на ДДС? Както и да е, благодарна съм, че ми се размина разправията на митницата.

# 384
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
На продавача му е най-удобно да изпрати всичко в общ пакет. Т.е. ако предната поръчка не е изпратена, спокойно може да ги комбинира.
По принцип дори да имате 10 пратки на митница, всяка си е сама за себе си .  Peace

Така или иначе ако на пакета е декларирана ниска стойност и не е нещо обемно или електроника, обикновено не минава митница  Peace

# 385
  • Мнения: 60
Здравейте,

няколко въпроса от мен, не намерих инфо в началото на темата, а предполагам това, което ми излиза е ново за Али:

Получих само част от пратка. Преди можех да пусна диспут и да искам частично връщане на парите, но сега ми дава да си избера коя от стоките е получена и коя не и да поискам връщане на парите само за нея. Не смея да потвърдя получаването на другите стоки, защото не знам дали полс еще мога да искам връщане на парите за неполучените. В полетата за диспут обаче няма причина "неполучени някои стоки" или подобна. Случвало ли ви се е и какво се прави в такъв случай?

И другото: от вчера плащам през алипей, според вас по-лесно ли се възстановяват суми чрез тяхното плащане, или да си ползвам картата?

# 386
  • Мнения: 220
http://www.aliexpress.com/item/-/1930415733.html
някой поръчвал ли е такава раничка
тези дни получих това
http://www.aliexpress.com/snapshot/6456599092.html?orderId=65505537837584
http://www.aliexpress.com/snapshot/6178400673.html?orderId=63316370197584
http://www.aliexpress.com/snapshot/6435358975.html?orderId=65317272177584
От всичко съм много доволна и пристигнаха за 2 седмици Simple Smile Абсолщтно си отговарят едно към едно със снимките Simple Smile

# 387
  • Мнения: 60
Може ли някой да ми отговори. За трети път вече питам. До 30лв. трябва да е поръчката от един потребител/магазин, или всичко което поръчваш наведнъж? За да няма мита и подобни.

Различни продавачи=различни пакети . До 30 лв. трябва да е от един. Ако е над , пишете до продавача да декларира по-ниска цена на пакета.  Peace

П.С. Форумът е за доброволна взаимопощ, така че не е нужно да подчертавате за кой път питате  Peace


Аз съм имала поръчки над 30 лв, на които продавача е писал стойност 10 долара и пак са ми ги спирали на митница. Като отида, ми искат разпечатка от поръчката от сайта, на която да се вижда тракинг номера и стойността.

# 388
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 860
Може ли някой да ми отговори. За трети път вече питам. До 30лв. трябва да е поръчката от един потребител/магазин, или всичко което поръчваш наведнъж? За да няма мита и подобни.

Различни продавачи=различни пакети . До 30 лв. трябва да е от един. Ако е над , пишете до продавача да декларира по-ниска цена на пакета.  Peace

П.С. Форумът е за доброволна взаимопощ, така че не е нужно да подчертавате за кой път питате  Peace


Аз съм имала поръчки над 30 лв, на които продавача е писал стойност 10 долара и пак са ми ги спирали на митница. Като отида, ми искат разпечатка от поръчката от сайта, на която да се вижда тракинг номера и стойността.

Аз никъде не съм казала,че е гаранция  Wink Но ако на пакета пише 25$ , митницата е 100%. Докато ако пише 10$ има вариант да се размине  Wink

Имаше и много случаи за пратки с реална стойност под 30лв. , които въпреки това бяха на митница  Peace

# 389
  • Мнения: 7
Здравейте момичета, аз за първи път чувам за този сайт и попаднах случайно. Опитах се да прочета някоя и друга тема, но ми беше доста трудно. КАк стават нещата, как се поръчва, кога се плаща, моля ако някой може да ми обясни, много хубави неща има. Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт