проблеми с изхождане преди цикъл...

  • 1 676
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
здравейте, от няколко месеца точно по време на ПМС започнах да имам малки проблеми при изхождането...
на лекар не съм ходила и не ми се ще да ходя. не ми изглежда като голям проблем, а и винаги съм имала проблемен цикъл и лекарите казват, че като родя ще се оправи. ПМС-то ми е седмица или повече, различни симптоми. понякога главоболие и болки в кръста, а по-често леки болки в корема от време на време преди цикъла. с напредване на годините (на 27 съм) и ПМС-то става по-тежко, като бях по-малка съвсем го нямаше. от около година стана малко по-тежко през този период и освен физическите симптоми имам и кофти настроения.
може би от лятото се появи и този проблем при изхождането, все едно се получава лека цепка, има малко кръв, боли само по време на изхождане за секунди, през останалото време - нищо. когато цикъла ми свърши няма и помен от това чудо. дори мисля, че по време на цикъл също го няма, скоро ще си припомня, защото не ми е направило впечатление. по-скоро само по време на ПМС.

има ли други жени с такива проблеми и ако да, как да процедирам? пропуснах да кажа, че ям предимно сухи храни, а това започна след дълъг период (около 2 месеца), в който не ядях почти никакви меки и течни храни. моля ви, кажете ми, че има надежда и без да ходя на лекар (никой не обича, знам.. но изпитвам ужас само при мисълта)... странното е, че се появява само преди цикъл и се чудя каква би могла да е причината... това, че нещо се изменя на чисто клетъчно ниво по време на ПМС (мястото отслабва по някакъв начин?) и съпроводено от твърдите храни, може би? мисля, че това е най-логичното обяснение.

предварително благодаря

# 1
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Опитай да вземаш добавка магнезий един месец и виж на следващия как ще си. (Не съм лекар)

# 2
  • Мнения: 8 883
В този период често се получава водна задръжка и това е една от възможните причини  Peace

# 3
  • Мнения: 2
Like_Smoke, ще опитам с магнезий, така или иначе му се каня от известно време, но по законите на мърфи никога не се сещам, докато съм около аптека, че искам да си взема.
всъщност не знам дали той помага за тази водна задръжка (за която не знаех), но мисля, че би ми помогнал и за други тежки симптоми покрай цикъла...

Общи условия

Активация на акаунт