ПЕТокласници - 3

  • 44 277
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 14 133
Аник, след като има добър апетит и почти не боледува, няма от какво да се притесняваш.   Hug
Не може всички да сме приблизително по 2м високи.  Laughing
Тя е от грацилните , като Светльо.  Hug
Изкуствени витамини не е хубаво да се пият просто за идеята.  Peace

# 661
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Никога досега не съм давала витамини, а и не ми се дават, ама си мисля може да има нещо билково....

Аmber аз вече си мислех, че няма други деца от нейния калибър  Hug едва ли не тя е най дребната.

# 662
  • Русе
  • Мнения: 7 058
Честита Баба Марта!

Момчил също смята, че с написването на домашните по БЕЛ, АЕ и Математика е научил. И той сяда да пише без да е прочел нищо. Вчера написа по Математика и АЕ. Днес по принцип за него не е ден за учене, баща му не е на работа, но утрее - ставам лоша Twisted Evil

Аник, щом е здраво детето, не се притеснявай! Вие едри ли сте?

# 663
  • София
  • Мнения: 2 840
Аник, аз съм твоят човек по въпроса с ръста. От години го подозирам моя, че не е достатъчно висок и чета ли, чета. 147см, над 45кг е, но не съм го теглила скоро, но не е наедрял дрсатично макар да го мисля и за леко пухкав вече. Почна само да яде - ей така, за идеята и то все някакви джъкфудс, калорични и вредни Crazy
Но да оставимм това, да споделя резултатите от рисърча Mr. Green

Коластра!
Кратко и ясно.
Единственото нещо, за което майки са рапорували за интензивен растеж на децата си. Включително моя позната. Коластрата е страхотен имуностимулант, безвредна, против алергии, лечебна за гъбични инфекциии какво ли още не. Няма противопоказания, освен ако детето не е алергично към белтъка на млякото. Кравешка е коластрата, която се продава.

Другото е масло от черен кимион. Твърде скъпо е на таблетки, бая скъпо и в течен вариант. Обаче...аз го открих в един електронен магазин за доставки от лични стопанства на храна. Малка фирма в Русе, правят студенопресовани масла, включително ленено и това, има и други, има и шарлан/това информативно/ 250мл беше около 26лв., докато тези по аптеките са доста по-скъпи. В американския сайт е на по-достъпна цена, но пък понеже е тежка разфасовката заради стъклото, се оскъпява доставката.

Коластрата от ТУК
Масло от черен кимион ТУК

Чакам си първата поръчка от ихърб и ще пусна коластра. Има и тема тук как се пазарува от сайта.

# 664
  • Мнения: 14 133
Виж ти какви неща правели в нашия град.  Peace
Клонка, благодарности за информацията и линковете.  Hug
Моят младеж е добре и на височина,  и на килограми. Сякаш се поиздължи още от лятото насам и вече няма коремчето от тогава.  Laughing

# 665
  • Burgas
  • Мнения: 1 584
Клонка благодаря  Hug

Само не знам дали ще успея да я накарам да пие нещо, тя категорично отказва всякакви лекарства, сиропи и хапчета, единственото което мога да я накарам да изпие е Нурофен сироп ако има висока температура, от всичко друго й се гаде. С големи мъки хапчета инфлуцид, като се има напредвид, че почти нямат никакъв вкус.

# 666
  • София
  • Мнения: 15 222
Амбър, Ваче, благодаря!
Намерих сайта им. Изглежда чудесно.
Само дето в едноседмичните смени няма как да се включим, а две седмици..... Ивайло няма да се съгласи, знам го.

Така че..... Ако някой има други идеи за летен езиков лагер, нека сподели.  Hug

# 667
  • София
  • Мнения: 13 206
Абе вие сте големи скуки бре! Нямало време...Знаете ли колко още време има... ужааасно много, цели 2 дни  Crazy

Ваче, не зная защо си го причиняваш това с географията?! От всички предмети в пети клас, тоя е най-противен, поне до климатичните пояси Crazy Аз се отказах вече, ентусиазмът ми свърши с първя срок. Не се издържа, мисля, че няма да завърша пети клас втори срок Mr. Green

Ааа, не се мъча аз. Аз имам само 6 по география в училище и малко знания  Rolling Eyes Защо? Защото имам оценки предимно от вдигане на ръка  Crazy И сега нали се сещате как знам нещата, на които съм вдигала ръка.
Саша си учи сама с уча.се. Прави тестовете, слуша уроците и така... да си наваксва, мен не ме интересува, моето участие е било преди 30 г.  Twisted Evil Сега съм зрител, но това след като ми изпили нервичките.

За шарките, варицелата беше ужасяваща.. като в Смъртоносно оръжие... рубеолата - нищо особено, ама тя е опасна за бременни, иначе е нищо работа, а морбилито не го помня Wink

А за аутизма и Тримовакса за мен това са си врели-некипели. Откъде го измислиха... още ми е много чудно  newsm78

Аник, абе щом детето си е здраво, значи всичко е наред. В смисъл, че 133 см. не е чак толкова малко. Освен това ще видиш като почне периода на бурен растеж, изведнъж ще дръпне. Саша е височка, но тя дръпна рязко и ние с баща й сме високи. Вероятно вече е 150 см. Днес й казвах, че май вече законно може да се вози на предната седалка  Wink
Аз по принцип не давам синтетични витамини. Само ако се разболеят нещо зимата може да направя един курс.

П.С. Клонке, че ти си си млада майка бе... какво се правиш сега! Mr. Green

# 668
  • София
  • Мнения: 2 840
Чиби, аз съм  пуснала линка директно към продуктите на тази фирма, от Русе, много съм доволна, че открих тази възможност, нещата им са на твърде приемливи цени, обаче, ако отвориш самия магазин, там има различни производители, собствена продукция, ние нали си нямаме връзка с някакво село, а адски се старая някак си да давам на детето по-чиста храна, та съм доволна, че го открих.

Аник, с маслото можеш да подправяш салати, а коластрата я има и на прах, можеш да й я слагаш в какаото Simple Smile

Виви, Британика отганизират всяко лято лагери, провери. Но не мога да се изкажа дали са добри, не съм пращала Крис.

Ваче, оказа се, че има и по-млади от мен сред нас - новачка Simple Smile

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 21:16 от КЛОНКА

# 669
  • Русе
  • Мнения: 11 920
  Аз пак неразбрала, ама пък нали морбилито е реимунизация.

 Клонке,  Hug колко я търсех тази фирма.

# 670
  • София
  • Мнения: 13 206
 Аз пак неразбрала, ама пък нали морбилито е реимунизация.

Дааа  Wink

# 671
  • София
  • Мнения: 15 222
Клонка, благодаря!

# 672
  • София
  • Мнения: 4 042
  Такаааа...Не съм се обаждала отдавна, че вече ме е срам.
   Наборът почна втори срок с летящ старт. Двойка по мат. и ние в училище. Без домашно. След ДВА дни-още една двойка,пак по мат., пак без домашно. Тоя път само по телефона си говорихме.  Embarassed Съвсем през просото го подкара. Успокоиха ме, че ако натрупа много двойки , ще го оставят на поправка, както си му е реда. Но той така или иначе ще я вземе, затова да направим нещо , да не се стига до там. Така бях побесняла, че ме чуваха през два квартала.  Twisted Evil Сега има доживотен бан на ТВ, таблет, телефон и изобщо всякаква електроника. Не ми е спокойно, защото всъщност тези два дни цяла сутрин си е чел книгата. Сърце не ми дава да му забраня да чете. И без това тъкмо започна...

  За мерки и теглилки: Бая трътка е направил.  Joy 148/38,5 Ама за последните няколко месеца само на кг. качва-поне 3-4 е бухнал. Той винаги е ял като бездънен, но сега започна и да му личи. Обикновено дръпва рязко на ръст, но знае ли се. Дано!  Laughing

# 673
  • София
  • Мнения: 2 840
   За мерки и теглилки: Бая трътка е направил.  Joy 148/38,5 Ама за последните няколко месеца само на кг. качва-поне 3-4 е бухнал. Той винаги е ял като бездънен, но сега започна и да му личи. Обикновено дръпва рязко на ръст, но знае ли се. Дано!  Laughing
Crazy Shocked
Ако с тези мерки е "трътка", моят направо е за клиника по затлъстяване...

# 674
  • Русе
  • Мнения: 7 794
145 см. на 42 кг. От предното лято до сега - 4 см. е дръпнал на височина. Ние сме дребни, особено аз така че не очаквам чудеса от към височина Sad Ще го пробвам това с коластрата.

До двойката по АЕ добави и 3-ка по бълг. Тъй де, качествено неграмотен. Но ми напълни душата с една 5-ца по Мат. Но пак е наказан доживотно.
Накарах го да препише всички определения от учебника по БЕ и до утре да ги знае. Голямо мотане падна, голямо висене в тоалетната, почесване и накрая щом чу че баща му отива до село, хукна през глава. А винаги е мразел да ходи там. Мдаа....

Честита Баба Марта!

Общи условия

Активация на акаунт