ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 55 275
  • 731
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 096

От този сборник решавахме 2-3 дни лятото, само текстови задачи, аз четях условията, но не е имало нужда нищо да разяснявам. Нямаше никакви спънки. За разлика от задачите на Кенгуру-то, където вярно че го оставих сам да чете, но определено и след моята намеса за прочитане и разясняване на условието, на няколко имаше големи драми, хем това нещо се разигра по-скоро във времето.


Чак ме беше срам да го напиша.  Embarassed Моят не е математик определено, но задачите от този сборник ги решава лесно. През ваканцията му го подхвърлих(не лятната, а сега  Laughing )-справя се като цяло. Е, бърка понякога, но рядко. Докато Кенгуруто, което винаги съм смятала за елементарно, е съвсем друга работа. Вчера му го дадох и резултатът не беше добър. До степен, че той се разстрои на места, че дори и като обяснявам, не разбира. Но пак казвам, на моя душата му не е "математическа", за други деца Кенгуруто сигурно ще е лесно.  Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 835
Жасмин, поне времето ще му е хубаво. Миналата година моят син, както се спускаше и на по- трудни писти, падна веднъж и като го хвана шубето после, едва сме го накарали да се спуска на по- стръмните. Но едно е с учители, друго е с родители. С нас си се глези. Зависи какво му е нивото, но децата се стягат и според мен правят "чудеса" когато трябва.

# 62
  • София
  • Мнения: 1 396
То, имало нова тема, а аз се чудя защо никой не пише.
Kally May, и Вики е с астигматизъм и носи очила. Откриха и го преди година и половина и при нея в начолото беше драма, но в сега се смята за по-красива с очилата и най-важното вижда! Така, че не отглагай, ако малчо е с астигматъзъм. Аз също съм и знам какво е наказание да не виждаш и колко се изморяват очите и боли главата. Аз вики я водих в Токуда при Димитрова и съм доволна. Там я и следят на всеки 6 месеца. В нашия клас примерно децата с очила са 5, което е около 30 % и никой не се подиграва на никой. А пък и в днешно време има толкова красиви очила, че наистина са като аксесоар на лицето.
В нашето училище ще ги водят на ски-училище от 30 януари за 5 дни в медждусрочната ваканция на Витоша. Вики естествено се е записала, така че и ваканцията няма да има наспиване, а ще става рано за ските. Иначе ученето тече с пълна сила - събрала е енергия от Коледната ваканция и сега и се учи.  Mr. Green От този сборник решават в училище и тя твърди, че бил лесен. Решават и от някакъв друг, който тя твърди, че бил малко по-труден, така че много относително е това заглавие.  Simple Smile

# 63
  • Мнения: X
Супер е било днес на ските, според моя син 7 пъти са пуснали Лалето, бил е в група само с още 1 дете. Много съм доволна, това е като индивидуален урок. Другите деца били доста по-големи и ги сложили в други групи. Поне си отдъхнах, че си дойде цял, страшно си е с този открит седалков лифт 10 метра над земята.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 910
Лонита, благодаря ти за отзива за очилата   bouquet Детето посвикна вече с идеята и не очаквам да имаме големи драми повече. Хубаво е, че като цяло лесно го успокоявам в такива малко или много стресови за него ситуации; самият той е много разбран и се вслушва в това, което му обяснявам.
При Димитрова сме ходили в Токуда, като беше по-малък, но за нея много дълго време се чака за свободен час. Иначе лекарката е добра  Peace

# 65
  • София
  • Мнения: 17 597
Т От този сборник решават в училище и тя твърди, че бил лесен. Решават и от някакъв друг, който тя твърди, че бил малко по-труден, така че много относително е това заглавие.  Simple Smile

Аз да проявя любопитство - кой е този, другият?

# 66
  • Мнения: 2 096
Тинкълбел - ясно беше небето. Да ти споделя личен опит - ако гледате съзвездия без телескоп е по-удобно.Виж този сайт например зимното небе е посочено как се чертае за да намериш звезда или съзвездие. Те са няколко основни. Има и легенда за всяко. Получи ни се като приказка под звездите - чертаем си мислени линии подскачаме като намерим звезда или съзвездие, говорим си за някой неща от книжката за Кнопкин и енциклопедиите - например за цветовете на слънцата, разкажем си приказка и си забършим сополивите носове, че си беше бахър!  За щастие тези съзвездия се виждат и от дома. Въобще зимното звездно небе е по-красиво от лятното според мен. Книгата е Съзвездията. Не е велика, но на нас ни върши чудесна работа, че ни куцаше частта с легендите.

# 67
  • Sofia
  • Мнения: 21 743
Да ви подсетя за тези две много хубави книжки по темата за звездите.

клик за проба в читанката 

# 68
  • Мнения: 2 096
Еха Моренка, пак полезна!  Hug Първата е за джуджето  Кнопкин - безценна. Може ли няколко думи за втората?

# 69
  • Мнения: 1 273
Матей сам си чете условията в сборника и си решава задачите.  Peace
Забелязала съм, че когато не му се решава, започва да се прави, че не разбира и то - на елементарни задачи. В такива моменти му казвам да спре да решава и така.  Peace

# 70
  • Варна
  • Мнения: 2 352
Същия филм и у нас, Деси Simple Smile Снощи решава следната задача: "Сборът от годините на двама братя близнаци е 6. Колко ще бъде този сбор след 2 години?" Ми не знаела, не разбирала какво я питат... Накарах я да прочете условието още 3 пъти. Почна едно монотонно да го чете като мантра да го повтаря. На 5-ия или 6-ия път я спрях и пак я питам: "Какво разбра? За какво се говори в задачата?" и отговорът: "За години и сборове". Казвам, ОК, но на кого, кое е най-интересното? Ми че били братя близнаци... Тъй, а за тях какво важи, нали имате близнаци в класа, какво им е на тях особеното, питам? И тука вече: "Ами понякога се карат и се бият, друг път - не!" Това ми преля чашката, честно. Пуснах я да пасе из стаята си с куклите, че явно повече за математика нямаше как да става дума...
Но все пак трябва да отбележим, че беше решавала вече около час - домашно за школата, Кенгуру, сборник...
При нас интересното в момента е, че реши да се откаже от ХГ вече девойката. Баща й беше много разочарован, чак й каза, че щяла да стане дебела и грозна! #Cussing out И на мен не ми е приятно, че като среща малко повече трудности и се отказва (от 2 месеца е в "горната група" и там тренировките са доста по-сериозни, само 16 деца са и натоварването е голямо наистина). Та така - днес ни е последната тренировка да се сбогуваме и от утре търсим балетна школа  Joy

# 71
  • Мнения: X
Тъй, а за тях какво важи, нали имате близнаци в класа, какво им е на тях особеното, питам? И тука вече: "Ами понякога се карат и се бият, друг път - не!"

 Joy Joy
Ами на така зададен въпрос това е правилен въпрос, ако се замислиш.  Grinning

А този сборник, за бързоуспяващите, ние го решаваме като всеки друг - само задачите с повишена трудност (звездички). Нямаме време за всички. Може би затова ми се е сторил труден.

# 72
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 943
Dive, не се ядосвай за отказа от ХГ. В тази възраст много бързо променят интересите, така че е нормално да се откаже.  Peace Погледни от хубавата страна - по този начин ще получи възможност да опита повече неща, да се докосне до различни спорт/изкуства и така след това ще има лични (макар и по-малки) представа и усещане за съответния спорт/изкуство, и ще решава и базирайки се на личния си (макар и малък) опит и досег. Peace
При нас - нищо ново. Върнаха една диктовка - страшна работа ви казвам. Червено, червено... Къде е гледал, не знам. От една седмица обаче нашият редовно "прави мускули" в близка градинка с фитнес уреди, за да го харесвали момичетата. Не казва обаче кое е момичето. Mr. Green Та май други трепети сега са в главата. Ще имаме довечера разговор за ученето май. Thinking

# 73
  • Мнения: X
Наистина, хубаво е децата да опитат от много неща и да си изберат. Само ако искате високо спортно майсторство в някоя област, трябва отрано да почнете и само там да дълбаете.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 2 352
Лулу, Жасмин, аз се ядосвам, че се отказва при всяка по-сериозна спънка - не е борбена (да не говорим, че състезателен хъс абсолютно отсъства при нея). Иначе тренира 1г и 2 месеца - има вече натрупани впечатления от спорта и като прибавим, че няма шансове за "високо спортно майсторство", си беше в реда на нещата да се откаже. Просто ме е яд, че никак не се опитва да се пребори, а или почва да реве или вдига ръцете и се отказва... Ама каквото-такова - не може всички да имат силна воля, трябва да има и по-меки душици Heart Eyes Иначе балетът е нещо, към което постоянно се завръща - някаква трайна любов има там. Започна на 3, после на 5, на 6 (общо около 7-8 месеца е тренирала тези 3 пъти) и сега отново е на тази вълнА. Ще видим и това чудо до кога.
А за трепетите - чакам и аз да я сполетят, но за момента си й е важно тя да се харесва - другите (дори приятелките й) не било важно какво мислят...

Общи условия

Активация на акаунт