ПЪРВИ клас - 6 тема

  • 55 272
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 183
И аз в големи колебания с тези екскурзии  с преспиване и лагери и зелени , бели училища.

# 691
  • София
  • Мнения: 17 596
Не бих го пуснала на училищни неща (освен, ако много, ама много не ревне не бих си и помислила. дори тогава едва ли има шанс). Не го пусках и с градината, а на възпитателката / учител от градината имам много голямо доверие. Аз самата винаги съм мразела т.нар. организирани почивки, не ми харесва това, което съм виждала от лагерниците - стадо във водата, 5 мин. стадо вън от водата - и... ами, не се сещам за причина, която да налага да го пращам. Ако се сетя за такава и е достатъчно основателна, ще се замисля. Засега - не.

# 692
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
О, като съм ходила аз, винаги (на екскурзии, на зелени у-ща, на бригада, на военното) ми е било много хубаво, това си е абсолютно приключение за децата.
Обааааче! Не съпоставям онова/ нашето  време и днешното - за мен са несъпоставими в 95% от акцентите на живота, да не кажа повече...  Wink
Та така...

# 693
  • София
  • Мнения: 1 715
Дано не ми се налага скоро да решавам дали да ходи някъде с деца от училище! Страх ме е. Да, учат се на самостоятелност, но какво от това? Малко ми се вижда рано. То не, че по-късно ще е гарантирано безопасно  Confused
Основно ме плаши малкият процент фатални инциденти - в басейни, морета и подобни.
Аз тръгнах от втори клас, но си спомням, че учителката минаваше по нощите да ни завива. Сега всичко е друго.

Добре, че сте вие, за да разбера за резултатите от математиката в училище. Изобщо не знаех за сайта. Нито съм се интересувала от точките. Казала съм на детето да ходи, за да не си помислят, че не знае Simple Smile Не ми е важно колко изкарва. Каквато съм патица, даже не знам на какво е ходила. Мислех, че на всичко. Пропуснала е "Аз, природата и светът". На математиката има 50т. Рисуване - 44. А преди два дни гледах теста "Аз и буквите". Имаше "Отличен". Помислих, че е от състезнието. Явно е бил миналогодишен тест  ooooh!
Иначе домашни и работа в клас проверявам до детайлите.

# 694
  • Бургас
  • Мнения: 641
Защо така строго с лагерите Simple Smile През 2012 когато родих малкото, реших че голямото дете има нужда от почивка на планина. Избрах детски лагер и ги пратих с татко му. Макар и да беше единствения мъж освен лекаря се върнаха с прекрасни спомени и впечатления. Следващата година отидохме четиримата с бебето. Имаше деца на 5-6 години без родители. Смея да кажа е децата се чувстваха прекрасно, като контролът беше точно на нужното ниво - нито да ги пресира, нито да ги остави без надзор.
Децата имат нужда от разнообразие и от почивка от родителите си Simple Smile
Все пак е добре да проучим достатъчно условията и грижите, които се полагат за тях.

Морена
Скрит текст:
благодаря ти за препоръката на книгата на Питър Мейл - Една година в Прованс. Отдавна се канех да прочета трилогията, но болестите тази зима ни разказаха играта. Сега и се наслаждавам с пълна сила Simple Smile Благодаря още веднъж   bouquet

# 695
  • София
  • Мнения: 1 731
И аз от втори клас тръгнах по лагери, много весело си прекарвахме. Даже имаше вечери на талантите, всеки подготвяше разни сценки. Това малко не ми харесваше, защото не съм по сценичните изяви. Но пак беше забавно. А на един ски лагер ни събираха в една зала с телевизор и ни пускаха някой филм на видео, дублиран с онзи глас, дето всички филми озвучаваше - помните ли? Хахаха.
И това, че всичко се прави под строй е добре - на децата това им трябва.

За моите хора засега въпросът не стои на дневен ред: първо са момчета, което означава, че с една година по-късно бих ги пуснала и второ - цените на този тип ескурзии и училища са такива, че с парите за двамата бихме могли да идем на почивка цялото семейство.
Единствено ме е яд, че не мога да си позволя да ги пратя на ски училище - единият много иска...  Tired

# 696
  • Мнения: 605
Да се оплача.
Вчера синът ми си купил от училищната лавка /127 училище/ някакви брускети Марети. Избрал ги не за друго, а защото имали стикер за томбола. После се разочаровал, защото томболата приключвала през 2014 г. Което ме накара да погледна срока на годност - изтекъл е през януари /26 януари 2015 г./. Питах за касова бележка - няма. Каза, че когато поискал, тя му казала да се маха. Т.е. там по принцип не дават касови бележки. Сигурна съм, че синът ми е питал няколко пъти, защото мъжът ми е много стриктен в това отношение и винаги иска бележка. Съответно детето също е научено така.
Преди време им раздаваха някакви албумчета с дъвка Идеал, също с томбола, приключила преди повече от година.

# 697
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 361
Да се оплача.
Вчера синът ми си купил от училищната лавка /127 училище/ някакви брускети Марети. Избрал ги не за друго, а защото имали стикер за томбола. После се разочаровал, защото томболата приключвала през 2014 г. Което ме накара да погледна срока на годност - изтекъл е през януари /26 януари 2015 г./. Питах за касова бележка - няма. Каза, че когато поискал, тя му казала да се маха. Т.е. там по принцип не дават касови бележки. Сигурна съм, че синът ми е питал няколко пъти, защото мъжът ми е много стриктен в това отношение и винаги иска бележка. Съответно детето също е научено така.
Преди време им раздаваха някакви албумчета с дъвка Идеал, също с томбола, приключила преди повече от година.


ако искаш да има последствия, малки до никакви, зависи от директора, изпрати писмо до директора и копие до фирмата;
ако искаш да има големи последствия - напиши до НАП, РЗИ

ако не ти се разправя с тях, просто обясни на детето защо не трябва да купува от лавката.

# 698
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
Уф, това с храната по лафките е ужасно.  Sick Срама нямат, когато решат да изкарват пари и то на гърба на децата. #2gunfire Това просто трябва да се реши веднъж завинаги и то на централно ниво, след което да има стриктен контрол и да се проследи дали се спазва, съответно здрави санкции на директора на съответното училище, ако не се спазва. Twisted Evil Както се казваше в една стара родна тв реклама на нещо си - "ех, мечтиии". Confused
В тази връзка - дъщеря ми ходи на матем.курс от един месец в 119-о училище. Няма да кандидатства в СМГ, но сама пожела да учи състезателна математика, въпреки че не е фен на математиката по принцип. И всеки път като я водя се изумявам - в коридора на второкласниците, където се провежда курса, има няколко автомата - за кафе и сродни напитки, за опаковани боклуци, за газирани напитки и енергийни. Това да стои при най-малките си мисля, че също не е в реда на нещата. И в други училища съм виждала такива гледки. Редно ли е? Twisted Evil
Много ми е болна тази тема, защото ми е ясно, че всичко се прави заради едни пари. Confused

 

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 14:41 от lulumba

# 699
  • Мнения: X
Не съм чела последните 1-2 стр., че нямах време днес, надниквам, за да пусна няколко линка към книги. Помня, че се зарадвахте много на "Вредни съвети" на Григорий Остер (авторът на "Гимнастика за опашката") и понеже си ги свалих от руски сайтове да ги чета на сина ми, ви ги препращам:

Книга 1: http://dox.bg/files/dw?a=a1dc768c3e
Книга 2: http://dox.bg/files/dw?a=9a7b6cc4e4
Книга 3: http://dox.bg/files/dw?a=63ab011b8d

И още една книга от него - "Задачник": http://dox.bg/files/dw?a=7d2e949295


 

Последна редакция: чт, 19 фев 2015, 14:43 от Анонимен

# 700
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 361
... в коридора на най-второкласниците, където се провежда курса, има няколко автомата - за кафе и сродни напитки, за опаковани боклуци, за газирани напитки и енергийни. ...

 


мисля си, че ги забраниха в училищата  ooooh!
тук пише за някаква наредба ще я потърся, макар да знам, че инсталирането на автомати за боклуци не става без знанието на ръководството на училището, а те са наясно с нормативната уредба  Tired

Цитат
Не трябва да има автомати за кафе на територията на училищата, гласи също новата наредба. В бюфетите трябва да се предлагат само бутилирани натурални минерални, изворни и трапезни води, натурални стопроцентови плодови и зеленчукови сокове, плодови и плодово-зеленчукови нектари, като се обръща особено внимание на съдържанието на захар, което не трябва да бъде повече от 20% от общата маса на продукта. Не трябва да се предлагат черен или тъмен чай, а само плодов или билков. Позволява се и топъл шоколад.

# 701
  • Мнения: X
Безобразие е да се продават на деца храни с изтекъл срок на годност!
Сигнализирайте на ръководството на училището и в Агенцията по безопасност на храните. http://www.babh.government.bg/bg/Page/index/index_page/index/Начало
Може да се подаде сигнал онлайн до агенцията - има такава опция на сайта им.

# 702
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 942
st.Dobri, и аз имам спомени, че ги забраниха тези автомати, но съм ги виждала поне в няколко училища. В 31-о също има, на всеки етаж, включително и този на най-малките. Специално за тях наистина зависи от директора - няма как някой външен да влезе и да ги сложи ей така. Twisted Evil
Което е още един мотив да си оставя каката в старото училище и след 4 клас - при нас за щастие няма автомати. И дано така си остане положението. Thinking
Класът на първокласника набъбва. В началото на втория срок преместиха едно момченце от съседно училище, сега и едно момиченце. Каза, че вече са станали приятели. Grinning
 

# 703
  • Мнения: 1 273
Леле, ужасно е това с изтеклия срок на годност.  #Cussing out
Добре, че не се е отразило зле на здравословното състояние на детето.  Rolling Eyes
Моето е научено преди да каже, че иска да си купи нещо - да му погледне срока на годност. Откакто се изприщи от едни кроасани преди 3 години - стриктно се гледа какво се купува.  Peace

# 704
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 361
st.Dobri, и аз имам спомени, че ги забраниха тези автомати, но съм ги виждала поне в няколко училища. В 31-о също има, на всеки етаж, включително и този на най-малките. Специално за тях наистина зависи от директора - няма как някой външен да влезе и да ги сложи ей така. Twisted Evil
Което е още един мотив да си оставя каката в старото училище и след 4 клас - при нас за щастие няма автомати. И дано така си остане положението. Thinking
Класът на първокласника набъбва. В началото на втория срок преместиха едно момченце от съседно училище, сега и едно момиченце. Каза, че вече са станали приятели. Grinning
 

както всяка друга работа и тая са я окакали  Confused

Цитат
НАРЕДБА № 37 от 21.07.2009 г. за здравословно хранене на учениците

Чл. 5. В ученическите столове, бюфети и в автоматите за закуски и напитки се предлагат само следните напитки:

1. бутилирани натурални минерални, изворни и трапезни води;

2. натурални 100 % плодови и зеленчукови сокове;

3. плодови и плодово-зеленчукови нектари, в които съдържанието на моно- и дизахариди не превишава 20 % от общата маса на продукта;

4. мляко, млечни и кисело-млечни напитки със съдържание на мазнини до 2 %;

5. плодов и билков чай;

6. топъл шоколад.

    Чл. 6. В ученическите столове, бюфети и в автоматите за закуски и напитки не се предлагат:

1. пържени картофени и зърнени изделия;

2. екструдирани зърнени продукти с добавена мазнина;

3. пържени ядки;

4. пържени тестени изделия;

5. захарни и шоколадови изделия, с изключение на шоколад;

6. сладкарски продукти с високо съдържание на мазнина и захар - торти и пасти със сметанов и/или маслен крем, сиропирани сладкиши;

7. сухи супи и сухи бульони.

    Чл. 7. В бюфетите и в автоматите за закуски и напитки могат да се предлагат сандвичи, тестени закуски, плодове, зеленчуци, бисквити, десерти на млечна, млечно-плодова, зърнена, зърнено-плодова основа и шоколад.

 Tired

лулумба, колко деца станаха  ooooh! май ще трябва да засиля бащата да пише

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт