Сдруженията на панелните входове - равноправие или "скрита лимонка"?

  • 87 503
  • 1 526
  •   1
Отговори
# 1 455
  • Пловдив
  • Мнения: 9 735
Naddya, то гаранцията, че ако си платиш, няма да протече, също няма. И да, санирането е безплатно, а течът се отремонтирва от фирмата - изпълнител, понеже има гаранция.

DeVa®, не обръщай внимание на Naddya. Трябва ли да се плюе по програмата, веднага е на линия. Ама то гроздето е кисело, нали знаеш.  Peace

# 1 456
# 1 457
  • Мнения: 54 646
При нас се закучи работата. ooooh!
Имаме търговски площи на партера, един от собствениците е ДКЦ-то в района, което от години не ги ползва.
Едва ли ще плати за санирането им, а без тях не може да се пристъпи към действия... Tired

# 1 458
  • югозапад, под "Марков камък"
  • Мнения: 1 199
При нас се закучи работата. ooooh!
Имаме търговски площи на партера, един от собствениците е ДКЦ-то в района, което от години не ги ползва.
Едва ли ще плати за санирането им, а без тях не може да се пристъпи към действия... Tired


Deva, обърнете внимание на това част от методическите указания към програмата:

При наличие на самостоятелни обекти в сградата, които се използват за извършване на стопанска дейност, както и в случаите на отдаване под наем или извършване на дейност от търговци и/или лица със свободни професии, собствениците на тези обекти ще се третират като получатели на минимална помощ (de minimis)  съгласно Закона за държавните помощи.
Програмата се реализира съгласно схема за минимална помощ в съответствие с разпоредбите на Регламент (ЕС) №1407/2013 на Комисията от 18 декември 2013 г. относно прилагането на членове 107 и 108 от Договора за функциониране на ЕС към помощта de minimis (OB L 352 от 24.12.2013 г.). Условията на схемата се съдържат в допълнителни указания (приложение № 14), неразделна част от тези указания, като при противоречие между указанията и условията на схемата за минимална помощ се прилагат специалните условия на схемата. Съответната община е администратор на минимална помощ за БФП, предоставена на нейна територия, съобразно Закона за държавните помощи.
При наличие на собственици на самостоятелни обекти в сградата, в които се упражнява стопанска дейност, но които са извън обхвата на схемата за минимална помощ, собствениците ще заплащат на общината съответната част от разходите за обновяването на припадащите им се общи части и разходите за дейностите в съответния самостоятелен обект.




  „Минимална помощ” е помощта, която не нарушава и не застрашава конкуренцията или има незначително въздействие върху нея поради своя минимален размер, както е дефинирано в действащия Регламент на ЕО относно прилагането на членове 107 и 108 от Договора за функциониране на Европейския съюз по отношение на минималната помощ (Регламент (ЕО) № 1998/2006 на Комисията от 15.12.2006 г. относно прилагането на членове 87 и 88 от Договора към минималната помощ (OJ, L 379 от 28.12.2006 г., променен OJ, L 201 от 04.08.2011 г.)) и Регламент (ЕО) № 1860/2004 на Комисията относно прилагането на чл. 87 и 88 от Договора за създаване на Европейската общност относно минималната помощ в областта на земеделието и рибарството.

# 1 459
  • Мнения: 2 719
Помощта де минимис е в размер на 200000 евро и мисля, че под "извън" имат предвид "над".

Някой знае ли докога се приемат заявления за саниране с Евросредства?
ПО националната програма има ограничение за над 38 ап., на което ние не отговаряме.

# 1 460
  • Добрич
  • Мнения: 5 462
Помощта де минимис е за три последователни години. И е различна сума от 200 000 евро за някои дейности.

# 1 461
  • Мнения: 5 215
Хеликаза, махнаха ограничението за 36 апартамента. Ние кандидатстваме с 10 апартамента.

# 1 462
  • Мнения: 2 719
Хеликаза, махнаха ограничението за 36 апартамента. Ние кандидатстваме с 10 апартамента.
По националната програма или с евросубсидия?

# 1 463
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
По националната програма вече няма ограничение за броя апартаменти.

При нас се прокрадват идеи да се опитаме да кандидатстваме, но с едната сграда сме като в Параграф 22.
Тухлена, проектирана в средата на 90-те и т.н., отговаря на 99% от условията, с малката подробност, че вече n-на-брой години я узаконяваме сами след като отстранихме в съда недобросъвестен инвеститор.
От една страна ни трябва саниране, за да вземем Акт 16, а от друга сигурно няма да ни одобрят за националната програма, защото го нямаме. Пълна лудница.

Отделно съм се изкривила професионално покрай мъжа ми и имам сериозни забележки към това, което виждам изпълнено до момента, държа и на качеството все пак, иначе става малко тип 'шамар да е, на аванта да е'. По програмата с евросубсидии пак ли не може сам да си избираш изпълнител?

# 1 464
  • Мнения: 1 110
CTramell, моля, пиши ако намерите решение. Имаме подобен казус с блок с повече от 100 апартамента.

# 1 465
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Ще пиша задължително, засега и аз се чудя какво да правя.
Дори да отида да попитам някой юрист в общината, сигурна съм, че ще ми забакне Laughing насреща, както обикновено.

# 1 466
  • Мнения: 1 110
Би трябвало въпроса да се отнесе към УО на програмата. Методологически е, не е толкова правен. Ще мисля и аз как да питам и ако имам отговор ще пиша Simple Smile.

# 1 467
  • Мнения: 2 719
Много благодаря за информацията?
Дали ще е много нахално ако ви помоля за информация, кога е отпаднало това изискване и да ми покажете линк или документ за да мога да го препратя на съседите?
Предварително благодаря!

# 1 468
  • България-Швейцария
  • Мнения: 2 535
Хеликаза, може би това:
http://www.government.bg/cgi-bin/e-cms/vis/vis.pl?s=001&p=02 … g=&vis=000168

# 1 469
  • Мнения: 2 719
Предвидено е инвестициите за сградите да се приоритизира като се даде предимство за най-старите и големи панелни сгради, сгради с доказани сериозни конструктивни проблеми, застрашаващи живота на живущите в тях. Също така, следва да се търси компактен ефект от дейностите – например, насочване към целева група сгради в определени квартали и др. При оценката на подадените заявления през 2016 г. общините трябва да третират с приоритет многофамилните жилищни сгради, строени по индустриален способ, като предимство се дава първо на сградите над 36 самостоятелни обекта, а след това на тези под 36 самостоятелни обекта, строени по индустриален способ.

От тук не ми става ясно как се тълкува даването на предимство. Дали първо ще бъдат санирани сгради с над 36 ап., а после ако останат пари и сгради с под 36 ап. или ще бъдат разглеждани на два отделни приема.

Общи условия

Активация на акаунт