С какво ви дразнят свекървите- 40

  • 52 867
  • 866
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 662
Благодаря за новата тема   bouquet
Само ще кажа или по-скоро посъветвам снахите да се поставят по-често на мястото на другия и понякога да поглеждат и през другата камбанария.
...Всичко това го допуснахме, само мир да има.

Без да визирам конкретно теб, но се хващам се за твоето мнение, защото често проблемите тръгват от подобно "допускане".
Много погрешен подход, който не води до нищо добро.Често сами си правим проблемите, позволяваме прекалена намеса от страна на родителското тяло на половинката и после се чудим защо не зачитат мнението ни или още по-лошо, защо дори човека до нас застава на тяхна страна. Е, как да е иначе, толкова години съобразяване с чужди разбирания, виждания и желания, премълчаване на едно или друго, за да не излезеш лошите или да не накърним нечии чувства, накрая се оказва, че дори благоверния искрено вярва, че напълно споделяме мислите на родителите му и в момент, в който вече нямаме сили и нерви за такива ненужни усилия, настава драма...

# 31
  • Мнения: X
Не знам какво ще се разправя мъжът ти, аз при такава свекърва скоро не бих стъпила.
    И аз  Peace
     Никакво значение няма колко голям е бил шоколадът. Това си е чист егоизъм: "Сакън, снахата иска да изяде шоколада на детето. За него си е, я да му го дам."

По-скоро ми прилича на:"Тая пикла какво разбира? Аз зная най-добре! Тя мен ще ме учи какво да давам и да не давам на детето! Пък!!!" АУ!!! Тази свекърва е за убиване! Ами ако алергичната реакция беше по-тежка?! Само веднъж синът ми като малък е правил оток на Квинке (това е алергично подуване, което започва от устните и, ако стигне до ларинкса, може да е фатално) и беше точно от шоколад. Страшно е!!! Някои хора не си дават сметка, че егоизмът и безотговорността им могат да доведат до ужасяващи последици ( в случая за собственото внуче).

# 32
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ами то точно от бабешкото лигавене идват тези злини. Крис да се радва, че поне е разбрала причината навреме, иначе бабето със сигурност щеше да си мълчи като пукал, докато вие го водите детето по лекари и се притеснявате. А иначе много знае, нали.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 257
Малкия и е първо внуче и тя просто е от жените, които се стараят да се изкарат перфектните баби в очите на хората, а то се получава точно обратното... Друг пример е, че той много добре знаеше какво значи думичката "НЕ", но за 5тте дена при баба си вече няма и помен от това...

А ти къде беше? На нас, бабите, ни е позволено да лигавим внуците, това са бели кахъри. А това с шоколада е съвсем друго. 

Написах, че ако се каже НЕ ми се опонира и се стига до спор, в който аз трябва да се аргументирам защо не му позволявам това или онова... Аз нямам против да го глези, но не и да ми прескача през главата, позволявайки му неща, които много добре знае, че са забранени... Както и стана де... НЕто не е проблем, ще се научим пак, ноооо.... Наистина поне добре, че разбрахме от какво е реакцията и че беше сравнително лека...

# 34
  • Мнения: 843
Благодаря за новата тема.

Крис, потресена съм. Моят син е с АД и те разбирам напълно. За свекърва ти - не й оставяй повече детето, защото явно не разбира от дума.
Дано се оправи скоро детенцето.  Hug

# 35
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
На Тоблерона само шоколада да му беше проблема. Ако не се лъжа май има и мед в него. И той е алерген и не бива да се дава до 1г 6м. Поне според сегашните лекарски препоръки. Знам че навремето са топяли на бебетата бибероните в мед  ooooh! И малко да му беше дала пак щеше да се обрине, ама и детето как е успяло да изяде толкова шоколад  Shocked
Моето дете е от бебе с АД и склонност към алергии и бабите не смеят да си правят експерименти с храната. За което съм им благодарна. Е бонбони му дават Laughing

# 36
  • София
  • Мнения: 1 257
Ами освен мед в него има и нуга... За щастие дерматита го оправихме точно за 3 дни с Елоком, надявам се като не приема шоколад повече да няма проблеми.  Поне засегнатите участъци бяха малки на размер, по бедрата петънца с размер на монета от левче... Но при кръвните изследвания (доктора настоя) еозинолитите му бяха завишени с 3 иединици... Аз заявих, че вече изобщо няма да го оставям и няма как да ми се сърди като сама си го е докарала. Аз знам какво е да си дете и да не можеш да ядеш повече от парченце шоколад, защото ще се обринеш и не исках и моето дете да е така, но... тя реши проблема вместо мен. Хубавото е, че педиатъра каза, че ще го израсте и се надявам да е прав...

# 37
  • Мнения: 2 369
Чудя се да се записвам ли тук,защото свекърва ми вече 5 години не ме беше нервирала,но преди две седмици направи сефтето. Направо се наака на метеното както се вика. За първата ми свекърва обаче имам да разказвам романи,но нея вече гледам да я позабравям хахах.

# 38
  • Мнения: 918
Magnificent, права си. След сватбата обаче не сме имали проблеми. Живеем отделно, нямаме финансови обвързаности, освен това нямам време и нагласа да се дразня.

Такива истории с шоколадите и при нас ги има, но не са животозастрашаващи. Тя може да не яде сладко, но на децата задължително ще дава, когато са при нея. Да не говорим за ужасните й разбирания за храненето - месо или колбаси ако може по 3 пъти на ден, а бананът е единственият известен плод, и зиме, и лете  Wink
Крис, напълно те разбирам и ти съчувствам. И аз правех опити да не давам шоколад в началото, но ми беше заявено, че едно дете "трябва да яде всичко".

# 39
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
kriss_89, не знам как си успяла да запазиш самообладание. На мен сигурно щеше да ми падне пердето от цялото това нагло поведение и лъгане в очите. Егати кукувицата.

# 40
  • София
  • Мнения: 1 257
По принцип за храните, ако кажа че нещо не може само ме пита "Защо? " и аз обяснявам, спорове нямаме и не се опитва да се налага. За това и не съм предполагала, че ще си позволи такова своеволие. За плодовете и при нея е така - банан и това е...  ooooh!
miss July - просто едвам се стърпях, защото наистина ако се скарах както ми се иска нямаше наистина да си проговорим повече... Мъжа ми и свекър ми достатъчно я овикаха.

# 41
  • Мнения: 2 369
Май,май свекървичката и се е било прияло много шоколадец:) Сигурно голяма част от него тя е опукала. Просто ми се вижда направо чудовищно бебе да изяде един шоколад! Даже на моето дете,което е на почти 5 години, ако му се случи да "сгъне" цял шоколад се притеснявам за него сериозно.

# 42
  • София
  • Мнения: 3 424
Уплашила се е, че снахата ще изяде шоколада. Ми как, негов си е.  ooooh!

# 43
  • София
  • Мнения: 1 257
Май,май свекървичката и се е било прияло много шоколадец:) Сигурно голяма част от него тя е опукала. Просто ми се вижда направо чудовищно бебе да изяде един шоколад! Даже на моето дете,което е на почти 5 години, ако му се случи да "сгъне" цял шоколад се притеснявам за него сериозно.
Ами не знам, в яда си не съм и питала колко е изял, но щом тя не се опита да се оправдае, че са били 1-2 парчета не знам... Дано не е изял целия, но...

# 44
  • Мнения: 13 771
... За щастие дерматита го оправихме точно за 3 дни с Елоком,
Елоком не беше ли кортикостероид? И неговата употреба никак не е желателна!
Ще отрежеш бабата, докато детето е малко и тя не се научи на ред!
Инак, за даването на шоколад - глупав народ има не само сред свекървите! Познавам и такава загубена майка. Дори още по-лошо - рожден ден, гостите носят шоколад, тя дава, гостите носят, тя дава... щото хората му носели, нали, как да го приберяла ooooh! Шантава работа! После мислише, че е шарка Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт