Частни детски градини - София (9)

  • 120 092
  • 732
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 5
Аз имам един друг въпрос. Детето е в ЧДГ. Но през лятото градинете не работи. Можете ли да ми препоръчате пак ЧДГ за летните медеци. Който си има баби е добре, но който няма....е тегаво.
Здравей! Ние ходим в ЧДГ Растеж, кв.Хладилника. Работи си непрекъснато, има възможности за договаряне и са много пластични относно посещенията. Имат яслена група и по-големи със занималня. Аз съм адски доволна! Мястото е вълшебно, с двор, до горичка, тихо и зелено.
Ако искаш повече инфо, може и на лични.

# 271
  • Мнения: 2
Здравейте!
Писах на дамата на лични.
Има ли още някой, чието детенце да ходи в ЧДГ Растеж?

# 272
  • Мнения: 125
Моля за мнение за "Мария Магдалена" в ж.к. Мотописта.

# 273
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Благодаря за полезната тема !!!

Имам момиченце на 1 година и 4 месеца и се замислям къде са я запиша на градина. Моля , кажете каква е най-ранната подходяща възраст за детска градина

# 274
  • Мнения: 8 307
Alegra....ДГ за мен е 2.5 -3 години. Другото е ясла. Яслата е за отглеждане което според мен е най- добре да е у дома.

# 275
  • София
  • Мнения: 30 208
Alegra....ДГ за мен е 2.5 -3 години. Другото е ясла. Яслата е за отглеждане което според мен е най- добре да е у дома.

И аз съм на същото мнение. Разбира се с уговорката, че имате възможност да си гледате детето до тази възраст.

Последна редакция: чт, 16 юли 2015, 12:39 от missence

# 276
  • Мнения: 1 446
alegra,универсален отговор на въпроса ти няма Simple Smile
Тук всеки ще ти каже различни неща,спрямо убежденията си. Според мен ти си тази,която ще прецени коя е подходящата възраст за детенцето ти. Аз си пуснах детето на 1,5г, не защото трябваше спешно да се връщам на работа,а защото според мен беше най-добрият вариант за нея.
 Успех  bouquet

# 277
  • Мнения: 6 627
Алегра, моето момиченце на толкова тръгна на ясла.
имаше много позитивни неща от посещенията ѝ, и един голям негатив - боледуването. ако знаех какво ще претеглим, определено нещата щяха да наклонят в полза на отглеждане вкъщи. но това, че моето дете е боледувало, не означава, че и твоето ще боледува.
на въпроса ти бих отговорила с "пробвай я". повечето частни градини дават възможност да отидеш и да разгледаш с детето. като влезете я остави да разглежда, да общува с децата, да се отдели от теб. виж я как се чувства, интересно ли ѝ е или стои залепена до тебе и я е страх, ти ще си усетиш и ще прецениш.

# 278
  • Sofia
  • Мнения: 2 474
Много благодаря!!! Аз също си мисля че след 2 години и половина ще можем да се възползваме от услугите на детска градина.

# 279
  • Мнения: 11
Здравейте,
Предстои ми да пускам детето ми на детска градина. Решила съм да е частна, по ред причини, основните от които - работно време, по-лесен прием и надявам се - добро отношение към дечицата.
Ще се местим да живеем в Красна Поляна, но ми се струва, че никъде в близост няма ЧДГ.
Можете ли да ми препоръчате някоя наблизо, или ако няма въобще такава - да препоръчате някоя, от която сте доволни. Иска ми се да предлагат и транспорт, защото така няма да има нужда да се съобразяваме толкова много с локацията.

Благодаря Simple Smile

# 280
  • Мнения: 408
Здравейте,
Предстои ми да пускам детето ми на детска градина. Решила съм да е частна, по ред причини, основните от които - работно време, по-лесен прием и надявам се - добро отношение към дечицата.
Ще се местим да живеем в Красна Поляна, но ми се струва, че никъде в близост няма ЧДГ.
Можете ли да ми препоръчате някоя наблизо, или ако няма въобще такава - да препоръчате някоя, от която сте доволни. Иска ми се да предлагат и транспорт, защото така няма да има нужда да се съобразяваме толкова много с локацията.

Благодаря Simple Smile

Здравейте,
ние преди две години се преместихме в този район. Наистина, няма чдг в квартала. От тези, които са в близост
си струва само (по мое мнение ) само 101 Защо,  намират се на Красно Село, но нямат транспорт. Иначе по-отдалечени с транспорт има доста коментирани. Зависи, какво точно търсите.

# 281
  • Мнения: 11
Можете ли да ми кажете каква е месечната такса във 101 защо и какво горе долу се включва в нея, тъй като в сайта им не можах да открия такава информация?
Като цяло най-удобно ще ни е с включен транспорт, тъй като сме от рано на работа, поне до 18:30ч и просто не виждам как ще смогваме да го водим и взимаме след това. Като гледам в сайтовете, всички ми се струват хубави, но е добре някой да препоръча/даде мнение, за да съм сигурна.
Иска ми се да е в градина, в която наистина се обръща внимание на дечицата,а не се гледа на тях само като на 600/700/800лв на месец. Държа на сигурността, разбира се, както и на квалифициран персонал, който да си разбира от работата. Моето детенце досега не е ходило на градина и ми се иска да направя този преход възможно най-безболезнен, както за него, така и за мен.

Някой дали знае нещо за Палави крачета в Бояна?

# 282
  • Мнения: 1 179
Предварително се извинявам, че е в страни от темата, но имате ли представа полага ли се обезщетение за родителите, чиито деца не са приети на държавна градина и дали е обвързано с трудовите доходи на родителите? Аз лично харесах една частна в Гео Милев и макар, че ми е мнооого далеч и таксата малко висока, мисля все пак да го запиша. Но ако ми се полагат едно 100 лева на месец все биха били от помощ, та затова питам.

# 283
  • София
  • Мнения: 10 825
Ходенето на детска градина не е задължително. То е една възможност, която държавата предлага на  родителите. Така че обезщетение за неприетите в държавна детска градина няма и няма да има

# 284
  • Мнения: X
Мисля, че Aera има впредвид това,
http://news.ibox.bg/news/id_945372928 , което за момента не е в сила. Държавната субсидия да си ходи с детето в частните градини и училища, което реално би означавало по-ниски такси.

Общи условия

Активация на акаунт