Частни детски градини - София (9)

  • 120 100
  • 732
  •   1
Отговори
# 720
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
alegra, нашата градина е изцяло немскоезична. Ако те интересува мога да ти пиша и на ЛС да не излезе, че правя реклама. (Не знам какви са правилата на форума). Аз не съм привърженик на Монтесори. В Германия например в такива учебни заведения много често се пращат деца със СОП заради по-щадящия подход в обучението. Всеки родител си преценява, разбира се. Имам позната, чието дете завърши Каза дей Бамбини. Бяха много доволни, но там май се чака доста. Пикабу също мисля я хвалят. Имам позната с дете там. Мога да поразпитам ако искаш.

Няма проблем да се пише за отделните градини, за това е темата, няма да се приеме като реклама. По-добре сподели тук, защото и други хора се интересуват (и аз включително)

# 721
  • Мнения: 345
Kinderoase е нашата градина. Намира се в Младост 1. Www.kinderoase.eu

# 722
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 744
Kinderoase е нашата градина. Намира се в Младост 1. Www.kinderoase.eu

На нас ни е удобна като локация и ми харесва, че са потопени в немска среда и чувам добри отзиви. Но това, че не са официално признати като ЧДГ не е ли проблем? Де факто детето не ходи на градина, а на занималня. И няма басейн. Това са минусите според мен. Иначе тя и Веселото гардже са ни най-удобни от набелязаните, но гарджето е с много слаб език (2 пъти седмично).

# 723
  • Мнения: 1 390
За мен е по-скоро негативно да има втори език, който не се говори в семейството, на толкова ранна възраст. Проблемите, доколкото съм чувала, са много - двуезичните деца проговарят по-късно, смесват езиците до късна възраст, дълго време не знаят добре нито единият език. Освен това е изключително важно на детето да му говори човек без акцент - затова аз не се и опитвам да говоря на сина си на английски - говоря разбираемо, но имам акцент и това е проблем.

Пипи, и аз се присъединявам със съвета въобще да не се занимаваш с държавните ясли. А по въпроса коя да избереш - отиди на място, няма как от разстояние да си харесаш. И въпреки това може да смените няколко ясли, докато намерите вашата. За мен е по-важно детето да е обгрижено и да получава достатъчно внимание, а на плуване и английски мога и аз да си го заведа Simple Smile

# 724
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
 Joy Ох, много ми стана смешно, съжалявам. Laughing За басейна. Laughing

# 725
  • Мнения: 10 547
Joy Ох, много ми стана смешно, съжалявам. Laughing За басейна. Laughing

На мен за недостатъчния чужд език.

# 726
  • Мнения: X
Joy Ох, много ми стана смешно, съжалявам. Laughing За басейна. Laughing

На мен за недостатъчния чужд език.

На мен пък за очакванията да се научи чужд език от България, без акцент  Rolling Eyes .

# 727
  • Berlin
  • Мнения: 11 306
Е, това ще стане само с native speakers, но трябва цялата градина да е такава.
Няма как иначе, макар че моят син от 1 година редовно ходене и слушане на английски само разбира, много рядко казва по някоя дума на английски. Но аз не държа сега да започне да говори, достатъчно ми е, че разбира. Казват и че отговаря в градината. А така или иначе после в училище се започва от началото изучаването на езиците, нали така?

# 728
  • Мнения: X
Предполагам, че езиковото обучение може да стартира, когато родителят прецени, че е удачно. Градина, ясла, от раждането и прочие. Просто са ми чудни очакванията езика да се научи от разстояние без акцент, пък било то и от учители - нейтив спийкъри.

# 729
  • Мнения: 8 307
 Пипи2013 - Киндероазе имат лиценз, мисля че от миналата година. Тоест децата учат и по системата одобрена от МОН. За мен чуждият език е само плюс в развитието на детето.
Киндероазе щеше да бъде нашата градина ако бяха с тази локация когато детето ми беше на 2 години. Тоест да прекара в градината поне 4 години. За да има смисъл от цялото обучение.

Басейн в ДГ не бих го разглеждала като голям плюс. Обикновено родителите тръгват с нагласата как детето им ще ходи редовно на басейн, но после изобщо не се оказва така. Детето започва да боледува, родителите започват да се притесняват от мокри коси или студени дни и на 2 месец се отказват. Оказва се , че децата посещават басейна 2 пъти за едни сумати пари.
В Държавните градини, където има басейн той е с дълбочина 30 см. и все пак детето зимата не излиза навън, за разлика от ЧДГ.

# 730
  • Мнения: 345
Изобщо не съм съгласна с това, че двуезичието или триезичието в толкова ранна възраст е проблем. Детето усвоява езиците с лекота и напълно естествено без да е затормозявано от граматика, писане на всяка дума по 2 реда и т.н. Да, моят син (3г.), в момента говори еднакво несъвършено и на български и на немски и на английски, но аз нямам никакви притеснения, че нещата ще се наместят. Още повече две от образованията ми са филологически и имам наблюдения как се учи и усвоява език. Относно градината - в нея има нейтив спийкърс, с които детето общува през целия ден. Да не говорим, че пътува в буса по 1 час всяка сутрин с учителка-германка, с която си общуват, пеят песни и т.н. Относно акцента - бих казала, че има страхотно произношение само от практиката в градината, а на английски от филмчета като Томас и приятели и Пепа пиг, Постман Пат и т.н., които са на брит инглиш. Онзи ден, играейки на пода с влакчетата и жп линията го чувам как си говори:"Thomas is number 1 steam engine.." , "Move on, Henry", "Emily is going to the train station" и т.н., т.е. прави цели изречения на английски, който първо не е изучаван в градината, второ не му е насаждан у дома. Когато го питам на бг, отговаря на бг. Когато го питам на немски, отговаря на немски. Когато на англ., отговаря на англ. За мен това си е богатство и не виждам кой в ДГ ще го научи на тези неща. Отделно нямам забележки и към методиката на преподаване в градината и педагогическите им методи. Относно басейна - за мен е напълно излишна работа. За толкова малко дете, по-скоро бих се тревожила. Да не говорим за настинките, както е споменато по-горе.

# 731
  • София
  • Мнения: 17 348
Те че ще научат някое друго изречение, ще научат, това, което на мен ми бяга, е смисълът на цялото упражнение 'изучаване на чужд език в детската градина'.
Така или иначе, после където и да отидат да го учат (училище, алианс, курсове) - ще започнат от А и Б.
Аз лично като студентка съм работила като учителка по английски в ДГ - ами, интересно им беше на децата, забавно, научаваха разни неща, но така и не се убедих в смисъла на цялата галимация Simple Smile

# 732
  • София
  • Мнения: 10 825
Заповядайте в новата тема

Опитах се да допълня списъка на първата страница и да извадя градини, които вече не са действащи. Разчитам и на вас да отстраним пропуските  Hug

Общи условия

Активация на акаунт