Огледало за кола

  • 934
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35 998
Преди няколко дни на разминаваме в тясна улица, ми счупиха лявото огледало на колата - не стойката, самото огледало. Колата е стара и стойката не е оригинална /най-вероятно/. За съжаление не откривам сервиз, в който да закарам колата, да преценят от какво огледало имам нужда и да ми продадат такова - "работим само по каталог и няма да познаем дори да видим колата"  ooooh!. Имам старото огледало - потрошено, но читаво за мерене и преценка. Моля за препоръки за човек, който може да свърши работата, от която би трябвало да разбира и за която бих желала да му платя.
пп това не е опция:

Скрит текст:

# 1
  • София
  • Мнения: 18 715
Обади се в представителството на марката на своята кола.Има си каталози а частите.Друг е въпроса дали цената ще те устрои.

# 2
  • Мнения: 35 998
Въпросът е, че не зная дали огледалото /стойката/ е от същата марка или от същия модел. Някой трябва да прецени, а в сервизите явно не разбират до толкова  Twisted Evil
Единственият съвет, който получих, е с една линийка да ходя по улиците и да меря чуждите коли с марка като моята  Laughing
За съжаление в София няма как да карам без ляво огледало и предполагам, че скоро ще го последвам   Laughing

# 3
  • София
  • Мнения: 18 715
Иди в автоморга

# 4
  • Мнения: 35 998
благодаря! за това не се бях сетила!  Hug

# 5
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
И какво ги спира по каталог да ти извадят огледалото, което отговаря на твоят модел кола?!
В представителството ще ти "отрежат главата".
Пробвай в магазин за авточасти, те ще ти покажат какво отговаря на този модел. Ще можеш да го сравниш директно на колата.
В краен случай ще ти предложат комплект стойка+огледало.

# 6
  • София
  • Мнения: 18 715
За нищо успех и да кажеш.

# 7
  • Мнения: X
ми счупиха лявото огледало на колата - не стойката, самото огледало. Колата е стара и стойката не е оригинална /най-вероятно/.

Скрит текст:
Най-евтин вариант  е да отидеш до някоя стъкларница.
Майсторите правят шаблон и изразват огледало. (около 2-3лв)
Другият вариант, който бих предпочела, е да препишеш каталожния номер,
щампован в/у пластмасата на стойката.
Този номер "говори" за определени параметри.
От OLX за около 15 лв може да се намери такава стойка с асферично огледало, при което почти няма "мъртва точка".

Общи условия

Активация на акаунт