Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 182 169
  • 869
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 930
Ние сме с Nespresso. Но не мога да дам отзиви как работи, защото не намираме капсули за нея. Купихме я от Метро преди години и като се прибрахме установихме, че капсулите, които сме купили не стават.  ooooh! При няколко следващи посещения питахме служителите за капсули и все вдигаха рамене, че няма, докато единия път успяхме да откопчим информация, че нямало да ги внасят. Както и да е.
Сега виждам, че AC/DC е дал линк, ще се свържа с тези вносители и евентуално ще поръчам от тях.
Благодаря за инфото, AC/DC. Влязох в темата с идеята да видя кои машини се харесват и да си купя нова, но ще дам още шанс на старата.  Peace

# 106
  • SF
  • Мнения: 21 564
Аз точно тази искам да поръчам. Дори вчера я гледах в Амазон (това при положение, че  никой няма да ми я донесе от Франция). Не може ли да се поръчват капсулите онлайн? Или да се ползват тези на кафе Верняно, където и да се продава това. В темата пишеше, че има такива машини и такова кафе в България и само преди 2-3 поста ме увериха, че стават и за Nespresso. Моля ви, не ме отчайвайте. Не искам поредната джаджа вкъщи, която да е неизползваема или трууууудно и с мъка да се ползва поради разните му там "няма да внасяме повече никога - защо? - не знам, така казаха вносителите".

# 107
  • Мнения: 6 930
Esmee, от Метро тогава (преди няколко години) ни отговориха, че можем да  поръчаме капсулите евентуално от чужбина, но повече подробности не ни дадоха. Сега от линка на предишната страница виждам, че сякаш вече и в България се предлагат. Мисля да се свържа с тях и да разпитам, защото и аз не искам машината ми да стои като паметник в къщи. А  капсулите, за които писах, че не стават са на Лаваца, за тези на кафе Верняно не знам.  Peace

# 108
  • SF
  • Мнения: 21 564
Тук в темата научих за италианското кафе. Разгледах им машините, но искам Nespresso.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 271
Честно казано, чак се учудвам, че не си намирате капсули Неспресо. Има ги от отдавна в Бг, друг е въпроса, че са скъпи.
Само в Гугъл, като напишете "капсули Nespresso" излизат 5-6 фирми, които ги продават.

# 110
  • София
  • Мнения: 226
Верняно лично аз си купувам от дистрибутора им - просто живея близо до тях, иначе онлайн. Прочетох, че и капсулите на Пелини стават за Неспресо машините.

# 111
  • Мнения: 6 930
За капсулите на Неспресо и аз съм си виновна. След като получих отговор, че няма да се внасят, тогава и в Гугъл не намерих доставчици в Бг, пробвах и с познати да донесат от чужбина, но нещо не се получи, прибрах машината в шкафа и.... просто я забравих до онзи ден, когато ММ каза, че трябва вече да си купим нова кафемашина. Снощи му показах сайта, капсулите изглеждат същите, така че ще поръчам като начало един пакет, за да не объркам пак нещо.  Mr. Green

# 112
  • Мнения: 6 930
Идвам да се похваля.  Laughing Тази сутрин пих ароматно кафе с каймак от машината Nespresso.  newsm44
В неделя вечер поръчах капсулите, в понеделник преди обяд ми се обади за потвърждение на поръчката и вчера бяха при мен. Поръчах ги от Кафемания (по-напред има линк).
Така че, Esmee, поръчвай си машината, има капсули.  Peace
И в стила на раздаването на Оскарите да кажа: благодаря на форума, че го има, благодаря на Esmee, че попита за Nespresso и на AC/DC, че даде линк.  smile3525
Както е писала Lara, капсули има и в други сайтове. Цената е една и съща.  Peace

# 113
  • по морето
  • Мнения: 203
Няма защо, важното е че сте заредили капсулите се радвате на хубаво кафе  Peace.
На работа съм, и тук както и в къщи машините са на долче густо  Simple Smile

# 114
  • SF
  • Мнения: 21 564
Fortuna, пий едно кафе и вместо мен... Хем се радвам, хем завиждам.  Simple Smile

# 115
  • Мнения: 6 930
Esmee, купувай смело машината.  Peace  Hug В Кафемания има и капсули на други марки в подкатегория "Неспресо - съвместими" (има и Верняно).На другите марки са по-евтини. На Верняно има дори чай в капсули.  Wink
п.п. Пък като минаваш по нашия край (близо съм до морето), мини да пием по кафе.   bouquet

# 116
  • SF
  • Мнения: 21 564
Ами не знам от къде да я купя. От амазон ли? Много съм се навила за нея, но се притеснявах, допреди да се разпишем тук, да не ми стане скъпо и тъпо с капсулите. Нямам опит с това как се правят доставките, за колко време, колко излизат с куриерските услуги. Нито знам нещо за сервизното обслужване на Nespresso. С други думи гледам да не настина и да не се мина нещо.

# 117
  • In transit
  • Мнения: 12 027
Ами не знам от къде да я купя. От амазон ли? Много съм се навила за нея, но се притеснявах, допреди да се разпишем тук, да не ми стане скъпо и тъпо с капсулите. Нямам опит с това как се правят доставките, за колко време, колко излизат с куриерските услуги. Нито знам нещо за сервизното обслужване на Nespresso. С други думи гледам да не настина и да не се мина нещо.
ако си вземеш машина от Амазон и е с марка KRUPS, ще имаш 2 години гаранция и в БГ. Това съм го проверила, защото мислехме такава машина да купувам, но после размислих и си взех нормална, където мога да си ползвам каквото кафе си харесвам. Въпреки, че в Амазон продават и празни капсули за многократна употреба, които можеш да напълниш с любимото си кафе. Но моя съвет е да си вземеш машината от амазон, не от байвип-а. Скоро имах много лоша случка с байбипа, които ми изпратиха ползвана и ремонтирана кафе машина вместо нова Simple Smile

# 118
  • Мнения: 6 930
Нямям опит с чуждестранните сайтове за поръчки. Нашата е от Метро и общо взето колкото изкара, при положение, че почти я бяхме изхвърлили. В сайта на Кафемания мисля, че видях и машини. Не знам с какъв бюджет разполагаш. А цената на капсулите на Неспресо е 11 - 13лв. за 10бр. На другите марки са по 0,91 лв. и по 0,60лв. пак в сайта на Кафемания. Доставката е 4,90лв. В крайна сметка ако не мога да си купя капсули, ще пия друго кафе, докато успея да си взема от тях. В смисъл, че не ми е проблем да пия Неспресо примерно 10 дни, после друго кафе. Ти си преценяваш. Но според мен си струва.  Peace

# 119
  • SF
  • Мнения: 21 564
Неспресо от Метро????
Тази цена на капсулите ме устройва. Доставката е половината от цената, това го оскъпява допълнително. От където и да си купя кафе (не, когато съм в заведение), то струва 1.00 - 1.20 - 1.40 лв.
Сега ще търся в нета тази машина из нашите магазини. Ако не, къде е темата за амазон? Никога не съм пазарувала от амазон. Мнооооооооого ми се допи кафе.   Peace

Общи условия

Активация на акаунт