Re: Юлски бебета 2013 - тема 29

  • 51 056
  • 751
  •   1
Отговори
# 75
  • varna
  • Мнения: 871
Пине, не чак, по план се надявам април-май най-късно да сме влезли Praynig
Близначе, и аз бих се възмутила! Изобщо не е нормално това, ама дето вика Мисти, живеем в Абсурдистан, за съжаление.

# 76
  • Мнения: 748
Аз съм съгласна с Подаръчето. Въпреки че и другите са прави  Mr. Green Абе има хора, които умеят да избират подаръци и такива, които е по-добре да дадат пари.
Аааа и съм съгласна с Джина за снахата на Данчето.

За себе си мога да кажа, че докато бях ученичка, студентка, предпочитах пари. Сега така ми се ще някой да ми подари нещо, но тц  Crossing Arms
А и да ви кажа колко ме познава ММ. Преди време един човек го попитал какво предпочитам вино или твърд алкохол, че искал да ми прати една бутилка за подарък. ММ казал и двете. Вярно че той не пие никакъв алкохол, но може ли за почти 10 години да не разбере, че не пия вино  Whistling

Хера, според мен можеш да изкараш с напълно лятна количка. Ще обличаш Емито една идея по-плътно отколкото ако е в чувал и ще си носиш плътна пелена, ако мислиш, че може да заспи в количката. Даже ще ти е по-лесно да чистиш количката, защото идва сезонът на калта и на постоянното качване-слизане и каляне.

# 77
  • Мнения: 1 350
Много ми беше полезно да изчета всички мнения за парите и подаръците.Много се чудя обаче и не смятам да й угодя .Не от инат ,ами ей така ,приех го като удар по егото ми.Сякаш ми заяви в прав текст,че няма да хареса подаръците ми и няма да ги сложи на бебето  Confused Точно така го разбрах аз  Confused Не е до парите ,разбирате ли ?И аз поне малко се вълнувам ,искам да му купя нещо на това дете  Rolling Eyes  И ще му купя ,пък тя ако ще да го хвърли в коша  Laughing Свеки  лошо й станА.Ами разбирам я жената и намен би ми станало кофти ,ако ме лишат от поне малко пазаруване за бебето  и ми поискат пари.

Тони днес закуси пържена филия  chef Не мога да го опазвам от нищо вече.Пие усилено компот,един брой си го изпиват с брат му.Петьо е станал някакво страшно бичЕ.25 кила е  Crazy Ще стане на 5 април месец.Много ми се вижда.Иначе е адски подвижен ,но е станл огромен.Не дебел ,а набит и огромен.Има ли към тази възраст някакъв скок в растежа? Онзи ден пак купихме пантофи ,за 3 месеца и са му малки.Блузи и анцузи всеки месец купувам ,всичко му е до пъпа и съответно до кокалчето ooooh! Много расте ,много !

# 78
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Аз да ви кажа честно предпочитам да дадат пари, наместо нещо, което няма да стане, имаме или няма да ни е нужно. Моите роднини знаят и на всеки повод ми дават парички. Събирам ги и купуваме нещо голямо. Приятелите също. Те даже събират пари помежду си и накрая купуват нещо, което знаят, че искаме. За мой празник не искам нищо, дори и цвете. Колкото и банално да звучи, ми харесва повече да се съберем с близките си и да отпразнуваме даденото събитие.

Achilea, добре дошла отново  Simple Smile Надявам се, че това няма да са последните ти постове след завръщането ти. Кажи как сте, как е Йоан?

# 79
  • Мнения: 2 328
Катенце,в момента чудовището маже авокадо по стола,дето снощи му свалих тапицерията от простора... не ми се обсъжда. Станала съм в 5 сутринта  #Cussing out настоение йок.Ще го пращам на ясла,нека да дивее там.Аз по'ече ни могЪ!!!

Вие как сте?Ще пиша,но по-късно,да се очовеча малко  eat morning

# 80
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Разбирам те напълно  Simple Smile Марти нощес получи някакъв пристъп и не можеше да спре да кашля, та го оставих вкъщи и за 'късмет' Маги се наспа в 7:00 и разбира се, трябваше да станем всички. Та и аз не се наспах. Двамата в момента са бодри и готови за бели, а аз си мечтая само за възглавницата. А сега трябва и да ги обличам един по един, за да смогна до час да ги изведа  Simple Smile Чакам да се включиш после, отдавна не си ни навестявала и сигурно има за разказване  Hug

# 81
  • София
  • Мнения: 1 318
Веднъж бях канена на погача /знаете, купува се подарък и се дават пари/. Попитах какво да купя на бебето и ми казаха ютия. Но не заради ютията го разказвам /разбира се, изпълних заръката/. Свекървата беше купила одеялце, не последна мода и явно далеч от снахинските изисквания, но пък иначе хубаво одеялце. Снахата такъв грозен коментар направи /не пред свекървата, която иначе е скромна жена със супер ограничени възможности/- : „Хм, за кво го е довлякла това одеяло, парите да ми беше дала, това въобще не ми харесва!“. Викам, добре де, то обичая е такъв, всички ще ти дадем пари и сме донесли подаръци, какъв ти е проблема…. Много мъчно ми стана.
Подаръче, ако ме беше предупредила, че чакаш бебе, с радост щях да ти изпратя люлката /подариха ни хубава люлка за раждането на Марина, която се ползва не повече от 3-4 месеца/. Обаче около мен нямаше никой чакащ бебе и я продадох още лятото на символична цена /продадох я за 100лв, само и само за да се отърва от нея/.
 От Бранка съоръженията ги раздадох още докато беше малка. Като забременях с Марина започнаха да ме обвиняват, че съм глупава, как съм си раздала нещата и на ми сега- да купувам нови! Обаче нищо не съм купувала- кумата ми даде да ползвам от нейното дете шезлонг, бънджи, проходилка и пр.  Не, че ако не ги бях ползвала, детето нямаше да порасне, но наистина, за майката става по-лесно.
Маринди май е алергична към авокадо и киви. По нова година майка ми и бе давала киви и по лицето и излязоха червени петна. Първо мислехме, че е от студа, но после пак яде киви и пак се появиха. В чера и дадох авокадо- петната пак се появиха. Само по личицето. Тя и Бранка като малка направи една алергична реакция от киви, но се обрина по цялото тяло. Но явно вече я е надраснала защото наскоро изяде няколко кивита наведнъж и нищо и нямаше.

# 82
  • Мнения: 4 255
Кивито е алерген,Джине.Възможно е да е реакция от него.
И аз не казвам,че детето не може да порасне без тези неща.Даже ето моето си е жив пример.Но са си улеснение в даден момент.Няма спор.За бебето аз "предупредих" Laughing почти веднага щом разбрах.По-рано не можеш да кажа,щото както вече знаете,то не беше планувано.Ама ти не се притеснявай за люлката!Но наистина много евтино си я продала. Thinking
Моята свекърва на мен може да ми подарява едно и също мушкато,но бих си изкривила душата,ако кажа,че за детето не е купувала.Е,вярно все евтини китайски неща,но аз съм доволна.

Ади вчера сутринта имаше Т.Тя по принцип от няколко дена се опитва да се разболее,но аз уж владеех положението.Снощи като си легнахме и я усетих,че диша през устата и то доста трудно.Докато се чудих да я будя ли или не,тя се събуди сама.Беше буквално задръстена от сополо-храчки.Носът й не течеше и с бебйби вака не издърпахме нищо,но тя не можеше да диша.Не знаехме какво да направим за да й помогнем.Капвах физ.р-р в нослето,дадох и малко сиропче за кашлица,за да отхрачи секретите,но нямахме голям резултат.И инхалация и правихме..Тя взе че вдигна Т.Хич не се и опитах да я измеря,защото тя беше толкова измъчена,че едва ли щеше да ми даде.Дадох нурофен и след инхалацията уж успяхме да заспим.Естествено тя пак с отворена уста.Днес гласът й е пресипнал. SadНе знам как да й отпуша нослето.

Сякаш ми заяви в прав текст,че няма да хареса подаръците ми и няма да ги сложи на бебето  Confused Точно така го разбрах аз 
Ма много добре си разбрала!Точно това е искала да ти каже!

# 83
  • София
  • Мнения: 1 483
И аз съм при ненаспалите се. Отново. И аз съм с 2 деца, за кой ли път. Направо ми идва да се застрелям на моменти. Днес даже реших, че няма да излизам, не искам да си причинявам 2 часа обличане/ събличане, мързи ме. Голямото има претенции, че е болно и тъкмо ще си постои вкъщи, на топло.  Той ходи на актьорско майсторство от няколко месеца и имам сериозни съмнения, че прилага на практика наученото. Кашляше много сутринта, сега изобщо. Как пък точно преди градина кашля?! Ще ходи на лекар после, да видим.
На мен ми е все едно какво ми подаряват, все едно ми е дали ми подаряват. Повече ме вълнува начинът, по който ми го подаряват. Но мразя да ми се поставят условия да давам пари. Ми няма пък да дам. Ще купя каквото ми харесва.
А за погачата се сещам за разговор между две приятелки за това какво са им подарили на погачата. Много бяха възмутени, че имало хора, които давали под 100 лева. Ми много нагло ми се стори. Аз не мога (и не искам!) да купя подарък и да дам 100 минимум на ръка, много ми се струва. Сякаш са ме поканили да събираме пари, само с тази цел. Много ми е грозно.

Данче, много голям Петьо! А колко е висок? Моят син е по-голям от твоя като години, но е по-малко килограми. Той имаше един гигантски скок в растежа на 4 години и 2-3 месеца. В средата на септември му купих едно разкошно палто за зимата, струваше една МРЗ и когато в края на октомври захладня и дойде ред за палтото се оказа, че ръкавите му са много, много къси и остана да чака Адриан някой ден.

Хера, като Дейзи мисля- купи си удобна количка и не се съобразявай лятна- зимна. Такова понятие само в България май има. Обличаш я, завиваш я при нужда и си готова. Пък и зимата ще е още най-много 2 месеца, не си струва изобщо да го мислиш.

Джина, кивито е силен алерген и е напълно възможно да е от него. Но авокадото не е, то даже е много благо. Единственото, което се сещам е, че е възможно да е твърде обработвано с отрови и реакция да има към тях, а не към самия плод. Дано да е инцидентно!

# 84
  • Мнения: 2 328
Джине,едва ли е от авокадото.То е напълно подходящо за първа храна/при захранването/.

# 85
  • Мнения: 4 841
Хера аз отгледах Ого само и единствено в лятна количка. Сега за зимата имам чувал и го мушкам в него, но и без чувала не е никакъв проблем, има си космонавт, който го пази идеално.

Данче Зар е 121см и е 24-25 кила. Последните месеци дръпна много на височина и качи и 2-3кг. Не е дебел, даже слаб ми се вижда, но той е с тежък кокал като баща си.

Ого има алергия от спанак  newsm78 Колкото пъти съм му давала толкова пъти е имал ситен обрив по тялото. Сега ме е страх да му дам пак. Не че ще му стане кой знае какво, но мисля да поизчакам малко. Киви яде без проблеми. Скоро разбрах и аз че е алерген, но нямаме проблеми от него. И Зар сравнително рано го прояде. Даже с киви го учих да яде с вилица. Беше по малък от Ого. Ого още е под кривата круша с приборите.

И аз тази седмица съм с две деца. И двамата се мъчат да кашлят. То и аз след синузита прокашлям. Зар е в сряда на лекар, а Ого утре е на консултация та и ще го прегледа педиатърката. Според мен е задна хрема и при двамата и от там и кашлицата, но да видим.

# 86
  • София
  • Мнения: 1 318
Подаръче, тънкият момент с тази люлка са батериите. Тя е с 4ри от най –големите батерии /струват 10тина лв/. И при положение, че детето я е ползвало сумарно по няма и час на ден, аз на по-малко от две седмици купувах батерии… Много бързо ги хаби батериите, заради многото функции /люля, вибрира, пилета пеят и т.н/Обаче пък ако пуснеш само да люля /без пилетата или музиката/, се чува едно чегъртане… С две думи, това е една ненужна вещ, която на всичкото отгоре не излиза евтино.
Бързо да се оправя, Ади! Можеш да и капеш лайка в нослето.
Ахи, Терп, аз по най-примитивният начин поставих авокадото и кивито под общ знаменател, нали и двете са зелени. Авокадото го давах сурово, тали пък това няма значение? Купих го от Фантастико, не е от био магазин или проверен плод зеленчук, знам ли…
Сутринта се ококори в 5:30, точно излизах от банята. И за да поспи мм, я взех с мен в хола. Нямах време да и правя попара и и дадох да закусва печена тиква със захар. Не отказа. А, печената тиква е от вчера. ММ вчера направи пилешка яхния, супа и печена тиква. Едва съм измирисала апартамента!

# 87
  • Мнения: 2 328
Уау,ядох,кафето си допих,обърсах мазалото и сега релаааааакс  newsm44

При нас е едно такова мръчаво,няма ли да дойде месец май вече Sad
Дайте по един бърз отчет-няма ли бременни,работещи,хванали си любовник?

За подаръците и аз предпочитам кеш да давам,ако не сме уговорили подаръка предварително.

# 88
  • София
  • Мнения: 790
Подаръче, прави повече инхалации, идете на чешмата и й загрей нослето с толпа вода, за да тръгнат секретите, после я накарай да издухва. Явно има задна хрема. Може да смесиш физ. р-т с клеева тинктура, но не знам колко капки се слагат. И Изобщо - по-често ратвор в носа, изчакваш малко, за да размекне секретите и тогава теглиш в бейбивака. Задължително, щом й е пресипнал гласът, дай от капките Ксизал или нещо друго противоалергично (5 капки, два пъти дневно е дозата), за да не ти направи пак спазъм.

Ахи, ех, жалко, че не са се получили нещата!  Sad

Джине, авокадото се дава само сурово. Съмнявам се да е от него, наистина се препоръчва за първа храна на бебетата. Аз киви още не смея да дам, заради тия пусти семки, които са силен алерген.

Агнес, ти киснеш ли го спанакът, за да му се махнат отровите, с които е пръскан? Опитай, може пък да не се обрине.

Хери, ти колко мислиш още да я возиш девойката? Моите са без количка от два месеца вече, изобщо не ми дават да ги монтирам вътре. Вашите не протестират ли? Изобщо, до кога се ползват тези колички, ще ми трябва ли моята или да я продавам?

# 89
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Мъхче, аз лично смятам да возя Маги поне до втората годинка, особено лятото, когато ще съм нон-стоп с двете деца. А и тя все още спи навън сутрин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт