Re: Юлски бебета 2013 - тема 29

  • 51 102
  • 751
  •   1
Отговори
# 90
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 677
Мъхче явно си е до дете.Кирил за последно се вози в количката септември в Несебър и после край.Не иска да седи и това е.И по добре.Беше голям зор свалянето и качването без асансьор.

# 91
  • Мнения: 4 841
Мъхче пресният спанак го киснах доста време, но се обрина. После купих замразен и от него се обрина. Между двата вида спанак бяха минали може би 2-3 месеца. Сега не съм давала от тогава.

Ого ще го чакам да стане стабилен и тогава ще е пешеходец. Батко му беше колкото него като махнах на 99% количката. Ого обаче ходи и се клати като нивеляшка и не искам още да си причинявам това. Достатъчно ми е дето ми виси на ръцете в нас като е кисел.
Вчера му се напъни устата с кръв. Беше си я натъпкал с ябълка, която е супер крехка (малаена). Няма как тя да му е разранила кътника, който в последствие се оказа, че кърви жестоко. Задави се с ябълката и аз като тръгнах да бъркам и да вадя и всичко в кръв. Сърцето ми спря. Дано поне е пробил кътника и да не го тормози вече. Но има още един кътник, който има да допробива. Вчера цяла сутрин ми е ревал и нищо не го успокояваше.

# 92
  • Мнения: 11 747
Много бяха възмутени, че имало хора, които давали под 100 лева. Ми много нагло ми се стори. Аз не мога (и не искам!) да купя подарък и да дам 100 минимум на ръка, много ми се струва.

Какво?!  smile3557  И Джина с ютията, това си го спомням и друг път го е казвала. Аз преди 3-4 години дочух за съществуването на този ритуал - погача. Хабер си нямах. Никога не са ме канили, не съм присъствала, не сме правили. Ако някой ме покани бих купила символичен подарък като боди за 10лв от H&M. Пари не бих дала. Ми то не е ли нещо като следобедно кафе? Колкото да се промотира бебето? Чак да раздавам по 100лв наляво и надясно за добър ден на който срещна.......... 

В количка ще я возя вероятно до 3, а може и повече. Аз вървя пеша, не ползвам кола или градски транспорт. Правя големи преходи. Тя няма начин да издържи. Освен това за момента е трудно да я накарам да върви в желата посока. Това как го правите? Тя винаги иска да върви наобратно на нужното. Живот и здраве септември като тръгне на ясла, ако вървим двете пеша ще отнеме поне 40мин, а с количката ще отидем за 15мин. Сега сме си всеки ден с количката. Не мога да си представя без количка. Но аз ходя до кухнята, тя е на 15мин бърз ход. Без количка минимум 1 час, като ще трябва да се боря да върви в правилната посока, което няма да става през повечето време и ще трябва и на ръце да я нося. Ходим и на дълги разходки, не ходим само около нас в карето. А, тъкмо в събота излялохме без количка, но на улицата пред нас, на паркинга малко, на едни люлки, които са супер близо. Така става, но това беше изключение, по принцип не са ни такива излизанията. Освен това сме всеки божи ден навън, независимо колко е студено, ветровито, дъждовно. Да, ето, в дъжда как ще я пусна да ходи сама и върху нас да се лее. Слагам я в количката и вървя бързо, даже подтичвам ако е много гадно.

# 93
  • София
  • Мнения: 790
А, да, как можах да забравя да коментирам за погачата! Какви 100 лв!!!? Досега съм била на 3 погачи и навсякъде се оставяха по 10 или 20 лв. Само роднините даваха по повече. На моята погача получих предимно дрешки за децата + лигавници, купички и лъжички за хранене и останах много доволна! Паричките, които се събират са символични, в моята кърпа намерих и монетки по 1 лв. Не съм си помислила нищо лошо.

# 94
  • София
  • Мнения: 1 484
Е, а де! Това е- 100 лева е входната такса явно. Има един "ритуал" на погача, слагат се пари в една кърпа и тя се връзва от кумата- така се определя бебето стиснато ли ще е или с широки пръсти- по това колко е стегнат възела се гадае. Точно там се слагат пачките. Присъствала съм на погачи, при които в кърпата се слагат само монетки- да се спази традицията. И това го разбирам, приемам и т.н. Но пачки...

Аз количка мисля много още да ползвам. Често ходя далече, детето се уморява и му се доспива, иска да го нося. Да не говорим, че върви в посока по собствено усмотрение, не се съобразява с мен. Накрая винаги стигаме до носене на ръце, което не мога да си позволя. Предпочитам да смъквам количката по стълбите, после да я качвам, но без нея съм загубена. Поне още една година, минимум.

# 95
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 677
Пине и ние сме навън всеки ден по 2 пъти.Дъжд,сняг,студ облечен подходящо и това е.Не излизаме около нас просто защото няма къде.Всичко е доста по далеко.Имам предвид паркове и площадки.Ходи си и издържа без проблем.Научи се много бързо да върви в правилната посока.Сега го уча да ме държи за ръка,защото досега не даваше.Ето пример до магазина(нашия) е 30 минути пеш(винаги сме пеша в градски транспорт не обичам да се возя по скоро ми става лошо) и той си ходи без проблем до там.После взимаме баща му и се прибираме по много по заобиколен маршрут за разходка.Ето снощи такава разходка отне 2 часа в които той не седне и не пожела някой да го носи.

# 96
  • Мнения: 11 747
Ами не знам. Не си я представям да върви 3-4км в едната посока, поне не и сега. За момента първо, че не върви в правилната посока, то първо това трябва да се изглади. Иначе и ние имаме случаи да върви по 30мин и малко повече, без да спре, но в нейна си посока, ние само я следваме и спира на интересни места по нейно усмотрение - бърка, чопли, рови и после продължава.

# 97
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Ами не знам. Не си я представям да върви 3-4км в едната посока, поне не и сега. За момента първо, че не върви в правилната посока, то първо това трябва да се изглади. Иначе и ние имаме случаи да върви по 30мин и малко повече, без да спре, но в нейна си посока, ние само я следваме и спира на интересни места по нейно усмотрение, бърка, чопли, рови и после продължава.

И при нас е така. А види ли животно, не можем да я стигнем - тича по него и го вика, докато не го стигне или косматото не избяга от погледа й. Тогава пък Маги започва да го търси и разбира се това е далеч от маршрута по, който сме тръгнали първоначално. Ако реша да я гушна, се извива назад и се бори да се откопчи от ръцете ми. Общо взето все още не мисля да си причинявам излишни мъки в опит да я вкарам в правия път, в буквален смисъл.

# 98
  • Мнения: 11 747
Да, след животните тръгва със сигурност, както и ако някой яде нещо тя е там  Confused И пустите сергии в Морската, на които са наредени търкала, вятърни въртележки, балони, захарен памук... Лепва се там и почва да опипва, да дърпа. Също някои кофи за боклук, много са интересни, иска и да бърка там. Саксии с пръст - миналата седмица два дена подред седяхме поне по 15мин да рови калта, че беше и мокро. Втория път да взема да забравя кърпичките. Ами нито сухи, нито мокри. Малееееее! Ръцете ѝ целите в кал и аз нямам с какво да ги избърша, а тепърва трябваше да ходим до кухнята. Но не, до никъде няма да стигнем, ако я оставя на собствен ход.

# 99
  • София
  • Мнения: 1 832
Кате, мерси за темата и честити шестици! Все така да ги вземаш изпитите!
Ясен не иска да стои в количката. Аз ходя с колата до парка и там го пускам да ходи, където иска. Или излизам около блока и това е. Лошотое, че сега наоколо е кално, локви ии лед, ужасно е! До магазини ходя с колата, от два месеца може би не съм ходила с количката.
Не върви в моята посока и не иска да го държа за ръката. Когато го гушна и той се извива и вика "не, не". Но го нося мрънкащ.

# 100
  • Мнения: 681
Аз пък смятам, че подаръците в пари е проява на лош вкус. Едно време бабите ми даваха и го смятам за нормално. Аз съм давала само на сватба. Май последната беше на колежка, когато работих в офис, та тя си поръча фритюрник, с което ме възмути. Явно си е изчислила кой колко би трябвало да се изръси.

Иначе, обичам да купувам подаръци, да обикалям, да се вълнувам кое е подходящо, кое би се харесало. Е, понякога много се затормозявам, включително и финансово, а и бенефициерите (както вече е модерно да се казва) се множат, ама това е положението.

На подобието на погача, което спретнах за моите приятелки чак през септември, изрично казах, че в кърпата се пускат само дрънчащи пари, а не някакви си хартийки

# 101
  • Мнения: 1 350
Ооооо,какви сте такива авантюристки да излизате без количка  Naughty Ще ви се карам  Mr. GreenДо 3 години не мърдам без количка.Дори и в парка ми е невъзможно ,особено лятото,защото :
Нося бебешка чанта с кърпи ,памперси дрехи,манджа ,солети,нарязани ябълки ,вода и тн.
Нося една друга чанта с играчки з пясък - кофи ,лопати,формички по 2 бр всичко
Това лято ще нося и колелото без педали за Тони
Е,как да нося с 2 ръце тези неща  Crazy

# 102
  • София
  • Мнения: 1 318
Верче, същата работа и при нас със ходенето- тя просто не върви в моята посока, не иска да ме държи за ръка, тъкмо се успокоя че сме направили десетина крачки, спира, обръща се и се затичва и тя не знае на къде. Вчера до близкия магазин пътувахме сто часа.
За мен целият ритуал „погача“ е излишен, ама хайде. На Марина погачата я направихме в най-тесен кръг- двете баби, кумата, една приятелка  и вуйна ми, беше перфектно. Но на Бранка погачата какво чудо беше…… Не искам да си спомням.
Иначе аз лично като ходя на погача давам 20лв, все пак съм купила подарък + букет. Сумата е символична, 100лв дават най-близките

# 103
  • Мнения: 4 708
При нас зависи, има дни в които излизаме без количка, но напоследък покрай болестите, иска само на ръце, и ми е по-лесно с количката. Явно още дълго ще се ползва. Вози се без проблем, само въпроса е да се вози. Ако спра някъде било то за 1мин тогава иска да слиза и да обикаля.
И тук да се оплача от болести
Скрит текст:
бронхит и ниски левкоцити, което и признак на спад в имунитета. Това ни казаха днес след изследвания на кръвта и рентген на бял дроб на Виктория. Сега антибиотик, имуностимулатори ей такива неща. Върна си двукратният сън, явно не е добре. Но ще се оправи, надявам се скоро.

# 104
  • Мнения: 251
Мисти, оздравявайте бързо. Милата Вики.
Погача правих на Марти в тесен кръг, но доста пари събрах. За Ками не правих, след преживяното с Марти. Само дойде кумата ми. Да се причинява това на дете на 40 дни е кошмар. Да не говорим за болестите които може да лепне.
Количката я използваме за приспиване вътре. (Мм я приспива така) , сега като се затопли ще видим дали ще иска или не. Вече ми пречи и ми се иска да я продавам.
Хубава и спокойна вечер от мен!

Общи условия

Активация на акаунт