Бъдещи мами през януари V :)

  • 14 440
  • 265
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте мами!
Стигнахме до пета чест на темичката Oha!  Grinning !

http://www.bgphoto.net/Start.aspx?UserId=514
   


Victoria_R- 31.12.04
dezyg- 01.01.05- момиче- Габриелаstork-girl- Шейново
Milena Lukanova- 02.01.05
milenka- 03.01.05- момчеstork-boy - Майчин дом-Варна
Силви- 03.01.05
asa- 04.01.05/мама на Калоян- 6 г./-  момчеstork-boy - Майчин дом
Noia- 04.01.05
daffy- 04.01.05
gwendalin- 04.01.05- момчеstork-boy-  Майчин дом
polina_dan- 06.01.05- Тина Киркова
Slunce- 08.01.05- момчеstork-boy
kristia- 08.01.05- момчеstork-boy
Mary Popons- 09.01.05- момчеstork-boy
Glory- 12.01.05
didi72- 12.01.05 -момичеstork-girl
Katusha- 13.01.05- момчеstork-boy
nadia_n- 14.01.05- момчеstork-boy -Шейново
Fun- 14.01.05- Шейново
Casey- 15.01.05- Тина Киркова- момчеstork-boy
benmary -15.01.05- момче]stork-boy - Истанбул
dilqnka-  20.01.05- момчеstork-boy-Окръжна/Св.Ана
SaraJK- 20.01.05
Ружа72- 21.01.05-момичеstork-girl
shom4e- 22.01.04- момчеstork-boy
Ora- 22.01.05-момиче
stork-girl
МiaТ- 24.01.05- Тина Киркова
nickol- 25.01.05
iva78- 25.01.05 - момичеstork-girl-Майчин дом
fanta- 25.01.05- момче- Викторstork-boy - Шейново
mirelkata- 27.01.05-
Sania- 28.01.05- момичеstork-girl-Окръжна болница-Варна
11bobi11- 28.01.05- момчеstork-boy -Майчин дом
GaliaS- 30.01.05-момичеstork-girl- Шейново
Gergana- 30.01.05
wjk- 31.01.05- момичеstork-girl
Anaise- 03.02.05-момичеstork-girl- Майчин дом
Shtastlivka-  Confused:



  bigdance2

# 1
  • Мнения: 3 777
Да ни е честита новата темичка Grinning
Ние с бебо пожелаваме лек ден на всички Януарски мами и техните бебоци. Simple Smile

# 2
  • Мнения: 353
Здравейте януарски майчета и бебчета. Много ни е хубава темата и е чудесно, че е с толкова продължения. Аз не се включвам често с писане Embarassed , но чета редовно. Надявам се следващата седмица да зная вече какво бебче ще имам и да ви информирам. Моите усещания са за момче, но видеозона ще покаже по точно можеби  Stuck Out Tongue
Лек почивен ден на всички

# 3
  • Мнения: 7 837
Добро утро и от мен
Толкова ме мързи, че едва се добрах до компютъра Simple Smile и то след дълго излежаване в леглото.
Мъжа ми само това чака и вече ми мрънка, че не трябва да изпускаме слънцето и топлото време . Сега го чакам да направи и отиваме на разходка.
Момичета, както сме се разписали, със сигурност ще заформим темичка с голямо римско число Simple Smile

Слънчев ден на всички
 

# 4
  • Мнения: 2 641
Zdraveite ianuarski maicheta Wink Az zasega se dviza na opashkata kato termin ama ste vidim koi ste izprevari nakraia Wink Niakaksi vse mi se ste da se rodi bebo fevruari mesec, moze bi stoto vece sviknah da mislia za tozi mesec? Ama nali sme v nachaloto na fevruari ta ste vidim. Iskah da vi kaza da mi stiskate palci utre - za 5 pat ste se opitame da si kupim edna panelka v Mladost, ta dano toia pat vece stane. To ne biaha prespiastvia i kwo li ne. Ta da ima niakoia ot mamite tuk deto da e ot Mladost?

# 5
  • Мнения: 3 777
Аз съм в Младост 3, точно срещу поликлиниката. Ще се радвам да дойдете тук, ще разхождаме заедно бебетата.
Мама Fun мисля че също живее в Младост. Grinning

# 6
  • Мнения: 2 641
Nie ako kupime apartamenta zivot i zdrave ste sme v Mladost 2. No chak dogodina ste se premestim stoto mu e nuzen niakav remont.

# 7
  • Мнения: 2 641
A tova mi e icq - 37410878  - ako niakoia ot vas ima takova chudo i iska da si pishem i izvan foruma da se obadi Grinning

# 8
  • Мнения: 1 072
Здравейте всички!
Едно съобщенийце и от мен, след като миналата седмица се регистрирах и оттогава нищо.
Днес беше малко по-"слънчев" ден и за нас, след една кошмарна седмица. Имахме си проблеми със синчето, което миналата седмица след една разходка навън се покри с някакви странни отоци, казаха, че било уртикария, но най-ужасното е, че се появява всеки път, когато излезем навън. Било алергия към студа. Само дето тука е 15 градуса, какво ще правим като стане 0???
Вчера ходих да му купувам разни пижамки от центъра на града (той си остана вкъщи с тати) и голям рев му ударих в колата. Голяма депресия ме гони! А утре става милото на 2 годинки!
Та днес се поразходихме в мини-мини-мини горичката дето имаме тук и събирахме орехи, беше голяма радост. А после разни торти правих, утре ще ми идват на гости 3 други жени, с които се запознахме на гимнастиката за бременни и е хубаво, че децата са ни на 1 възраст, та споделяме как върви. Това, естествено, 1 път месечно, тука по-чести визити са рядкост.
А следобед реших да повъртя малко колело и май се преуморих (половин час въртях, но очевидно вече ми е повече), че после ми се стягаше корема. На вас случва ли ви се между другото? На мен миналата бременност доста често, тая очевидно по-спокойно я карам, защото рядко става.
Прочетох, че още доста от вас имат проблеми със спането нощем. И аз се будя периодично, но, слава богу, поне заспивам пак. Миналата бременност лежех с часове будна, или се вдигах и ходех в 7 часа на работа (аз пътувам 30-40 минути).
друго... нищо интересно по нашия фронт. Всичко се върти около "баткото" в момента и надеждите да не е постоянна тая алергия. Той дано се оправи докато дойдат свекъра и свекървата, защото те може и да не го преживеят ако го видят в тоя му вид. Тя свекърва ми вдига кръвно като той не яде, пък камо ли да го види целия на петна.
На вас между другото ще идват ли да ви помагат майки/свекърви като родите?
Е, аз да спирам.
Леко бременеене на всички, лека нощ и до писане!
Поздрави: Сара

# 9
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравей Сара!
Дано детенце да се оправи бързо!
И понеже вече е днес- Честит ти рожденик!Да Ви е жив, здрав и послушен!
Направо ти завиждам за възможността да спортуваш- на мен заради контракциите и последвалото леко разкритие са ми забранени всякакви физически усилия.
По въпроса за свекървите и майките- ами ние си живеем в апартамента на родителите ми, но те самите живеят във вила  почти в рамките на града и до морето. Вероятно майка ми ще е в апартамента от средата на декември месец, защото съпругът ми е на плаване и се притесняват да ме оставят сама в последния месец Rolling Eyes . Свекърва ми и съпругът й живеят в същия квартал през три блока, та и те са наблизо. Аз обаче съм си решила и се надявам след първите две седмици от раждането да се оправям сама- тогава ще се прибере съпругът ми, а освен това живея и заедно със сестра ми, а нейната помощ я чувствам в пъти по- приятна от тази на родителските тела.

Пожелавам лека седмица на всички мами и кореми!

# 10
  • Мнения: 2 641
Hi Sara i vsichki ianuarski maicheta,

Imam dosta poznati lekari i moga da pitam za sina ti ako mi kazesh niakakvi podrobnosti - klinichna kartina, izsledvania, diagnoza. Inache sega kakto pisah se nadiavam da si kupim apartament, v koito da ziveem na parvo vreme. To tova parvo vrem este e pone ot proletta stoto apartamenta plache za remont. Dotogava ste ziveem pri maika mi. Az sam mnogo konfliktna lichnost s blizkite si i se nadiavam pone svekarva mi da ne idva chesto, no ako triabva da si priznaia dosega me e draznila samo v edno otnoshenie - ima navika da kupuva vse nai golemia bokluk - ako moze vsichko ste e ot magazin za 1 lv  Grinning Inache mai sam stanala tolkoz konfliktna otkak sam bremenna? Vie usetili li ste niakakva promiana?

# 11
  • Мнения: 3 777
Добро утро и от мен на всички мами.  Grinning

Дано на Сара момченцето се оправи по бързо. Стискам палци.
Аз нямам кой да ми помага, мама и тати са на 300 километра, а свекъра и свекървата колкото и да е чудно никога не съм виждала дори Shocked  Свекървата е някъде в Бургас.
Така че оставаме сами с татито, само стискам палци като дойде момента да родя да не са го пратили някъде командировка, че ще стане много забавно Stuck Out Tongue

Кате и аз не мога да спортувам, спокойно. Вече ми е трудно и да готвя и да чистя, освен че контракциите ми са много повече имам и леки болки..ще питам доктора тази седмици как стоят нещата.

УСМИХНАТА СЕДМИЦА НА ВСИЧКИ

# 12
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Slunce
Добро утро и от мен на всички мами.  Grinning



Кате и аз не мога да спортувам, спокойно. Вече ми е трудно и да готвя и да чистя, освен че контракциите ми са много повече имам и леки болки..ще питам доктора тази седмици как стоят нещата.



За контракции магнезии и но спа. Да не стане несто по неприатно. А пак ако имате и леко разкритие как не сте в болница?

# 13
  • Мнения: 3 777
Anaise аз пия Но-шпа и Магнезий, и още други лекарства. Шкафчето ми е аптечка.
Не съм в болница, защото имам ужасни спомени от преди няколко месеца и лежането ми там.
Сега си кротувам вкъщи. Лежа си и гледам да не се претоварвам.

# 14
  • София
  • Мнения: 215
Добро утро и от мен!
Аз казах и на майка ми и на свекърва ми, че не искам да ми помагат.Те живеят на около 100-200км от тук и са работещи баби.Имам чувството,че ако някоя от тях дойде след раждането на бебо, дори и за 1 седмица, ще развали отношенията с мъжа ми ... Затова с таткото  сами ще се справяме Simple Smile

Лек ден и много усмивки!

# 15
  • Мнения: 310
Здравейте и от мен
Майка ми и баща ми живеят във Варна (както и аз допреди няколоко години) и няма как да бъдат тук за дълго. Виж свекървата ... Не живеем заедно със свекъра и свекървата (и те обаче са в София, по-точно в Банкя), но доста често тя идва, а със сигурност ще се заседи повечко като се появи бебето. Добре, че поне ходи на работа та няма по цял ден да е тук. Мен повече засега ме притеснява лелята на мъжа ми, която живее в съседния вход и е най-бъркащия се човек, когото познавам. Просто нищо не може да стане без тя да каже как точно трябва да стане. А по цял ден е свободна...
А има ли някой от Надежда?

# 16
  • София
  • Мнения: 38 582
ei Katusha napishi mi i na men mom4e de. ve4e dva puti kazah ama mai ne si me vidqla. ve4e po4ti si izbrah i ime.
 Bulb slunce i az sum v mladost 3. ako iskash da si menkame telefoni i da se vidim?
 a snimki ne moga da pratq zasega zashtoto muja mi zaghubi USB kabela na aparata i nqma kak da ka4a ot novite s korema Imp

# 17
  • Мнения: 3 777
Готово, малко съм трудно с много ходене, но  с удоволстивие ще се видя с теб. Ще ти пратя на лична бележка телефоните си.
Аз съм точно срещу 25 поликлиника.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: dilqnka
ei Katusha napishi mi i na men mom4e de. ve4e dva puti kazah ama mai ne si me vidqla.


...наистина не съм видяла, обаче поправих нещата Grinning .

# 19
  • Мнения: 3 480
здравейте, милички!
днес най-накрая ми дадоха болничния и утре живот и здраве се прибирам в бургас !!! голямо чакане пред 100 кабинета за този болничен, но си струва.

днес видяхме и пишок на бебето, така че пишете ме - МОМЧЕ.
лекарката ме успокои, че всичко му е наред, само дето на мен плацентата ми била още ниско разположена.
иначе и аз имам контракции и пия обичайните медикаменти за това.

тревожи ме, че точно след като се прибрах видях, че имам нещо като течение бяло с две - три кафеви "нишки". възможно ли е това да е "запушалката" ??? умирам от притеснение и ако не се махне ще звънна на лекарката. вие какво ще кажете? някоя от вас, която вече е раждала ?

# 20
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Според мен е много рано да е запушалката. За твое успокоение се обави на лекар.

# 21
  • Мнения: 3 480
Цитат на: dezyg
Според мен е много рано да е запушалката. За твое успокоение се обави на лекар.


може да ти се стори тъп въпросът ми, ами ако е решило да се ражда седмаче  Rolling Eyes

# 22
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Би трябвало да има и други признаци, ако е седмаче. Имаш ли контракции и болки в кръста?

# 23
  • Мнения: 3 777
По описанията на други мами, слузестата запушалка е повече розова на цвят, нещо от рода на супена лъжица светла кръв...по гъста на консистенция, а твоето е кафяво.
Звъни на лекар, ще те успои или ще ти назначи преглед.
Ще стискам палци да не е седмаче.

# 24
  • Мнения: 3 480
имам лека болка ниско като при цикъл. но това постоянно, затова пия и магнезий и но шпа. иначе кръстът не ме боли.
благодаря ти за отговора, май ще си легна и ако не спре течението (аз си страдам от гъби от началото на бременността) ще се обадя на лекарката.

# 25
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Гъбичките не са ли ти ги лекували досега?

# 26
  • Мнения: 3 480
изписаха ми гинопеварил. след курса минават и след известно време пак се появяват. лекарката ми обясни, че явно имам висока киселинност и преди раждането ще ми назначи по-сериозно лечение.

# 27
  • Мнения: 3 777
Гъбите са нормални за всяка бременост, на мен отказват да ми лекуват лекото течение, защото глобулите които изписват предизвикват кървене и раждане дори...казаха, че нещата остават така.

Аз имах остри болки вчера, пих няколко Но-шпа, и си легнах защото също се уплаших че ще уцелим седмаче...днес съм по кротка и от водата....лежа пия си хаповете и много кротувам...и контракциите ми са зачестили.

Ако от лежането и лекарствата не ти мине, доктор.
Стискам палци всичко да е наред

# 28
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз досега не съм имала контракции или поне не съм ги усетила.

Открай ввреме си имам течение и всякакви инфекции, но сега след лечение с Клотримазол и Флажим ми казаха, че съм се изчистила. Продължавам да имам течение и на следващата консултация пак ще питам, защото сега няма да ми обърнат внимание.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 171
gwendalin, по- добре звънни на лекарката си- така няма да се притесняваш.
Ей сега ще ти сложа щъркел със синя торбичка Grinning .

# 30
  • Мнения: 1 072
Здравейте всички! Благодаря за честитките и пожеланията!
Холандските майки тъкмо си тръгнаха и Дани лежи в леглото, но нещо дудне, още не е заспал.
Катюша, то пък мойто един спорт - един път на седмица половин час въртене на колело. Иначе минавам на ден не повече от километър. До работата и обратно ходя с кола (на 50 км ми е), да пазарувам също ( в нашия квартал няма магазини, та ходим до един съседен), само дето се разхождаме, но времето напоследък не го позволява много, а и тоя обрив на Дани... Така че не си мисли, че правя нещо особено. А и отделно не мисля, че има кой знае какъв ефект. Една колежка дето роди сега ходеше на гимнастическа зала почти до края и пак качи 22 кила, а бебето беше 2.5 кила като роди. То като те ударят хормоните нищо не помага.
Anaise (не знам как иначе да те нарека): благодаря за предложението за докторите. Уви, не мисля, че мога да ти дам някаква смислена информация, освен какви са признаците. Като ходихме на лекар миналата седмица ни предписаха едно антиалергично лекарство (Zyrtec), което е много общо, и казаха, че повече не могат да направят. Така че изследвания и такива не са правени. Днес, след като сутринта отново целите му крачета под чорапките се покриха с тия гадни мехури звънях на докторката и тя трябва да ми се обади по-късно и ще я питам дали не може да се изследва нещо, но вече знам отговора: не, не може. По принцип и аз знам, че е много трудно да се открие към какво имаш алергия, но понякога се дразня, че тук нищо не се прави. Видях между другото, че ти си пуснала темата за майките в Холандия. Ако дойдете тук ще трябва с много неща да свикваш. Например, Дани като тръгна на градина (беше 8 месеца) боледуваше всеки месец, с по температури от 40 градуса и те даже не те викат да го видят детето. Казват "Ако пие добре и е жизнено всичко е ок. Ако до 3 дни не му падне температурата, ще дойдете". Вярно, че на него винаги на 3-ия ден му падаше. Първия път се побъркваш, втория се обаждаш да питаш все пак, а на третия даже не звъниш на докторите, защото знаеш отговора. Малко е трудно да свикнеш с този начин на действие. Дето вика кумата ми "При вас малко е естествен подбор". Та така, нямам клинична картина и изследвания, само диагноза, и тя е: уртикария, но то има много видове, а ние не знаем коя е, но знаем, че не се лекува. Трябва само да мине, но може да отнеме и години...
А иначе аз не мисля, че съм станала по-конфликтна откак съм бременна, но така мислех и миналия път, а после като се сещах как съм се държала понякога си казвах "Това не съм била аз!". Във всеки случай имаш поне добро извинение ако избухнеш някой път без причина!
Гледам, че има много дискусии за бялото течение. Аз доколкото знам е съвсем нормално по време на бременност да се засили даже. Стига да не се променя рязко по цвят и да не сърби, всичко е наред. Тук никой не лекува бялото течение по време на бременност, ако е като гореописаното, естествено. Но, да, де, пак опираме до манталитета тука.  Учудвам се и че пиете сума ти и лекарства, аз не смея даже парацетамол да пия!
Е, аз да спирам. Трябва да ходя да беля картофи. Като стане Дани ще ходим да пазаруваме и да се приготвяме за празненството довечера.
Поздрави на всички и приятен ден!
Сара

# 31
  • Мнения: 7 837
Здравейте момичета
Току що направих едни бързо преброяване и май засе момченцата водят в класацията
А за болките не се притеснявайте толкова много, защото в повечето случай са нормални за състоянието в което сме.

# 32
  • Мнения: 1 072
А, измислихте ли имена вече на децата? Ние имаме страшен проблем с момчешкото име. Момичешкото ни седи от миналия път, но момчешко...

# 33
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
В сайта на БГ-мама има списък с имена. Не всички стават според мен, но могат да ви дадат идеи.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: SaraJK
А, измислихте ли имена вече на децата? Ние имаме страшен проблем с момчешкото име. Момичешкото ни седи от миналия път, но момчешко...


Ние сме готови с имената Grinning . Ако си остане мъж- Михайл, ако случайно излезе девойка- Аглая Grinning .
Аз утре преди обед съм на лекар и много се надявам да потвърдят пола, защото последните два-три пъти се кри маймунчето, а бабите му нещо взеха да ми говорят, че коремът ми бил "женски" Rolling Eyes ...

# 35
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако ти започва от талията е на момиче. Когато е момче коремът е в средата и трябва да ти личи талията.

# 36
  • Мнения: 3 777
Ние имаме само за момиченце, нашето засега е твърдо мъж.
За него отведнъж ни хареса едно единствено име.

Но за мъжко е голям проблем, тъкмо се спрем на едно и го сменяме...засега сме без име. Grinning  имам малък списък с имена до леглото, ако се присетя го дописвам, последния месец ще драскаме, което остане то ще е .

# 37
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: dezyg
Ако ти започва от талията е на момиче. Когато е момче коремът е в средата и трябва да ти личи талията.


Според мен си започва от талията, ама нали уж два пъти го видяха 90% мъж как ще стане девойка? Shocked
Ще видим, ще пиша утре след прегледа при д-р Давидков Simple Smile .

# 38
  • Мнения: 768
Ох нещо не сме измислили още.
Миналия пьт беше страшен спор за името което аз избрах-Валентина.
Сега мьжа ми каза че той ще избира -ама засега нищо не е казал все още. то и миналта година беше така. Каза аз ще избирам и накрая само аз имах идея за имена- той не .
Ама никоя от моите идеи не му допадаше.
 Grinning
Нашия зор е че искаме име което да е популярно по цял свят и да е популярно и в Бьлгария за да може кьдето и да се намира детето да запомнят веднага името му , а не да го сричат навсякьде и да се чудят що за име е това.
Моето име  даже и в Бьлгария го бьркат, а какво остава в чужбина.
 Grinning

# 39
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Katusha
бабите му нещо взеха да ми говорят, че коремът ми бил "женски" Rolling Eyes ...


И на мен всички така ми обясняват, но аз определено видях мъжки атрибути и засега сигурността за момче е 95%. Ако излезе момиче голям смях ще падне
Иначе ние с мъжа ми засега сме се спряли на Самуил.

# 40
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dezyg
Ако ти започва от талията е на момиче. Когато е момче коремът е в средата и трябва да ти личи талията.


Аз май вече не забелязвам признаци на това да имам талия. Определено пазя окръжност Simple Smile

# 41
  • София
  • Мнения: 38 582
ei casey i az do onq den iskah Samuil  Laughing ama sega se 4udq za Mikael

# 42
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Това са поверия. Но ако качиш 25-30 кг. не само талията няма да ти се вижда.

# 43
  • Мнения: 1 072
Колко смешно, че всички просто си казват имената, които са избрали. Тук е истинско табу. аз отначало питах, но след като ги шокирах няколко пъти, спрях. Също не обичат да им казваш какво ти си избрал. Та затова и сега не смеех...
Ние за момиче сме избрали Мила, но за момче просто не знам. На мен ми харесват Андрей, Ясен и Стефан, а, да и Мартин, но то не толкова. Но мъжът ми не одобрява нищо. Трябва също да не е много чуждо и трудно за произнасяне тук, и не искаме да е дълго, защото на мъжа ми имената са достатъчно дълги и ще стане супер дълго име.
А, не знам и как ще е ако е момиче, дали ще е Йорданова или Йорданов, мъжът ми иска да е Йорданов и по принцип е логично, но на мен ми звучи странно..
Тия истории с талията хич не ги вярвам. Всичко си зависи как лежи бебето. И колко си качила.
Трябва да будя детенце! Приятен ден още веднъж.
Сара

# 44
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dilqnka
ei casey i az do onq den iskah Samuil  Laughing ama sega se 4udq za Mikael

# 45
  • София
  • Мнения: 3 671
Браво момичета! Много сте активни.

Много ми е смешно как според формата на корема някои определят пола. При тия кореми, човек трябва да има голяма фантазия да открие талия Grinning

А за имената голяма дилема и пред мен. Понеже синът ми и мъжът ми са с царски имена - Калоян и Ивайло, ако е момче много ми се иска и то да бъде с такова. Харесва ми Александър. Също Константин. Но все още не сме решили. Ако е момиче мъж ми е решил да е Калина. Все нещо около буквата К се въртим.

# 46
  • Мнения: 7 837
Цитат на: asa
Също Константин.


Много го харесвам, ама не искам бебо да е кръстен на мен Simple Smile

# 47
  • Мнения: 3 480
мерси на всички, които се включиха със съвет. обадих се на лекарката ми, тя каза да не се шашкам, да си пия магнезия и но шпа-то и да лягам да почивам. и за течението ми каза същото - че се засилва по време на бременността и да не си правя експерименти с лекарства, които тя не ми е предписала. сега като му дръпнах един сън видях, че вече нямам кафяво и не ме стяга коремът и се успокоих. каза ми, че всичко е нормално, че "тапата" не падала току - така.

относно името - и ние имаме голям проблем със свекъра. той държи да е на него, а аз казах на мъжа ми, че няма да кръстя дететто си панайот. бях измислила виктор или борис, но таткото не ги харесва. ако го кръстя александър ще излезе, че е на баща ми, а се разбрахме да изберем неутрално име, за да няма сърдити. и ние искаме да се произнася лесно на чужди езици, защото ще ходим в англия.

на мен по формата на корема ми предсказваха момиче. но това явно не е вярно. други ми казваха, че щом имам чисто лице също момиче. и все разни такива. за момиче ние бяхме "приготвили" имената рада или алекса. живот и здраве ако имаме второ да е момиченце.

лека бременност на всички момичета и благодаря още веднъж за успокояващите думи !!!

# 48
  • Мнения: 3 777
Супер новина, сега почивай повечко Grinning  Май за нас това е най хубавото лекарство.

# 49
  • София
  • Мнения: 215
За сега ни казват, че ще е момченце и аз съм решила да го кръстим на моя свекър - Константин Simple Smile .
Ако  е момиче ще е Валентина , защото мъжът ми много харесва това име.

# 50
  • Мнения: 4 629
И ние имаме проблем с измислянето на името. Няма да кръщаваме детето си на някого, а и родителите ни не са казвали да очакват това от нас. Ние имаме няколко имена за момиче - Изабела, Кристина и Ванеса. Обаче за момче не сме се спряли на нито едно име. А лекаря ни вида на видеозона момче. Така че мислим, мислим Embarassed

# 51
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: gwendalin
относно името - и ние имаме голям проблем със свекъра. той държи да е на него, а аз казах на мъжа ми, че няма да кръстя дететто си панайот.



Много позната история- още ме хващат бесните като се сетя. Преди сватбата/14.08.04/ си мислех, че познавам родителите на съпруга ми/заедно сме от седем години/, но се оказа, че съм в голяяяма грешка. Като казахме как ще си кръщаваме детето/на свекървата между другото/ такава трагедия настана/от страна на свекъра/, че просто не вярвах, че това ми се случва наистина no no no ...

# 52
  • Мнения: 1 800
здравейте всички, ние отдавна сме готови с имената:
за момче- Адриан
за момиче-Александрина или Адриана
и изобщо не ни интересува каква ще е реакцията на родителското тяло, ще си го запиша детето както си искам, пък после ще видим, надявам се да не изпростеят много и да няма сърдити.

# 53
  • Мнения: 1 072
супер новини, gwendalin, видя ли, че всичко е ок!!!
Хи-хи, свекърът държел да е на него. Да не е негово детето, та той ще казва? Или няма да го обича ако не е така? Голяма работа са тия хора.
На нас не са ни поставяли ултиматоми, много нормално се държат в това отношение. Е, свекър ми умря от кеф за Даниел (носел неговата буквичка - той е Димитър), въпреки, че ние не го избрахме затова, но нека се радва човека. Но за името на момичето им хареса.
Ами аз слизам в хола да гледаме филм, и пожелавам на всички лека нощ с малко будения и приятни сънища!
Сара
ПС. Основните имена в чужбина са: Александър, Борис, Мартин, Виктор и Симеон. Това прави избора още по-труден. На едни приятели децата са им Мартин и Васил, а на други - Борис. На една колежка е Виктор... не че ми пречи да го кръстя като друго дете, де...

# 54
  • Мнения: 310
Добро утро !!! Heart Eyes
Честит имен ден на всички именници!!!
Относно имената, аке е девойка (каквито са моите желания) ще се казва Екатерина, а ако е младеж (желанието на таткото) ще е Тодор или пък Теодор. Следобед евентуално може да разберем какво ще е бебчето, ако и този път не реши отново да се скрие. Много е срамежливо  Embarassed

# 55
  • София
  • Мнения: 3 671
Цитат на: Casey
Цитат на: asa
Също Константин.


Много го харесвам, ама не искам бебо да е кръстен на мен Simple Smile


Ти Константина ли се казваш? Много хубаво име.

# 56
  • Мнения: 7 837
Цитат на: asa
Цитат на: Casey
Цитат на: asa
Също Константин.


Много го харесвам, ама не искам бебо да е кръстен на мен Simple Smile


Ти Константина ли се казваш? Много хубаво име.



Малко е дълго за изговаряне и хората обикновено си спестяват по някоя буква или си правят вариации - Костантина , Костанца и т.н.

# 57
  • София
  • Мнения: 3 671
Трудно е това с имената, ГОЛЯМ Confused: . Аз пък искам някой да ми даде идея за името. Предишния път като родих, детето стоя 3 дни без име, защото всички бяха решили, че аз като майка трябва да реша как ще се казва детето ми  33uu .
 
 След дълги колебания, го кръстих Калоян - хубав Иван, защото в рода на съпругът ми са Иван, после Стоян и т.н.. Изключение е мъж ми, вместо Иван - Ивайло. И детето последва тази традиция (според мен) КалоЯН - хем Иван, хем на дядо си СтоЯН Grinning

И сега пак отново дилема Confused:

# 58
  • София
  • Мнения: 3 671
gwendalin, радвам се, че всичко е наред. Почивай си повече и не се притеснявай. Желая ти леко бременеене.

# 59
  • Мнения: 7 837
Цитат на: asa
Трудно е това с имената, ГОЛЯМ Confused: . Аз пък искам някой да ми даде идея за името. Предишния път като родих, детето стоя 3 дни без име, защото всички бяха решили, че аз като майка трябва да реша как ще се казва детето ми  33uu .
...И сега пак отново дилема Confused:


А можеш отново да изчакаш да мине раждането и тогава ... Сестра ми до последно не се бе спряла на име и ми сподели, че след самото раждане името само си дошло Simple Smile Племенникът ми се казва Лазар и е кръстен на себе си Simple Smile

# 60
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте мами и честит имен ден на имениците!
Връщам се от консултация и докладвам:
- лекарят ми прати "много поздрави" на бабите/майка ми и свекърва ми/ и потвърди, че бебо е мъж- даже тестисите са му слезли където си трябва Grinning .
- тежим според ехографа 1440 гр. Arrow   261uu
- най- накрая си показа муцунката и се смяхме на едно остро носле и едни пълни устнички  :love038:
...изобщо Мишока се развива  добре/да чукам на дърво/ Grinning .

Много целувки от нас на всички  preggo !

# 61
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Много се радвам, че всичко е наред и растете.
Аз чакам консултацията с нетърпение, а тя е чак на 17.11. от тогава започва да ми тече и болничния за раждане, но най-важното е че ще видим бебка.

# 62
# 63
  • Мнения: 3 777
Супееер Кате,

да ти е живо и здраво момченцето.
Ние сме утре на ехограф и тогава ще ви кажа как се развиваме..дотогава целувки на всички бебоци....

# 64
  • София
  • Мнения: 1 402
Ehooo zdraveite i ot men - stignah i do ofisa dnes  #Milti
Kate mnogo se radvam za vas - chestito vi potvarjdenie.
Az ot utre shte sam on-line pak za po-dalgo. Tzeluvam vi vsichki i pogalete koremite ot men.  preggo

# 65
  • Sofia
  • Мнения: 728
Милички,за толкова малко време сте изписали сума ти страници!
Аз малко се позагубих, но при това хубаво време как да стоиш пред компютъра.
Сара с малко закъснение честит рожден ден на дечко. Като гледам с моя син имат 20-тина дни разлика. Да ти е жив и здрав и бързо да се оправя тая алергия.
Като гледам повечето са се ориентирали към игнориране на роднините. Аз в предишната ни темичка бях писала,че свеки се готви да идва,ама ще си имаме неприятни разговори. След първото раждане дойде и сега не ми трябва-само нерви покрай нея...
На малкото бебче нещо му е тясно в корема-често му щръква някое коляно или лакът от корема ми-много е интересно отстрани.

# 66
  • Мнения: 3 777
На мен ми щръкват петичките, и лазят по корема, много отчетливо се виждат.
Татито умира от кеф и се гонят с бебо, а милото бебе му е много хубаво някой до го гали по петичката.

Лошото е че докато тати не се наиграе с бебо не тръгва на работа и се притеснявам да няма проблеми...не знам какво ще стане като се роди бебо, нашия тати ще стигне ли до офиса изобщо Grinning

# 67
  • Мнения: 353
Здравейте мили майчета, аз вчера бях на чичо доктор и за сега всичко е наред и бебо расте добре (а майка му още повече Grinning ). Утре ще ходя на видеозон и дано този път да видим по-хубаво малкото човече. Аз също имам от време на време контракции и ужасно се страхувам да не стигна до преждевременно раждане, въпреки че ми поставиха серклаж в 13 г.с. а и си вземам съответните лекарства за това. Имена и ние още не сме измислили, но за сега не бързаме докато не разберем пола на негово бебочество.
Целувки от нас и както се казва спокойствие и здрава храна.

# 68
  • Мнения: 1 072
Здравейте всички,
Fun, мерси пак за поздравленията! Кога е твойто? Момченце ли е или момиченце?
Кате, честито за бебче, да е живо и здраво и да расте!
Днес нещо са ме хванали нервите. Първо, в работата от седмици правя едно и също и просто ми писна, отделно ми омръзна да вися в задръствания (в петък 1.5 ч. докато се прибера, а днес пак 1 час), и колегите ме дразнеха днес нещо, а като капак на всичко мъжът ми сигурно ще ходи в командировка до Швеция другата седмица. Не ми стига другото, ами и него да го мисля.
Хубавото е, че днес на детенце не му се е появявала алергията, въпреки, че са били навън цяла сутрин. Е, вечерта пак не яде от нашата манджа, но това не можа да ми развали настроението.
dezyg, казваш, че от 17.11 си по майчинство. Как е в БГ с майчинството? Колко седмици преди термина се излиза и колко след раждането е платено? Тука е голяма мизерия. Добре, че докато кърмиш (но само до 9-ия месец) имаш право на 2 часа на ден, за да се изцеждаш или да кърмиш. Аз работех по 2 часа по-малко и се прибирах у нас да си храня детето. иначе е ужас!
оф, аз да си лягам, че не съм си доспала.
Лека ви нощ.
Поздрави, Сара

# 69
  • Мнения: 310
Добро утро
След вчерашното посещение при лекарката се оказа, че ще имаме момче!!! Е, аз се бях настроила за момиче и сега ще трябва да се пренастройвам... Засега бебчето е седнало, но има време за обръщане!
Лек ден!!!

# 70
  • Мнения: 7 837
Честито Simple Smile
Момченцата продължават да се увеличават при нас
Пренастройването не отнема време. На мен ми трябваха около пет минути

# 71
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
SaraJK
В България излизаш в болнични 45 дни преди определения термин. След това ти се полагат още 90 дни болничен след термина, независимо кога си родила. След това до навършване на две години на детето си в платено майчинство /в момента 120 лв, което се надяваме да увеличат/. Можеш да се върнеш на работа по всяко време пред това. Ако работиш и детето ходи на ясла получаваш 50% от майчинството. Можеш да прехвърлиш майчинството на друг - бащата на детето или на родителите.

# 72
  • Мнения: 310
А да ви питам относно майчинството. След като ни изтече болничния и вече стане време за майчинство ние ли подаваме някакви документи или този въпрос се урежда от работодателя? За еднократната помощ от 200лв. вече май не се изплаща чрез работодателя, а сам си придвижваш документите

# 73
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Casey
Честито Simple Smile
Пренастройването не отнема време. На мен ми трябваха около пет минути


И на мен горе-долу толкова ми отне Grinning  Grinning  Grinning .

# 74
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
За да излезнеш в отпуск по майчинство трябва да подадеш към работодателя молба свободен текст.
Еднократната помощ от 200 лв. за раждане се изплаща от социалните служби по местоживеене на майката. Документите, които са необходими са:
- Акт за раждане на детето /първо го записваш в общината по местоживеене и от там ти го издават/ в оригинал. Задължително си наравете по няколко копия защото може да ви го забавят в социалното и повече от месец.
- Личните карти на двамата родители /ако са семейство/, за всеки случай носете и копия
- Документ за семейно положение /от общината/
- На място се полъва и една Молба по техен образец
С едно ходене можете да подадете и Молбата за детски. За нея ще ви трябват и служебни бележки за дохода /брутен/ през последните 6 месеца.
Помощта и детските могат да ви бъдат платени по дебитна карта /желателно на ДЗИ или в пощата със запис/.
Ако Молбите се подадат до 15 число на месеца помощта и детските могат да ви бъдат платени до края на месеца. В противен случай това става в края на другия месец. Акта за раждане на детето ще ви бъде върнат след плащането на помощта, защото на гърба му отбелязват, че помощта е платена.

Надявам се че съм ви била полезна.

# 75
  • Мнения: 3 777
Цитат на: nadia_n
А да ви питам относно майчинството. След като ни изтече болничния и вече стане време за майчинство ние ли подаваме някакви документи или този въпрос се урежда от работодателя? За еднократната помощ от 200лв. вече май не се изплаща чрез работодателя, а сам си придвижваш документите


Не разбрах точно кой болничен, но ако са 90 те дни след раждане, след това се подава молба до работодателя за 2 години отпуска по майчинство плюс копие от акта за раждане на детето.
А за еднократната помощ от 200 лв. наистина ще трябва сама да се погрижиш пак с акта за раждане на бебо в съответната община.

Дано съм била полезна.

# 76
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Момичета и на моето бебе му се очертава от време на време...главичката Shocked  :turn-l: . Голяма забава пада- направо си "излиза" една кръгличка подутина вдясно на пъпа- какво толкова я мести и "вре"тази глава не ми е никак ясно, но пък е много смешно Grinning .

Галче, това че си стигнала до офиса означава, че си по-добре нали? Hands Thumbsup

SaraJK- никакви нерви не се препоръчват Naughty ! Ето- детенцето е по- добре- прекрасен повод за усмивка и загърбване на нещата, които те нервират.
Очакваме "отчетите" на Slunce и Gergana от днешните видеозони. Flutter

dezyg, благодаря за информацията- ще си я копирам за да не питам по-нататък Grinning .

# 77
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може да съм пропуснала нещо така, че няма проблем да питате пак.
Около мен има няколко мами които родиха скоро, а и работата ми налага да съм запозната.

# 78
  • София
  • Мнения: 215
Здравейте мили мами. Аз сега се връщам от видеозон и докторът потвърди, че бебо е момче.Каза, че всичко е нормално и дори това,че съм в 29г.с седмица ,но по мой изчисления трябва да съм в средата на 27г.с.Вече и аз самата се обърквам.Незнам на кого да вярвам....

# 79
  • Мнения: 7 837
Момичета, май успях да се справя и качих и своя снимка в албума

# 80
  • Мнения: 3 777
Супеер е снимката, и Fun е качила, страхотни сте.

Аз ако тати не забрави ще кача ъпдейтнат корем, моя е един голяяяям..... Grinning

# 81
  • Мнения: 2 641
ama kade e toia album?????

# 82
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Anaise
ama kade e toia album?????


Виж линка на стр.1

# 83
  • Мнения: 2 641
http://photos.yahoo.com/iroussinova

tova sa moi snimki - ot svatbata, ot turcia i tazi godina ot ispania

# 84
  • Мнения: 151
Много хубави снимки Anaise. Само дето на тях още не си личи, че има и бебенце Simple Smile

# 85
  • Мнения: 2 641
Цитат на: Mary Popons
Много хубави снимки Anaise. Само дето на тях още не си личи, че има и бебенце Simple Smile


mi az dosega sam kachila 1 max 2 kg !!! kato me vidiat i nikoi ne si i pomislia che sam bremenna
nadiavam se drugia mesec da si lichi vece

# 86
Здравейте:)И аз съм мама  за януари 2005, ама незнам ка пусна снимката оттук:(

# 87
  • Мнения: 3 777
за да качиш снимка отиваш на:

bgphoto.net
user: Januarki
parola: bebe

и там има папка 2005 и качваш снимка, ако не можеш прати ми я на s_bojinova@yahoo.com и аз ще я кача.

Сега да се отчета от предгледа пред лекаря:
Бебо е добре: обърнал се е с главата надолу, и тежи 1500 грама.
Само че доктора каза, че определено не съм мечтата на гинеколога и има голяма вероятност да не мога да родя нормално, но още е рано за това.

Ще си правя изследване на хемоглобин почти всяка седмица и така.

Целувки на коремите и мамите.

# 88
Здравейте!И аз съм мама заа януари,ама незнам как да ви изпратя  снимка оттук:(

# 89
  • Мнения: 3 777
Има два начина, или отиваш на линка посочен на страница 1 и както написах или ми го прати на майл-а. Тук във форума няма как да го пратиш ако за това питаш.

# 90
  • Мнения: 353
Здравейте,
 ето и аз бързам да се отчета с резултат от видеозона. Бебенце е момиче и таткото е много щастлив за това. Аз обаче сам много притеснена, защото ми казаха че е около 600 гр., а пак според мен вече трябваше да е по - голяма. Тази която ме гледа на видеозона каза че всичко е наред. Доктора пък ми каза в понеделник след опипване на корема, че бебето расте нормално. Като чета колко са големи вашите бебчета и започвам да се тревожа дали всичко е о.к. Възможно ли е да е така, защото сам вегетарианка и само от време на време хапвам риба и бяло пилешко месо? Кажете моля ви как е при вас.

# 91
  • Мнения: 768
Абсурд е защото си вегетарианка да е по-малко бебето.
А и то не е толкова малко-нормално е.
Много добре правиш даже че не ядеш месо освен риба и пиле.
Защо ти е да замьрсяваш с излишни токсини и своя и организма на бебето.
Продьлжавай все така и лека бременност!!

# 92
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Gergana, не се притеснявай- може видеозона да не е отчел правилно, освен това ти си в 26 г.с., а аз и Slunce сме почти в 30 г.с.Не е от вегетарианството- всичко е наред, след като лекар ти го е казал. Grinning

Момичета преживях най- голямата си уплаха от както съм бременна- преди десет минути във Варна имаше доста здраво земетресение, което продължи около половин минута Neutral Face . Хубаво разлюля/а аз съм на ниско- трети етаж/, а аз така се уплаших, че подскочих поне метър над стола Sad  Sad  Sad . Мразя земетръси Sign Exclamation

# 93
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Уфффф и аз се събудих от земетресението и се разсъних. И сега седя тука и чета. Дано ми се доспи по-скоро, че утре съм на работа.

# 94
  • Мнения: 173
И за мен това беше най-големия стрес за цялата бременност. По принцип не се страхувам от земетресения, но сега докато разбера какво става......
Katusha, ти при Давидков ли ходиш на ехо? Какви са ти впечатленията от него?
Иначе, момичета вие купували ли сте вече нещо за бебоците, че аз вече имам голямо желание, ама нещо все се въздържам.

# 95
  • Мнения: 1 072
Добро утро, бъдещи майчета!
Днес и аз съм си вкъщи (аз работя 3 дни в седмицата) и мога дасе включа отново.
Гергана, щом ти казват, че бебето расте нормално, значи е така. Не се притеснявай излишно, може грешно да са измерили на ехото. Мен тука изобщо не ме мерят с ехо цяла бременност (всички жени де), пък се раждат пак нормални бебета, само с опипване. Миналия път точно с опипване разбраха, че е малко. Иначе честито, че е момиченце! Ние решихме тоя път да не искаме да знаем какво е, за да остане изненада за раждането. Но съм адски любопитна.
А, това с месото не е трагично, и аз не ядех отначалото като много ми се гадеше, но докторката каза, че кашкавала и яйцата ми набавяли същите неща като месото.
Аз така съм се побъркала с тая командировка на мъжле, че не можах да спя.
Оня ден един колега разправяше за раждането на жена му, та ми се изправиха косите. То вярно, че бебето е било 4.5 кила, ама все пак...
Аз ще спирам, че Дани се буди. Днес нямаме плуване Cry , иначе всеки четвъртък сутринта поне ми е запълнена, а и той е уморен и после яде и спи добре.
Чао засега, Сара

# 96
  • София
  • Мнения: 3 671
И тук се усети заметресението.Точно свърши Big Brother и се намествах, как по-удобно да си направя "гнездото" Grinning  за лека нощ и разлюля. Явно е било доста по-слабо отколкото във Варна, защото не бях сигурна какво става докато не видях, че лампата се люлее.
Слава богу сега по новините съобщиха, че не се очакват вторични трусове. Мен много ме е страх от природни бедствия.

Момичета много добре изглеждате на снимките. Колко сте слабички, само коремчета напред Grinning .

# 97
  • Мнения: 3 777
Съжелявам за уплаха на всичко мами от Варна, добре че е било лекоо.

За Гергана: Спокойно и аз съм вегетарианка, почти не ям месо, яйца хич не понасям, мляко дори пия трудно.
А моето бебе е голямо - доктора каза че може и да сме 31 седмица, това със седмиците е много объркващо.

И друго каза доктора, но трябваше да преспяя, че ми дойде много снощи. Има вероятност бебо да се роди преди Нова година и то секцио, защото съм нямала фигура да родя нормално и съм била мъка за всеки гинеколог. Та сега ще ходим още няколко пъти на изследвания и на ехограф по начесто, и ще видим как се развива бебо и ако така вървят нещата може да се сдобия с бебе по Коледа - но да знаете че от клуба на Януарките не се махам, тук се чуствам като у дома си. Kiss

Качих нова снимка от снощии, с голямото шкембе.

# 98
  • Мнения: 310
Добро утрооооо 55
И ние още не сме започнали с покупките. Евентуално от другата седмица започваме, но аз нямам търпение. Като ходя по улиците единственото, което ми привлича погледа са магазините с бебшки неща. Направо ми действат като магнит. А като вляза и продавачките разберат, че става въпрос за моето бебе отказват да показват и обесняват. Предполагам водени от идеята, че за новородено не се купува нищо предварително. Снощи как ме издразни една - 'има време, не сега'. Все едно няма да си го плащам, а ще ми го дава без пари.   People No Good
Значи във Варна си е било страшничко. Сега ще се обадя на майки, бащи, сестри, племенници и приятели да чуя как са (аз съм от Варна, но дойдох да уча тук и тук си и останах, засега)

# 99
  • София
  • Мнения: 3 671
Слънце, няма страшно в секциото.  И не даваме да се махаш от Януарските мами. Аз също ще раждам със секцио и то за 2-ри път. Още не са ми определили дата, но предполагам, че ще бъде някъде около Коледа. С теб може да бъдем първите Януарки с бебета. Grinning

# 100
  • Мнения: 3 777
Asa и аз така като гледам, ще съм към Коледа, ако вървят така нещата.
Не се плаша от секциото, според това което каза доктора трябва да се плаша повече ако тръгне да се ражда нормално, защото ще е трудно и за бебо и за мен, а аз не искам мъника да се мъчи.

За пазаруването: големите неща без количката сме ги купили, другата седмица почваме и дрехите.  Grinning  
Аз вече нямам търпение.

# 101
И аз съм мама за януари,ама незнам как да си пусна снимката тук:(

# 102
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: didi72
Katusha, ти при Давидков ли ходиш на ехо? Какви са ти впечатленията от него?


Аз лично съм с много добри впечатления от този лекар. Истината е, че макар че сме се виждали през месец и половина три пъти с онзи ден, не ми се е случвало да не помни като му се обадя или отида за кого става въпрос, какво е било бебето и как се е развивало в общи линии. Вярно е, че има и недоволни от него, но според моите проучвания не са бъдещи мами, а жени, които лекува по един или друг повод и то съвсем не голям процент. Когато съм говорила с лекарката, която ми води ЖК-то и после с лекаря, който съм избрала да ме изражда за това, че ходя на преднантална диагностика при Давидков, не са изпадали във възторг, но са признавали, че ехографът му е може би най- добрия за момента във Варна/при все че съм наясно че не е 3D, както самия той твърди/и че биха ползвали данните от ехографските му прегледи/той всеки път, освен че снима прегледа на видеокасета, дава и подробни бележки за измерените размери на бебето, развитието на органите и прочие/. Та, така...Аз по някаква необяснима за мен причина му вярвам- вероятно защото ми е в полезрението отдавна/без да ми е бил лекуващ лекар/ и волно или  не съм следила развитието му/сестра ми работеше преди години в МЦ"Астрея"/.
Ех, че се разписах... Wink

# 103
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: petrova
И аз съм мама за януари,ама незнам как да си пусна снимката тук:(


Здравей и добре дошла! Grinning
То Слънцето вече предложи, но аз да повторя предложинието й/самата аз имам проблеми с качването на снимки в bgphoto Neutral Face /- прати си снимката на s_bojinova@yahoo.com  и тя ще я качи на сайта Grinning .

# 104
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Slunce
... но да знаете че от клуба на Януарките не се махам, тук се чуствам като у дома си. Kiss


То пък сякаш някой ще те пусне да се "махнеш"  

Цитат на: Slunce
Качих нова снимка от снощии, с голямото шкембе.

И аз току-що се "качих" под тебе в сайта  Wink.

# 105
  • София
  • Мнения: 1 402
Male male male pu pu pu da ne vi e uroki momicheta tolkova da ste krasivi s tezi novi snimki v nashata galeria  coolcool

Ako znaete kolko mnogo ste mi lipsvali tezi dni dokato biah bolnichni ...... dobre che pone vijdah Dezyg i Shom4e na kursa v Sheinovo ............. prosto ne moga da poviarvam kak za tolkova kratko vreme sam se privarzala kam malkata ni obshtnost   bigdance2

Nas oshte ne sa ni merili i az ne znam kolko tejim Sad , obache poslednia pat doktora kaza che sam s edna sedmitza nazad ot tova koeto pokazva lentichkata mi ..... shte vidim tozi pat kakvo shte kaje. Az sam na pregled na 01 NOV v 09:30h, vednaga sled tova shte vi informiram   typeuu

Lek den i dobre doshli na vsichki novi badeshti mami vav foruma.

# 106
  • Мнения: 3 777
Суперрррр Grinning

Напредваме с коремите preggo
Аз вече нямам търпение да видя и бебо, но ще почакам още малко.... Grinning

# 107
  • София
  • Мнения: 1 402
Momicheta, ako ste propusnali temata vav foruma za masaja na bebotzite, eto vi link koito smyatam che e mnogo polezen:
http://www.zadecata.com/Temi/Bebeto/Bebeto.html

# 108
  • Мнения: 3 777
Супер е това за масажа на бебето.
Тази седмица в предаването на Гала даваха как се прави върху един бебешок, аз сега мисля и книга да си купя и тати ще отговаря за масажите на малкия човек Grinning

# 109
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Slunce
Супер е това за масажа на бебето.
Тази седмица в предаването на Гала даваха как се прави върху един бебешок, аз сега мисля и книга да си купя и тати ще отговаря за масажите на малкия човек Grinning


Da da i az se zapalih ot predavaneto /nali si biah v kashti tzyala sedmitza, ta gledah vsichko po TV/ razkazah na edna moya priatelka za nego i i pokazah nagledno na 1 mesechnoto i bebentze... a pak tya mi spodeli za temata vav foruma i taka ...
ohhhh kato cheta vsichko v saita veche iskam da si gi rajdame bebotzite Simple Smile

# 110
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Galya S
Momicheta, ako ste propusnali temata vav foruma za masaja na bebotzite, eto vi link koito smyatam che e mnogo polezen:
http://www.zadecata.com/Temi/Bebeto/Bebeto.html


Много хубава страничка Галче!
Отивам да чета... Grinning

# 111
  • Мнения: 7 837
Здравейте и от мен
И аз сега се връщам от преглед и според лекарката ми съм в 30 г.с., а не в 29 г.с. Явно бебо ще се ражда Козирог /като баща си/, а не Водолей . Засега новата дата е 15. 01.
Лошото е, че и Папаверина не ми помага и от днес ще пия Гинипрал. А другата седмица със сигурност ще влизам в болница за няколко дни
Добре, че поне бебо е жизнен, а мама ще се справи някакси.

Slunce, Кате много сте хубави Simple Smile

# 112
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Casey
Здравейте и от мен
И аз сега се връщам от преглед и според лекарката ми съм в 30 г.с., а не в 29 г.с. Явно бебо ще се ражда Козирог /като баща си/, а не Водолей . Засега новата дата е 15. 01.
Лошото е, че и Папаверина не ми помага и от днес ще пия Гинипрал. А другата седмица със сигурност ще влизам в болница за няколко дни
Добре, че поне бебо е жизнен, а мама ще се справи някакси.

Slunce, Кате много сте хубави Simple Smile


Casey ne padai duhom, padi kurajlia ..... bolnitzata ne e ot nai-priatnite mesta za prebivavane no pak v imeto na bebo sam sigurna che shte se spravish.
Stiskam paltzi vsichko da mine ok.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Casey
Здравейте и от мен
И аз сега се връщам от преглед и според лекарката ми съм в 30 г.с., а не в 29 г.с. Явно бебо ще се ражда Козирог /като баща си/, а не Водолей . Засега новата дата е 15. 01.
Лошото е, че и Папаверина не ми помага и от днес ще пия Гинипрал. А другата седмица със сигурност ще влизам в болница за няколко дни
Добре, че поне бебо е жизнен, а мама ще се справи някакси.


Много се радвам, че бебо е добре Grinning ! А на теб с или без болница ти желая по- малко контракции и повече спокойствие. Дано да се оправиш бързичко и лекарствата да подействат. Praynig

# 114
  • Мнения: 7 837
Блатодаря ви момичета
Сега ще си коригирам лентичката. Кате, нали ще ми поправиш датата Simple Smile

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Casey
Блатодаря ви момичета
Сега ще си коригирам лентичката. Кате, нали ще ми поправиш датата Simple Smile


Поправил, поправил... Wink

# 116
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Casey
желая ти лек и пълноценен престой в болницата.

Момичета моето момиче става по-активно с всеки изминал ден. Сутринта беше спокойна, но сега са едни ритници, едно местене. Снощи се буташе в ръката на тати и се галеха взаимно. Аз усетих земетресението и много се притесних да не и се случи нещо.

Лек ден на бебчета в коремчета и на мами с голи кореми.

# 117
  • Мнения: 3 480
тъкмо си взех най-накрая големия болничен и си дойдох в бургас и бам !!! снощи това земетресение. ние сме на 8-ия етай и доста здраво ни поразтресе. сърцето ми щеше да изскочи, а бебо се кротна и не мръдна до сутринта.
на мен доста неприятни неща ми се насъбраха. точно преди да се изнеса от квартирата в софия на витошка гръмнаха оня руснак. месец преди това пък като се връщах от работа по патриарха видях удареният от тролейбус колоездач ... май ще ходя да ми леят куршум тези дни.
чакам една приятелка да ми прати снимката от сватбата й, където съм и аз и ще се поставя да ми видите шкембето. аз напълнях 4 кг за един месец и се притеснявам да не кача много до края. а до началото на 7-ия месец бях само 5 кг плюс ...
целувки на всички и по-малко стрес !!!

# 118
  • Варна
  • Мнения: 2 171
gwendalin,много се радвам че си в къщи  Grinning ! Сега вече само спокойствие и да те глезят. Ще чакаме снимките, а за килограмите не се притеснявай- ами че ти си съвсем в препоръчваните граници Wink .

# 119
Цитат на: Katusha
Здравейте мами!
Стигнахме до пета чест на темичката Oha!  Grinning !

http://www.bgphoto.net/Start.aspx?UserId=514
   


Victoria_R- 31.12.04
dezyg- 01.01.05- момиче- Габриелаstork-girl- Шейново
Milena Lukanova- 02.01.05
milenka- 03.01.05- момчеstork-boy - Майчин дом-Варна
Силви- 03.01.05
asa- 04.01.05/мама на Калоян- 6 г./-  момчеstork-boy - Майчин дом
Noia- 04.01.05
daffy- 04.01.05
gwendalin- 04.01.05- момчеstork-boy-  Майчин дом
polina_dan- 06.01.05- Тина Киркова
Slunce- 08.01.05- момчеstork-boy
Mary Popons- 09.01.05- момчеstork-boy
Glory- 12.01.05
didi72- 12.01.05 -момичеstork-girl
Katusha- 13.01.05- момчеstork-boy
nadia_n- 14.01.05- момчеstork-boy -Шейново
Fun- 14.01.05- Шейново
Casey- 15.01.05- Тина Киркова- момчеstork-boy
dilqnka-  20.01.05- момчеstork-boy-Окръжна/Св.Ана
SaraJK- 20.01.05
Ружа72- 21.01.05-момичеstork-girl
shom4e- 22.01.04- момчеstork-boy
Ora- 22.01.05-момиче
stork-girl
МiaТ- 24.01.05- Тина Киркова
nickol- 25.01.05
iva78- 25.01.05 - момичеstork-girl-Майчин дом
fanta- 25.01.05- момче- Викторstork-boy - Шейново
mirelkata- 27.01.05-
Sania- 28.01.05- момичеstork-girl-Окръжна болница-Варна
11bobi11- 28.01.05- момчеstork-boy -Майчин дом
GaliaS- 30.01.05-момичеstork-girl- Шейново
Gergana- 30.01.05
wjk- 31.01.05- момичеstork-girl
Anaise- 03.02.05-момичеstork-girl- Майчин дом
Shtastlivka-  Confused:



  bigdance2


benmary -15.01.05- момче stork-boy- Истанбул

# 120
  • Мнения: 3 777
Добре дошла при нас Grinning

Май девойките няма да стигнат за нашите юнаци Grinning  ще трябва да довнасяме от други месеци Stuck Out Tongue

# 121
  • София
  • Мнения: 3 671
benmary, добре дошла!

Слънце, момичетата са дефицит още от времето, когато родих първото си дете. В градината са 18 момчета, на 8-9 момичета. Всичките ми приятели и познати са с момчета, някои с по две (сега като ги пребрих 10 броя мъжкари за три години). Приятелките ми се надяват сега да съм бременна с момиче, аз също се надявам Мазнейкова да е сгрешила, тъй като моя доктор не вижда тестиси. Но никой със сигурност не иска или не може да потвърди пола на бебчето.

Представям си след години, ако продължава така девойките да са кът, каква борба ще има между мъжете Grinning

# 122
  • Sofia
  • Мнения: 728
Здравейте,милички!
Много се радвам че има още мами за януари! Добре да са ни дошли!
Аз снощи хич не съм усетила земетресение,а бяхме будни.Но с малкия и таткото дето се гонят из апартамента и две земетресения мога да изпусна. Но си спомням предишния път като бях бременна какъв ужас изпитах с едно земетресение!!!
Галче,радвам се че си по-добре,пази се и не се натоварвай излишно.
А за килограмите май тепърва ще се качват...
Като ви гледам коремите направо завиждам(благородно де),моя май не ще да расте много.

# 123
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Fun

Галче,радвам се че си по-добре,пази се и не се натоварвай излишно.


Mnofo ti blagodarya FUN za toplite dumi

# 124
  • Sofia
  • Мнения: 728
Няма защо да благодариш,аз от опит ти го казвам. При първата бременност влязох в болница за няколко дни за да ползвам болнични след това. Иначе пътя до работата ми беше час и половина с градски транспорт. И се чувствах като парцал,но това не правеше впечатление на никого,ако можеха и тяхната работа щяха да ми прехвърлят. Та затова ти казвам пази се,гледай си се и не се натоварвай с глупости. За работата няма незаменими хора,ако не си ти някой друг ще я свърши. Мисли си за бебчо и се радвай на бременността си!

# 125
  • Мнения: 3 480
абсолютно! аз също лежах 2 дни в болница, за да ми дадат болничен до 45-те дни, но жертвата си струваше. дори прочетох една книга, а иначе все не ми оставаше време.
ако имаше един начин до термина щяха да ме държат на работа, но аз пък нали бях сама в софия и нямах търпение да се прибера тук.
а относно моето момченце - и аз имах вътрешното чувство, че нося момиче, но ехографът показа друго ... накрая като се роди ще видим Simple Smile) и се бях настроила да купувам всичко в цикамено и розово ... да си го кича с фибички и пайетки ...
но да е живо и здраво само, няма значение !

# 126
  • Мнения: 7 837
Цитат на: gwendalin
аз също лежах 2 дни в болница, за да ми дадат болничен до 45-те дни, но жертвата си струваше


В коя болница лежа, защото мен ще ме приемат другата седмица в Окръжна и най-вероятно ще ме държат поне седмица, ако не и повече[/img]

# 127
  • Мнения: 3 777
Аз лежах в окръжна, но съм много недоволна и поисках да ме пуснат ... едва издържах...
Няма да те плаша повече. Но ако можеш в Шейново примерно.

# 128
  • Мнения: 7 837
Наблюдаващата ме лекарка има дежурства в Окръжна, затова. А ако и аз поискам да си тръгна доброволно, ще ми издадат ли болничен все пак

# 129
  • Мнения: 3 777
Да на мен ми издадоха за 30 дена, щом си влязла в болница издават, но ти май си само за 2 дена. Толкова се издържат Grinning
Ние ще те чакаме да се върнеш. Grinning

# 130
  • Мнения: 310
аз лежах в Майчин дом. Гинеколожката ми като ми обесни, че по-добре да вляза в болница ми каза, че в Шейново едва ли ще ме приемат, ако нямам кървене та ме прати  в Майчин дом, защото там не отказват. Каза, че като ме прегледат ще преценят трябва ли да ме приемат или не (това беше юни - имах много силни болки ниско в дясно, оказа се леко отлепване, но нямах кървене). Та аз като отидох, обесних че съм за преглед и евентуално ако се наложи да остана. Жената, която отговаря за приемането (не лекарка, а акушерка или сестра) се скара - "Тук първо се приема после се преглежда" Та си изкарах една седмица там

# 131
  • Мнения: 3 480
Casey, аз лежах в МД, моята лекарка ме насочи там, аз там и смятам да раждам. имах контракции и болки, веднага ме приеха, но първо тя се обади там на друг лекар и така. аз на другия ден си отидох с чаршафчета и пижамка. условията няма да ти ги описвам, но перспективата да ходя още месец на работа и да се страхувам дали ако се случи нещо няма да си родя сама в квартирата ми затвори очите. и не те галят с перо там.

# 132
  • Мнения: 353
Здравейте момичета и много ви благодаря за успокоителните думи. Точно от това имах нужда, защото майка ми ме направи на две стотинки, че не се храня достатачно и затова бебето е малко. Аз не и замалчах, но остана едно самнение в мен че сам виновна, че бебенце не расте.
Поздрави за всички мами и се грижете добре за коремите и малките човечета вътре  Laughing

# 133
  • Мнения: 310
Здравейте
как сте с киселините? Аз имах много силни в началото на бремеността, но през четвърти месец спряха. И си помислих, че съм се оттървала, но.... Sad
Може би от началото на седмицата се появиха отново и направо ме побъркват. Мислех, че е от някаква храна, но се появяват каквото и да ям, дори и да е една хапка.

# 134
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз имах преди 2-3 седмици, но ми предписаха Stopacid. Можеш да го пиеш през няколко часа. Забелязах, че от банани ми излизат киселини и спрях да ги ям. Сега вечер имам, но по-слаби и дори не взимам лекарството. Дано да ти помогнел

# 135
  • Мнения: 3 777
Аз нямам такова нещо киселини, за което съм супер благодарна.
Но нещо съм паднала в черна дупка....много ми е депресарско.
Не знам защо се получава така  Sad
Ако някой знае лек да казва.

Не мога да спя добре и се събуждам кисела като лимон, на всичко отгоре не мога да върша домакинската си работа, защото или ме болят кокали или ме почват контракции и се чуствам адски зле...

Това е оплаках се....нещо не ми олекна май Confused

Поздрави на всички, и един усмихнат ден.

# 136
  • Мнения: 310
и аз изпадам в такова настроение. Всичко ме и едно криво и мрачно и ме избива на плач. Като си поплача малко безпричинно и после ми е по-добре.

# 137
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Slunce
Аз нямам такова нещо киселини, за което съм супер благодарна.
Но нещо съм паднала в черна дупка....много ми е депресарско.
Не знам защо се получава така  Sad
Ако някой знае лек да казва.


Slunce vse edno cheta za moeto sastoianie ...i na men dnes mi edno depresantsko ... i si kupih detski shokolad Milka s caltzii .... po-shtasliva sam sega Simple Smile
A samo kak me bolyat noshtem ratzete, ramenete i po-tochno kostite v tyah .... bedna vi e fantaziata, shvashtat mi se, iztrapvat mi i se budya ot bolka ....
I na men mi olekna

# 138
  • Мнения: 3 777
Не мога да плача...ей така....
или да ходя да мачкам един лимон, белким помогне.. Laughing

Лошото е че всички наоколо са решили да ме ползват като душеприказчик и да си изливат мъката и водим едни дълбоки философски разговори за нещата от живота...

Направо имам чуството че съм човек без грам проблеми, но пък чуждите ме товарят и ми тежат на крехките пилешки плешки Grinning

# 139
  • София
  • Мнения: 1 402
Malko da vi porazveselya ... az mnogo se smyah:
Sex In The Dark
There was this couple that had been married for 20 years.
Every time they made love the husband always insisted on shutting off the
light.
Well, after 20 years the wife felt this was ridiculous.
She figured she would break him out of this crazy habit.
So one night, while they were in the middle of a wild, screaming, romantic
session, she turned on the lights.
She looked down.. and saw her husband was holding a battery-operated
pleasure device... a vibrator!
Soft, wonderful and larger than a real one.
She went completely ballistic.
You impotent bastard,"She screamed at him, "how could you be lying to me
all of these years? You better explain yourself!"
The husband looks her straight in the eyes and says calmly: I'll explain
the toy . . . you explain the kids.
 Joy

# 140
  • Мнения: 151
Слънце, я виж какъв хубав ник си имаш. Помисли си за него и за малкото слънчице в теб и се усмихни Simple Smile

# 141
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Mary Popons
Слънце, я виж какъв хубав ник си имаш. Помисли си за него и за малкото слънчице в теб и се усмихни Simple Smile


Mary kak si ti? Ot mnogo vreme ne sam te "vijdala"

# 142
  • Мнения: 151
Здравейте Галя и всички януарски майчета,
тук съм си, но не съм от най-приказливите. Иначе вече броя дните, които ми остават на работа - още 19 работни Simple Smile

# 143
  • Мнения: 580
Цитат на: Slunce
Аз нямам такова нещо киселини, за което съм супер благодарна.
Но нещо съм паднала в черна дупка....много ми е депресарско.
Не знам защо се получава така  Sad
Ако някой знае лек да казва.

Не мога да спя добре и се събуждам кисела като лимон, на всичко отгоре не мога да върша домакинската си работа, защото или ме болят кокали или ме почват контракции и се чуствам адски зле...

Това е оплаках се....нещо не ми олекна май Confused

Поздрави на всички, и един усмихнат ден.


И аз така..... Sad
Да не говорим, че се чувствам като парцал.И ми е тъжно, нервно...
Само ме е яд, че по някога си го изкарвам на детето  Embarassed  Cry
Даже нямам и сили да го изведа на вън.Ужасно е просто.Май ще е на хормонална основа  Sad

Ще се пробвам да кача снимка и на мойто коремче /по скоро коремище/ в общия албум.

# 144
  • Мнения: 3 777
Да ги в хормоните Grinning
Сега ще ги моля с баклавичкаааа Grinning

Току виж ми се повишил хормана на щастието.

# 145
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Slunce
Да ги в хормоните Grinning
Сега ще ги моля с баклавичкаааа Grinning

Току виж ми се повишил хормана на щастието.

Хе, хе аз пък току що се връщам от магазина с толумбички

# 146
  • Мнения: 580
ми то и аз хапвам по 1 шоколад на ден, ама май само кг ми повишава, не й хормона на щастието  Sad

# 147
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
И аз усешам, че понякога изпадам в такова настроение.
В офиса всички са решили да ме изтормозат като за последно. Всичко и всички ме дразнят. Понякога си го изкарвам на родата в къщи, която не ми е виновна за нищо.
Аз днес си взех болнични, но съм на работа, защото няма кой да направи ДДС-то и да приключи месеца. Обучих си заместничка, но тя се уплаши от работата и не се появи повече. Ще продължавам да си работя докато мога да идвам в офиса, а после ще ми носят документите в къщи.

# 148
  • Мнения: 7 837
Цитат на: iva78
ми то и аз хапвам по 1 шоколад на ден, ама май само кг ми повишава, не й хормона на щастието  Sad


Пробвай с нещо друго. Може шоколада да не е ефективен при теб Simple Smile

# 149
  • Мнения: 3 777
desyg - Ама това си е прецакване, ти ли ще мислиш фирмата? Close

Докато раждаш и гледаш бебо кой ще им прави ДДС-то, това на нищо не прилича. Много съм възмутена от експлоатацията на бременните и това че работата е по важна от всичко друго...

До сладкоядците-и на мен нещо не ми се вдихат смехоранските хормони, но поне се чуствам малкооо по добреее. Явно ни тресе предбродилна депресия и през това ще преминем, ще се хилим после като се появят бебоците.
Да голям хилеж ще пада тогава Grinning

# 150
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ще продължавам да работя и след като родя. За мене ще е добре, защото не съм свикнала да не правя нищо и да не работя на компютър. В къщи има кой да ми помага и мисля, че ще се справиме. Още повече, че ще ни трябва и повече парички, с майчинсво от 120 лв. няма да изкараме дълго.

# 151
  • Мнения: 7 837
Цитат на: dezyg
Аз днес си взех болнични, но съм на работа, защото няма кой да направи ДДС-то и да приключи месеца.


А има ли кой да им ходи до ДС и НОИ

# 152
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ще ходи някой друг от фирмата.

# 153
  • София
  • Мнения: 3 671
Ооооо, я се стегнете! Какви са тези мисли? Има време кога да ревете. Ако знаете след като родите в каква депресия се изпада. Без да искаш ти се плаче.

Аз пък днес съм в приповдигнато настроение Grinning . Сутринта бях на кафе с приятелка. После два часа на фризьор. Сега съм подстригана, филирана, със сешоар. Само не съм се боядисала, но и това ще направя тези дни. Направо убавица Grinning . Като се погледна в огледалото ми става едно хууууууууубаво.

# 154
  • Мнения: 3 777
И аз скоро ще ходя да на фризьор, но ....чакам подходящата фаза на луната Grinning
Има зависимост кога се постригваш, боядисваш в зависимост от фазите на луната. И понеже моята коса не спря да пада, сега си чакам луния цикъл и на фризьор Grinning

Всеки луд с номера си.

# 155
  • София
  • Мнения: 3 671
Сега се сещам, че имаше нещо такова за постригването, но какво нямам спомен. Ще припомниш ли?

# 156
  • Мнения: 3 777
При пълнолуние - този месец е 25-27, при подстригване косата расте по гъсти и не се омазнява лесно, усвоява максимално подхранващи маски.

При намаляваща луна - този месез 1-11 и 28-30
период за обезкосмяване, неприятните косъмчета се отстранявт лесто и безболезнено, маските за лице действат много добре.

При нарастваща луна - този месец 13-24
е време за боядсване, и масажи на тялото.....

Това е от едно списание, статията е доста голяма и подробна има и за това кога какво да ядем и за разтоварващо хранене, но ние не се интересуваме от това Grinning

# 157
  • София
  • Мнения: 3 671
Слънце, мерси Sign Exclamation

# 158
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Слънце,
ако не те затруднявам можеш ли да кажеш и датите за ноември.

И ан мене ми капаше в повече косата и ми се появи пърхот. Взех си ампули с плацента и сега е много по-добре, макар че съм сложила само 3-4.

# 159
  • Мнения: 3 777
Това е за Ноември, той Октомври свърши.

Аз за коса ползвам Себорал, български лосион на билкова основа втрива се в корените на косата. Струва 2 лева и е много ефикасен, обикновено на второто мазане спира косопада.

# 160
  • Мнения: 2 641
Momicheta vizdam che si govorite za kosi,shokoladi i takiva raboti Wink
Ste mi kazete li vie kak patuvate v provinciata. Na men utre mi se nalaga da ida do Hvoina i ottam v nedelia na Pamporovo.

# 161
  • Мнения: 3 777
В какъв смисъл как?
Аз пътувах много въпреки проблемите, но последните два месеца пазя леглото.
Иначе с кола не е проблем, аз смъквам седалката на полулегнало и така. Ако ми стане зле спираме за въздух.

# 162
  • Мнения: 768
Пьрвата бременност много пьтувах с кола, на много км.
В последния месец преди раждането пьтувахме от Париж до тук (около 500км) за няколко часа с колата.
Аз по принцип много от рано получавах контракции, ама в началото не знаех че са контракции.
Под 100 км пьт се смята за почти безопасен пьтя с кола. Но на всеки 100 км е хубаво да се спира за малко и да си почиваш и да се поразтьпчеш.
Най-безопасно се счита пьтуването с влак, после сьс кораб или самолет и най-опасно с кола.
Така е написано в моя картон за бременност

 Grinning

# 163
  • Мнения: 2 641
Ami s kola ste patuvame. Pitah kak v smisal na kakvo triabv ada se pravi - kolko da se pochiva, kak da se sedi i takiv araboti...
To kato biah v 2 ri mesec biahme v ispania i parvo samolet, a posle popadnahme na pilot ot F1 i 1 chas toia nesmakna pod 160 km/h !!! Posle edva ne povarnah.
A za vlaka kak drusa ne e istina  Grinning
Piete li nesto kogato paruvate? Sega sma kraia na 6 mesec pochti 7 vece i si mislia che niama da e problem?

# 164
  • Мнения: 3 480
здравейте и от мен!

аз преди няколко дни пътувах от софия за бургас (в 31 г.с.) и наистина като спираш през час някъде (особено за тоалетна) не е толкова страшно.
влаковете и на мен не ми понасят, много са мръсни, а и не мога да пътувам в тесните купета с толкова много хора.

иначе с настроенията и аз съм така, но откакто не ходя на работа (вече цяла седмица) съм много по-добре. и много сладко взех да ям. резултатът е налице - 4 кг отгоре за 1 месец:-(((.

# 165
  • Мнения: 3 777
Браво, някой вече е в Бургас и ще си почива wavey
За пътуването поне аз си вземам минерална вода, нещо за хапване..много отвлича вниманието от пътуването и понякога едни ментови меки бонбони, ако ми стане зле ми помагат Joy

Мисля, че няма да имаш проблем, ти ще пишеш как е минало.

Весел уикенд на всички, да си почивате и да глезите бебоците.

# 166
  • Варна
  • Мнения: 2 171
И аз да се "отчета" в края на деня Grinning .
Точно по обед ходих на консултация, след това да търся подарък за сватба/утре съм на такова тържество/, а като се върнах бях толкова уморена от ходене, че се "гмурнах" в леглото до вечерята.
Пишете ме и мен в клуб"хормонална депресия", макар че аз съм по скоро за клуб"криво ми е, всички са виновни" Imp . Гадост някаква...
Добрата новина е, че капитана снощи се обади да съобщи, че в края на декември ще си е тук, което си е цял месец по-рано и заедно ще посрещнем бебчо Laughing . Освен това ми каза, че е разгледал снимките, които съм му пратила и имал чувството, че тази Катя е изяла "неговата" Катя, нищо че си приличали #Silly  Shocked  Grinning .
Целувки на всички кореми, а аз в неделя след сватбено ще пиша дали съм изкарала поне едно хоро до края Wink .

# 167
  • Мнения: 310
Добро утро:)
на мен ми ставаше лошо като пътувах в началото. Дори почти всеки път повръщах и жабката на колата беше пълна с торбички за целта. Сега нямам такъв проблем. Да не казвам голяма дума, де, че и на мен днес ще ми се наложи да попътувам повечко и то на високопланински маршрут (сте ходим до Банско) и се надявам всичко да е наред.
На софийските кандидат мами да кажа колко съм възхитена от прословутия детски магазин в Овча купел. След като вчера за пореден път четох във форума за него само хвалби и реших да отида. Мъжа ми не беше особено възхитен, че ще ходим чак до там, но после и той каза че магазина е супер. Отидохме само да видим какво има, а не издържахме и си купихме едно одеалце. Има всичко и мисля на съвсем сносни цени. Каквото няма (от по-големите неща) се поръчва по каталог. А продавача, който се оказа и собственик - то да ти стане кеф да си купуваш от него. Имаше много хубави космонавтчета, които мислия че ще бъдат много подходящи за нашите бебчета. Направо ми се прииска да изкупя всичко.
Пожелавам на всички приятен и слънчев weekend  Nature Sunny

# 168
  • Мнения: 3 777
Добро утро и от мен Grinning

Много се радвам за Катето, че ще е заедно с тати когато бебчо реши да се появи това е толкова прекрасно.  loveuuu
Аз днес ще се подготвям за Хелуин....имам си тиква голяма, която тати ще издълбае, а аз ще правя сладки неща, но понеже не съм много в разцвета на силите си...май повече ще ги накупя от магазина.  party023

Понеже обичам празници и атмосферата, която създават съм решила да празнувам всичко наред  Party Time

# 169
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Здравейте мами! Grinning
Slunce, благодаря ти- и аз много се радвам за нашия татко kiss  Simple Smile !
Сватбата мина. Не изиграх нито едно хоро, но за сметка на това играх показно/като временно бивша почитателка на клуб EXIT/ танца на песничката YMCA  Stuck Out Tongue Winking Eye  Smile .
Ето тук има снимка на младоженците с моя милостhttp://client.webshots.com/photo/178577386/208744800ComlPKthumbsup .
Веселбата беше страхотна, но бебчо не му понесе особено високата музика и се измъкнахме по-раничко..всъщност в самия ресторант той си кротуваше, но ако излезех за да поседна на едно мекичко диванче започваше яростно да рита.

Мами някой да има или да е имал чувството, че са му седнали точно на пикочния мехур Confused: Защото мен от два-три дни доста ме боли като се изправя и отминава след посещение в WS-а:?:

# 170
  • Мнения: 3 777
Много хубава рокля има булката Grinning

На мен освен, че са ми седнали тук  там, два дена имах чуството, че ще родя, но ни се размина тази седмица Grinning
То не бяха болки и контракции Grinning

За награда, че не родих ненавремено получих тиква за Хелоуин ... много хубааава.

Иначе бебока ми вкарва такива юмруци и ритници, че чак боли вече. А кокалите ме болят толкова, че скоро май ще съм с бастун...още малко остана до края Grinning

# 171
  • Мнения: 1 800
И мен ме боли всичко вече - кръст, гръб, всички кости, с всеки изминал ден ставам все по-тромава и неподвижна Sad
Тежи ми много вече, а още ходя и на работа, толкова бързо минаха събота и неделя Close
А това с WC-то, при вас как е? През колко време? Аз повече от 30 мин не мога да издържам вече Embarassed

# 172
  • София
  • Мнения: 3 671
Добро утро мами! 55

Кате, не съжалявай за хорото, ще му тропнем, като родим Grinning .

Бебчо прави всевъзможни акробатики в коремът ми. Понякога имам чувството, че се превърта през глава и не мога да преценя с коя част от мъничкото си телце ми притиска мехура. Най-неприятно е през нощта. Точно се унеса и хайде пак до WС-то.

Черпя ви   Coffee   и успешна нова седмица!

# 173
  • Мнения: 3 777
Аз пък за моя почуда, така и не ставам нощем да ходя до WC. И през деня не ходя много много, а пия към 3 литра вода Sign Exclamation

Пък и толкова мразя да ставам нощем, че това положение много ме устройва, като си легна до сутринта няма мърдане за ставане, само се въртим като шугави и мятаме краци.
Бебо в моя корем, аз върху баща му и така цяла нощ до наместване.

Някой случайно да знае дали можем да си мажем с нещо кокалите и ставите, при мен вече не се издържа. Едва 9 часа е, а аз съм схваната и не мога да направя почти нищо...много боли. Close

Лека и усмихната седмица

# 174
  • Мнения: 3 480
и аз ходя през 15 мин. до тоалетната. веднъж като гледахме бебе на ултразвук, лекарката ми каза: виж как те рита по пикочния мехур!

момичета, купихте ли вече креватчета/кошарки за бебетата? какво си избрахте?

# 175
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ние купихме дървено и в момента се измирисва.
Купихме и количка и някои дрешки. В момента си правя списък какво още ще ми трябва.

# 176
  • София
  • Мнения: 3 671
Цитат на: Slunce

Някой случайно да знае дали можем да си мажем с нещо кокалите и ставите, при мен вече не се издържа. Едва 9 часа е, а аз съм схваната и не мога да направя почти нищо...много боли. Close



Слънце, на приятелката ми й бяха изписали Фастум гел за болките, но след консултация с гинеколог.

Така, че първо се посъветвай.

# 177
  • Варна
  • Мнения: 2 171
добро утро и от мен! Grinning
И мен ме наболяват кокалите доста, но обикновено само в края на деня Rolling Eyes . За сметка на това имам чувството, че 2/3 от денонощието го изкарвам в тоалетната- направо ми омръзна вече Confused  Wink .
Аз още нищо не съм купила, но в края на месеца независимо от "чувствително суеверните" родителски тела мятам обиколка на магазините Sunglasses .
Slunce още е рано за раждане- поне дядо Коледа трябва да дочакаме, макар че то не пита Grinning .

# 178
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Момичета,
в момента по Нова, "На кафе" дават ултразвук на бебче в 30 г.с. направо от студиото с коментар на специалист Grinning

# 179
  • Мнения: 3 777
Ние имаме само легло засега, нищо друго...Но скоро ще ходим по магазините за дрешки....
Чета тук едни списъци какво му трябва на бебо и все мисля че ще изпусна нещо. Хич не знам какво му трябва на малко бебе и какъв размер Confused

Аз дори не знам колко бебешки шишета му трябват..голяма дилема. Simple Smile
Накрая май ще имам много от едни неща, а други няма да стигнат.. Добре че тати знае всички магазини и ще го пращаме да пазарува при нужда.

# 180
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Слънце
не се притеснявай като се роди бебчо ще разбереш от какво още ще имаш нужда.
Около мен има мами с бебета от 3 м. до 1г.8м. и те ми дадоха някои дрешки и др. неща. Ако имаш такива близки и нямаш предрасъдъци можеш да си спестиш излишни нерви и разходи, защото бебоците растат много бързо в началото.
Дрешките купувай за бебе най-малко на 3 месеца, още повече че чакаш момченце, а те са по-едрички.

# 181
  • София
  • Мнения: 3 671
Цитат на: Katusha
Момичета,
в момента по Нова, "На кафе" дават ултразвук на бебче в 30 г.с. направо от студиото с коментар на специалист Grinning


Включих го, и нашите бебета сега са такива.

# 182
  • София
  • Мнения: 3 671
Ееееееееееее, свърши Cry

# 183
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Момичета разкажете на тези, които се мачът да работят.

# 184
  • Мнения: 3 777
Цитат на: dezyg
Слънце
не се притеснявай като се роди бебчо ще разбереш от какво още ще имаш нужда.
Около мен има мами с бебета от 3 м. до 1г.8м. и те ми дадоха някои дрешки и др. неща. Ако имаш такива близки и нямаш предрасъдъци можеш да си спестиш излишни нерви и разходи, защото бебоците растат много бързо в началото.
Дрешките купувай за бебе най-малко на 3 месеца, още повече че чакаш момченце, а те са по-едрички.


Нямам никой около мен с детенце...Аз повеждам хорото сред приятелите....Подела съм камания - правете деца, по полезно е за здравето Grinning
Но май повечето жени и мъже около мен се дърпат, хич не са в първа младост..минаха 30-те, но наблягат на раааааботааа Sign Exclamation  и хич не им е до семейства.

# 185
  • Мнения: 3 777
Цитат на: dezyg
Момичета разкажете на тези, които се мачът да работят.


Правиха ехография на една мама в 30 г.с. даваха детайлно бебока, пръстчета, крачета, абсолютно всичко....и разказваха на зрителите.
Обясниха че ехографията не е вредна за бебо.
Като гледаш и усещаш тръпката все едно ти си легнала и гледат твоето бебче......
Аз поне като легна и загубвам ума и дума, направо нереално ми се вижда, че в корема ми има бебче, въпреки че то постоянно напомня за себе си .... и след това съм цял ден в абсолютна еуфория. Grinning

# 186
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Тогава ти препоръчвам магазина на Захитекс в Лозенец. Имат много хубави бодита, гащеризончета и т.н. на доста прилични цени. В ж.к. Х.Димитър има цех в който шият бебешки и детски дрешки и може да купуваш на дребно. Единствения недостатък е, че можеш да купиш това което е готово в момента като модел, цвят и размер. Ако те интересува ще намеря и точния адрес.

# 187
  • София
  • Мнения: 3 671
Цитат на: dezyg
Момичета разкажете на тези, които се мачът да работят.


Ами, и аз не видях много. Само хубаво оформено личице на бебенце.

# 188
  • Мнения: 3 777
Ще ходя първо в Лозенец, там ни е офиса и тази седмица ще ходя да се видя с колегите след това мисля да пазарувам.

# 189
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: asa
Ееееееееееее, свърши Cry


Е, те не че казаха нещо ново или кой знае колко интересно, но е хубаво да видиш бебче на същата възраст като твоето Wink . Ние моят бебок го разглеждахме така миналата седмица  и го има записан на видео, но няма как да го кача в нет-а. Хубавото на ехо-то в тези седмици е, че вече се вижда физиономията на бебо- нашият нос например е поразително копие на този на съпруга ми Grinning .

dezyg,показаха на 2D видеозон в студиото бебче на 30 г.с.-огледаха му органите, измериха с доплер ритъма, защото тази мама имаше проблеми с работата на плацентата, показаха му тестисите, стъпълцата, гръбначния стълб и личицето.  Общо взето говориха за новостите във феталната ехография и обесниха, че все пак това е диагностична работа, т.е. няма стопроцентова откриваемост и предодваримост на дефекти, но по- важните от тях се "хващали" чрез ехо-то от опитните специалисти.
Рапорт даден Grinning

# 190
  • София
  • Мнения: 3 671
Относно шишетата. Ако не кърмиш трябва поне едно на първо време от по-големичките (не си спомням вече 200 или 250 мг), още едно такова за водичка, и едно мъничко (100 - 150 мг) за сокче.

# 191
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Рапорт приет.
Имате ли представа какво точно представлява апаратът доплер. Знам че е нещо като ултразвук, но нищо повече.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: dezyg
Рапорт приет.
Имате ли представа какво точно представлява апаратът доплер. Знам че е нещо като ултразвук, но нищо повече.

Ами сега в предаването не смениха изобщо накрайника на ултразвука- тя просто пусна допълнителна програма, която замервала шумовете в пъпната връв Rolling Eyes ...

# 193
  • Мнения: 3 777
Доплера показва как циркулира кръвта.
Вижда се в два цвята, може черно и бяло или някакъв друг.
Не го обяснясних много добре......

# 194
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Благодаря и за това обяснение.

# 195
  • София
  • Мнения: 1 402
Privet na vsichki i ot men, vreme i az da se vklucha v razgovora Simple Smile

Kate strahoten gashtirizon imash, a mladojentzite sa mnogo simpatichni. Mnogo mi haresa i roklyata na bulkata.

Az se vrashtam ot konsultatzia, spodelih za bolkite v kokalite, za iztrapvaneto na ratzete noshtno vreme, za bolkite v taza i jelanieto mi za samoubiistvo Simple Smile ha ha ha ...
Bilo normalno i poveche shtyalo da me boli - tova beshe otgovora.

Momicheta da spodelya s vas - v sabota vecher mai imah istinski kontraktzii  #Crazy - hich ne beshe priatno

Moje li da vi pitam neshto? Sigurno shte vi prozvuchi glupavo no ... ot pitane glava ne boli. Po liniika sam niakade 27 sedmitza ... a po danni ot ultra zvuka dnes sam 25 sedmitza i 6 dni ? Popitah JK ima li prichina da se pritesniavam ot tazi razlika, no te mi otgovoriha che niama ... vie kakvo mislite?

Tolkova mnogo me e yad che ne moga da gledam i az predavaneto na Gala ...sigurno e bilo interesno ..... no i az sam v ofisa

# 196
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Може да не са измерили съвсем точно бебчо. Ако разликата е дори с 1 мм. се променят седмиците. Може и бебчо да е по-мъничък. Нормална и разлика +- 2-3 седмици.
Не се притеснявай излишно.

# 197
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: dezyg
Може да не са измерили съвсем точно бебчо. Ако разликата е дори с 1 мм. се променят седмиците. Може и бебчо да е по-мъничък. Нормална и разлика +- 2-3 седмици.
Не се притеснявай излишно.

Blagodaria Desi za svetkavichni otgovor, utre shte se vidim nali?

# 198
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Задължително още повече, че очакваме и подаръци.

Пак ти казвам не се притеснявай излишно, ако има нещо обезпокоително от консултацията ще ти кажат.
ЛЕК ДЕН

# 199
  • Мнения: 3 480
гледах го това по нова тв, така поне може да се види, а аз като съм на преглед, мониторът е обърнат към лекаря и аз нищо не виждам.

относно шишетата и аз не знам по колко и с какъв размер на отвора. знам само, че трябва да купя от тези против колики на dr.brown - 2 бр. и от там нататък сигурно по две, ама какви видове и на коя фирма ... помагайте !!!

# 200
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Благодаря Галче! Grinning
Цитат на: Galya S

Az se vrashtam ot konsultatzia, spodelih za bolkite v kokalite, za iztrapvaneto na ratzete noshtno vreme, za bolkite v taza i jelanieto mi za samoubiistvo Simple Smile ha ha ha ...
Bilo normalno i poveche shtyalo da me boli - tova beshe otgovora.

За самоубийството- никакви такива и на шега- малко остана. Като много те заболи нещо- влизаш тук и се оплакваш високо и всички започваме в хор да охкаме заедно- не си сама искам да кажа, и ние сме така . Иначе и аз съм чела, че дори милиметър разлика в ехо-то дава отклонения от реалните седмици. Не се притеснявай и я карай по- спокойно, че ето на- събота вечер не е била никак приятна Confused .

# 201
  • София
  • Мнения: 3 671
Ми да, всички ще гракнем в хор Grinning

# 202
  • София
  • Мнения: 1 402
Mnogo vi blagodaria na vsichki, naistina mi lipsvahte prez pochivnite dni.

# 203
  • Мнения: 3 777
Цитат на: gwendalin
гледах го това по нова тв, така поне може да се види, а аз като съм на преглед, мониторът е обърнат към лекаря и аз нищо не виждам.

относно шишетата и аз не знам по колко и с какъв размер на отвора. знам само, че трябва да купя от тези против колики на dr.brown - 2 бр. и от там нататък сигурно по две, ама какви видове и на коя фирма ... помагайте !!!


При мен доктора първо гледа на монитора за него си, след това го обръща към мен и почва до обяснява кое какво е.
Аз си поисках да ми каже колко тежи и той веднага почна да изчислява по някакви формули...Много съм си доволна от доктора.

За шишетата и аз съм се насочила към тези на доктор Браун, но понеже държим с мъжо бебо да е изключително на кърма, ще ни трябват максимум две шишета....едно за вода и другото и за чайче примерно....
Дано да стане както искаме Grinning  
Харесала съм и едно на Чико, анатомично за новородени, защото таткото предложи да се редуваме нощем, който да храни бебо и иска и той да храни с изцедена кърма от шише за да мога да спя Grinning  Голям ентусиаст...

# 204
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако си решила да кърмиш за начало ще ти трябват най-много 1-2 шишета /едно за вода и едно за чай/ и може да се от малките /това е по твоя преценка/. Можеш да си вземаш такива против колики. Ак ти трябва по-натам нещо допълнително тати ще го купи.

# 205
  • Мнения: 3 777
Цитат на: dezyg
Ако си решила да кърмиш за начало ще ти трябват най-много 1-2 шишета /едно за вода и едно за чай/ и може да се от малките /това е по твоя преценка/. Можеш да си вземаш такива против колики. Ак ти трябва по-натам нещо допълнително тати ще го купи.


Ти сигурна ли си че това ти е първо дете Grinning
Като те слушам все едно ти е поне трето Stuck Out Tongue
Много си наясно със всичко и мисля да те послушам.

# 206
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Майка ми роди сестра ми когато бах на почти 14 г.
Имам братовчедки едната е с дете на 1 г. и 8 м., а другата с бебе на 3 м. и те ме подготвят. От лятото са ме предупредили да не купувам много неща.

# 207
  • Мнения: 1 072
Здравейте,
от много време не съм писала, но цял уикенд празнуваме рождения ден на синчето. В събота бяхме с българите, вчера с холандците. Кофти, че особено българите живеят на над 100 км от нас и всички си тръгнаха рано-рано.
гледам, че коментирате шишетата. Аз ползвах на Авент и съм страшно доволна. Само че тук по принцип ученията са много по-различни. аз като кърмех не съм му давала една капка вода и сок първите 6 месеца (докато беше само на кърма). чувала съм по принцип какви са теориите в България, но аз лично не ги одобрявам и мисля, че често водят до спиране на кърмата, но това си е мое мнение( създадено, естествено под влиянието на обясненията тук) и няма да ви го натрапвам. Във всеки случай Авент са наистина много хубави шишета.
иначе покрай нас няма нищо ново, освен че пак имам чувството, че коремът ми е малък. чак другата седмица съм на преглед и по принцип би трябвало да ми дадат направление и за ехо, но ще видим. надявам се всичко да е наред.
е, много поздрави от мен и леко бременеене!
Сара

# 208
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Когато бебето се кърми знам, че трябва да му се дава след всяко хранене вода по малко, за да не се образуват гъбички в устата от кърмата.

# 209
  • Мнения: 7 837
Здравейте и от мен момичета
Радвам се, че ви откривам в добро здраве и настроение, въпреки охканията
И аз като Сара имам чувството, че коремът ми е по-малък, сравнявайки го с този на сестра ми в 7 мес. А иначе бебо се развива нормално Знам ли... Дали размерът има значение?
Поздрави и от мен Simple Smile

# 210
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: SaraJK
Само че тук по принцип ученията са много по-различни. аз като кърмех не съм му давала една капка вода и сок първите 6 месеца (докато беше само на кърма). чувала съм по принцип какви са теориите в България, но аз лично не ги одобрявам и мисля, че често водят до спиране на кърмата, но това си е мое мнение( създадено, естествено под влиянието на обясненията тук) и няма да ви го натрапвам.


Здравей Сара!
Тук ученията относно кърменето вече са същите като при Вас, но за съжаление трудно си пробиват път и се възприемат Confused . Мои близки също кърмиха без да дават водичка и нямаха гъбички дечицата Rolling Eyes ...

Но както винаги съм казвала решението за храната на бебето си е на неговата майка и щом е взето от нея/каквото и да е/ е правилно.

# 211
  • Sofia
  • Мнения: 728
Цитат на: Casey

И аз като Сара имам чувството, че коремът ми е по-малък, сравнявайки го с този на сестра ми в 7 мес. А иначе бебо се развива нормално . Знам ли... Дали размерът има значение?
Поздрави и от мен Simple Smile

Моят и предишната бременност беше малък и бебчо се роди 3,050.На сестра ми първото беше 4,250,а второто-3,750 и двата пъти беше с огромен корем. Ама няма място за притеснение,след като се роди ще порасне,няма къде да ходи!
Иначе и аз съм с болки къде ли не и си оправям настроението с количества сладки неща(учудваящо че не ми се лепи много!). А сега след като смениха времето вече цял ден ми се спи!

# 212
  • Мнения: 1 072
Да, и аз съм съгласна, че решението, взето от майката е най-доброто! Това е и което винаги се опитват да ми внушат в консултацията като го водя нашия - каквото и да прави майката е права (то беше по повод на колебанията ми когато свекър и свекърва бяха тук, те могат да те убедят, че много зле се справяш).
Това за гъбичките не го бях чувала. Тук идеята е да не пие вода, защото пие по-малко мляко и от това намалява кърмата.
аз много се шашкам с тоя моя корем, ама ще видим, още 10 дни.
аз да ходя да къпя другото детенце, сега се гонят с баща си долу.
лека нощ на всички и до писане!
Поздрави, Сара

# 213
  • Мнения: 3 777
А пък моя е огромен....и всички ми се смеят, че приличам на сомалийче, като се почне от мъжа, през родителското тяло и стигне до офиса. Пада голям смях......
Аз не успях да напълнея на дупе и други работи, но виж корема с бебо и зашеметяваш Grinning  
Аз се майтапя, че нося слонче.....
Явно при всеки е различнооо.

Да са ни живи и здрави слънчицата Grinning

# 214
  • Мнения: 1 072
А, да, Casey,
не се шашкай, и не си сравнявай корема с тия на другите жени. По принцип големината на корема нищо не показва. Аз просто имам неприятни спомени от първата бременност, когато проблемът не беше толкова, че коремът ми беше малък (въпреки че той си беше такъв), колкото че не растеше. Иначе: колкото бременни жени, толкова различни кореми! Бях видяла някъде следното изказване: "по-неприятно от една стая пълна с бременни жени, които сравняват коремите си е само една стая, пълна с майки, които сравняват децата си". Не мога да го преведа точно (думата неприятно не беше в отрицателен смисъл, но идеята е ясна). Иначе една моя колежка, която имаше голям корем и беше качила 23 кила роди и детето беше 2500 гр. така че: споко!
Лека нощ пак!

# 215
  • София
  • Мнения: 3 671
Добро утро мами Grinning

Как сте Confused: Аз тази нощ не можах да спя и днес съм в кофти настроение, направо зла  Imp  

По въпроса с коремите, при всяка жена е строго индивидуално. Зависи от телосложението. При мен в началото изведнъж много ми порасна коремът. Сега като, че ли не е толкова голям в сравнение с предишната ми бременност. Пък може и най-вероятно съм забравила какъв е бил тогава.

Желая ви усмихнат ден Grinning

# 216
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Добро утро мами!
Здравей Asa Grinning .
И аз не можах да спя тази нощ Cry .И едни реалистични сънища сънувам Shocked ...

# 217
  • Мнения: 3 777
И аз съм с очи на поничкии Shocked Лошото е че не оставяме и тати да спи и сутрин едва става да отиде на работа.
И всяка сутрин като се събуди и казва:
-Знаеш ли че ще си имаме бебе. И се хили като тиква Flowers Jack O Lantern

Как да не знам като ме е ритал цяла нощ.

И аз вече сънувам бебо, как се къпем, как се гушкаме...нещо се побърквам вече ukliam1

# 218
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Момичета, не знам за ващите кореми, обаче мен като ме видят и все ме питат скоро ли ще раждам. Като кажа, че има още три месеца и се учудват-много ми бил голям корема. Нашият тати беше навит да ми купува гащеризонче, ама май няма да ме огрее. Два дни обикаляхме Варна, мерих най-големите номера гащеризони (уж за бременни) и не ми стават  Shocked   Shocked   Shocked Само в един успях да се напъхам, но той ми беше точно по мярка, което означава, че няма място за по-нататък и се отказахме. Май ще се ходи на шивач. А относно лошото настроение аз си мислех, че първия триместър ще е най-зле, ама май не е така. Всъщност аз тогава нямах никаква промяна в настроенията. Обаче сега каква заядлива съм станала, ужас. А сутрин като се събудя ръцете ми са все подути и ме болят ставите на пръстите. Едната сутрин даже бях помислила, че съм си изкълчила палеца докато съм спяла.
Обаче като гледам лентичките ни бавно, но славно напредваме. Така че момичета дръжте се, не остана много.

# 219
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Slunce
И всяка сутрин като се събуди и казва:
-Знаеш ли че ще си имаме бебе. И се хили като тиква Flowers Jack O Lantern


Голям шегаджия Hands Thumbsup !
И аз се разсмях като Flowers Jack O Lantern щом те прочетох Grinning .

# 220
  • Мнения: 3 777
Той милия някак си не може да си го представи.
Както казва:
-Знам че ще имаме бебе, ама нещо не мога да разбера какво е. Grinning
И стои гали ми корема и му говори, и си играят...гонене на ръце и крака из корема ми Grinning
Сега си брои дните....още малко остана и ще си го гушкаме бебока. Grinning

# 221
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Sania
Два дни обикаляхме Варна, мерих най-големите номера гащеризони (уж за бременни) и не ми стават  Shocked   Shocked   Shocked Само в един успях да се напъхам, но той ми беше точно по мярка, което означава, че няма място за по-нататък и се отказахме.


В "Рени" ходихте ли?Там ако не ти стават гащиризоните можеш да мериш панталони- те са с по- различна кройка и вероятно ще ти станат. Аз имам три тяхни гащиризона размер М, но панталоните им със същия размер са ми големи Rolling Eyes .

# 222
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Slunce,снощи пих кафе с най- добрия приятел на съпруга ми, който е татко на 27 дни. Та той сподели, че в момента, в който  му сложили Катерината в ръцете за първи път разбрал че вече е баща- дотогава всичко било само "бледи емоции" Grinning .

# 223
  • Мнения: 7 837
Цитат на: Katusha
И аз не можах да спя тази нощ Cry .И едни реалистични сънища сънувам Shocked ...


Добро утро момичета:)
И аз в последно време се въртя по цяла нощ Започнах да сънувам кошмари и обикновено нощем все лоши мисли са ми в главата. Определено май започвам да се вманиачавам

# 224
  • Мнения: 3 777
Katusha сигурно е така, дори и аз не мога да си го представя, въпреки че постояно ритка и се мърда.
Нямам и на идея какво е като го гушнеш.....Ще почакаме още малко и ще разказваме за първата среща с бебо Grinning

# 225
  • Мнения: 121
Здравейте януарски майчета!

Присъединявам се и аз  Grinning
Засега се чудех дали да се причисля към януарките или към декемврийките Confused:
Терминът ми е на 8 януари Nature Snowman , ама имам някакво силно вътрешно предчувствие, че всичко ще се случва около празниците santa2
Но както е писано.
Нашият бебо ще е момче. Бъдещият татко е определено много щастлив, въпреки че сега е в казрамата и ни е малко тежичко и тъжничко без него, особено сега като тумбачето ми е едноооо огроооомно. Но се справяме!

Ще се радвам да си бъбрим с вас.   hug

 Flowers Sunflower

# 226
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Катюша, къде е този магазин "Рени"? Там не сме ходили.

# 227
  • Мнения: 7 837
Цитат на: kristia
Здравейте януарски майчета!

Присъединявам се и аз  Grinning


Здравей!
Обичаме да приемаме нови членове в клуба Simple Smile

# 228
  • Мнения: 121
Благодаря, Casey!

 Smile

# 229
  • Мнения: 3 777
Kristia добре дошла Grinning

Аз съм за 5 Януари, но и ние сме с предчуствие за Коледно бебе.
Но при Янураките ми е супер страхотно.....все едно сме си семейство.
Като постоиш малко при нас и ще видиш колко е хубаво и тати няма да ти липсва толкова Grinning

# 230
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Цитат на: Sania
Катюша, къде е този магазин "Рени"? Там не сме ходили.


Единият се намира като тръгнеш от ДЗИ по посока Валентина в дясно- пише МОДА ЗА БРЕМЕННИ РЕНИ, а другия е точно срещи бебешките борси на Колхозния пазар съвсем малко след кръстовището и пише същото. Продават дрехи само за бременни, които сами ги шият, качествени са/личен опит/ и цените са около 35 лв за гащиризон или панталон.

kristia зравей и добре дошла! Grinning
Наистина е тежичко без татковци, но е временно това че ги няма и се изтрайва някак. Още повече с подкрепата на клубчето Kiss !

# 231
  • Мнения: 121
Slunce, благодаря за хубавите думи! yes

Днес имам толкова много работа, но от сутринта се ровя из форумите   Stuck Out Tongue Winking Eye  и определено се чувствам уютно.
Хубаво е като видиш, че не си сам.
Паздряви на всички вас  Hands Clap

# 232
  • Мнения: 121
Кatusha, благодаря и на теб!
 friendship

# 233
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: kristia
Здравейте януарски майчета!

Присъединявам се и аз  Grinning
Нашият бебо ще е момче. Бъдещият татко е определено много щастлив, въпреки че сега е в казрамата и ни е малко тежичко и тъжничко без него, особено сега като тумбачето ми е едноооо огроооомно. Но се справяме!

Ще се радвам да си бъбрим с вас.   hug

 Flowers Sunflower


Zdrasti Kristia,
Dobre doshla v nashia klub  welcome - sigurna sam che niama da mojem da zamestim tatkoto, no pak sme vesela, zadrujna i otzivchiva banda mami s koremi  preggo
Spodelyai vsichko - shte ti olekva na 100%
Hubav i usmihnat den za teb

Do Dezyg i Shomche az sam ZA vtornik, lektziata shte e interesna : "Podgotovka na gardite za karmene" - dano uspeya da se izmakna ot ofisa.

# 234
  • Мнения: 121
Galya S, здравей и на теб! wavey

С теб се познаваме от курса в Шейново Simple Smile , снощи ти бях писала sms, че няма да идвам днес. Харесахте ли си подаръците? Бях решила да отида на лекцията в ЦУМ на 9 месеца, защото беше хубава, но сутринта изобщо не ми се ставаше от леглото 1crib

Ще се радвам да ви видя другия вторник за следващата лекция в ЦУМ, ако този път съм по-ранобудна. Иначе съм доволна от повечето лекции там - по-различно е от Шейново, но пак е полезно.  А и частта с рисуване по тумбаци е много весела  bigdance2

# 235
  • София
  • Мнения: 3 671
Здравей кristia и добре дошла 55

Мами направило ли ви е впечатление, че в списъка ни кой, къде, кога, бебчовците, които ще се появят в първото тримесечие на януари са масово момченца, а във второто момиченца.

Ха, много интересно.

# 236
  • Мнения: 3 777
Хе хе много интересно Grinning
Може и да има някаква зависимост, а може да е чиста случайност.

Ние се радваме на всичко Grinning

# 237
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: kristia
Galya S, здравей и на теб! wavey

С теб се познаваме от курса в Шейново Simple Smile , снощи ти бях писала sms, че няма да идвам днес. Харесахте ли си подаръците? Бях решила да отида на лекцията в ЦУМ на 9 месеца, защото беше хубава, но сутринта изобщо не ми се ставаше от леглото 1crib

Ще се радвам да ви видя другия вторник за следващата лекция в ЦУМ, ако този път съм по-ранобудна. Иначе съм доволна от повечето лекции там - по-различно е от Шейново, но пак е полезно.  А и частта с рисуване по тумбаци е много весела  bigdance2


Krisi predpolojih che si ti, no ne biah sigurna. Podaratzite biaha taka ochakvani i priatni, no pak lektziata beshe samo 3 minutna zashtoto lektorkata sa ia prieli v patologichno otdelenie - ima problemi ..... i ni kaza samo 2 prikazki i se varna da leji. Nie /Desy, Irina, Mitana, Mаgi i az/ hodihme da piem kafe sled tova. Shte ti pusna sms za TZUM, ochertava se da doidem i nie.
Hubav den ti jelaya

# 238
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: asa
Здравей кristia и добре дошла 55

Мами направило ли ви е впечатление, че в списъка ни кой, къде, кога, бебчовците, които ще се появят в първото тримесечие на януари са масово момченца, а във второто момиченца.

Ха, много интересно.


Shom4e-to go beshe zabelyazala i privlyakla vnimanieto mi kam tova che sme razdeleni na 2 polovini ... naistina e zabavno .....

# 239
  • София
  • Мнения: 3 671
Аз нещо съм изкукала. Защо не ме поправяте? Вижте, какви неща пиша: първо тримесечие на януари, имам в предвид първата половина на януари.

# 240
  • Мнения: 3 777
Цитат на: asa
Аз нещо съм изкукала. Защо не ме поправяте? Вижте, какви неща пиша: първо тримесечие на януари, имам в предвид първата половина на януари.


Ами то всички сме така...изкукали Grinning
Защото да те поправяме....ние разбираме за какво говориш Grinning
Ку-ку -та сме си отвсякъде

# 241
  • Sofia
  • Мнения: 728
Здравейте,милички!
Добре дошла на Криси!
Аз малко да се отчета: днес ходихме на консултация-бебчо е пораснал и вече е около 1,5кг.А мама е качила малко повече от 11. Но си е срамежливо и не ще да покаже какво има между крачетата-ще чакаме до януари да видим!
Пък и по статистиката на Аса няма как да предположа какво ще е -нали сме на средата!

# 242
  • Мнения: 7 837
Момичета, никак не ми се иска да ви напускам, обаче цял ден съм с болки и леко кървене и току що се разбрах с лекарката ми, че ще ме хоспитализират по-рано от планираното. Надявам се всичко да е наред и да ме пуснат в края на седмицата Sad

Поздрави на всички! И не изкуквайте съвсем Simple Smile[/img]

# 243
  • София
  • Мнения: 1 402
Asa - Slunce e prava - totalno sme izkukali shtom se razbirame edna druga kakvo iskame da si kajem .... izobshto ne sam zabelyazala che si pisala parvo trimesechie ..no pak savsem spokoino te razbrah.

Fun - vsichko zvuchi mnogo dobre i za teb i za bebo ot kam kg Simple Smile
spraviash se otlichno.

# 244
  • Мнения: 3 777
Цитат на: Casey
Момичета, никак не ми се иска да ви напускам, обаче цял ден съм с болки и леко кървене и току що се разбрах с лекарката ми, че ще ме хоспитализират по-рано от планираното. Надявам се всичко да е наред и да ме пуснат в края на седмицата Sad

Поздрави на всички! И не изкуквайте съвсем Simple Smile[/img]


Мила с теб сме и те чакаме да се върнеш при нас.
Лек престой в болницата Grinning

# 245
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Casey
Момичета, никак не ми се иска да ви напускам, обаче цял ден съм с болки и леко кървене и току що се разбрах с лекарката ми, че ще ме хоспитализират по-рано от планираното. Надявам се всичко да е наред и да ме пуснат в края на седмицата Sad

Поздрави на всички! И не изкуквайте съвсем Simple Smile[/img]


Casey stiskam paltzi vsichko da e nared, vzemi si interesno chetivo za bolnitzata, mnogo pozitivni misli i usmivki  Simple Smile
Chakame te da se varnesh sveja i v otlichno zdravoslovno sastoyanie.

# 246
  • Мнения: 7 837
Благодаря ви!!!
Инструктирала съм мъжо да влиза и да чете какво се случва при вас и да ме информира.
Чао момичета Simple Smile

# 247
  • Sofia
  • Мнения: 728
Каси,бързо да се оправяш, че ще ни липсваш тук!
Гале,и аз се радвам за килограмите,ама имам и проблеми-хемоглобина пак паднал на 100,кръвното едвам го хвана докторката(80/40),и контракциите на често,та ми изписа магнерич(или нещо такова),е не лказа да лежа-ма то с малкия и да искам няма как да стане!

# 248
  • София
  • Мнения: 3 671
Casey, стискам палци всичко да е наред и скоро да се върнеш сред нас.

# 249
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: Fun

Гале,и аз се радвам за килограмите,ама имам и проблеми-хемоглобина пак паднал на 100,кръвното едвам го хвана докторката(80/40),и контракциите на често,та ми изписа магнерич(или нещо такова),е не лказа да лежа-ма то с малкия и да искам няма как да стане!


Oh milata, vchera si  misleh tochno za teb - ot edna strana malkia iska vnimanie za sebe si, ot druga tryabva da vnimavash s tezi kontraktzii .... hich ne ti e lesno.
A malkia razbira li kakvo go ochakva - che shte stava batko?

# 250
  • Мнения: 121
Casey,

дано всичко е наред е при теб! Важното е да си спокойна и весела, а ние ще се погрижим да си говорим весели неща във форума, че мъжът ти да ти ги препредава после.
  Hands Thumbsup

# 251
  • София
  • Мнения: 3 671
Fun, взимай по-сериозни мерки. Какво е това кръвно, та ти ще припаднеш на улицата. А и твоята лекарка желязо не ти ли изписва за хемоглобина?

# 252
  • Мнения: 121
[Krisi predpolojih che si ti, no ne biah sigurna. Podaratzite biaha taka ochakvani i priatni, no pak lektziata beshe samo 3 minutna zashtoto lektorkata sa ia prieli v patologichno otdelenie - ima problemi ..... i ni kaza samo 2 prikazki i se varna da leji. Nie /Desy, Irina, Mitana, Mаgi i az/ hodihme da piem kafe sled tova. Shte ti pusna sms za TZUM, ochertava se da doidem i nie.
Hubav den ti jelaya
quote]

Дано при лекторката ни всичко да е наред. Като се видим мога да ви кажа на нас какво ни обяснява или поне това, което си спомням oops

# 253
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Fun
Дадоха ли ти нещо за хемоглобина. Моя е 103 и ми изписаха едни ампули за 15 дни, но не мога да разчета рецептата. След малко отивам до аптеката и утре мога да ти кажа името.
И моето кръввно е ниско, но това не е опасно. Проблема е, че по-често ще ни става лошо.
Опитай да ядеш шоколад и др. подобни да ти вдигнат кръвното.

# 254
  • Мнения: 121
Нещо все още не мога да се справям с тези цитати  Cry , ама скоро и това време ще дойде  Stuck Out Tongue

Аса, а ти определено си на прага да откриеш нещо изключително важно в областта на бебе-логията Laughing

И аз съм поредното даказателство за твоята теория.

Дерзай!

# 255
  • Мнения: 3 777
А да има някои който да го карат на 10 дена да си прави изследване за хемоглобин Confused:

Аз си пия хапчета, но ме карат и да си правя изследвания и ако хаповете не помагат, други хапове. Това според доктора е най важното в момента.
Така че Fun питай за твоя хемоглобин дали не трябва да пиеш нещо.

# 256
  • Мнения: 2 641
Privet momicheta  Grinning

Vcera se zavarnah ot rodopite sled 3-ven prestoi i sega mi e gadno che sam v Sofia Cry Bebo tam se chuvstvashe dobre, ne mu se tragvashe i na nego, osobeno sled iadeneto koeto maika mu iziade Grinning  Taka de biah na svatba - ihu, ahu Laughing Prochetoh che poveceto ot vas sa dobre, drugite barzo da se opraviat.

# 257
  • Sofia
  • Мнения: 728
Аз по принцип съм с анемия и ниско кръвно,но от бременността още повече падна всичко. За припадъците-гледам като сме само с малкия да не ходя далеч. За хемоглобина ми бях аизписали Тотема но след третата ампула ги спрях,че тия дето изпих ги повърнах и умрях от киселини. Сега пак ще пия Малтофер(сироп).

# 258
  • Мнения: 173
Здравейте момичета.
Аз скоро не съм се включвала, но събота и неделя майка ми беше на гости и като ме грабнаха със сестрами да обикаляме по магазините, докато не си избрах количка, дрешки и други джунджурийки за бебчо не ме оставиха на мира.
Не че се оплаквам де  Grinning .
Радвам се, че повечето сте добре. Аз се чуствам много добре/за сега/ и физически и психически , чак ме е страх да се похваля...
Да ви питам, вие кога смятате да си приготвяте багажа за болницата, защото аз изобщо незнам какво трябва да се носи. Още не съм решила дори къде ще раждам, ама то май има време.

# 259
  • София
  • Мнения: 1 402
Цитат на: kristia
Нещо все още не мога да се справям с тези цитати  Cry , ама скоро и това време ще дойде  Stuck Out Tongue

Аса, а ти определено си на прага да откриеш нещо изключително важно в областта на бебе-логията Laughing

И аз съм поредното даказателство за твоята теория.

Дерзай!


Spoko vsichko s vremeto si Simple Smile i az biah taka v nachaloto ama posle taka sviknah che jiveya s foruma i negovite nastroiki

# 260
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Каси и аз стискам палци по- бързичко да се оправиш!

Цитат на: didi72
Да ви питам, вие кога смятате да си приготвяте багажа за болницата, защото аз изобщо незнам какво трябва да се носи. Още не съм решила дори къде ще раждам, ама то май има време.


По въпроса- в четвъртък съм си насрочила час при лекаря, който съм избрала да ме изражда/от АГ-то е/ и тогава смятам да попитам какво трябва да съдържа тази прословута чанта и да я подготвя да ми е под ръка.

# 261
  • Мнения: 173
Цитат на: Katusha


Цитат на: didi72
Да ви питам, вие кога смятате да си приготвяте багажа за болницата, защото аз изобщо незнам какво трябва да се носи. Още не съм решила дори къде ще раждам, ама то май има време.


По въпроса- в четвъртък съм си насрочила час при лекаря, който съм избрала да ме изражда/от АГ-то е/ и тогава смятам да попитам какво трябва да съдържа тази прословута чанта и да я подготвя да ми е под ръка.


Да не забравиш да споделиш Grinning

# 262
  • Мнения: 353
Здравейте момичета, като чета че и вие сънувате разни сънища се успокоявам че не съм откачила. Аз вече няколко пъти сънувам че се е родило бебето, а пак аз нищо още не съм купила и се събуждам с тревога. Вече съм направила списъци с някои неща и ще тръгвам на пазар няма накъде да отлагам повече.
Кате видях, че не си ми сложила розовото щъркелче до името - би ли го направила моля. Присъединявам се към розовата втора половина на Януари.
Усмивки на всички мами  Grinning

# 263
  • Мнения: 3 480
привет на всички !!!
ще се опитам днес да кача една снимчица от преди седмица, тя ми е единствената актуална ...

относни багажа - и аз още нищо не съм купила. чантата за АГ - то мисля, че трябваше да съдържа памперси за бебето, превръзки, мокри кърпички памперс, както и такива за нас, нощници, еднократни чаршафи ... чапанки, хавлии ... някъде в мненията специално за майчин дом имаше нещо като списък. аз имам едни дълги спъсъци, които си принтирах от форума на dir.bg  преди месеци.

като изключа контракциите се чувствам добре иначе, но въпреки магнезия и но шпа, не забелязвам да намаляват и ме е страх да не родя по-рано ... иначе аз имам много висок хемоглобин ... 144.

и с името голям проблем. таткото се запъна като магаре на лед и държи да е с П ... а аз не мога да харесам такова мъжко.

целувки на всички и да се пазите !!!

# 264
  • Мнения: 3 480
успях да кача снимка! да поясня, че аз не съм булката, ами с черната рокля. тук обаче не си личи коремът ми Rolling Eyes
другата седмица ще ми пратят друга снимка, която е по-новичка и е правена през деня и там вече се надявам да се види, че ще ставам мама Stuck Out Tongue

# 265
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
НЕОБХОДИМИ НЕЩА ЗА БОЛНИЦАТА

1-ви вариант
На първо време
- лични документи, изследвания и обменна карта /някъде искат и направление за хоспитализация/
- хавлиена кърпа /голяма/
- джапанки
- тоалетна хартия - 1 руло
- сапун
- ластик за коса
- мокри кърпички
- самобръсначка /само в някои болници/
- дамски превръзки - нощни и/или лиглин
- носни кърпички
- Бивацин спрей - за тези които ще ползват епизиотомия
- GSM + зарядно или фоно карта
- тефтер се тел. номера
- памперси за новороденото, мокри кърпички /малък пакет/ и ръкавички

След раждането
- жилетка или блуза за над нощницата
- чорапи
- чехли /джапанките съхнат по-трудно в студено време/
- малка хавлиена кърпа
- сутиен за кърмене /ако имате/
- тоалетни принадлежности
- тампони и помпа за кърма, Дефламол или Гермастан
- бельо, което се сваля преди визитация
- отвара от смрадлика или друго казано от акушерките
- минерална вода и нещо за ядене
- нещо за четене илил кръстословици
- джобни пари
- прибори за хранене и чаша
- фотоапарат и/или камера за първите мигове с бебчо
- залъгалка за бебо /по желание/

За изписването
- грим и парфюм за майката
- дрехи аз майката
- дрешки и одеяло за бебчо

Общи условия

Активация на акаунт