Искам да кажа ... (20)_19.01-25.01

  • 50 148
  • 1 142
  •   2
Отговори
# 1 035
  • Мнения: 4 785
Мър, мамк* му, ще я направя тази торта. Няма да мога да сложа Бейлис, обаче. С какво да заместя според теб, не алкохолно? Правилно ли рабрах, че само яйцата и захарта и после тази смес става на крем? И е добре за мен, че не мога да ям сурови яйца. Разкош.

П.П. Мър, изпрати рецептата на Бубанка.

Според мен изобщо може и да не слагаш бейлис, то е само за вкус, макар че е малко за цялата торта, аз лично не мисля, че има проблем, но ако не искаш - махни го изцяло   Hug Иначе да, разбиваш яйцата и захарта и те бухват, и побеляват. Щом няма да слагаш бейлис да разреди крема, сложи...  100 мл. компот се сещам, че би могло да го замести, аз бих сложила компот от праскова, круша, дюля - все са ароматни и даже ще взема и така да пробвам, ама по-натам, като не трябва да консумирам алкохол  Mr. Green. И после бъркаш на водна баня, за да се сгъсти като крем вече  Wink Иначе аз този крем го изнамерих, заради тирамисуто - обожавам, но ме притесняват сурови яйца. Ще я пусна после, хем някой може само крема да си вземе и за другия десерт.

# 1 036
  • Мнения: 14 654
Децата обикновено не могат да бъдат заставени да пият полезни отвари. Поне моят опит е такъв и не настоявам, макар да съм привърженик на лекуване с билки. Моите дори вкусен чай не обичат да пият.

# 1 037
  • Мнения: 13 012
Ванини, Барбара Ууд- Арбски нощи и Тайните на харема, две части е. Много ми хареса, обичам книги за чужди култури, за обиачите, за бита. Силвия е виновна с нейното Мароко, заради нея подхванах ориенталската тема, чак усещам аромата на шафран:) Обожавам тази подправка и по- бедната и посестрима куркумата, без нея не готвя ни ориз, ни леща. А наскоро прочетох, че и се приписват и лечебно свойства, та е един куршум два заека:)

Последна редакция: нд, 25 яну 2015, 11:52 от JACKLIN*

# 1 038
  • Мнения: 4 841
Няма да мога да сложа Бейлис, обаче. С какво да заместя според теб, не алкохолно?

Има сладкарски есенции "с аромат на...", аз имам у дома конячена, бонбонена и бананова. Някаква химия е, естествено, но се капват по 3-4 капки в сладкиш, и за мен е прекрасно решение, тъй като у нас не се купува алкохол. Изрови какво съдържат, и ако те устройва си вземи. Те са малки шишенца по 20 мл някъде, с капкомер.

# 1 039
  • Мнения: 22 473
Аз си държа разни бутилки алкохол точно за готвене и добавки. Simple Smile
Така с един ром карам сигурно 2-3години. Simple Smile

Някоя от вас да си е купувала обувки от тази фирма.
http://gotti.bg/womens/
Гледам имат прилични модели, естествена кожа, прилична цена. Колебая се.

# 1 040
  • София
  • Мнения: 18 679
A чаят от кори на нар горчи ли? Защото предния път като боледува, нали по съвет от тук му варих чай от бял равнец против течението на кръв от носа, но той се оказа горчив и не го близна.

Мър, ако си тук, може ли един съвет? Остана ми бял ориз, сварен без нищо от вчера, правих го за детето, но той не го иска. Мога ли днес да го запека с тиквички, извара, копър и белтък за обяд? Може ли въглехидрати и протеини на обяд? Мазнини няма да слагам. Аз досега въглехидрати само сутрин приемах в разреждащите дни, но ме е яд този ориз да го хвърля.

П.П. Свалила съм още половин килограм Simple Smile Коремът ми вече видимо се прибра.

# 1 041
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Аз си държа разни бутилки алкохол точно за готвене и добавки. Simple Smile
Така с един ром карам сигурно 2-3години. Simple Smile
Някоя от вас да си е купувала обувки от тази фирма.
http://gotti.bg/womens/
Гледам имат прилични модели, естествена кожа, прилична цена. Колебая се.
Съфорумка беше писала, че си е купила ботуши. Освен, ако искаш да ти дам ника й, ако прецениш да я питаш на лични дали е доволна след като вече ги е носила.

Синът ми иска супа само от фиде, нищо друго. Все още не съм му уважила желанието Simple Smile

# 1 042
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Белинда, браво  Hug
За закуска правих макарони със сирене и палачинки.
Сега ще правя руло Стефани, но първо трябва да отида до магазина да купя кайма. Ако имате нещо интересно по рецептата, споделете го. Аз вътре слагам яйце, кисели краставички, моркови и царевица, колкото по- шарено, толкова по- добре. Поръсвам с галета.
Мър, много ми хареса рецептата за тортата, ще я пробвам.
Ох, много ми е изморено и скапано. А другата седмица пак няма да успея да си почина. По- другата пък ще съм в Сф. Абе пълна програма.
Лили съвсем се изгуби от хоризонта.
Тонка, как върви книгата (и аз не съм и фен Simple Smile )?
Жаки, тези книги и аз ще ги прочета, много хубаво ги описа.
Този месец се опосках съвсем откъм финанси. В петък, освен подаръкът за РД, купих винетка и платих гражданската. Поднових си и застраховката на имотите.
Да ви питам какъв бюджет отделяте за подарък за РД на приятелче на детето? Аз около 50 лв., но не мога да преценя дали е достатъчно.

# 1 043
  • Мнения: 4 785
Белинда, ти имаш физическа активност, така че един ден седмично си го направи зареждащ, без да се притесняваш, дори трябва да го имаш задължително, аз си го спестявам, защото още не тренирам, затова и не си броя килограмите и мерките, то едното без другото не ще  Peace Ако мислиш, че така оризът ще стане вкусен, абсолютно нямаш проблем, и ориз с пиле да си хапнеш няма проблем - оризът не е кофти въглехидрат, щом няма мазнина. По-натам като започне да ти тежи режима, зареждащия ден може да стане "омазващ" ден, ако ме разбираш  Mr. Green Това под консултацията с разбиращите, не е моя интерпретация, макар че има един екстремист, но ние него няма да го слушаме  Naughty

Супер много се радвам за теб! Ти освен танците - колко пъти ходиш, между другото? - може да си правиш и една тренировка вкъщи за крака и корем и ефектът ще е още по-добър. А тази тренировка вкъщи става без проблем.

При мен от режима и тренировките първо коремната област се прибра, ама беше много видимо, направо си бях умряла от щастие. Минават ми последните изпити и се засилвам към залата и ще отчитам и аз минуси вече.

# 1 044
  • Варна
  • Мнения: 10 612
Shagya, преди и аз купувах подаръци до 45, максимум 50лв, но забелязах, че съм единствена. Сега сумата е около 25-30лв, но ми е трудно да намеря нещо хубаво до тази сума.
----------------------------------------------
Леле, тези индийски лицеви опори много трудни. Болят ме ставите и като ги започнах, лактите ми лудо започнаха да пукат и успях да направя само три Sad

# 1 045
  • Мнения: 36 044
за приятелче - около 20 - 25 лв., защото всяка седмица някое дете около моите има рожден ден, а и често си сменят приятелите  Laughing
ако е за дете на приятелско семейство, с което имаме дългогодишен контакт, не избирам според цената

# 1 046
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
Гледаме Григор ние.Много се вълнуваме,особено синът ми  Heart Eyes Ще влезе в екрана, да отупа Мъри  Laughing

Правих палачинки аз и пилешка супичка,поизчистих между мачовете (у нас тенисът е на особена почит,имаме фамилна"обремененост").
И незнам как ще се стегнем за 13.30 за кино. Ама,му казах на младежа,ако се отказва и иска да догледа мача,сам да си се обажда на другарите  Crossing Arms. Та сме пред дилема  ooooh!.

Шагия, 50 лв.си е съвсем достатъчно,да не кажа в повече за детски подарък.Зависи колко близко ви е детето.На Влади на РД са носили подаръци и за 20ина лева.На близки деца около 50 лв. харча аз. И се чудя кога ще въведем традицията-"подаръците в плик"  newsm78.
Лиляна спомена, че ще ходят на планина с домочадието,сигурно катери върхове  Mr. Green

# 1 047
  • София
  • Мнения: 7 089
Belinda, ne gorchi, malko e stipchiv.Deistva bezotkazno i e mnogo vitaminozen.

# 1 048
  • София
  • Мнения: 18 679
Бъни, благодаря! Имам нар, веднага ще го направя, дано да го пие!

Мър, два пъти седмично ходя на танци. Ще се опитам да ходя и на още нещо, вкъщи не ми се получават нещата. Имам един приятел, който ходи на фитнес три пъти седмично, мисля да го помоля да ме взима със себе си поне веднъж. Просто в началото да не съм сама, защото не знам какво да правя. Другият вариант е да ползвам инструктор. Не знам, не съм го решила още. А и не бързам, защото съм решила физическата активност да я запазя и след като приключа с режима, което значи, че трябва да си намеря нещо наистина удовлетворително и нескучно, иначе ще го зарежа след половин година макс.

# 1 049
  • Мнения: 4 569
Много ме боли глава, а няма причина.

Засилих се вчера да правя чипса на Янтра, но ... Микровълновата няма обозначени вата, само някакви Хай, Медиум и прочие букви. Трябва да търся книжката.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт