Какво ви е мнението за компотите?

  • 2 087
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 310
Да за компотите. Тези натуралните сокове от магазините са ми  Sick Sick Sick. Единствено купените нектари стават.

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 382
Да за компотите. Тези натуралните сокове от магазините са ми  Sick Sick Sick. Единствено купените нектари стават.

О, и там няма гаранция! Наскоро попаднах на едно такова чудо, че не знам как да го нарека. На етикета пишеше нектар и затова се подлъгах да го купя. Вкусът обаче си беше точно на сок за разреждане (разните му там степчета). Като се загледах в съдържнието се оказа, че си е точно такова.  Sick Много ме доядя!!! #2gunfire

За компотите - с две ръце ЗА! Ако е за бебе могат да се замразят от лятото пасирани плодове (така запазват най-много витамини), но иначе и компота си е добре. И определено е по-добре от всичко готово, което може да се купи по магазините. Най-харесвам нектар (пасирани компоти) от праскови и кайсии.
Освен компотите, у нас много се харчи цитрусовия сок. Изцеждам лимони, добавям захар така че като погледна каната течността и захарта да са равни пластове и доливам с вода. Дори в момента се наливам с такава лимонада. Наскоро добавих и портокали и грейпфрути и стана още по-хубаво!
У нас се пие и много чай, най-вече зелен. Харесваме си един ароматен зелен чай и го пием както горещ, така и студен. Малката и тя много го харесва, а и е много полезен.
Това е. Газирано купуваме само за гости.

# 17
  • Мнения: 5 317
И аз съм ЗА домашните компоти. smile3521

# 18
  • София
  • Мнения: 39 759
Мама едно време пасираше плода от компота и си правеше нектар. Понякога си разреждаше със сода, ама аз това отказвах да го пия.
Твърдо за домашното, знаеш какво слагаш в него.
Само дет на мен в апартамента ми е много неудобно да правя компоти. Правих само веднъж - на кутлон, голяма тенджера, и в нея врат 3-4 буркана Simple Smile

# 19
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Да са живи и здрави бабите, че правят компоти и домашни сокове. Само такива давам на детенце цялата зима - пасирам, разреждам. Не виждам кое им е вредното - това са плодове, вода и захар.

# 20
  • София
  • Мнения: 2 671
Много обичам компотите на мама! Обаче ги избягвам,
аз мисля че не са толкова 'вредни' - плод, вода и малко захар.. е не е като да пиеш фреш но все пак...

за "малкото захар" - гршиш  Naughty слага се по около 60 гр. на буркан малко сладък компот, та ниакак не е малко  Confused

# 21
  • София
  • Мнения: 1 529
 PeaceУ дома всеки ден се отварят домашни компоти от ягоди,череши малини,круши,праскови,капини и всички ги обичаме.
Компотът от череши даван при повръщане по 1л. на 15 мин.помага при повръщане. Така спасих сина си от влизане в болница.

# 22
  • Мнения: 769
Много обичам компотите на мама! Обаче ги избягвам,
аз мисля че не са толкова 'вредни' - плод, вода и малко захар.. е не е като да пиеш фреш но все пак...

за "малкото захар" - гршиш  Naughty слага се по около 60 гр. на буркан малко сладък компот, та ниакак не е малко  Confused

Казвам малко захар, защото правим компотите с 1 най-много 2 с.л. , а някои и без захар... иначе аз лично не консумирам захар в чист вид, предпочитам мед.

# 23
  • Мнения: 1 146
Покрай мен никой не прави вече компоти, а така ми липсват. Компот от череши...ммммм........

# 24
  • Мнения: 139
Всяка година правя компоти и през зимата се изпиват всичките. smile3521
Много по-добри са от всички безалкохолни напитки  които се продавт в магазините.
Газирано взимам само за гости!

# 25
  • Мнения: 5 178
Поне нямат консерванти, както "натуралните" сокове от магазина и друго правят се от здрави, а не от полуразвалени плодове, за химийките не ми се говори
Щом като GP ме предупреди, че е по-добре да пийвам домашни копотчета отколкото "натурални" сокове смятайте за какво иде реч
А компота от кайсии мноого ми помага при гадене

# 26
  • Сливен
  • Мнения: 382
Много обичам компотите на мама! Обаче ги избягвам,
аз мисля че не са толкова 'вредни' - плод, вода и малко захар.. е не е като да пиеш фреш но все пак...

за "малкото захар" - гршиш  Naughty слага се по около 60 гр. на буркан малко сладък компот, та ниакак не е малко  Confused

А знаеш ли какво има в натуралните сокове? В напитките, в които няма захар има изкуствени подсладители, за които е доказано, че са много по-вредни и от бялата захар. Защо нито един натурален сок няма вкуса на фреш от същия плод или поне на компот? Защото обикновено съдържат голямо количество (поне 80%) сок от ябълка и някакво пюре от съответния плод. Всъщност така пише на опаковката, а дали не са просто аромати и оцветители изобщо не знаем.
Така че по-добре захар дето я знаеш, че е захар от колкото нещо дето и идея си нямаш какво е.

# 27
  • София
  • Мнения: 722
И аз съм "ЗА" компотите . Много ги обичам. Peace

# 28
  • Мнения: 22 867
И аз съм "за"! Човек поне знае какво има в буркана и какво яде! Grinning

# 29
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Много си ги обичам компотите  smile3521.

Общи условия

Активация на акаунт