Лична карта

  • 16 589
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
В Кат-Варна  таксата , която взема банката е 3,50 или 3,75 не помня точно. Отидох след 1 и имаше само една жена. За 10 минути всичко приключи. На касата на банката пък нямаше никой.

# 31
  • Мнения: 19
Искам да попитам ,ако от точка 3 (от по долу дадените) единия родител е починал трябва ли някакъв документ.

Необходими документи и информация която трябва да знаете:
1. Носете старата си лична карта.
2. Ако сте инвалид с над 50% намалена работоспособност, носете ксерокс копие и оригинал от решението на ТЕЛК. Благодарение на него личната карта ще ви излезе само 2 лв.
3. Трябва да знаете трите имана на вашите майка и баща и кога са родени (ден|месец|година).
4. Ако имате или сте имали съпруг/съпруга трябва да знаете нейните три имена и ЕГН.

# 32
  • Мнения: 267
Здравейте, виждам, че в темата не се е писало отдавна, но имам няколко важни въпроса за издаване на лична карта, защото моята изтича след половин месец. И мисля, че тази тема би вълнувала много хора, тъй като всичко се променя много бързо. Какви документи ми трябват за изваждане на лична карта? И вторият ми въпрос е свързан със снимките...доколкото разбрах от един приятел, който скоро си е вадил задграничен паспорт, снимат те там на място и, каквото стане. В общия случай снимките са ужасяващи? Това вярно ли е? Тоест, аз не нося снимка от фото, на място ми правят снимка, на място се случва абсолютно всичко?  newsm78

# 33
  • Варна
  • Мнения: 41
 Elfreya , снимките ги правят на място и да ужасни са ..  http://dbds.mvr.bg/Administrativno_obslujvane/lichna_karta.htm   - това е сайта на министерството там са описани допулнителни  документи ако са необходими .  Wink  Sunglasses

# 34
  • Мнения: 184
Чак ужасяващи! Моите си ги харесвам. Ужасни бяха преди няколко години, когато трябваше да се редиш за паспорт през нощта и те снимаха в 4 сутринта.  Laughing

# 35
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
И моята снимка на ЛК е много хубава, дори смятам, че е обработвана малко. Заличени са ми две пъпки например. Абе определено съм по-хубава отколкото в действителност!  hahaha В 6 РПУ ми я правиха.

На предната страница видях стар въпрос и отговор, който ме озадачи! За смяна на адресна регистрация и подмяна на шофьорска книжка. Аз бях в същата ситуация, но ми казаха, че задължително трябва да я сменя, иначе ще ме глобят. Не че го направих де, но аз не шофирам и изпбщо не ми е нужна за момента. Сега се замислям, че може би е от значение това, че аз сменях и областта и населеното място, не просто адреса!

# 36
  • Вестерос
  • Мнения: 38 251
Моята е зле, във Варна не ги обработват  Joy

# 37
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Здравейте, виждам, че в темата не се е писало отдавна, но имам няколко важни въпроса за издаване на лична карта, защото моята изтича след половин месец. И мисля, че тази тема би вълнувала много хора, тъй като всичко се променя много бързо. Какви документи ми трябват за изваждане на лична карта? И вторият ми въпрос е свързан със снимките...доколкото разбрах от един приятел, който скоро си е вадил задграничен паспорт, снимат те там на място и, каквото стане. В общия случай снимките са ужасяващи? Това вярно ли е? Тоест, аз не нося снимка от фото, на място ми правят снимка, на място се случва абсолютно всичко?  newsm78
Ако нямаш промени в адрес, имена и т.н. никакви документи не ти трябват. Отиваш със старата карта, плащаш таксата, снимат те и това е. Ако няма хора минаваш за 10 мин. Снимките са дори изненадващо добри, не че много ми дреме как изглеждам на личната карта.

# 38
  • Мнения: 1 423
Аз подавах наскоро документи за ЛК-6-то рпу. Отне ми около 20 мин. На вратата стоеше едно младо момче-полицай и упътваше много любезно. Редът е следният:
1. На гишето си даваш старата карта и ти разпечатват заявлението.
2.Попълваш заявлението.
3. Плащаш на касата-таксата е 3 лв.
4. Снимат те,показват ти снимките,ако не ти харесват те снимат пак. След това се подписваш  и ти дават листче с вх. номер и дата за получаване. зключително любезни бяха, за което поздравления!

# 39
  • Мнения: 267
Благодаря ви за изчерпателните отговори, момичета!!! Simple Smile)) За съжаление, знам, че са ужасни, ахаха, ще трябва да се снимам и аз и стискам палци да се получат ставащи, че поне да не ме е срам много Grinning  bouquet

# 40
  • Мнения: 3 961
Как ще се получат снимките зависи от вас самите. Важното е да сте спокойни по време на снимките и да изглеждате така, че да се харесвате.

АЗ си бях изгубила ЛК и като ходих за нова изглеждах много зле.

# 41
  • Мнения: 4 303
Аз когато ходих нямаше почти хора, но снимката ми е ужасна. Може би и снимащият има вина/хайде да я прехвърлим на него/.
Нали вижда как изглеждаш? На мен ми каза вдигни си главата и аз докато се наместя, тя ме щракнала. На друго гише беше моя приятелка, с която отидохме заедно, ами нейната фотаджийка я напътстваше няколко пъти. Тук,там,оправи си косата отдясно,това ти си е надигнало.
Разбирам ги, но може малко повече внимание към снимките, все пак не са за два дни и да ги метнеш някъде.

# 42
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 398
Те нали ти ги показват и те питат дали е ОК, трябваше да я накараш да те снима отново!  Peace
Абе явно аз съм уцелила добронамерена служителка, ама наистина много ми харесва снимката, даже косата ми е все едно след сешоар при фризьор.  Flutter Чак ми се иска да си я имам иначе за други цели (CV например).  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 4 303
Те нали ти ги показват и те питат дали е ОК, трябваше да я накараш да те снима отново!  Peace
Абе явно аз съм уцелила добронамерена служителка, ама наистина много ми харесва снимката, даже косата ми е все едно след сешоар при фризьор.  Flutter Чак ми се иска да си я имам иначе за други цели (CV например).  Simple Smile
Няма такова нещо да ми я покаже. Докато ми каже вдигни си главата и снимката готова. Ако  имаше много хора, разбирам да бърза? newsm78
Следващият път ще има да взема. Нали вече знам, че трябва да я видя.

# 44
  • Мнения: 3 961
На мен и втора снимка ми направиха, ама тя снимащата нямаше вина  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт