Към майките раждали с уговорка с лекар

  • 1 274
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 603
Здравейте, интересувам се лекарят, който е поел ангажимент към вас-изпълни ли го? Дойде ли на раждането ви ако не е било планирано секцио и по-специално ако се е наложило да го извикате през нощта дали се е отзовал?

# 1
  • Мнения: X
Постъпих в болницата към 4 сутринта, лекарят дойде в 7, когато му започваше смяната, защото се чувахме по телефона и беше ясно, че съм далече от раждане.

# 2
  • Мнения: 603
Постъпих в болницата към 4 сутринта, лекарят дойде в 7, когато му започваше смяната, защото се чувахме по телефона и беше ясно, че съм далече от раждане.
Значи си му звъннала през нощта, вдигнал си е телефона, и е дошъл, когато е било време вече. В коя болница си раждала?

# 3
  • Мнения: X
В 1 АГ "Св. София" (бившата "Тина Киркова"). Да, вдигна си телефона през нощта, каза да тръгвам към болницата и след това дежурният лекар или акушерка (не разбрах точно) го бяха осведомили за развитието на нещата. Мисля, че и мъжът ми говори с него по някое време, но честно казано, ми се губят тези моменти.

# 4
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Моята го изпълни.
Обадих й се в 5 сутринта, 30 мин. по-късно бяхме в болницата (пристигнахме едновременно). По случайност точно след като аз родих дойде още една жена, която имаше уговорка с нея. След като се увери, че и двете сме добре тя си тръгна, защото не беше на смяна.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Обадих му се в 1,30 ч през нощта, когато ми изтекоха водите. Разпита ме подробно каква е ситуацията, чу се с дежурния лекар, който ме беше прегледал (аз си бях в Майчин дом така или иначе) и прецени, че няма смисъл да идва веднага. Направихме секциото на сутринта, тъй като тоновете бяха стабилни, нямах кой знае какви болки, така че не беше супер спешно. Нямаше никаква опасност да родя междувременно, защото и двете бебета бяха напречно.  Laughing Междувременно между 1,30 и сутринта ми се обади той още 2 пъти да чуе как съм. Ако  беше преценил, че е спешно съм абсолютно сигурна, че щеше да дойде и през нощта.

# 6
  • София
  • Мнения: 38 611
Дойде веднага, че аз бях доста напреднала, тръгна си като приключи раждането и после пак дойде, защото получих кръвоизлив.

# 7
  • Мнения: 18
Първият път не, вторият път - да, без уговорка, по време на отпуската си.  Вторият път родих в друга болница, друг ме следеше. Но първият път при уговорка - не дойде, защото така се случи. Лични семейни причини и..... стресът беше доста голям, доктор който не познавах.... и.... не ми се припомня.

# 8
  • Мнения: 603
Мен точно от това ме е страх. Раждала съм първият път в Майчин дом при същия лекар, с който и сега съм се разбрала. Но пък и тогава нещата се случиха на сутринта. Изпадам в ужас, че може да не си вдигне тел. през нощта и да остана "с който е на смяна".

# 9
  • Мнения: 603
Обадих му се в 1,30 ч през нощта, когато ми изтекоха водите. Разпита ме подробно каква е ситуацията, чу се с дежурния лекар, който ме беше прегледал (аз си бях в Майчин дом така или иначе) и прецени, че няма смисъл да идва веднага. Направихме секциото на сутринта, тъй като тоновете бяха стабилни, нямах кой знае какви болки, така че не беше супер спешно. Нямаше никаква опасност да родя междувременно, защото и двете бебета бяха напречно.  Laughing Междувременно между 1,30 и сутринта ми се обади той още 2 пъти да чуе как съм. Ако  беше преценил, че е спешно съм абсолютно сигурна, че щеше да дойде и през нощта.
Кой е лекарят?  Grinning

# 10
  • София
  • Мнения: 10 703
И двата пъти го изпълниха-първото от планово стана спешно секцио, второто си беше планово.

# 11
  • Мнения: 18
Първият път раждах в Окръжна болница. Вторият път в болница Лозенец. Не знам какво за ти кажа. И те са хора - всичко може да им се случи. Факт. Може би е добре да се настроиш - каквото се случи това. Все пак в Майчин дом са най-добрите.

# 12
  • Мнения: 603
Има ли все пак случай лекарят ви, с който сте имали уговорка да не е дошъл?

# 13
  • Мнения: X
Има и такива случаи, естествено, на мои познати се е случвало.

# 14
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Сърничката, лекарят е д-р Дяволов в Майчин дом. На него дължа здравите си близнаци - майсторски ги закрепи до 35 г.с., въпреки че бяха тръгнали от 27 г.с. Има златни ръце. Не само си спази уговорката, а и толкова майсорски ме сряза, че на третия ден бях забравила, че съм оперирана. Изключително съмдоволна от избора си.

Общи условия

Активация на акаунт