район "Студентски град"-в кое училище може да се кандидаства/първи клас/

  • 4 117
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 444
Здравейте! Hug
Със съпруга ми обмисляме да заживеем в Студентски град, но ме притеснява къде ще запишем децата в първи клас. Критериите за кандидастване са обвързани с местоживеене, а  там няма основни училища. Дали в някой от съседните кварталии не може да получим точки за местоживеене?
От сега Ви благодаря!  bouquet

Последна редакция: пн, 26 яну 2015, 23:26 от Фран Джонсън

# 1
  • Мнения: 482
Аз като дете живеех в Студенски град - учих в 55 училище. Брат ми пък учеше в 11-то. Друго училище "наблизо" е 8-мо.

# 2
  • Мнения: 124
За съжаление в самия Студенски град и в непосредствена близост около него няма училища, просто преди не е било необходимо- там са живеели само студенти, най-много с някое бебе. Сега обаче там живеят доста млади семейства с деца и определено е необходимо училище. Но така или иначе такова все още няма. Най- близките са в съседните квартали: 55 СОУ и 8 СОУ са в "Дървеница", или 11 СОУ и 105 СОУ са в "Дианабад". Това са доре-долу най- близките. Иначе точки за местоживеене ще получите за 55 СОУ, то се води "районно" за Студенски град.

# 3
  • Мнения: 444
Много Ви благодаря! Heart Eyes

# 4
  • София
  • Мнения: 4 548
Ако е достатъчно училището да е в същата община, за да получите съответните точки, 8-мо също е в община Студентска, въпреки че е в Мусагеница, а не в Дървеница. Моя колежка живее в Ст. град и записа от трети клас детето си в 55-то. Преди това е учило в провинцията.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт