Колко сме пристрастени към интернет?

  • 5 285
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 740
Или по-точно как се отрази ЕДИН час липса на фейсбук на хората.

Изумих се как сякаш стана масова истерия  Mr. Green Хората чак звъняха на телевизиите за да питат какъв е проблема, по сутрешните блокове веднага почнаха да коментират, а вероятно част от хората са били на ръба да се самоубият.. И това само за около час липса.

Толкова ли сме пристрастени? И какво ще стане ако случайно нещо се случи със фейсбук при положение, че хората не успяха да изкарат час?

# 1
  • Мнения: 10 512
Без фейса мога, без бгмамма не мога  Mr. Green
Майтап, но все по-често когато съм навън ми трябва нет да сверя нещо. Резервация на билети за кино, проверка на друга информация и т.н. Не чак истерична необходимост, но необходимост. По-лесно е, пести и доста време.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 735
Без  Фб ще преживея.Ще ми е тегаво в началото.Интернет ползвам за всичко и ще ми причини голямо неудобство,ако няма.Бг мамма ако няма също не ми е болка.

# 3
  • Мнения: 3 595
Мисля, че Интернет и социалните мрежи трябва да се разграничават. Предполагам много от нас на работа имат нужда от Интернет, пазарува се в Интернет, самолетни/автобусни билети се купуват в Интернет, сметки за ток се проверяват в Интернет, оценки излизат там и да не продължавам. Не сме пристрастени, а е необходим, както необходим е токът или водата (или ако не на същото ниво, то натам се движат нещата).

Колкото до Фейсбук или Туитър или която и да е социална мрежа - там рядко има необходимост (ако не се работи нещо свързано с мрежите). Там си е пристрастяване. Аз без Интернет не мога, без Фейсбук да.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 484
Част от работата ми е свързана с Фейсбук и в този смисъл ме подразни леко липсата му, но пък използвах времето да си изпия кафето на спокойствие и с удоволствие Simple Smile

# 5
  • Мнения: 9 865
Към интернет съм силно пристрастена, винаги по всяко време мога да "бръкна" и да прочета всякаква информация, която ме интересува. Когато нямам достъп по някаква причина, изпадам в тих ужас, както някои хора, когато си забравят телефона.
Към социалните (ФБ основно) проявявам известна пристрастеност също, но явно не е болезнена, защото изобщо не съм разбрала, че е имало "режим на фейсбука" и са го спирали. Може би ще ми е по-мъчно, ако спрат туитър, защото там искрено се забавлявам с остроумията на хората.

# 6
  • Мнения: 17 546
Какъв един час бе, четвърти ден ме разиграват от НЕТ1  и съм без интернет вкъщи, в момента вече съм като разярен носорог! #Cussing out #2gunfire

# 7
  • Мнения: 4 841
Почти всичко, което се случва в интернет, има реален аналог. Нищо няма да му стане на човек, ако отиде на място да си плати сметките, да си купи билет, дреха, или каквото и да е там. Или ако случайно се наложи да отиде до библиотеката, за да попрелисти истински справочник  Peace УЛЕСНЕНИЕ не е равно на НЕОБХОДИМОСТ. Изобщо не се сещам за дейност, която да е възможна само виртуално.

Аз лично мога да живея без интернет. Така, както живея без телевизия, без личен автомобил и без още куп неща, без които голяма част от хората (си мислят че) не могат. Въпрос на организация на времето.

Водила съм този разговор много пъти. Знам и основният довод - как спестеното време ще вложим в приятни дейности и общуване със семейството. А на практика спестеното време се влага отново в онлайн активности.  Twisted Evil

# 8
  • Мнения: 940
И моята работа изисква да има интернет,всичко става с помощта на интернета. Simple Smile Иначе аз без ФБ мога,вече влизам 1-2 пъти в него на ден по 30 мин.. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 9 865
Аз съм толкова разглезена, че наистина не искам да си представям как обикалям касите за битови сметки... всяка на различно място, както беше едно време.
А и без интернет колко хора ще останат без работа, включително и аз, да е жив и здрав интернета, ей! Laughing

# 10
  • Мнения: 6 993
И аз ще съм от останалите без работа, ако няма интернет. Laughing

Фб забелязах, че го няма, ама чак драма не ми е било, имам си и други сайтове за ровене.  Sunglasses

# 11
  • Мнения: 3 595
Почти всичко, което се случва в интернет, има реален аналог. Нищо няма да му стане на човек, ако отиде на място да си плати сметките, да си купи билет, дреха, или каквото и да е там. Или ако случайно се наложи да отиде до библиотеката, за да попрелисти истински справочник  Peace УЛЕСНЕНИЕ не е равно на НЕОБХОДИМОСТ. Изобщо не се сещам за дейност, която да е възможна само виртуално.

Зависи къде се намираш. Моята банка е Интернет-банка, няма реален клон. Университетът ми разчита единствено на Интернет да се записвам за курсове и за изпити, ако нямам Интернет проблемът си е мой. На работа системата, с които работят партньорите ни е онлайн, ако им звънна да питам това и онова има ли го няма да знаят изобщо, разчитат на Интернет, както и аз. Необходимостта от Интернет я има и в други аспекти на работата ми. Също искрено не знам къде точно се купува на място Easy Jet билет, евентуално може би на летищата и вероятно не на малките. H&M Home например нямат реален магазин, а само онлайн. Така че не е вярно, че всичко има дигитална и физическа версия. Нещата все повече ще се дигитализират, Интернет вече е необходимост, ще става и все по-голяма.  Peace

# 12
  • Мнения: 6 365
" Изобщо не се сещам за дейност, която да е възможна само виртуално"

Има такива, които може и да ги изпълниш в реала, но ще е много по-скъпо, трудоемко, на практика неприложимо.

# 13
  • Мнения: 940
Кога го е нямало ФБ,аз даже не съм и разбрал? Simple Smile

# 14
  • Мнения: 35 984
фейсбук не ми е болката  Grinning

нямам нищо против да остана без интернет, но само ако всички останали също нямат

Общи условия

Активация на акаунт