Банята - тема 22

  • 85 390
  • 770
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 7 519
Банята ни е направена с големи сиви плочи в квадратна форма, но имам голям прозорец и силно осветление и не изглежда тъмно, а за закачалките, реших да не слагам такива- просто мятам хавлиите на радиатора за хавлии.

# 586
  • Мнения: 4 422
shinebox, уцели ме в сърцето със сивите бани!  Heart Eyes
На някого може да му е скучно като цвят, на и на мен ми стои много шикозно.
А за осветлението лунички са добра опция.
Много проблеми имаме да решаваме в тази баня и макар че е миниатюрна, сигурно доста време ще ни отнеме, но няма как.
Друг проблем ни е вратата. Всъщност проблемите са два: отнема от пространството, защото се отваря навътре и където и да поставим душа (няма място за душ-кабина), винаги се мокри. Sad
За сега сме замислили плъзгаща алуминиева врата. Ще видим дали това ще остане.
kikimora, при нас прозорци липсват, затова ако решим да се спрем на тъмен цвят за плочките, ще трябва да наблегнем на осветението като гледам...

# 587
  • Мнения: 1 748
Steraki, вратата могат да ти я обърнат, ако смяташ, че отварянето навън ще е по-функционално за жилището ти. Може да се обърнеш към дизайнер за съвет. Направи чертеж с размерите, отбележи вратата и изходите за вода и канал и пиши в темата на Нивиана.

Помисли си да си сложите лентов сифон под душ кабината и тежки завеси. Така ми се струва, че по-малко ще се мокри. Първо, защото лентовите сифони дърпат повече и второ завесата ще пази. Има хубави тежки завеси, които стоят много добре и не изглеждат евтино като найлонова торбичка.

Скрит текст:

Скрит текст:

# 588
  • Мнения: 4 422
Ох, има много да проучвам и научавам като гледам.  ooooh!

Ще опитам да направя чертеж и тогава да се посъветвам. Благодаря за предложението!

Вратата не става с отваряне навън, защото затваря коридора който е пред банята. Нещо плъзгащо ще е май, да видим материала какъв ще е.

# 589
  • Мнения: 685
 Здравейте! Ще правим ремонт на банята. Бихте ли ме посъветвали от къде да купим плочки? Нищо претенциозно, искаме да я освежим. За София става въпрос.

# 590
  • Мнения: 51
Здравейте, това лято ми предстой ремонт на баня, чета от скоро форума, но нямам време да изчета всички теми свързани с ремонт на банята.
Имам вече ясна представа как искам да изглежда банята след ремонта,харесала съм плочки, но все още си търся майстор за баня.
Мога да стартирам ремонта след 15 юни, ще съм Ви благодарна ако споделите мнение за добър майстор за баня /от който имате лични впечатления/за София на лични.Търся сериозен майстор, който да може да се справи за 1 седмица с ремонта.
Благодаря предварително!

# 591
  • София
  • Мнения: 1 744
Здравейте! Ще правим ремонт на банята. Бихте ли ме посъветвали от къде да купим плочки? Нищо претенциозно, искаме да я освежим. За София става въпрос.
Джесика,Сико, Бани Нео и тн.

# 592
  • Мнения: 685
Здравейте! Ще правим ремонт на банята. Бихте ли ме посъветвали от къде да купим плочки? Нищо претенциозно, искаме да я освежим. За София става въпрос.
Джесика,Сико, Бани Нео и тн.

 Благодаря!

# 593
  • Мнения: 96
Дами, при доста криви стени в баня как се изправят? Някоя сблъсквала ли се е с такъв проблем?
Със замазка или твърдо зелен гипсокартон? Някак не ми се иска да слагам ГК освен на тавана, но стените са доста кривички ...  newsm78 newsm78 newsm78

# 594
  • София
  • Мнения: 1 744
С мазилка.Ако е панел стената, кьдето ще са тръбите може да се изида с 5см итонг.

# 595
  • Мнения: 96
С мазилка.Ако е панел стената, кьдето ще са тръбите може да се изида с 5см итонг.

Ясно, благодаря ти. Мислех, че като е много крива стената няма как да избегнем ГК, но явно може.  Grinning

# 596
  • Мнения: 471
iliev84, и ние сме в ремонт. В банята нямаше нито една права стена и нито един прав ъгъл, но с мазилката майсторът поправи всичко.

# 597
  • Мнения: 96
iliev84, и ние сме в ремонт. В банята нямаше нито една права стена и нито един прав ъгъл, но с мазилката майсторът поправи всичко.

Супер, бях се отчаял, защото в помещения като хол и спалня големите неравности се изправят с гипсокартон, явно защото площите са по-големи и мазилката, която ще замине е доста.  Wink

# 598
  • Мнения: 600
Нашата баня и тоалетна са с картон.

# 599
  • Мнения: 1 103
Нашата баня и тоалетна са с картон.
не мухлясва ли? или е специален за баня? какъв е материала занеш ли?

Общи условия

Активация на акаунт