Здравейте,

Аз също ходих на фетална морфология при доц. Томова. И при мен се случи същото, 20 мин хвалебствия, при което изведнъж замлъкна и ми съобщи, че бебето има уголемено четвърто мозъчно стомахче и уголемено ухо на дясното предсърдие. Както и да е, каза ми да отида след 2 седмици за да видела какво се случва. Естествено въпреки въпросите ми, не ми обясни нищо повече.

Можете да си представите ада, през който минава една бъдеща майка мислейки постоянно дали детето й наистина има сърдечни и мозъчни проблеми.
На следващия ден отидох на преглед при доц. Карагьозова в Майчин дом. Обясних й какво се е случило, без да давам детайли. Само й казах че търся второ мнение, тъй като вече имам първо такова на друг доктор, което ме притеснява. Доц. Карагьозова не ме попита нищо повече, прегледа ме, като по време на целия преглед не обели и дума, толкова беше съсредоточена. Накрая каза, че според нея всичко е наред, че не вижда нищо притеснително в развитието на бебето и след края на прегледа попита какво точно са ми казали предния ден. След като й прочетох мнението на доц. Томова, беше изумена, дори още веднъж прегледа мозъка на бебето и каза, че категорично, бебето няма никакъв проблем. За сърчицето също изказа мнение, че не вижда нищо притеснително, но за мое успокоение препоръчва да ме види специалист - детски кардиолог. Изпрати ме при д-р Велковски в Сити Клиник (тъй като там имаше приемен ден). Той също ме прегледа, изключително любезен и мил доктор и отново потвърди мнението, че с бебето всичко е наред.

Не искам да убеждавам никого в качествата на когото и да било доктор. Просто споделям преживяното, защото съм убедена, че не съм нито първата, нито последната, на която ще се случи подобно нещо.
Личното ми мнение, е че не препоръчвам доц. Томова на никого (вече отказах моя приятелка да ходи при нея). Умишлено спестявам детайлите около това, как се плаща при нея, прибирането на парите в тетрадката, писането на чек лист относно развитието на бебето върху принтиран лист с химикал и тн, както и мненията изразени от други специалисти спрямо нея.

Ако искате професионалист, който да не ви прави шоу, а да ви прегледа адекватно бебето, се обърнете към доц. Карагьозова, а при нужда от детски кардиолог - д-р Велковски.

Отново казвам, че това е лично мнение, на изпатила бъдеща майка.
Успех на всички