Голямата тема за малките масла - 10

  • 87 961
  • 736
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 455
С кои масла сте си правили вендузи и антицелулитни масажи и смятате ли, че ще има ефект от самите масла?
Аз си правя смес от базово масло, мосло от портокал , пачули и сандал. Рецептата я бях взела или от тук или от интернет/ в гугъл ще ти излезе/ но аз го съчетавам с хранштелен режим и движение.

# 691
  • София
  • Мнения: 3 271
Момичета, които ползвате терапевтичната преса за маслени маски : преди да нанесете маслата мокрите ли косата?

Терапевтичната преса за да действа й трябва вода върху косъма. Аз слагам на суха коса маслата, минавам с пресата за изправяне на 60 градуса за да затопля първо косъма и след това напръсквам косата обилно с вода от едно шишенце с пулверизатор. Тя става доста мокра и после с терапевтичната преса минавам всеки кичур по пет пъти от всяка страна. Ако започне да се изсушава косата пръскам кичура допълнително. Трудоемко си е, но резултата всеки път ме кара да съм доволна, че го правя.

# 692
  • София
  • Мнения: 10 858
Магнолия, а с пресата на 60 градуса като минаваш, не се ли омазва цялата в масла и да се напластят по плочи и дупки та да вземе да се развали  Laughing
И не се ли " пържи" косатй, нищо че е на нисък градус?

# 693
  • Мнения: 104
Здравейте, днес установих, че имам въшки веднага отидох до аптеката намазах се и се замислих дали има някакви методи или превенция срещу такава напаст.(:

# 694
  • Мнения: X
rexina, ужас! Етеричните масла знам, че ги гонят. Но не помня кои точно, розмарин със сигурност беше май.

# 695
  • Мнения: 104
rexina, ужас! Етеричните масла знам, че ги гонят. Но не помня кои точно, розмарин със сигурност беше май.

Много гадно намазах децата , половинката и се чудя с какво да се предпазим ако се случи пак .

# 696
  • Мнения: X
Капни няколко капки (7 на 100мл шампоан) в шампоана. Масло от розмарин или чаено дърво. Мжеду другото косата ти боядисвана ли е?

# 697
  • Мнения: 237
Някои с опит - бихте ли ми препоръчали масло или комбинация от няколко за заличаване на белези от акне и сгъставяне на вежди?

# 698
  • Мнения: X
За сгъстяване на вежди на мен обикновеното рициново ми свърши работа. За белезите най-добре е шипково масло.

# 699
  • София
  • Мнения: 3 271
Някои с опит - бихте ли ми препоръчали масло или комбинация от няколко за заличаване на белези от акне и сгъставяне на вежди?

Попитай за веждите в темата
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=822962.0;topicrefid=3

# 700
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Здравейте, днес установих, че имам въшки веднага отидох до аптеката намазах се и се замислих дали има някакви методи или превенция срещу такава напаст.(:

Масло от цитронела е против разни твари, вкл. комари и кърлежи. Аз профилактично с него мажа децата - на едно памучно тампонче слагам малко и мацвам леко покрай ушите, врата, на темето  Peace

# 701
  • Мнения: 4 390
Също и ЕМ от пачули, ЕМ от лавандула, ЕМ от градинска мента, ЕМ от джоджен, ЕМ от дива мента, ЕМ от евкалипт.
От базовите: кокосово и зехтин.
Примерна комбинация кокосово масло, чаено дърво, мента и розмарин.
Или:
5 с.л. зехтин или кокосово масло
5 капки ЕМ от лавандула
5 капки ЕМ от евкалипт
5 капки ЕМ от розмарин
5 капки ЕМ от чаено дърво
5 капки ЕМ от мента

Разреждане на ЕМ в шампоан или балсам
1/2 ч. л. шампоан/балсам - 1 капка
1 ч. л. - 2-5 капки
2 ч. л. - 4-10 капки
1 с. л. - 6-15 капки
4 с. л. - 8-20 капки
5 с. л. - 10-25 капки 
 

# 702
  • Мнения: X
Момичета, някоя от вас пробвала ли е подобен метод за обезцветяване, само че вит. С + маслена маска?  http://krasota.rozali.com/kosa/obezcvetiavane-na-kosata-s-vitamin-s.html Много тъмно ми стана сега едно боядисване  Sad а повече не искам да й клепам боя, докато не побелея Crossing Arms Но не ми се и чака сигурно месец докато придобие по близък до моя вид. Приемам всякакви съвети, знам че с някои масла се сваля боята Rolling Eyes
Ето я моята девствена коса в летен и зимен вариант (лятото е по-светла от слънцето):

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 21:52 от Анонимен

# 703
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
С вит.С и шампоан пада боята. Аз свалих подобно несполучливо потъмняване с боя поне с един тон  Peace

# 704
  • Мнения: X
Лейди, благодаря за включването. Направо се изкушавам, макар че вчера беше миенето ми + боя, днес да си топна пак главицата под душа.

Скрит текст:
За почивните дни съм си при нашите и само си представям мама как ще ми се кара, че си съсипвам вида с тъмната коса. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт