Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 300

  • 46 075
  • 726
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23 275


Добро утро момичета  Two Hearts

Успешен и усмихнат ден !

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 34 125


Здравейте Енгинги. СРЯДА е. Да си припомним какво знаем за епизод 34.

1. Подсказка:
    Йомер се опитва да убеди Нилюфер, но тя остава сама когато Йомер трябва да отиде да помогне на Елиф и Ипек. Ще се омъжи ли? Познайте...
Метин: Дай ми ръката си, любима и кажи завинаги.
Когато Ипек разказва всичко на Йомер се впускат в операция за спасяването на сина ѝ...
Междувременно двойката все пак намира време за себе си...
Йомер: След като не те видях, помислих че си тръгнала.
Елиф: Защо да тръгвам след като съм добре тук...
Изненадата ще дойде от Елиф.
Леля Недрет и Хюсеин продължават с техния заговор.
Недрет: Хайде, покажи, че си добър полицай и разбери дали детето на Ипек е от Йомер или не?
Както казах операция за спасение, ако синът на Ипек...
Серхат има план и този план ще постави Йомер в трудна ситуация.


2. Въведение/Озет:
    Елиф е шокирана да види Невзат и Ипек заедно. Освен това Невзат е измамил Ипек и не е довел сина й. Той е на път да убие Ипек. С риск за живота си, Елиф спасява Ипек.
    Екипът открива, че Ипек ги е предала заради заплахата над сина й.  
    Трябва да открият следа за да спасят детето. Йомер организира всички да работят по случая. Ще намери ли Йомер следата и ще спаси ли сина на Ипек?
   Докато Йомер очаква срещата на Метин и Нилюфер, получава телефонно обаждане което го принуждава да я напусне веднага.
    Казва на Нилюфер, че планът се е променил и я изпраща с такси. Тя искаше да подведе Метин, но Йомер я възпрепятства.
    Докато Метин подготвя огромна изненада за Нилюфер, познайте каква е, ще се върне ли тя при него?
    Недрет е твърдо решена да раздели Йомер и Елиф. Тя търси доказателства, че Йомер е баща на сина на Ипек. Урежда да се направи ДНК тест, но не успява да получи доклада. Иска помощ от Хюсейн.  
   Ще успее ли Хюсейн да получи резултатите от ДНК теста?  Недрет и Хюсейн ще успеят ли да разберат кой е бащата?


3. Трейлъри:
3.1. Трейлър 34.1:
https://www.youtube.com/watch?v=1Stb75rpafE

3.2. Трейлър 34.2: https://www.youtube.com/watch?v=BNrgd0IE7NE


Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 08:00 от mariana51

# 17
  • Мнения: 1 285



                    Добро утро мили момичета! wavey

Да ни е честита новата тема. Да ни е добре дошла срядата, че довечера, макар и
по късничко ни очаква приятна среща.
Тя, тая юбилейна тема стартира с кръстосване на шпаги, но така е, като понякога
в стремежа си да защитим тезата си не улучим точната стъпка и хоп, без да искаш
стъпиш на криво. И после върви доказвай, че нямаш сестра. Joy Joy Joy
Но пък факта, че всички са болезнено чувствителни на тема Керим е показателен,
че максимата - "Първата любов ръжда не хваща"   е актуална и днес.
Много ми харесва дискусията за ревността и различните мнения, споделени от всеки
от собствената му камбанария. Аз просто не мога да взема участие, защото съдбата
ми спести това чувство, за което съм й много благодарна. Да имаш доверие в човека
до теб и да знаеш, че винаги ще застане зад гърба ти е прекрасно усещане, което те
прави силен в трудни моменти. Нито ревнувах, нито бях ревнувана. Е, шегували сме
се на подобни теми. А бях заобиколена с колежки и колеги имащи подобен проблем
и знам, че е мъчително чувство.
Пък аз "горката" и в два часа през нощта да се прибера с палто от норки, няма да ме
питат с кого съм била и кой ми го е купил, ами  разтревожено ще питат какво ми се
е случило, че съм закъсняла и са се притеснили за мен.  Joy Joy Joy
Така, че свят широк и пъстроцветен и любовта и тя е като палитра от цветове -
навсякъде с  различни нюанси. . Ей, с тая ревност, така  се отдадох на спомени,
че чак изпитах желание да "поспоря" с великият Лев Толстой, дали всички щастливи
семейства си приличат, но пък съм напълно съгласна с него, че всяко нещастно е
нещастно по своему.
А довечера ни престои среща с Йомер и Елиф и тяхната любов, а тя е важната днес.

              Лек, успешен и усмихнат ден на всички.  newsm51

Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 09:09 от komet

# 18
  • София
  • Мнения: 1 001
Аз не обичам да влизам в безумни спорове, но в случая не мога да се съглася с теб Марица за постъпката на Йомер в Сапанджа. Аз разбирам защо той премълча истината - не искаше да разваля хубавия момент, но Ипек не е била само деврем или дори гадже, за която можеш да кажеш просто - "Ами Ипек... Набор, колежка... ". Тя е била негова годеница, почти съпруга  и това не може да се умаловажава. И той не я е забравил, защото докато изпитваш обида и огорчение към някого, това означава, че той все още е в мислите ти. Самият Йомер казва, че премълчаните неща са по-лоши от казаните за една връзка. Ако той беше разказал на Елиф всичко, вероятно щеше да развали романтиката на вечерта, но щеше да спести и на двамата следващите неприятни преживявания.
Като сме започнали с лични преживявания - със съпруга ми имаме 30-годишен брак и преди това 10-годишна връзка /почти от деца/. Доверявам му се и със затворени очи, но все пак се е случвало /рядко/ да изпитам ревност, макар и да не е била предизвикана от негови действия, а от действията на други хора. Но ако хората са откровени и умеят да разговарят, нещата бързо се решават. Както и да е, ревността е нормално човешко чувство, стига да не се превърне в болестно състояние и човек да не започне да се самонавива.

Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 10:43 от Light /Свети/

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 34 125




Обичат да ни пускат и нещо в ден сряда.

# 20
  • Мнения: 4 966
Привет.

Поленте от РФ най-после намери време да се занимае с преводи, за които я бях помолила. Преводи на мнения и искания на турски зрители относно КРА. Първото е писмо до продуцента на Ай Япъм, публикувано на ФБ стр. им, другото е статия в турски ежедневник.

Скрит текст:
Polente писал(а):

И, вот, наконец, еще руки дошли... Хотя Marytza просила еще в декабре...

Если уж написать некоторые темы, которые нас волнуют...
- Каким образом Таййар добился своего могущества, как он к этому пришел?
- Пока он к нему шел, каким образом он стал таким жестоким?
-Как именно пересеклись жизненные пути Таййара и Ахмета Денизера, и как они влезли в преступления?
- Почему Таййар ненавидел Ахмета Денизера? Несмотря на то, что по его приказу Ахмета убили, почему он ведет себя так, как будто не отомстил до конца и продолжает портить жизнь его дочери Элиф? Что его сподвигло продолжать свою месть?
- Куда делась вторая семья Хусейна?
- Кто партнеры Таййара в его преступной жизни? (это нереально, вести ее в одиночку)
- Был ли причастен Таййар к смерти отца Омера и Хюсейна?
Мы зрители крайне обеспокоены тем, каким посредственным стал сериал, в то время как осталось еще так много интересных нераскрытых тем по полицейской линии. В итоге рейтинг сериала падает, мы очень расстроены. И дело не только в темах, упомянутых выше, но и в том, что по сравнению с 1м сезоном очень изменились характеры Элиф и Омера. Вот как это видится нам:
Мы познакомились с Элиф как с сильной, умной, упрямой женщиной, которая ведет самостоятельную жизнь в Риме и не пасует ни перед какими трудностями; которая знает чего она хочет, но которая не встретила свою любовь. Во 2м сезоне она превратилась в покорную наивную дурочку, которая не принимает сама решения, а слушается во всем Омера и свою тетю, всему верит и забросила свою карьеру.
Но самые большие перемены произошли с Омером. В 1м сезоне это был умный, гордый, очень честный полицейский, ненавидящий всё где есть ложь и что-либо противозаконное, смотрящий на все со своей личной точки зрения. Во 2м сезоне он превратился в мужчину, который убегает от себя, от правды, не гнушается дать взятку, лишь бы поймать Таййара (деньги которые он дал прокурору), не стесняется шантажировать Пынар (грозясь рассказать Таййару правду про отца ребенка), с целью добиться результата переводит внимание в другую сторону (смерть матери Аслы), и делает предложение каждой женщине, с которой встречается.
Эти перемены навредили теме Безусловной любви с Элиф.
В итоге сериал из любовно-полицейского, в котором забыли про полицейские темы, превратился в обычную тему «нищий и богачка» (типа нашей «принцесса и пастух», один из излюбленных сюжетов турецкого кинематографа – прим.перев..) Бедность семьи Омера показана грубо, как нечто неприглядное, как преступление. Последним ударом по отношениям бедняка и богачки стало появление Ипек, бывшей возлюбленной Омера, с ее сыном. У сериала упал рейтинг, когда пропала загадка и волнение его любовной истории, а его тема стала избитой, которую уже столько лет наблюдают зрители.
Вдобавок второй (добавочный) режиссер не может достоверно передать то, что он снимает. В эмоциональных сценах экран затемняется, переход одного кадра в другой слишком примитивен, он снимает некоторые сцены, поворачивая камеру на 360 градусов.

...далее есть продолжение, но фотка статьи не полностью.



Някои от изреченията все едно аз съм ги писала. Уверявам ви, не съм. Simple Smile Просто част от зрителите мислим по един и същи начин независимо от разликата в място на раждане, образование, традиции, мироглед и възпитание. Simple Smile))

И статията от близките дни:



Скрит текст:
Polente писал(а):

Перевод статьи:

«Из-за переноса времени показа сериала зрители выразили протест»
Моя читательница Эйлюль Гюль от имени поклонников сериала КПА выражает такое мнение: «Мы, поклонники, поддерживающие сериал с самого его начала, считаем, что во 2-м сезоне испортился сценарий, и что продюсер не уделяет ему должного внимания.
Вдобавок, после матчей, которые транслировал канал вместо сериала, рейтинг КПА соответственно упал. Сценаристы КПА, которые относятся к сериалу, как к «приемному ребенку», в последних сериях допустили немало логических ошибок и продолжают в том же духе... Мы не знаем, то ли они забыли, о чем они писали раньше, то ли это не они писали сценарий, но мы в конце концов оказываемся правы, когда при просмотре думаем: «Мы что-то перепутали, недосмотрели?» Нам кажется, что продюсер с самого первого дня не оказывает сериалу достаточной поддержки. А канал АТV либо не транслирует сериал из-за матчей, либо транслирует поздно, при этом обрубая финал серии на полчаса и неожиданно ее заканчивая.
Дошло до того, что мы не видим в серии фрагментов, которые видели в трейлере к этой серии... А ведь это наше зрительское право, смотреть серию в ее время, в 20:00, хотя с самого начала нас зрителей никто не пытается удержать. С уважением, ....»

Ндам... Няма да превеждам, за да няма протести, че съм заляла темата отново с черните си мисли. Simple Smile) Който разбира руски, ще се ориентира.
Ще отбележа само, че почти поименно са посочени виновните за падащия рейтинг и лошото качество на КРА - сценаристи и продуцент, като не е забравен и режисьора.

# 21
  • Мнения: 716
Скрит текст:
newsm78 Брех, че се стреснах! Simple Smile "Лъжата в Сапанджа." И се ококорчих ей тъй  Shocked викам си, нещо не съм догледала! Разбира се, веднага се върнах към серията. Как може да съм недовидяла такова нещо - Йомер да е излъгал! Е, намерих въпросната "лъжа":

- Кое беше това момиче, Йомер?
- Кое момиче?
- Онова снощи, в управлението.
- Ами Ипек.
- "Ами Ипек".
- Ами Ипек... Набор, колежка... Ипек.


Де тук има лъжа?  newsm78 Rolling Eyes Не е ли Ипек набор, колежка, деврем, както казва Йомер на турски, т.е. - боен другар? И за него е така. Може да е стаил обида за това, че Ипек го е зарязала без обяснение, но това означава ли, че продължава да я обича както преди и заради това дължи обяснение на настоящата си годеница? Попитаха го, отговори както го чувства - старото другарче Ипек. Толкоз. Даже не можа веднага да се сети за кое момиче става въпрос, дотолкова НЕ мисли за Ипек в този момент, отдаден на синьорината. И едва ли точно романтичната вечер, която синьорината си изпроси за да си поеме дъх (цитирам: "Вече ми писна, наистина! И аз имам нужда да поема дъх! Нека за един ден времето да спре, какво толкова? Йомер, един ден! Само двамата! Един ден! Ясно... не ти се иска толкова, колкото на мен."), беше най-подходящият момент Йомер да се впуска в спомени и обяснения до къде навремето е стигнало приятелството им с Ипек. Още повече, че за него към този момент тя вече е затворена страница.

Всичко е толкова смешно! В първи сезон никой не знаеше, че освен тримата - Арда, Пелин и Йомер, към "екипа" е имало още един човек - Ипек. Още по-малко пък - бивша годеница. Сега, за да се опитат да завъртят интрига и да вдигнат рейтинга, измислиха тази Ипек и изведнъж
Йомер се превърна в някакъв женкар, дето да му нямаш вяра - изпълзяват разни бивши изпод всеки камък.  ooooh! Ами... аз препоръчвам на Елиф да не забравя и за онази - Бурчу ли беше, к`ва беше, дето е осъществила първата целувка на 9-годишния Йомер! Кой знае какъв компромат може да изскочи и от тая история! Да се направи щателно разследване с помощта на леля, аби и Фатма, че да има любящата синьорина още доказателства за неверността на Йомер! И като му натрие носа за слабостите му към слабия пол, да му метне пръстена по главата и гордо да се оттегли в някой замък - обидена навеки!
Скрит текст:
Много удобно забравя тя, че Йомер отхвърли всичките си принципи, забрави за това, че тя де факто е престъпница и се впусна да и оправя живота ОТ ЛЮБОВ КЪМ НЕЯ.
Бооооже... Ей така се прави от мухата слон - по елифски. Пък после се чудим защо слон ни е газил.  ooooh!

  rotfImbo Ох, много се смях на твоя сценарий! Просто си представих леля Нефрет и Фатма в комбина да ровят в мазето из кашоните старите лексикони на Йомер от основното училище, да изравят с ехидна усмивчица някоя пожълтяла тетрадка с червено сърце на корицата и след това победоносно да я размахват под носа на сащисания Йомер. rotfImbo
   Само не разбрах защо оттегляш Елифче в замък. И пропускаш да развиеш маса сюжетни линии като например: задължителна тайна бременност в този замък, последвана от раждане на още едно копие Йомерово; още поне две бивши годеници на комисаря, задължително изоставени бременни; назначаване на Аби за шеф на полицията; сватба на Демет и Мерт, на която двамата подпийнали бащи хвърлят стотачки по танцуващата тълпа; Аслъ изпаднала в мизерия (понеже замъкът на Елиф гълта всички доходи на фирмата) работи като продавачка в мебелен магазин, а Нилю в розови панталони раздава рекламни брошурки пред входа; Мето/Фато оглавява мафията, разболява се от бъбречна недостатъчност и заколва баща си, за да си вземе обратно бъбрека.
   Ама нейсе. Има време, ще си довършиш сценария. yes

# 22
  • Мнения: 4 966
На Елифче друго, освен замък, не подхожда, БарисеаEmbarassed Това царствено поведение и достолепието, с което разнася нелепите си тоалети по екрана просто не ми дават сърце да я навра в розовата колибка.  Naughty Инак добре си продължила предложението ми... ама посреднощи, от мен - толкова... само началните ноти за вдъхновение.  Wink Виж ти на наспана глава как хубаво си схванала идеята и си продължила по хоризонтала, вертикала и диагонала на сценарния лист.  Simple Smile Ще погледаме още дивотии - в това не се съмнявам. И някои от тях ще надминат нашето въображение и най-смелите ни предположения - убедена съм. Simple Smile)) Жалко, че трудът на актьорите отива нахалост с подобни сценарии, но... това е. Оплесканото си е оплескано и даже с "Вениш" да го перат, няма да се оправи. Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 293
 newsm51 newsm10
Маричке, благодаря за четивото!
Хм…чувам, че едната сценаристка си е заключила Туитъра, не желае да слуша критиките на зрителите, милата, сякаш не работи за тях, а за себе си. Сякаш този зрител не е достоен за нейното внимание.
Приятно ми е да видя, че мнозина от турските зрители мислят като мен. Винаги съм знаела, че Турция има чудесна мислеща интелигенция…и ето че не се разочаровах и от оценката й на настоящия проект на Енгин.
Мен също ме вълнуват въпросите, които те задават.
Да, каква е предисторията на отношенията Тайяр-Ахмед и защо Тайяр толкова мрази Денизер, има ли участие в убийството на бащата на Йомер, а и Тайяр едва ли е единствената голяма риба.
Какво наложи промяната в характерите на главните герои, особено при Йомер? И темата наистина стана „Богат-беден”, но, разбира се, безкрайно елементаризирана, защото за тази тема си трябва Ъруин Шоу.
Хареса ми и мнението на фенката на Енгин – Ейлем Гюл. Обичам такива фенове...Защото без да съм го целяла умишлено, явно съм в тяхната група...
Така е наистина. Едно произведение на изкуството никога не е самоцел, а тук какво излиза? Че сценаристи, продуцент, режисьор, оператор всички вкупом се радват, че рейтингът пада, и продължават в същия дух, а ако се съди и от последните им изказвания – дори напук. Може би защото целта им не е била да създадат произведение на изкуството? И се кланят само на Мамона...

Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 11:41 от loveofmine

# 24
  • Мнения: 4 966
Явно СиЕ са са взели много насериозно вече, Любов, и смятат, че създават шедьоври и нова култура с тях. Simple Smile) Аз нали не следя турските дизита, не мога да се изкажа кое на какво прилича, но хората ясно са си го казали - превърнаха сериала в клише на клишетата. Нито детективска линия, нито любовна - само кърпежи по образ и подобие на омръзнали вече на турския зрител сюжети. И това - подарък за един изключително добър актьорски състав. Язък, както вече не веднъж обобщих.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 34 125
Аз не обичам да влизам в безумни спорове, но в случая не мога да се съглася с теб Марица за постъпката на Йомер в Сапанджа. Аз разбирам защо той премълча истината - не искаше да разваля хубавия момент, но Ипек не е била само деврем или дори гадже, за която можеш да кажеш просто - "Ами Ипек... Набор, колежка... ". Тя е била негова годеница, почти съпруга  и това не може да се умаловажава. И той не я е забравил, защото докато изпитваш обида и огорчение към някого, това означава, че той все още е в мислите ти. Самият Йомер казва, че премълчаните неща са по-лоши от казаните за една връзка. Ако той беше разказал на Елиф всичко, вероятно щеше да развали романтиката на вечерта, но щеше да спести и на двамата следващите неприятни преживявания.
Като сме започнали с лични преживявания - със съпруга ми имаме 30-годишен брак и преди това 10-годишна връзка /почти от деца/. Доверявам му се и със затворени очи, но все пак се е случвало /рядко/ да изпитам ревност, макар и да не е била предизвикана от негови действия, а от действията на други хора. Но ако хората са откровени и умеят да разговарят, нещата бързо се решават. Както и да е, ревността е нормално човешко чувство, стига да не се превърне в болестно състояние и човек да не започне да се самонавива.





Благодаря за становището относно Сапанджа. Да, Йомер не искаше да развали прекрасния миг. Но, след това той на два-три пъти се опитваше да сподели с Елиф за тази връзка. На масата в ресторанта - затова я покани - в епизод 31. Но тя го прекъсна с тефтерчето на Бахар. Търсеше контакти с нейни приятели.Та, мисля си че нарочно така ни представят нещата. Като зрители знаем, на героите все нещо им се случва  за да не се дообяснят. Така и трябва вероятно - да ни е по-интересно.
 

# 26
  • Мнения: 4 966
 Joy Точно това, което СЦ правят по рецептата "така и трябва" прави образите плоски и героите - недоразвити. Simple Smile)) Защото се използват клишета, без те да имат смисъл. Ако искаха сериалът да е различен, нямаше да пишат "така и трябва", а да развият характери, които да постъпват според вътрешните си убеждения.
Нейсе, вече тотално са оплескани нещата. И туитовете на сценаристките, че "в работата е спасението", че се "пречистват" пред белия лист и че ние трябва да имаме търпение, за мен вече са без значение. Стомната е счупена и сега и да бият детето, файда - йок. Simple Smile))

Фотокоментар от РФ:



Дорогой, как тесен мир! Я вчера узнала, что твоя третья невеста и мой второй бойфренд проводят медовый месяц на вилле первого бойфренда твоей второй невесты...

"Скъпи, колко е малък светът! Вчера разбрах, че твоята трета годеница и моят втори приятел карат меден месец във вилата на първия приятел на втората ти годеница..."
 Wink

Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 11:53 от marytza

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 34 125


http://gecce.com/magazin/haber/kara-para-ask-hayranlari-isyanda

От днес.
"Феновете на КРА на бунт! Зрителите на КРА реагират за късното излъчване на сериала."
...................
За закъснението, за промяната на излъчването заради мачовете. За промяната на финала на 33 епизод и обещанието да бъде излъчен в началото на еп.34. За това, че днес отново ще се излъчи от 22,00 часа.

# 28
  • Мнения: 2 293





 newsm51
4 януари, Енгин пристига на снимки с колата си...и се отправя към караваната...

https://www.facebook.com/We.loveEnginAkyurek

Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 16:00 от loveofmine

# 29
  • Мнения: 23 275


Сладурчето ви приветства ! Two Hearts

Между другото май върви някаква акция в Туитър, ама като съм несведуща - не зная за какво е.

‪#‎sonsuzadek  ‬ Гугъл го превежда " завинаги"


Последна редакция: ср, 04 фев 2015, 16:34 от Марта_49

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт