За допустимостта на социалните експерименти в ТВ предавания

  • 4 469
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 096
Ще бъде излъчено в "Папараци" в неделя, но вече излезе анонсът: http://www.btv.bg/video/shows/paparaci/videos/tazi-nedelja-v-pap … hdali-nikoga.html.

# 16
  • Мнения: 3 096
Добре, а чл. 29? За участието в други опити? Социалният експеримент опит ли е или не?
Едва ли биха го приели като правно основание за иск или образуване на наказателно производство. "Папараците" винаги могат да кажат, че "Социален експеримент" е само заглавието на рубриката, чието съдържание не се отличава от останалата част и основния замисъл на предаването - да снимат известни личности (да им имам личностите, нали). И пак се връщаме в изходна позиция, член 32.(2) и широко разпространената заблуда.

# 17
  • София
  • Мнения: 16 202
А ситуацията с Пепи Еврото и провала на "експеримента" на прокуратурата?

# 18
  • Мнения: 3 096
Темата е за телевизионните предавания, нали? Случката с Бахаров няма обществена тежест. Само затвърждава статуса му на софийска отрепка.

# 19
  • Мнения: 4 418
Като съм почнала да ви дразня, та да продължа...Не знак доколко това: http://www.slava.bg/news/70384.html  е вярно, но ако е, аз лично го намирам за изключително грозно, включително и незаконно,  от страна на предаването и смятам, че Явор Бахаров е бил прав да постъпи така.

Хубаво е, като се пуска тема с линк, да се дава поне малко информация, за какво става дума.

# 20
  • София
  • Мнения: 62 595
Като съм почнала да ви дразня, та да продължа...Не знак доколко това: http://www.slava.bg/news/70384.html  е вярно, но ако е, аз лично го намирам за изключително грозно, включително и незаконно,  от страна на предаването и смятам, че Явор Бахаров е бил прав да постъпи така.

те сега на всяка подобна и неподобна глупост му казват социален експеримент! Грънци социален експеримент!

# 21
  • София
  • Мнения: 16 202
Не започна ли сега нов социален експеримент - Женени от пръв поглед?

# 22
  • Мнения: X
За мен актуалната тема не е доколко са допустими социалните експерименти в телевизионните предавания. А че поведението на Бахаров е напълно недопустимо и дори наказуемо. Видното столично наркоманче си е въобразило, че е Шон Пен или Ръсел Кроу (и тях не оправдавам). Като не ти харесва да те снимат, винаги може да помолиш учтиво да спрат, или да се изнесеш нанякъде.
Надявам се да си понесе последствията.
Харесвам Николета и "Папараци" не повече от вас.
Изключая явната ти ненавист към въпросния, според писани и неписани закони не е редно той да се държи така. Извън писаните и неписани закони обаче - снимащите НЕ прекратяват снимките при учтива молба, а ги пускат още в следващото издание с хапливи коментарчета. Ако знам, че няма да има ефект да съм възпитана - се държа невъзпитано. Така хем нахалниците си тръгват с подвити опашки, хем после не си правят реклама на мой гръб, а коментират само на уше.

# 23
  • София
  • Мнения: 62 595
те нарочно го правят, защото имат за цел да провокират жертвата да каже и направи неща, които да я компрометират.

# 24
  • София
  • Мнения: 16 202
В случая, както видяхме в предаването, се оказа, че целта на заниманието е било да направят реклама на т.нар. журналистка/писателка Калина. Неуспешно. Ама от опосумите какво повече да очакваш...стигнаха си таванчето с това предаване.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
така си мислехме и за предишните им "проекти", но се оказва, че още има таван, пардон, дъно.

# 26
  • Мнения: 15 247
Аналогично при Папараци - поредица от т.нар. социални експерименти, без значение дали ще бъдат приети или отхвърлени, важното е да има гледаемост/рейтинг.
Глупостта няма граници, но защо толкова много хора се впечатляват!

# 27
  • Мнения: 195
Не започна ли сега нов социален експеримент - Женени от пръв поглед?

какъв точно социален експеримент е това? какво трябва да докаже и покаже? наистина не разбирам смисъла му...

Последна редакция: пт, 20 мар 2015, 14:34 от vanymany

# 28
  • В Космоса
  • Мнения: 9 880
Ииии, много генгста! Laughing

# 29
  • Мнения: 21 513
  Що гледате такива глупости?

Общи условия

Активация на акаунт