Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема №5

  • 237 498
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • Варна
  • Мнения: 433
Моите подложки за хранене са измислени Grinning Ако мога така да се изразя.
В Mr.Bricolage има покривки и мушами на метър.
Има един материал, който е хем мушама, хем текстил и не задържа и попива влага, но се гъне лесно като текстилен. Пере се и е издръжлив на употреба.
Купих си на метраж един правоъгълник и на място ми го срязаха на 6 парчета  Simple Smile
Вярно като не е окантен с шев по краищата малко се разшива, ама не е зле. Стои като ресни.
Пера в пералня, чистила съм го с Вениш-няма проблеми. От същия материал си купихме на метър и покривка за масата и там нямам забележки никакви.
Чисти се с мини метличка за маса, че с парцали или гъби някак не ми харесва Simple Smile

А пързалят ли се върху масата?

# 466
  • Варна
  • Мнения: 433

Alokazia,пробвала ли си с бамбукови подложки,може пък те да не се пързалят.Ето такива
http://jysk.bg/dompotrebi/pokrivka-za-masa/podlozhki-za-hranene/ … s-33x43sm-kafyava 
има и цветни http://jysk.bg/dompotrebi/pokrivka-za-masa/podlozhki-za-hranene/ … 30x45-4-br-asorti

Според мен това няма как да не се пързаля.  Thinking

# 467
  • София
  • Мнения: 681
Скрит текст:
Моите подложки за хранене са измислени Grinning Ако мога така да се изразя.
В Mr.Bricolage има покривки и мушами на метър.
Има един материал, който е хем мушама, хем текстил и не задържа и попива влага, но се гъне лесно като текстилен. Пере се и е издръжлив на употреба.
Купих си на метраж един правоъгълник и на място ми го срязаха на 6 парчета  Simple Smile
Вярно като не е окантен с шев по краищата малко се разшива, ама не е зле. Стои като ресни.
Пера в пералня, чистила съм го с Вениш-няма проблеми. От същия материал си купихме на метър и покривка за масата и там нямам забележки никакви.
Чисти се с мини метличка за маса, че с парцали или гъби някак не ми харесва Simple Smile

А пързалят ли се върху масата?

Ааами, на гола маса ще се пързалят 100%. Ама като се замисля освен силиконова подложка за хранене не знам какво друго би могло да стои неподвижно. Даже и силиконовите пак ще се пързалят независимо от какъв материал е масата.

# 468
  • Мнения: 2 208
Записвам се при вас , предстои ми организиране на дрешник и всекидневна Hug

# 469
  • Мнения: 1 483
Дайте идеи за подреждане на подправки.
Значи в един магазин гледах нещо подобно на това:

и ми се струва удобно, но пък е само за 16 бурканчета (горе-долу ми стигат). Цената също не беше ниска и това ме разколеба.
Нещо не мога да намеря ония прословути рафтчета на Икеа, може би в България ги нямаме? newsm78 В Джъмбо също нищо не видях по въпроса.
Въобще предпочитам нещо, с което ще са ми директно пред очите, да не вадя бурканчета от чекмедже и да ги проверявам едно по едно.

# 470
  • Мнения: 1 792
Имам същото такова. 20 бурканчета, не ми стигат, но другото е в шкафа. Иначе е удобно, и пригледно, когато знаеш коя подправка как изглежда. На някой непросветен може да му отнеме 5 минути да намери чубрицата  Laughing Лошото е, че заема много място. Имаше преди в Икеа бурканчета с магнит, които можеха да се закрепват за хладилника, но сега не мога да ги открия.

# 471
  • Мнения: 2 998
Нещо не мога да намеря ония прословути рафтчета на Икеа, може би в България ги нямаме? newsm78
Кои имаш предвид? Дървени, метални, магнитни?

# 472
  • Мнения: 1 483
Дървени са някакви, даже твърде простовати ми изглеждат. Ама явно вършат работа, доста популярни са:

http://www.ikea.com/us/en/catalog/products/40070185/
Кристалин, откъде е твоето?

# 473
  • Мнения: 1 792
От тук. Според мен тези рафтчета губят твърде много място  Peace Иначе бурканчетата са много удобни.

# 474
  • Пловдив
  • Мнения: 786
Здравейте, преди време писах тук относно търсене на кош за пране с три отделения.
След дълго търсене случайно попаднах на онлайн магазин магазин на Wenko и си купих този кош:
http://www.home-bulgaria.com/product-page/b012c808-53e0-8148-5403-0edb5b373fb8

Много съм доволна, вече не ровя из прането сума ти време, докато сортирам по цвят. Коша е на колела и го местя до пералнята.

Искам да организирам шкафа, в който държа всички черпаци, шпатули, бъркалки и т.н. Не харесвам вариантите за окачване на гърба на плота. В момента всичко е в едно голямо и доста дълбоко чекмедже. Иска ми се да използвам дълбочината, мисля си за нещо на две нива, с разделители. Някой има ли идея? При вас как са организирани тези прибори?

# 475
  • Мнения: 5 022
Бих ти препоръчала този, много е удобен. Аз го ползвам за прибори, но страничните отделения са достатъчно обемни за по-големи готварски прибори. Най-горният ред може да бъде свален изцяло, за да не заема от полезното ти място, защото е за малки лъжички, вилички, мерителни лъжици и пр.

https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=162&pid=10 … D0%BD%D0%B8%D0%BA

# 476
  • София
  • Мнения: 427
Бих ти препоръчала този, много е удобен. Аз го ползвам за прибори, но страничните отделения са достатъчно обемни за по-големи готварски прибори. Най-горният ред може да бъде свален изцяло, за да не заема от полезното ти място, защото е за малки лъжички, вилички, мерителни лъжици и пр.

https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=162&pid=10 … D0%BD%D0%B8%D0%BA

Макарон, страхотен е този органайзер, май ще се ходи до Айко  Hug

# 477
  • Мнения: 22 867
Скрит текст:
Бих ти препоръчала този, много е удобен. Аз го ползвам за прибори, но страничните отделения са достатъчно обемни за по-големи готварски прибори. Най-горният ред може да бъде свален изцяло, за да не заема от полезното ти място, защото е за малки лъжички, вилички, мерителни лъжици и пр.

https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=162&pid=10 … D0%BD%D0%B8%D0%BA

Макарон, страхотен е този органайзер, май ще се ходи до Айко  Hug

Имам подобен от Лидл, наистина върши хубава работа. Не ми е побрал всичките черпаци, шпатули, бъркалки и джунджурии, ама, като съм ги събрала за три такива.........Най-удобният от всички, които досега съм ползвала. Peace

# 478
  • Мнения: 46 534
От тук. Според мен тези рафтчета губят твърде много място  Peace Иначе бурканчетата са много удобни.
На мен ми се вижда и трудно почистването на всичките тези отделения...

Много ми хареса този органайзер, ще се взима  Mr. Green

Кош за пране обаче за 86 лв бих взела само, ако сам ли си ги разделя, пере и суши  Mr. Green

Все забравям да споделя 3 нови неща в организацията вкъщи Simple Smile

Стойка за чаши с дръжки от Джъмбо, която се монтира под горните шкафове.
Скрит текст:
Ползваме я само за тези, които са за ежедневна употреба, така че нямат време да прашасат. Точно кафемашината я наместих, вече не е нужно да ровим по шкафовете Simple Smile

Едно приспособление за изстискване на пасти за зъби, много евтино (1 лев за 2 бр.), но много практично, пак от Джъмбо.
Скрит текст:

И една поставка за лакове, която сама си сковах от стари дъски Simple Smile
Преди ги държах в кутия и за да избера трябваше да повдигам всеки  Crazy така е супер прегледно.
Скрит текст:
 


# 479
  • София
  • Мнения: 6 095
Човече, само ти ли ползваш всички тези лакове?

Общи условия

Активация на акаунт