За или против спиралите

  • 8 571
  • 88
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 79
ех значи, колко противоречиви мнения изказвате, човек да се чуди newsm78

# 61
  • Мнения: 357
Ти решаваш кое е най-добре лично за теб!
Аз съм със спирала от около 3 месеца, Cooper T, купих я за по-малко от 13лв. и бях много изненадана от цената, защото очаквах да е поне 50-60. За сега нямам проблеми, наистина цикъла ми е малко по-обилен и продължителен, но това не е фатално.
Поставянето също не е болка за умиране, боли няколко часа след като ти я сложат и после я забравяш!  Wink
А за минусите - всички методи за предпазване от бременност си имат минуси, така че всеки сам решава кое е най-подходящо за него!
  bouquet

# 62
  • Мнения: 79
Ти решаваш кое е най-добре лично за теб!
Аз съм със спирала от около 3 месеца, Cooper T, купих я за по-малко от 13лв. и бях много изненадана от цената, защото очаквах да е поне 50-60. За сега нямам проблеми, наистина цикъла ми е малко по-обилен и продължителен, но това не е фатално.
Поставянето също не е болка за умиране, боли няколко часа след като ти я сложат и после я забравяш!  Wink
А за минусите - всички методи за предпазване от бременност си имат минуси, така че всеки сам решава кое е най-подходящо за него!
  bouquet
Тази спирала със сребърно покритие ли е? А дали могат да се ползват тампони, когато си със спирала?

Последна редакция: ср, 15 мар 2006, 10:12 от papillon

# 63
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
И аз съм със спирала Cooper T. При мен 3 от дните ми е доста по обилен цикъла от преди. Няма проблем да ползваш тампони.

# 64
  • Мнения: 440
Аз съм с Мирена. Сложих я преди 2 месеца. В началото имаше леко зацапване между циклите. След раждането цикълът ми стана много обилен, докато не сложих спиралата, а последния път беше супер, понеже нямах ПМС и изкарах с оскъдно количество консумативи (имам предвид тампони и превръзки). И аз доста се чудих дали да слагам и тук прочетох тема по въпроса, която ме накара да взема решение. Сега нямам проблем като се замисля, че ще ходя на море и не ми се налага да смятам дали ще съм в цикъл или не. От това което чета е, че обикновените спирали подсилват цикъла, което ме накара да сложа Мирена. Успех в избора!

# 65
  • Мнения: 1 934
Аз също съм ЗА спиралите,въпреки че досега не съм си слагала,но смятам в най-скоро време  да си сложа.
но още не съм решила каква.

# 66
  • Мнения: 1 934
Аз съм с Мирена. Сложих я преди 2 месеца. В началото имаше леко зацапване между циклите. След раждането цикълът ми стана много обилен, докато не сложих спиралата, а последния път беше супер, понеже нямах ПМС и изкарах с оскъдно количество консумативи (имам предвид тампони и превръзки). И аз доста се чудих дали да слагам и тук прочетох тема по въпроса, която ме накара да взема решение. Сега нямам проблем като се замисля, че ще ходя на море и не ми се налага да смятам дали ще съм в цикъл или не. От това което чета е, че обикновените спирали подсилват цикъла, което ме накара да сложа Мирена. Успех в избора!

Каква е тази Мирена и колко струва.

# 67
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз си сложих Copper T преди 4 месеца и съм доволна. Гинекологът ми я сложи безболезнено и при ехографията се видя, че е много добре поставена. Малко по-обилни са циклите, но пък сега съм спокойна.

# 68
  • Мнения: 1 976
Аз съм пред слагането на спирала...отлагам всеки месец, защото някой ми каза, че боли поставянето...изведнъж се оказа, че съм страхлива  Laughing Аз съм ЗА спиралите, защото имам доверие на гинеколога си, а неговият съвет е да сложа спирала...
Между другото, има и спирала със златно покритие, но е много скъпа....
Може линякой, която е против спиралите, да даде някакъв линк към информация, която обяснява вредата от спиралите????

# 69
  • София
  • Мнения: 2 967
 

Аз също се притеснявам дали не се усеща.  Rolling Eyes Съпругът ми казва, че преди мен е имал сексуален контакт със жена със спирала и я е усещал.  newsm78 Ако някой има опит "със усещането", нека да пише.

# 70
  • Мнения: 79


Аз също се притеснявам дали не се усеща.  Rolling Eyes Съпругът ми казва, че преди мен е имал сексуален контакт със жена със спирала и я е усещал.  newsm78 Ако някой има опит "със усещането", нека да пише.
а стига бе?

# 71
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Ако някой има опит "със усещането", нека да пише.

И аз бях чувала тези легенди, та подробно разпитах Е ли вярно това.
ДА, вярно е...ако конците се оставят прекалено къси. Тогава може да има някакво "боцкане", но ако се сложи добре, с правилно подрязани конци...нищо не се усеща.

Каква е тази Мирена и колко струва.

Ако попрегледаш темата малко по-назад, ще намериш линк с информация.
Струва около 300 лв...зависи колко ти вземе гинеколога за поставянето.
"Работи" 5 години, което по прости сметки прави по около 5 лв на месец, ако не ме лъже паметта.
Доста по-добра цена от хапчета или презервативи...

# 72
  • Мнения: 3 216
И мен живо ме интересува тази тема за спиралите.Днес бях на преглед при моя лекар и коментирахме вьпроса за контрацепцията след раждането.Той ми препорьча тази вьпросната Мирена-каза,че в момента е най-добрата и най-изгодната.Аз се стреснах като каза,че струва 300 лв.,обаче като сметнеш ти излиза много по-ефтино от хапчета или кондоми,защото е за 5 години.Аз все още се чудя,защото след 2-3 години ще мислим за второ дете и в такьв случай се обезмисля поставянето й.А с кондоми хич не мога да си го представя-все едно сме ученици.

# 73
  • Мнения: 440
За мен е подходящ момент да благодаря на Reza, защото нейното мнение ми помогна да взема решение за поставянето на Мирена. Между другата беше права - не боли, по-скоро усетих дискомфорт.
На мен ми струва 280 + 35лв. поставяне. Съпругът ми е имал гадже със спирала и каза че при нея я е усещал, при мен обаче каза че е супер, нищо не усеща, имам основание да му вярвам за това.
Не агитирам никой, просто аз съм доволна от избора си.

# 74
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Lilu 76 Wink
Дано се чустваш все така добре!:)   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт