За всички АВГУСТ е далече, но бебчетата гъделичкат вече

  • 30 051
  • 725
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Хах и аз съм на тема кекс.Вчера купих една силиконова форма и я пробвах,получи се.

# 31
  • Варна
  • Мнения: 128
Queen4e  Hug браво за старанието !
Добро утро и от мен (тук вме с час назад) пък и съм си поспаланка (не за дълго обаче Blush)
Janinche радвам се ,че всичко при теб е по-добре.
AvgustMama Nedialka Anabella какво беше това с тортичките и сладките   Money направо ми потекоха лигите !!!  chef
За сладко умирам ,никога не съм била така  newsm78
Мерси за подкрепата .В момента обаче се пазят тайни и няма как да споделям с много хора. Края на февруари (след кръвните и видеозона) ако (дано) всичко е наред смятаме да казваме вече ,че ми писна да мълча и понякога забравям ,че не всички знаят и така съм щяла да се изпусна  Rolling Eyes
Колкотп до суеверията,аз съм но поне към 6-7 месец е хубаво да започнеш с покупки.
Аз не знам за какво да гледам още,а вчера една позната ми разправя на 4 места и казали момиче и в 7 месец хоп кайсиики морковче и  Close дамата била момче ... Чудех се дали в днешно време е възможна такава грешка е явно да .  ooooh!

# 32
  • Sofia
  • Мнения: 373
Ето ме и мен в новата страхотна тема  Party
Малкия все пак е с чисти дробчета въпреки зверската хрема и кашлица и наистина се надявам вече да оздравее. Simple Smile
И аз имам стерилизатор на Чико - доколкото знам е подходящ за всякакви форми, размери и марки шишета.
В предишната ни тема майки, които живееха в чужбина пък казаха, че там го има обратното суеверие - ако нищо не купуваш значи очакваш / предизвикваш нещо лошо да се случи  Simple Smile
Аз не съм суеверна или вярваща в класическия смисъл. Пазарувах и се подготвях по-късничко, защото с всичките перипети по забременяване, лекарства, прегледи, 1та бременност и тн някак не ми се вярваше, че наистина вече ще имам бебе.
От друга страна, сега пролетта, ще има много намаления на зимни стоки, а пък в разгара на лятото ще намалят и летните сигурно  Money
Аз не съм кулинарка, готвя чат пак супи / манджи по задължение, но съм почитателка на мръвките Simple Smile Мм не е много фен на сладкото, а за моята инсулинова резистентност тестеното и сладкото са си направо забранени (и въпреки това съм мнооого кг). 2-3 пъти в месеца ако си взема навън парченце торта, палачинка или сладолед ми е ок. Вкъщи гледам да има от черния шоколад на Линд с портокал и при зор хапвам 2-3 парченца. Незнам в бъдеще с децата как ще кулинарствам...

# 33
  • Мнения: 145
Здравейте момичета. Новата тема е страхотна!
Куин можеш да ми сложиш розово щъркелче Simple Smile четвърта бременност е за мен.
Много сме щастливи с таткото. И двамата искахме пак момиченце и сега сме много доволни. Иначе бебка е добре рита скача и расте. Върви с няколко дни по големичка но е нормално. Резултатите от БХС са супер и общо взето всичко е наред. Иначе аз вече съм на инжекции заради тромбофилията и да се надяваме че ще има щастлив край бременността.
За покупките предишния път първите неща купих февруари месец значи съм била някъде в 6 месец. Сега няма нищо да купувам само комплект за изписване защото имам абсолютно всичко необходимо от дъщеричката. А и като знам колко бързо растат и че има дрехи които не е обличала няма смисъл да се купуват още. Аспиратор за нослето имаме Бейби вак. Аз лично съм го ползвала веднъж когато Любов беше на около годинка и имаше хрема. Никога преди това. Според мен няма нужда да се дърпа каквото и да е иначе. Само капя обилно физиологичен разтвор и като беше по малка кихаше и изкарваше каквотъ има. Сега ако видя сополче бъркам лекичка с клечка за уши и така. Някой беше писал за силиконови зърна. Вземете си още в болницата. Аз хем не съм със съвсем плоски зърна бебка така и не можеше да засуче та това ни беше спасението до 5-6 месец. За мен незаменима вещ беше слинга. Детенце не ми е слизала от ръцете изобщо и като натежа в слинга се носехме приспивахме спеше в него с часове и така. Бебешки прах за пране ползвам дори все още. Много съм доволна защото цветовете на дрехите не мърдат изпира всякакви петна и ухае нежно. Още май имах какво да пиша ама като се сетя Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 1 227
Куинче, благодаря за старанието, страхотно си се справила. Heart Eyes На танци ще ходя докато мога, т.е. докато не ми натежи и ми е некомфортно подскачането. Вече си имам коремче и си ми понатежава от време на време, но скачането не ми пречи то и бебчето е малко още, но като попорасне предполагам ще е неприятно. При нашите танци е добре, че след бързо хоро играем бавно, т.е. имам време да си възстановя пулса. Трябва да се следи пулса, а и да не прегрееш, скоро ще става все по-топло. Някои прекалено подскачащи или бързи хора ги пропускам, но има други бързи които много си ми харесват и си ги играя с кеф. Не знам доколко обаче е удачно сега точно да се запишеш на нар.танци, но ти си преценяваш, мен хората ме мислят за луда. Embarassed Аз всъщност съм си забременяла ходейки на танци, така че за мен или тялото ми не е нещо ново. Peace
Августмама и Наде, нямате жалост към нас значи....умирам за сладко....ммм.
Бамбуча, страхотно ти е бхс-то, аз съм 1/330.
curnichko , честито момиченце, искахме и ние но сега свикнахме и с мисълта за момченце. Heart Eyes
Предишния път правих фотосесия на бебето на 3 месецаи на 9 и на годинка, то се пристрастяваш. Сега смятам да си направя и бременна. Heart Eyes
Довечера съм на среща с класа ми. Simple Smile

# 35
  • Мнения: 289
Здравейте! Ние до одеве бяхме на детски рожден ден Rolling Eyes, много лоша идея да го направят от сутринта. Laughing По обяд всички деца (понеже са все мънички - около 1 и 2 г.) започнаха да търкат очички и да стават кисели и изнервени.. Моето за първи път орева света.. и не дочакахме и тортата, а си тръгнахме да спи...
А и аз май ще се метна в леглото, че снощи заспах в 1 ч., в 3 ч. се събудих, защото сънувах ужасен сън, а после няма заспиване Tired, чак към 5 и 30 ч. заспах.. То не бяха едни мисли, една паника.. Хич не ми влияят добре такива сънища. Confused

За пазаруването - изобщо не съм суеверна. Само чакам да ми кажат пола и хич няма да се сдържам. Naughty С първата бременност пак започнах пазаруването, след като ми казаха пола. До края на осмия месец вече бяхме купили абсолютно всичко, с изключение на количката, че я оставихме за най- накрая заради гаранцията. Peace И сега не мисля да чакам. Предпочитам всичко да ми е готово, да съм подготвена, да си ги набавям нещата малко по- малко с течение на времето, че е и по- лесно така, отколкото всичко накуп. Simple Smile

Наде, Анабела, АвгустМама, много сте лоши! Crossing Arms Кексчатата изглеждат страхотно. А и тортите, сигурна съм, не остават по- назад. eat Сега остава да метнете по едно парче насам. Wink

Orangina, много е неприятно това с връщането. Дано скоро се оправиш. Иначе и аз изпитвам много голяма жажда напоследък и пия огромни количества вода, което е нетипично за мен. Началото и аз изкарах без гадене, повръщах само 1- 2 дни съвсем, съвсем в първите дни, в които разбрах, че съм бременна. Обаче сега, от около една седмица някъде, от време на време се появява едно... не знам как да го обясня.. повдигане, което е направо отвратително, но ми минава в рамките на десетина минути..

Криската, радвам се, че при малкия всичко е наред! Hug

curnichko , честито розово щъркелче! Simple Smile Аз на първа страница съм писала поредността на успешните бременности, мисля, че така е по- позитивно някак си, но ако държиш - ще го поправя. Peace

Ани, аз съм ходила и аз на народни танци и на хип- хоп танци.. и не съм спирала да ги посещавам от време на време, та и моето тяло е свикнало на такива натоварвания.. Ноооо... през последните 6 месеца, ако не и повече, не съм ходила на нито едното от двете места, та си мисля, че може и да е отвикнало вече и май ще се въздържа засега. Simple Smile Ще си правя упражненийцата вкъщи и това е.  Приятна среща с класа! Hug

# 36
  • Мнения: 481
Привет!

Queen E браво за хубавото оформление   bouquet
...

За пазаруването - изобщо не съм суеверна. Само чакам да ми кажат пола и хич няма да се сдържам. Naughty С първата бременност пак започнах пазаруването, след като ми казаха пола. До края на осмия месец вече бяхме купили абсолютно всичко, с изключение на количката, че я оставихме за най- накрая заради гаранцията. Peace И сега не мисля да чакам. Предпочитам всичко да ми е готово, да съм подготвена, да си ги набавям нещата малко по- малко с течение на времето, че е и по- лесно така, отколкото всичко накуп. Simple Smile

.......
абсолютно по същия начин мисля и аз! Само чакам да узная пола,и малко по малко в хубавото време и в намаленията ще пазарувам! Аз не мога да си представя в 9ия месец с големия тежък корем да обикалям по магазините, защото обичам да обикалям много, да гледам много и да избирам дълго.... а това с тежък корем е невъзможно, поне за мен  Wink  а да оставя някой друг да ми напазарува, и да пропусна тръпката...о, не! Аз много обичам да пазарувам  Grinning И, разбира се, всеки си решава сам  и си планува за покупките според както му е добре  Peace

Жанинце, радвам се че вече ти е добре! Hug

curnichko честита мома!  bouquet И моля те да споделиш повече за слинга - от кой модел е? Аз с бебка много исках слинг, обаче никоя приятелка не беше ползвала, и се отказах - но ми се струва страшно удобен наистина!

sunshine12, Orangina , куин пожелавам ви скоро да нямате проблеми с гаденето и повръщането  Praynig и аз на моменти имам позиви, затова много внимавам какво ям - пък и затова почти нищо месно, сладко и кисело не ям. По-лошото е че и течностите хич не ми понасят - вода пия само на глътки, по малко, а съм все жадна, от соковете ми се гади, компоти горе-долу пия,ама са ми много сладки, оф, угодия няма  Tired Но ядки да, полезно е да се ядат, ако можеш сурови даже, аз разнообразявам с ябълки, да не са много сладки, и сушени плодове също - тия работи ми понасят.

Недялче, наистина ли смяташ, че може симптомите ми на главоболие да са мигрена? Никога не съм го мислела, но май ще те послушам да говоря с моя доктор за това, да видим дали ще има решение...


 Red_Iff, о, блазе ти за снега, ама как така гнусен бе  Crazy аз толкова си мечтая да завали, ама тук в Пловдив уви, цяла зима сме без сантиметър сняг, само по телевизията го гледам и му се радвам... Blush


# 37
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Е, разходих се малко, обядвахме в родителите на мъжа ми и сега ще дремна. Не мога да разбера защо въпреки че не ми се гади толкова, преди малко повърнах всичко Rolling Eyes А хапнах 2 купички супа Confused Усещането беше все едно съм изяла цял казан:(
Иначе нищо не съм си купила, просто имах нужда да изляза...

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 723
Тай този път съм абсолютно сигурна ,че ще си взема такъв слинг
Тъй като ММ е на смени,на мен се пада честта да водя/взимам бъдещата първокласничка на есен.
Училището е на 3 мин. от вкъщи и няма смисъл да се мъча с количката.
В ОЛХ ги гледах по 20-40лв и ме устройва и ценово Wink

Яничка и кексове правя,но с мъфинките е по-лесно-няма нужда от миксер Wink

Ягодка щом имате план - нещата ще се подредят Hug
Ние сме тук ,така че с нас може да си "говориш" с нас за бебешорски нещица.

Криската всички се нагаждаме спрямо дребните....нашата дъщеря се изхранва
с банани,филии с масло и кроасани ooooh! тъй че аз основно на мен си угаждам и се глезкам Mr. Green

Църничко(така ли сечете ника ти?) честито ти панделки  Hug
Каката ви има прекрасно име Hug
и на мен ми е интересно какъв слинг си ползвала sling

Аничка весела вечер  bigdance2

Ех Жани  Hug


# 39
  • Мнения: 440
Куин- страхотно си се справила с оформлението на темата, красота, много и се зарадвах   bouquet А за алергията си права, трябва да се оплача на алерголог

Рали, и аз не робувам на суеверия, пазарувам още от 6- та ми г. с. по малко, т. к ще ми е първо детенце и пазаруването ми носи страшно удоволствие. Знам, че ще получа разни неща от роднини и приятели, но все пак си е тръпка сама да му избирам дрешки и играчки. А и съм такава, че обичам всичко да ми е накупено предварително, а не да го мисля да не забравя нещо и да бързам в последния момент.

Момичета как сте заговорили за сладки изкушения- а на мен ми се прияждат все люти чушки и туршия. А днес милият ме изгони от един магазин за хр. стоки, че все се залепвам за такива неща, ама точно като малко дете, само да видя нещо и ми се прияжда. А като съм слушала бременни да споделят за такива моменти все съм си мислела, че преиграват, но сега вече от личен опит мога да кажа, че и при мен е така.

curnichko- и аз Моля, сподели за слинга, който ти е бил удобен и дали става за новородено, че в Нет- а чета много противоречиви мнения, а на мен ми се струва по- удобно приспособление и от количката.

Ягодка- Ха, хах, и на мен ми казаха, че бебо прилича на момиче, ама аз до последно ще си се надявам на момче  Heart Eyes, то следващия преглед ще покаже, де, че още беше рано за пола

Благодаря на всички, които са споделили за ненужните им бебешки вещи. Имам питане за четка и гребенче за коса, че според сестра ми били излишни, особено, ако бебчо има бебешка кал на главичката. Така също искам да Ви попитам и дали Ви е била полезна възглавницата за кърмене, т. к. по магазините са доста скъпи, а систъра ми каза, че може да си подлагам бебо и на обикновена възглавница без проблем.

Вече не помня името, но едно момиче спомена във форума, че е кърмило до 1, 5г. мисля или до 2г., но шапка и свалям, браво, това си е геройство и даже Боже всички в този форум да успеят да го постигнат   bouquet

# 40
  • Мнения: 481
Недялче, помня че и аз гледах доста точно този слинг преди 6 години, но не помня къде прочетох, или беше мнение на мама някаква, че вуобще не бил практичен.. Е, аз се отказах, въпреки че на външен вид е идеален за мен, но ми се иска някой който е ползвал някакъв и е доволен, да се включи с мнение, защото и аз като теб този път съм решила да пробвам! Някакъв смътен спомен имам, че ония слингове дето не мясат на нщо друго освен парче памуен здрав плат, били много удобни за бебето, и сеползвали до годинка..  newsm78

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 224
Момичета върнах се от гостито.Станах орисница на бебето.Беше много забавно.Хареса ми този ритуал.

# 42
  • Бургас
  • Мнения: 723
Тай тези дългите като шалове и тези със халки , са ми много сложни...........
Аз искам нещо за набързо и да се оправям сама.
Този модел който показах ,го има една позната и го ползваше първите 3-4 м.
после каза ,че вече не и е удобен.Но аз мисля да рискувам  Wink

Газелка на мен ми беше полезна четката,точно за курстичките.
След баня леко решех и те се изчистваха Peace

Яничка хубави емоции ни донесе Hug

# 43
  • Мнения: 289


Газелка на мен ми беше полезна четката,точно за курстичките.
След баня леко решех и те се изчистваха Peace


Да, и на мен заради това ми беше полезна четката. Peace

Яни, браво за готините емоции днес, със сигурност е било забавно. Simple Smile

На мен пък много ми се яде ананас, ама... позволено ли е? Чувала съм, че някои жени го ядат, когато преносят, че предизвиквал контракции или нещо такова newsm78 Та се чудя много...

# 44
  • Мнения: 388
Здравейте Simple Smile
Записвам се набързо в новата темичка. Куини - страхотна е, благодаря Simple Smile

И аз съм по сладкото този път, но ако е много сладко не ми понася. Гледам да се ограничавам все пак, че не е добре за фигурата...

Слинга и на мен ми беше изключително полезен - имам два, от типа на много дълъг шал 2-3м. - единия е по-еластичен, ползвах го докато беба беше малка да я нося легнала (всеки ден, 5 етажа стълби, поне по веднъж). После я носех и седнала, но като понатежа започна да ми става неудобно, защото съм ниска, а малко или много от тежестта провисваше (иначе на милото му беше удобен). Купих си друг - нееластичен и си го ползвах почти докато проходи - после не седеше в него. Имайте в предвид, че слингове и кенгуро, които са за едно рамо е страшно неудобно с по-голямо дете, защото започва много да тежи. Аз имах такова кенгуро и го ползвах точно 3 пъти. Носила съм я и в слинг с халки като беше по-голяма - също много ми тежеше.

Четка и гребенче имахме, четката не съм ползвала, гребенчето още го ползваме. Нашата девойка се роди с мноооого коса и почти не й опада, та си имаше нужда. В началото трябва ако има крустички, за махането им.

За покупките не съм суеверна, но предната бременност лежах до 8-мия месец и почти не съм пазарувала. Но пък всичко си бях набелязала по интренет. Бях си купила само едно боденце, което ми висеше на секцията за кураж Simple Smile После като започнах да ставам напазарувахме повечето неща (за ужас на майка ми, която твърдеше, че нищо не се купува предварително).

Да ви се похваля - днес разбрах, че моя много близка приятелка, на която сме кумове, е бременна и термините ни са буквално с 1-2 дена разлика  Mr. Green Ние тъкмо днес мислехме да й кажем, та се изненадахме взаимно Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт