Перилни препарати и омекотители - 29

  • 63 302
  • 721
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 186
Най дългата ми програма без предпране е 2ч 15м,значи ще трябва да я удължа с пред пране.А относно праха обикновенно ми го носят от Турция,затова си мисля,че може би не е достатъчно качествен.Да купувам ли от другаде и откъде?Прах или гел да ползвам?Отдавна не съм използвала прах,пера с гел.







# 496
  • Мнения: 69 282


Вчера прах детските дрехи с Ултрасензитив на ДМ, от който имах много добри спомени. Дрехите не бяха особено замърсени, но пуснах бял лигавник, който ми е лакмусът дали прахът се справя. Е, не се справя добре  Sad Излезе с разни петна, най-вероятно от нещо доматено. Персил сензитив, колкото и да го ругах напоследък, по-добре изпира тези петна от храна. А пък Ариел колор направо направи лигавника чисто нов!

Ев, прах  или от течния беше взела, че не помня?
Аз също последно, като ми свърши Сано Максима Сензитив, взех от този прах на ДМ - Ултрасензитив, за детските дрехи. Прах два пъти с него, но тъй като нямаме лигавници и бели детски дрехи, не мога да изкажа мнение дали изпира добре или напротив.. newsm78

А 15 минутната програма, освен за препиране на нови дрешки, и аз незнам за какво да я ползвам..

И да попитам Гес, прах за пране на ДМ - този, който е за деликатни дрехи, последно мога ли да го ползвам за вълнени такива? Имам гел Первол за черно, но не ме кефи нещо...Последно пусках едни черни плетени блузи, не вълнени, но плетени, с прах Бинго за цветно..

Аз преди да се просветя, също изпитвах ужас от дълги програми и когато купувахме новата пералня миналото лято, като видях, че програмите /памук/ са над два часа, и се зачудих, защо, аджеба, са ги направили толкова дълги.. Joy
Е, сега вече знам..и се радвам, че ги имам..

# 497
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 472
Teti, аз редовно го ползвам този прах Denkmit за деликатни и съм страшно доволна, бях писала....
Макар че не го дават точно за вълна и плетива, според мен е идеален...
Всичко изпрано с него става изключително пухкаво...  Hug

# 498
  • Мнения: 69 282
Ами то и без това друг прах за вълна май няма, освен да пробвам този пък...като доотикам пустия Первол...

То аз всичко на всичко имам три вълнени пуловера, та май няма много значение. Другите са плетива, машинни, и не вълнени...

# 499
  • Мнения: 1 935
Аз също се замислих сега като споменахте - за плетива, не вълнени, аз имам плетива 100 % памук, какъв препарат и каква програма трябва да избера - за деликатни или за памук   newsm78 Може би препарат за цветно и програма за деликатни с по-слаба центрофуга ?
Гес, моля за съвет  Praynig

# 500
  • Мнения: 5 209
И да попитам Гес, прах за пране на ДМ - този, който е за деликатни дрехи, последно мога ли да го ползвам за вълнени такива? Имам гел Первол за черно, но не ме кефи нещо...Последно пусках едни черни плетени блузи, не вълнени, но плетени, с прах Бинго за цветно..
На пакета в едно кръгче пише Auch für Wolle & Seide, което означава, че става за вълна и коприна. Горе вдясно на пакета.
Скрит текст:

Аз също се замислих сега като споменахте - за плетива, не вълнени, аз имам плетива 100 % памук, какъв препарат и каква програма трябва да избера - за деликатни или за памук   newsm78 Може би препарат за цветно и програма за деликатни с по-слаба центрофуга ?
Гес, моля за съвет  Praynig
Чак велики съвети не мога да давам, но мога да кажа как аз процедирам. Ние също имаме такива пуловери от 100% памук (обикновено са тънки), които не са трико, а плетка. На етикета е указано да се ползва специална програма

затова ги събирам и ги пера заедно със синтетични плетени блузи на 40° на програма синтетика с продукт за деликатни тъкани - напоследък с праха на DM.
Тези програми са разчетени за по-малко дрехи - максимум 2.5 кг. При тях пералните пълнят повече вода и центрофугата е по-кратка и деликатна. Така механичното въздействие върху дрехите се намалява. В комбинация със специален перилен препарат дрехите остават хубави, не се развличат и не се степват. Разбира се, може да се ползва и прах за цветно като се намали дозата.
При всички случаи е добре е да се следят препоръките за грижа на етикетите на дрехите.

# 501
  • Мнения: 69 282
Гес,   bouquet за инфото !

# 502
  • София
  • Мнения: 39 102
Пуловерите ги пускам на Черно - демек по-деликатната програма. С препарат за цветно.

# 503
  • Русе
  • Мнения: 7 090
Дразнете ме вие, дразнете ме с праховете на ДМ Laughing Кога ще доживея пролетната ваканция, да си отидем в Русе, та да си купя и аз. Там е голям магазина и се надявам да ги има.
Свършва ми праха Сано за черни и съм в чуденка какъв прах да си купя. Уж бях доволна от него, но в последно време забелязвам бели следи по дрехите. Пералнята ми е с минимум 5 плакнения и не я тъпча. Thinking

# 504
  • София
  • Мнения: 2 296
Тета, понеже ме гони параноята да не си вмириша пералнята, затова основно карам на прах  Wink
Ултрасензитив купувам прах, който е универсален. Има течен за цветно пране, не съм го ползвала поради горепосочената мания  Peace

# 505
  • Мнения: 69 282
А, Ев, предполагах аз че е прах, но да попитам все пак... Laughing
И аз си взех  от него.

# 506
  • Мнения: 5 209
 Wink

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 15:35 от Guess Who

# 507
  • София
  • Мнения: 44 353
Плетиво памук си го пера на съвсем стандартни програми, както всички други и на  нормална центрофуга на 40 градуса.

# 508
  • Мнения: 1 935
Благодаря, Гес! А ползваш ли омекотител за такива дрехи или прахът за деликатно ти е достатъчен ?

Плетиво памук си го пера на съвсем стандартни програми, както всички други и на  нормална центрофуга на 40 градуса.

Ох, мен ме е страх от нормалната центрофуга да не ми се развлекат дрехите.

# 509
  • София
  • Мнения: 2 150
Плетиво памук си го пера на съвсем стандартни програми, както всички други и на  нормална центрофуга на 40 градуса.
И аз така процедирам. Досега не ми се е развлякла нито една дреха, а ползвам сравнително силна центрофуга - 800 оборота.

Общи условия

Активация на акаунт