Февруари е наполовина вече и мамите от ИБ за мартенички се оглеждат от далече!

  • 20 018
  • 721
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 11 494
Аз готвя за поне две хранения - и за нас, и за бебето. Който иска разнообразие - кухнята е на негово разположение  Mr. Green

# 676
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Аз готвя за поне две хранения - и за нас, и за бебето. Който иска разнообразие - кухнята е на негово разположение  Mr. Green
Това ми хареса  Simple Smile
За Ивайла не се притеснявам (т.е. за разнообразието) - все пак ходи на ясла, там разнообразяват, заради батко и се опитвам, ама той е толкова неящен, капризен и какво ли още не, може да кара на тостери само, месо почти не яде, а бе същия като мен. И двамата обаче се спукват да ядат плодове и зеленчуци. ММ пък може да яде цяла седмица едно ядене, което пък за мен е супер, готвенето не е моето нещо, това ми е най-досадното от домакинските задължения, виж да чистя мога денонощно, а пък това готвене - то да го измислиш, после да осигуриш продуктите, че после и да го сготвиш (по възможност вкусно  Laughing ).

# 677
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Мраве,аз също понякога давам 2-3 пъти от една манджа,ако нямам друга.Рокси е права,че поне ходят на ясла и там им разнообразяват.За това,че плаче Софи от яслата е,защото дълго си беше във вас и е отвикнала според мен.
Нашето тържество е довечера и още се чудя дали да рискувам и го заведа.Тъкмо се оправи и май не ми се рискува да го водя,че да не лепне нещо пак,но той милия днеска цял ден повтаря,че ще имат тържество и много иска да отиде сякаш.
Алексче,за варицелата може и да си права,ама нали заради това има карантина.

# 678
  • При моето слънце
  • Мнения: 956
У нас само аз ям манджа 2 пъти, може и 3, зависи колко съм сготвила, защото ме е жал да я хвърля. Мишо и баща му много, ама много рядко да повторят. И задължително трябва да е месна, у нас постите не са на почит  Mr. Green Иначе готвя веднъж на ден, на който не му харесва нещо, знае къде е хладилника.
Дани, аз бих го завела, защото за децата, а и за родителите е голяма емоция.

# 679
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
Пфу, отдъхнах си, че не само ние ядем едно и също по няколко пъти  Mr. Green Аз обичам да готвя, но някак не ми достига времето, все пак и да почивам трябва  Crossing Arms И аз съм спокойна като е на ясла, че там им дават различно всеки ден.
На месото и аз не съм му голям фен, но няма как, трябва да яде, според мен. Тя не се оплаква, постно - месно, все и е тая. И ММ не яде 100 неща, и София още пази диета та правя различни манджи за двамата. Аз ям и от двете  Mr. Green ММ пък може да живее само на сухотии, та понякога готвя само за детето.
За това,че плаче Софи от яслата е,защото дълго си беше във вас и е отвикнала според мен.
Странното е, че тя не е плачеше така август, когато започна да ходи на ясла. Сигурно е пораснала и е на друг етап.

# 680
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Мраве,и Дени беше спрял да плаче,но от как се разболя и остана в нас миналия месец и го пуснах като оздравя,първата седмица беше ужасна.Сутрин започваше да плаче още от нас и през целия път до яслата,че и там.Сега не ми се мисли от Понеделник пак какво ще е като го пусна.
Сега се събуди и го питам иска ли довечера на тържество и той вика-да и взе да плаче.Питах го защо плаче и той ми вика,защото мама каза,че няма води Дени тъжество и ми стана жал.Успокоих го и му обещах,че ще го заведа само да не плаче.

# 681
  • Сливен
  • Мнения: 2 786
Дани, варицелата има карантина, заради инкубационния период. " Клинично изявена варицела се развива след инкубационен (скрит) период от 10 до 21 (според някои източници до 23 дни), средно 14-16 дни след първоначалния контакт с вируса. Пациентите са заразни обикновено 1-2 дни (до 5 дни) преди появата на обрива до момента, в който всички везикули преминат в стадий на крусти, обикновено 5-6 дни след изявата му." Так че Чери и Алекс ще излязат прави. А и навсякъде пише, че колкото е по-голяма възрастта на заразилия се, толкова по-тежко се изкарва.
Като иска детето заведи го, да се порадва, тъкмо ще се подготви за понеделник, а и Петьофи е права - няма такова друго нещо като детските тържества - писала съм и преди, на тържествата на Алекс все съм била с насълзени от радост и гордост очи, и то заради всички, не само заради моето.

# 682
  • Мнения: 1 172
Това пускала ли съм ви го? Grinning
Скрит текст:

# 683
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Губя се нейде из панаирните дебри. Тая седмица ми е страшно натоварена служебно Laughing
Готвя 2 неща обикновено-супа и някаква манджа-по възможност едновременно. На обяд давам манджата,за вечеря супата. Зверо често не иска да повтаря та така го лъжа. На другия ден ако има останало пак така давам.  Whistling А като е на ясла се е случвало 2-3 вечери поред да му давам едно и също  Flutter
За варицелата зависи от случая. Мъжа ми трябваше да е под карантина 20 дена и повече докато му завехнат пъпките. Но той я изкара много тежко-10 дена избиваха пъпки и имаше хиляди ooooh!. При децата обикновено май до към 4-5 ден започват да завяхват newsm78
Моме гушкаш, пееш, танцувате и ще се успокои. Няма как понякога се случва да се стреснат и от уплаха да плачат по-дълго. А ако почнат тръшкавици тогава вече стратегията е друга. Laughing
Мецкоо оправяйте се вече. Дано Ема преодолее болестта вече,че си е мъъъка. Praynig
Друго не се сещам сега. В главата ми е компот вече.  Rolling Eyes

# 684
  • shumen
  • Мнения: 18 139
Нашето тържество мина и беше прекрасно.Децата се представиха повече от чудесно.Аз рускувах и Дени много се радва,а и госпожите на него.В нас нали не искаше да казва стихчето,а там взе,че го каза с малко помощ от госпожата.Утре нямаше да го водя,но госпожата след тържеството ме попита защо и като и казах,че го задържам превантивно ми каза да не се притеснявам,че нямало болни и да си го заведа утре,ако реша.Не знам още мисля,но май съм по склонна да го пусна,че аз съм на курс и няма кой да го гледа.Нашите са на работа,а моята позната,която понякога го гледа си има работа и ми отказа.
Моя след тържеството такъв панаир ми спретна,че нямам думи.Дадоха им по една торбичка с разни неща вътре и понеже не му дадох да е отваря там се тръшка и рева до посиняване,че и на земята седна и не искаше да стане.Накрая му дадох само солетите,но докато не извади всичко не миряса.Госпожата и тя се мъчи да го успокой,но не успя.Тя дори каза,че не очаквала от него,защото там винаги ги слушал,ама у нас е обратното.
Меци,оправяйте се вече и никакви болести повече.

# 685
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Ей ме на и мен , дребния 9 дни е с висока температура и от днес е на втори АБ , дано утре вече е по добре . И аз лепнах от него и съм парцал ,цял ден с 38 и аз  ooooh!
Доктора ми каза , че е вирус и просто от един е скочил направо в друг вирус . Тези дни никъде не ходим освен да водим и взимаме големия от училище , с деца не съм го събирала . Като за първо разболяване направо ни се разказа играта .
Мецо честита годишнина  Mr. Green И прекрасния подарък от Мецан да ти честитя и тук .
Дани добре ,че си го завела на тържеството поне малко разнообразие .

# 686
  • Мнения: 1 167
Ето ме и тук .Посетих първо фейса след няколко дневна пауза без всякаква информация от вас.
Докато вляза в час един друг пост,но и за бомбата разбрах.
И тук Мец честито,трудно начало и в труден момент ,но така е трябвало всичко ще е наред и ще си се радвате заедно на предстоящи хубави и трепетни моменти.
И за много болни дечица прочетох  милите  бързо да оздравяват и пак много палавички и игриви.

Ние бяхме няколко дни на гости на семейството на което сме кръсници.И те ни сюрпрезираха с новина за бебче  номер 4,за което се надяват вече да е момиченце-дай Боже,че още един мъж милата ще й вземат здравето. Blush.Още седмица две и ако не се скрие ще се разбере.
Сега и тук малко повече ще ви наваксам ......
Хубав ден Hug!

# 687
  • Мнения: 2 843
Привет в този снежен ден, поне при нас вали два дни сняг, но се топи вече  Crazy Шлякатарник  Mr. Green
Насето и  Чери и детенце бързо да се оправят!  Hug
Тединка, пускай я покрай ушите си майка ти, много тъпо така да ти говори  Sad  Радвам се за хубвите резултати от изследванията  Hug
Моменце, като се удари лошо и боли мястото задължително се цунка и става вълшебство и минава от раз  Mr. Green Казвай му- Ела мама да цунка, да мине веднага- и виж резултата  Hug
Ох, забравих останалото, боли ме глава, а сутринта щях да пукна  Mr. Green Станах в 6, вече оциклена, ужасно главоболие и коремобол, повърнах от болка, това от раждането не ми се е случвало  Crazy

# 688
  • Германия
  • Мнения: 1 214
Благодаря за поканата на Цветенцето и Меци. Цоп и аз тук. Като гледам повечето се познаваме от ИБ.
За тези, които не ни познават. На На 26.02. ни се роди едно малко слънчице Томас,„голям” 49 см. и тежеше 3130 гр. От понеделник си се напасваме на новата обстановка в къщи. Голям лакомник е и много иска да го гушнат. Вчера ни падна пъпчето. Скоро ще можем да се къпим като хората. Ами май това е като за начало. 

# 689
  • Северозапада
  • Мнения: 5 477
Добре дошли Глухарчета  Hug

Общи условия

Активация на акаунт