суха кожа при бебе на 20 дни

  • 7 069
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 992
С Нахткерцен трябва по-внимателно да се процедира, защото уреята може допълнително да алергизира кожата. Следи се за зачервявания и увеличаване на петната и в началото да се маже по-пестеливо.

# 16
  • Мнения: 382
миликна,добре че предупреди,понеже смятах да го пробвам.Моята бебка има едно зачервяване в областта на шията,което стои вече доста време и се чудих дали да мажа с др Тайс  newsm78

# 17
  • Мнения: 43
Защо не опитате едновремено с увлажняване на кожата детето да приема и хомеопатия. Детето ми беше с атоп.дерматит и непрекъснати обриви от това. Проведохме доста дълъг курс на лечение с хомеопатия и диета, искам да ви кажа, че вече е на 5 г. и няма проблем с кожата, дори не я мажа от 2 години с нищзо.
Също минахме по пътя на всякакви кожни лекари и кортикостероиди, още след 2 седмици прием на хомеопатия, обривите изчезнаха.
Освен това всяка година се каня да си направя крем с мас и невен, но все не ми стига времето за това. Мисля, че такъв крем е много по-добър и евтин от всичките : А-дерма, Таис, мустели и т.н.

# 18
  • Мнения: 382
Най-добре да се види от лекар.Може само със смяна на козметиката всичко да се реши.
Аз не съм фен на мазане на бебе с мас,но това си е мое мнение.Не мога да се съглася,че е по-хубаво и удачно от продукт,разработен специално за този проблем.

Последна редакция: сб, 07 мар 2015, 15:09 от Aurori

# 19
  • Мнения: 364
и аз съм фен на мустела

# 20
  • Мнения: 3 729
Сухата кожа се влияе не само от мазилата, но и от сапуна. Сапунът има силно изсушаващо действие и засилва лющенето при много сухата кожа. Горещо препоръчвам да ползвате измиващи средства без сапун. На мен най-много ми допада блокчето без сапун на А-Дерма. Скъпо е, около 8-9 лева за брой, понякога пускат промоция две в опаковка за 14-15 лева. По-евтин вариант е на Себамед или Балеа (в магазини ДМ). Разбира се, при всеки човек е различно, но поне опитайте, при моя дерматит (наследствен) ефектът беше положителен.
Учудвам се, че дерматологът не е препоръчал блокчета без сапун, при мен с това започна.

# 21
  • Мнения: 382
Ние също не ползваме сапун,а измиващия гел на А дерма.Много е нежен и понася много добре на чувствителни кожи.Peace

Общи условия

Активация на акаунт