Отговори
# 225
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз споделих мечта свързана с образование и работа. Не си ме отразила.

Не ми харесва идеята БГ да става IT рай. Много...скучна мечта.

# 226
  • Мнения: 4 569
Я веднага всички да си пожелаят световен мир като миските!
 Joy
Така няма да има обвинения за грешни мечти.

# 227
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Мечта за собствен бизнес не е мечта на богат човек, а на безпаричен, или недоволен от заплащането си.
 

# 228
  • Мнения: X
Да обиколиш света е нереално Crazy , да, е, комуната ти е по-реална, де Sunglasses .
Много интересно - хем мечта, която да осъществявам, когато имам страшно много пари, хем пак мечта Да правя пари. Това е защото не можеш да разсъждаваш Като истински богат човек(с много пари, да не ме разбере някой погрешно) Laughing , това е.

Къде я видяхте, прочетохте тая комуна, че чак аз се съмнявам какво мечтая? За чист капитализъм иде реч, но който разбрал, разбрал.
В основата на всичко е правенето на пари Wink Само ТЕ, могат да те изпратя на обиколка около земята, останалото са алабализми. Но, както се казва, найс Grinning
Те и най-богатите хора в света се занимават с правене на пари, а не само с демагогия в коя част на света да отидат.

# 229
  • Мнения: X
Мечта за собствен бизнес не е мечта на богат човек, а на безпаричен.
 

ДУбрИе, в тоя форум, от край време има много разбиратели, те и за това си остават да си кибичат тука, хоххооооо....

# 230
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Тц, Лорийн, не можеш да разсъждаваш като богаташ, във всяка твоя дума се разбира.

# 231
  • Мнения: X
Тц, Лорийн, не можеш да разсъждаваш като богаташ, във всяка твоя дума се разбира.

Щом казваш, вЕрвам ти  Flutter

# 232
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Ако щеш ми вЕрвай Hug , богатият не мечтае за собствен бизнес, просто.

# 233
  • Другата България
  • Мнения: 37 365

В основата на всичко е правенето на пари Wink
Е нали ще ги имаш, каква е тази мечта свързана отново с получаването на още пари?
С какво тя е по-различна от моята например да видя Китайската стена? Това поне е културно мероприятие, наслада за очите, досег до друга цивилизация.

# 234
  • Колоколамск
  • Мнения: 11 440
Само мечтите на Лорийн са стойностни, на другите - тъпи. Забравила е тя първия си - заглавен пост в темата  Party . Не може да разсъждаваш като истински богаташ, ако не си, битието определя съзнанието, всеки го знае.
Ако имах време, щях да си осъществявам чудните риболовни мечти, но Все още не съм толкова богата, затова нямам време за тях, не пари.

Последна редакция: нд, 26 апр 2015, 18:55 от Ензим Мохито

# 235
  • Мнения: X
Бих искала да обикалям света, нямам предвид една-две седмици екскурзия или почивка, а продължително обикаляне, опознаване на градове, които обикновено не са включени в една екскурзия. Тогава си слагам маратонките и раничката, и се чувствам перфектно Simple Smile Допълнително бих купила къщи/апартаменти на родителите и роднините си, където живея, искам да са близо до мен. Бизнес-не искам, имам прекрасна професия, която обичам и ми дава достатъчно. А за др.пари, боже, има толкова нуждаещи се хора, не само в Б-я  Sad Едно време, преди да знам фондациите каква машина за пари са (повечето), просто си мечтаех, един ден и аз да имам, за да помагам, ама ...нейсе

# 236
  • Мнения: 2 811
хораат днес са в пъти по-заможни от тези през 18 век, но и войните са по-мащабни, защото нарастват дисонасите между свъхбедни и свръхбогати хора. това значи или всички да се преселим на друга планета (временно решение) или да отхвърлим парите като разплащателно средство и да си даваме един на друг плодове. В противен случай вървим към масово измиране.


В пъти?!?Мдаам
Преди са имали по 2 овце,сега имат по един лаптоп и един мобилен  Laughing

изключително опростяване на нещата. в действителност преди време бедните са били толкова бедни, че  в 90 процента от случаите са били зависими селяни ( в Русия е имало холопи - роби), бащи са продавали дъщерите си , за да платят дълговете си. Много хора са живеели по паланки, днес масово хората имат собствени апартаменти (най-евтиния апартамент струва 200 000 лева), а някои дори и собствени къщи, за къщите-палати няма да говорим....

Още нещо - прадядо ми е бил заможен човек, но е купил часовници на трима сина едва когато са завършили гимназията, а на баба ми, защото е момиче - след завършен седми клас (тогава четвърти клас, защото е имало отделения и после класове) днес всеки има по два часовника на ръката, за да се изфука. Масово се купуват часовници по 300-400 лева, а има хора да купуват часовници по 10 000 лева и отгоре.

Всяко семейство има по три телевизора НD - навремето на пет къщи е имало  eдин стар ОПера за който се е чакало десет години.

В този смисъл днес сме по-богати.

ОТ друга СТрана нашето богатство дразни така нареченият "Трети свят". неслучайно в Ориента се появяват толкова тетористични групировки.
Еми, защото "нашето богатство" е свързано с техния петрол, например. Или с африканските диаманти или с детския и евтин труд в Китай и къде ли не.
Нека не се залъгваме.

Общи условия

Активация на акаунт