Въпроси за гражданскя брак

  • 6 147
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
Здравейте предстои ми да сключа граждански брак.Интерисува ме какви документи точно трябва да си изкараме къде се ходи и тем подобни.Също така четох  че като отидем да се подписваме кумовете трябва да със нас и една шаферка.Има ли значение възрастта на шаферката може ли да.е някой роднина също така и за.кумовете може ли да е примерно брат му  на моя приятел или не може да е някой роднина.Много ще съм благодарна да ми помогнете.Лек ден Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 22 954
за запазването на дата 2 лични карти или копия от тях и такса от 6лв,за самия граждански брак ще трябват и личните карти  на кумовете,както и трябва да си изкарате медицински  Peace За да си свидел на граждански брак единственото условие е да си на 18 г,мисля,че няма проблем роднина да ви е кум,а какви са тези работи за шаферката  Joy може да е при вас,ако имате нужда от помощ за нещо,но за сключването на брака налице трябва да са задължително само младоженците и кумовете  Whistling За осъществяването на самия граждански брак също се заплаща определена сума,но тя варира и зависи от много неща.

# 2
  • Мнения: 32
Ние искаме само близките да сме но не мога да си избера кумове аз си мисля за кум брат му да е но за кума не мога да избера трябва ли да са нещо семейни или не е задължително.Ами така бях чела във нета че трябва една шаферка.Мисля че не искаме голяма церемония само да се подпишем от доста дълго време сме заедно и вече решихме най-накрая.А какви документи май до психодиспансера във тубдиспансера не сум много запозната честно казано.Благодаря за бързия отговор

# 3
  • София
  • Мнения: 22 954
Ние искаме само близките да сме но не мога да си избера кумове аз си мисля за кум брат му да е но за кума не мога да избера трябва ли да са нещо семейни или не е задължително.Ами така бях чела във нета че трябва една шаферка.Мисля че не искаме голяма церемония само да се подпишем от доста дълго време сме заедно и вече решихме най-накрая.А какви документи май до психодиспансера във тубдиспансера не сум много запозната честно казано.Благодаря за бързия отговор

Не е задължително да са семейство,нашите бъдещи кумове даже не се познават още,понеже кумата живее в чужбина и така...Ами или при личният лекар трябва да идете и той да ви обясни или има и частни клиники,в които е по-скъпо,но всичко става много по-бързо.Иначе не знам какво точно включва,защото тепърва ми предстои и на мен  Laughing Когато отидете в гражданското да се запишете там ще ви отговорят,ако имате някакви въпроси,не се притеснявай  Sunglasses

# 4
  • Мнения: 74
И според мен не би трябвало да се изсиква да имате шаферка, това вие си преценяте. Няма проблем брат му да ви е кум, а кума някоя твоя приятелка ( не е задължително да са двойка или семейство).
Нужни са медицинки и васерман - отиди при личния си лекар и кажи, че ти трябват медицински за сключване на брак и тя ще ти каже къде и при кой да отидеш, що се отнася за мед. от психото това във всяка община е различно, някъде искат, другаде не. Цената за самия граждански брак отново е различна взависимост от общианата, деня и т.н
Желая ви щастлив семеен живот!

П.С Докато го пишех вече ти отговориха и малко се препокриваме, но нищк  Peace

# 5
  • Млечния път
  • Мнения: 150
Ето тук има необходимата информация по много от въпросите http://www.sofia-svatbi.info/

# 6
  • Мнения: 32
Благодаря много за бързите отговори.Ще отидем да питаме тези дни във общината.Ще видя да измисля.някоя.кума и вече по подготовката да се занимаваме.Наистина много благодаря желая ти много щастие и весел семеен живот

# 7
  • Мнения: 6 833
Отиди до отдела за радостни обреди във вашата община и там ще ти обяснят всичко, което изискват. Обикновено това са данните на вас и кумовете, медицински, също се попълват и едни декларации относно имущество, приемане на фамилия и т.н. В деня на самия ритуал си носите халки, шампанско и чаши. Таксите, които се заплащат са различни за всяка община.

Относно медицинските - изискват се кръвни изследвания за СПИН и сифилис - правят ги във всяка лаборатория, като им кажеш за брак, те знаят какво да пуснат.
Медицинско от психиатър също трябва и отиваш при личния с тези неща. Знам, че принципно се изисква и през кожен да минете, но моята ЛЛ ми попълни тя бланката, за да не ходим.

Кои ще са ви кумове, вие си преценявате. Може да са семейство, може и не. Ако ще имате и църковен брак, трябва да сте кръстени и вие, и кумувете.

# 8
  • Мнения: 32
Мислим само граждански да сключим не сме мислили за църковен сякаш не искаме за сега.Мислим брат му на моя и може някоя приятелка или майка му ще помислим още малко.Ще отида при личния и ще питам и във общината те ще ни кажат как стоят нещата.Мислехме едно момиче ама тя няма 18 и значи няма да стане със нея.Много съм ви благодарна

# 9
  • Мнения: 32
Здравейте днес ходих до общината със копия от двете лични карти и ми дадоха декларации които да попълним.За документи ми дадоха листче където ми написа жената какво е необходимо.Искат ми двете декларации попълнени,медицински свидетелства със заверка от :психодиспансера ,тубдиспансера,кожна поликлиника и входящия номер от личния лекар,актовете за раждане и личните карти както и на кумовете.Жената каза че трябва да ги занесем 1 седмица преди брака.

# 10
  • София
  • Мнения: 22 954
Здравейте днес ходих до общината със копия от двете лични карти и ми дадоха декларации които да попълним.За документи ми дадоха листче където ми написа жената какво е необходимо.Искат ми двете декларации попълнени,медицински свидетелства със заверка от :психодиспансера ,тубдиспансера,кожна поликлиника и входящия номер от личния лекар,актовете за раждане и личните карти както и на кумовете.Жената каза че трябва да ги занесем 1 седмица преди брака.

a за кой град е това  newsm78

# 11
  • Мнения: 32
За Русе става въпрос  Simple Smile

# 12
  • Далече, далече...
  • Мнения: 96
Ние пък решихме, подписването на гражданският брак и венчавката да ги направим, в мнооого тесен кръг - ние и кумовете. Ще е в друга община... Дали са необходими и други документи, т.к постоянната ни адресна регистрация няма да е в общината където ще подпишем. Някъде срещнах, че е необходимо да носим и декларация за семейно положение

# 13
  • София
  • Мнения: 22 954
Ние пък решихме, подписването на гражданският брак и венчавката да ги направим, в мнооого тесен кръг - ние и кумовете. Ще е в друга община... Дали са необходими и други документи, т.к постоянната ни адресна регистрация няма да е в общината където ще подпишем. Някъде срещнах, че е необходимо да носим и декларация за семейно положение


Не би трябвало да са необходими други документи,нашата сватба ще е в Пловдив,аз по настоящ адрес съм в Пловдив,но нито младоженецът,нито кумовете са от Пловдив,изискват се само личните карти ( и медицинските за младоженците) , колкото до декларация за семейно положение,аз лично съм чувала,че такъв документ се изисква само при брак с чужденец,за да не се окаже,че са женени/омъжени в страната,от която са .

# 14
  • Мнения: 6 833
Изисква се такава декларация без значение дали брака е с чужденец или не. В нея се попълва освен семейното положение, така и съгласие относно имущество, придобито след брак и разни други неща, но вече съм ги забравила Embarassed
Като попиташ в самата община ще ти дадат всички неща, които трябва да попълниш Peace

Общи условия

Активация на акаунт