Сватба около Варна за 50 човек

  • 401
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 39
Здравейте.
Тепърва започнахме да обмисляме сватба с моя годеник и понеже един от любимите ни градове в България е Варна искаме да е там или около Варна. Но държим да е по малка около 50 човека и не мога да намеря никъде подходящи отзиви за място. Имам няколко места на предвид на които искам да звъннем за инфо но нямам представа дали биха се съгласили за малка сватба. Ако имате някакви предложения или сте правили по малки на тези места много бих се радвала да споделите.  Също ме интересуват и цени на кувертите и нощувки. Местата които харесах са:

 Hotel Palace sunny day - Varna
Hotel Briz 3,2 - Varna
Villa Burov - Varna
Естрея Варна
Sunny castle Кранево
Effect Algara Beach - kranevo
Хотел Белвю - златни пясъци

# 1
  • Melmak
  • Мнения: 3 022
Здравей!

Първото нещо е да провериш сайтовете на избраните места.

Примерно: https://palace.sunnydaybg.com/bg/events/svatbi-3xv0mxp9.html

Имат цял раздел за сватби. Можеш да се обадиш по телефона и да попиташ за цени на куверти и настаняване (ако ползвате и хотелска част). Погледнах за първия изброен хотел, можеш да потърсиш за останалите сама.

Вие от Варна ли сте? Далече ли живеете, ако не сте във Варна? Питам, защото аз също организирам сватба, нашата е около 65 човека и осъзнавам колко ще е трудно да се организира сватба по-далече от града, в който са хората. Помислете дали за вас ще е възможно също.

Най-добре е да питаш самите хотели за цени на куверт. Те ще ти дадат най-актуална информация.

# 2
  • Мнения: 39
Здравей!

Първото нещо е да провериш сайтовете на избраните места.

Примерно: https://palace.sunnydaybg.com/bg/events/svatbi-3xv0mxp9.html

Имат цял раздел за сватби. Можеш да се обадиш по телефона и да попиташ за цени на куверти и настаняване (ако ползвате и хотелска част). Погледнах за първия изброен хотел, можеш да потърсиш за останалите сама.

Вие от Варна ли сте? Далече ли живеете, ако не сте във Варна? Питам, защото аз също организирам сватба, нашата е около 65 човека и осъзнавам колко ще е трудно да се организира сватба по-далече от града, в който са хората. Помислете дали за вас ще е възможно също.

Най-добре е да питаш самите хотели за цени на куверт. Те ще ти дадат най-актуална информация.

Аз по принцип съм от Търговище. Но много е сложно всичко тъй като в момента живеем в Германия 🤣 но да ще звъним но исках да знам малко мнения.

# 3
  • Melmak
  • Мнения: 3 022
Понеже и аз организирам сватба, моят съвет е първо да си определите бюджет. Да видите как вървят кувертите и да сметнете вие над каква цена не бихте платили. При нас това беше 100 лв за куверт и си казахме, че над тази сума няма да гледаме хотели и ресторанти.

Щом сте в чужбина вижте все пак къде са повечето гости, в кой град. Дали ще е възможно и удобно да ги транспортирате до там и колко пари ще ви струва нощувката.

# 4
# 5
  • Мнения: 39
Понеже и аз организирам сватба, моят съвет е първо да си определите бюджет. Да видите как вървят кувертите и да сметнете вие над каква цена не бихте платили. При нас това беше 100 лв за куверт и си казахме, че над тази сума няма да гледаме хотели и ресторанти.

Щом сте в чужбина вижте все пак къде са повечето гости, в кой град. Дали ще е възможно и удобно да ги транспортирате до там и колко пари ще ви струва нощувката.

Искам по бюджетна сватба и да не надминава 10 000 лв знам че звучи абсурдно и че в момента всичко е скъпо. Дори роклите гледам са над 2к. А иначе повечето мои роднини са тук в Германия и за това имаме и план б и тук да по разгледаме но е двойно по скъпо да не говорим че ще е много трудно да намерим добър българин ДЖ и водещ.

# 6
  • Мнения: 1 510
Мога ти препоръчам Вила Буров и ресторант Хоризонт в морската градина на Варна. Първия има лятна градина, а втория не. Бях миналата година на сватби там, добре се получиха според мен. Относно кувертите по-малко от 70-80лв на човек се съмнявам да намериш. От тези, които си изброила съм била на Бризовете, там плюса е, че имат и открито пространство, можеш да си избереш вътре или вън да бъде. Съветвам те, ако я планираш за тази година да си бърза с резервациите, сезона ще започне всеки момент и може да не намериш свободно място за датата, която те интересува. Успех

Последна редакция: нд, 07 апр 2024, 13:24 от Karina-88

# 7
  • Мнения: 39
Мога ти препоръчам Вила Буров и ресторант Хоризонт в морската градина на Варна. Първия има лятна градина, а втория не. Бях миналата година на сватби там, добре се получиха според мен. Относно кувертите по-малко от 70-80лв на човек се съмнявам да намериш. От тези, които си изброила съм била на Бризовете, там полюса е, че имат и открито пространство, можеш да си избереш вътре или вън да бъде. Съветвам те, ако я планираш за тази година да си бърза с резервациите, сезона ще започне всеки момент и може да не намериш свободно място за датата, която те интересува. Успех

И на мен Буров ми допадна най много сякаш и мисля първо на тях да звъня. Иначе за другата година обмисляме. А как варират нощувките като цени?

# 8
  • Мнения: 1 510
За хотелите не съм запозната, но по-изгодно ще е в апартаменти. По-удобно е ще и да се придвижите до ресторанта и обратно. Разгледай букинг или варненските групи, ще намериш със сигурност на добри цени. Ако пък се спреш на нещо на Златни Пясъци, там вече ще е на хотел. При всички случаи на ранно записване няма да ти съдерат кожата. Успех и ти пожелавам една прекрасна сватба. Варна е красив град през лятото Simple Smile

# 9
  • Melmak
  • Мнения: 3 022
Мая, с 10 к не е невъзможно, но трябва много да стегнеш бюджета. При нас 15 хиляди е тавана, но сме орязали всякакви излишности.

За рокля можеш да избереш по-евтина, без да правиш компромис с качеството. Аз не мога да преглътна 3-4 хиляди за рокля.

Според мен ресторанта ще е най-голямото ви перо. 50 човека по 80 лв куверт са си 4000. Отделно халки 1500-2000 лв.
Като сложиш диджей и фото и бюджета свърши.

# 10
  • Мнения: 39
Мая, с 10 к не е невъзможно, но трябва много да стегнеш бюджета. При нас 15 хиляди е тавана, но сме орязали всякакви излишности.

За рокля можеш да избереш по-евтина, без да правиш компромис с качеството. Аз не мога да преглътна 3-4 хиляди за рокля.

Според мен ресторанта ще е най-голямото ви перо. 50 човека по 80 лв куверт са си 4000. Отделно халки 1500-2000 лв.
Като сложиш диджей и фото и бюджета свърши.

Нямам абсолютно никакви претенции за качеството на роклята единствено искам да е семпла и сатенена с панели рамене но точно тези са над 2к 🤣 иначе за 5к можем да направим компромис но чувам от близки приятелки суми от сорта на 30,40 хиляди. След като разгледаме офертите ще погледнем и около Търговище места. Аз не държа на луксозна сватба а искам да си изкараме добре всички. Но годеникът ми иска на море (или поне ритуалът ни да е на море).

# 11
  • Melmak
  • Мнения: 3 022
Разгледай maria fashion studio. Аз ще ходя при нея, има канал в тикток и можеш да видиш колко симпатичен човек е. Понеже каза, че сте в чужбина, до колкото знам взима поръчки и онлайн на видео. Каза, че има доста булки от чужбина, които не могат да идват да мерят и да пробват. Там роклите не са по 3 к. Ако искаш да се свържеш с нея, директно й звъни, на писане не отговаря, защото тя също шие роклите, трудно й е да чати с всички клиенти.

Иначе те разбирам, ние също като гледаме хората около нас казват такива бюджети, 30-40 хиляди. Но за нас това са много пари и да ги имаме, ще ги вложим в друго. Аз самата не искам да харча ужасно много пари за 1 вечер. А и 10-15 хиляди не са малко пари на днешния свят.

Желая ви успех и весела сватба!

# 12
  • Мнения: 1 510
С 10 000 няма шанс според мен. Ресторант, фото и видео и облеклото за двамата ще са толкова. Ако добавим диджей или оркестър, нощувки, халки, грим и тн ще станат към 15 000. Това за прилична сватба. Миналата година на племенника ми сватбата в Хоризонт беше 16 000лв без изгъзици и всички сме от града,няма ли са разходи за гостите си. Поне във Варна цените са такива.

# 13
  • Мнения: 39
Разгледай maria fashion studio. Аз ще ходя при нея, има канал в тикток и можеш да видиш колко симпатичен човек е. Понеже каза, че сте в чужбина, до колкото знам взима поръчки и онлайн на видео. Каза, че има доста булки от чужбина, които не могат да идват да мерят и да пробват. Там роклите не са по 3 к. Ако искаш да се свържеш с нея, директно й звъни, на писане не отговаря, защото тя също шие роклите, трудно й е да чати с всички клиенти.

Иначе те разбирам, ние също като гледаме хората около нас казват такива бюджети, 30-40 хиляди. Но за нас това са много пари и да ги имаме, ще ги вложим в друго. Аз самата не искам да харча ужасно много пари за 1 вечер. А и 10-15 хиляди не са малко пари на днешния свят.

Желая ви успех и весела сватба!

СЪС сигурност ще погледна благодаря.

# 14
  • Мнения: 10 430
Направете си подписването отделно, само с кумовете, в делничен ден и т.н.
А самото хапване и тържествуване където си изберете... Ако ще е на море и ще трябват нощувки за 50 човека, дж, фотограф, украси (както разбирам, че да в джиджано и морско), дрехи и халки, като минимум (ако се вместите в 5к ще е добре), не виждам как с останалите 5 ще  може да включите в 100 лв/човек нощувка + куверт)
Или ще карате само на шведска маса с хапки без алкохол...
Та виж ми първото изречение и после се съберете в града, където няма да плащате нощувки.
ММ е от Бургас, грам не сме се замисляли за морска сватба. Била съм на няколко такива покрай негови роднини. Не съм никак уау впечатлена чак пък толкоз ..

Общи условия

Активация на акаунт