Раждане след пластика на влагалището

  • 1 692
  • 2
  •   1
Отговори
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Здравейте, имам въпрос относно раждането след влагалищна пластика. Това ще е трето раждане за мен, първото раждане беше с вакуум, второто с форцепс, заради което се наложи пластиката имах 29 шева на шийката на матката и 6 външни шева тъй като и старата епизиотомия се беше разкъсала. Днес по време на консултацията лекаря ме попита за минали операции, казах му апендектомия и пластика, след което той каза че след това раждане пластиката ще отиде на кино. Има ли други майки с такъв казус, ако могат да ми помогнат със съвет, явно доктора не желае да препоръча секцио. Признавам си че и аз не го искам, но една пластика си е равна на едно раждане, не искам пак да преживявам същото и точно поради тази причина се самонавивам за секцио. Какво ще ме посъветвате, спряла съм се на Майчин дом за раждането?

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Не бихме могли да дадем точен отговор без преглед и консултация.
Все пак, крайното решение се взима от Вас, заедно с лекуващия лекар, след като бъдат обсъдени всички предимства и недостатъци.

Поздрави,
Д-р Мариета Искилиева
Акушер Гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 2
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Благодаря за отговора, лекуващия лекар каза че нищо няма да остане от пластиката, но не е съгласен да ми даде направлението за хоспитализация с препоръка за секцио по медицински причини. Надявам се след раждането лекарите да се погрижат за добрия шев, поне знам че са добри специалисти в тази област.

Общи условия

Активация на акаунт