Кристина

  • 3 106
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 237
Не ми допада.
За галени - Крис, Кристи, Криси,  Криста, Тина

# 16
  • Мнения: 5 259
Много ми харесва. Красиво и благозвучно.
Само галените никак не ми допадат. Крис ми звучи като грис  Confused Това разцепване на името му отнема от красотата. Даже не му отнема, а направо я зачерва цялата.
Бих казвала цялото име, вместо Крис.

# 17
  • Мнения: 2 817
Харесвам го, но често при произнасяне се бърка с Христина и това ме дразни. Винаги се пита Христина или Кристина 😕?

# 18
  • Мнения: 6 010
Никога не са ме питали с Х или с К е  newsm78 по скоро това се случва при Кристиа/яна, Стилиа/ян и др. такива, поради което не ги харесвам аз тези имена, при които мояже да се обърка и постоянно да се обяснява  ooooh! Аз поради тази причина не харесвам и с двойна еднаква буква по средата, ама това е друга тема  Blush

# 19
  • Мнения: 94
Моята дъщеричка се казва Кристина. Тя е на 3 месеца и все още нямаме умалително име:) Всеки път й казваме различно - Криси, Кристинче...май повече използваме други от сорта на шушулка, патенце...за това и пуснах анкетата, защото ми е интересно как се обръщате към вашите Кристини.

Иначе, аз също, много се дразня, ако някой се обърка и й каже Хриси вместо Криси Sad

Баща й се казва Кристиан и е кръстена на него. Първо мислехме да е Кристиана, но точно заради това объркване КристиА/Яна се отказах.

Някой знае ли кога е именният ден на Кристина? Някои казват,че е на Кръстов ден, други - на Коледа. Според вас, кога е по-правилно да се празнува именния ден на Кристина? Simple Smile

# 20
  • Мнения: 3 031
На Коледа.

# 21
  • Мнения: 6 010
Ние празнуваме на Кръстовден  Wink

# 22
  • Мнения: 3 031
Най-добре и на двете дати Simple Smile

Бяхме питали в Рилския манастир за името. Казаха ни, че произлиза от Христос, а не от кръст като имената, които празнуват на Кръстовден.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 237
Кристина си е от Христос, Кръстина би следвало да е на кръстовден

# 24
  • Мнения: 581
Името е много хубаво, но като галено ми харесва Кристи, а не Криси.
Особено ме дразни галеното Криси за мъж. Имам един познат, сигурно  тежи 200 кг. и е 2 метра висок, с един груб глас като картечница..и като му каже някой " Крисииииии", изглежда особено комично Laughing

# 25
  • Мнения: X
Харесва ми. На галено Криси.

# 26
  • Мнения: 3 096
Много ми харесва. Красиво и благозвучно.
Само галените никак не ми допадат. Крис ми звучи като грис  Confused Това разцепване на името му отнема от красотата. Даже не му отнема, а направо я зачерва цялата.
Бих казвала цялото име, вместо Крис.
Напълно подкрепям това мнение.

# 27
  • София
  • Мнения: 8 673
По-скоро ми е безразлично.Има и по-хубави, и по-лоши.Не бих го използвала з амое дете, защото не ми е любимо.
Иначе може Криси, Ина. Имах колежка Христина, на която и викаха Ина.

Общи условия

Активация на акаунт