Табу ли е третото дете в България и защо?

  • 185 021
  • 6 328
  •   1
Отговори
# 1 305
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
На 28г.и аз бях възрастна първескиня  Crazy

# 1 306
  • Мнения: 95
Виждам че си говорите за наднормено тегло,и моето средно момче ми е проблем на 9 е а тежи 48 кг. говорим си сериозно за проблема спортува ,но си мисля че развива комплекси.Сега сме на режим,ама аз съм виновна    Cry   щото проспах периода на дебелеене ,пък и свекървата има голяма заслуга .Тъпчеше го и си мислеше че трева пася,сега след поредното тъпчене го вкарвам залата(имаме си в къщи)и почваме двамата здраво потене така от 50 ги свалихме на 48 .Добре че е височък 156.  bouquet  bouquet

# 1 307
  • Мнения: 95
Хайде, хайде. Второто и третото са ми напълно естествено родени, без никаква медицинска намеса, при това в българска болница на 30+. Човек като знае какво иска, намира се и начин.

Аз наскоро разбрах, че жена на 32, в отлична форма я карали да лежи 9 месеца, защото била 'възрастна първескиня'. Съвсем логично жената не иска и да чуе за второ, камо ли за трето.


НЕ СЕ ОПЛАКВАМ ОТ ПЪРВОТО И ВТОРОТО РАЖДАНЕ .БЯХА ДОСТА БЪРЗИ  Embarassed .НО СЛЕД ТРЕТОТО ОТ МЕСЕЦ ХОДЯ ПЕРИОДИЧНО НА КАЛНИ БАНИ И ФИЗИОТЕРАПИЯ ЗА ГРЪБНАЧНИЯ СТЪЛБ.
И АЗ ЖИВЕЯ В БЪЛГАРИЯ Sunglasses

# 1 308
  • Мнения: 9 714
О, извинявай, аз явно не ти разбрах поста. Прочетох, че те е страх от третото ражданер а ти друго си писала.
Още веднъж, извинявай. Бързо възстановяване!

# 1 309
  • Мнения: 69
Нещата с децата се случват в движение. Има толкова много фактори покрай имането на дете, такива "планове" и "разсъждения" нямат допир с действителността.
Съжалявам, не съм много добре в писменото изразяване. Имах предвид, че като начало семейство от трима - двама родители и едно дете е доста приятно нещо. Но ако се появи второ, непременно бих искал трето. Най-малкото е хубаво да имаш повече братя и сестри. Виждам как майка ми престана да излиза толкова като загуби сестра си. Ако имаше поне още една сестра или брат нямаше да е толкова самотна, а връзката с приятелките й не е толкова силна. Peace

И аз си мечтаех за повече братя и сестри около моята възраст, но дори и да не сме на една възраст, хубаво е да имаш приятели с които ви свързва кръвна връзка. Според мен повечето хора с много братя и сестри или братовчеди са много щастливи, особено ако са на горе-долу тяхната възраст. Дето се казва може всички приятели да те зарежат, но винаги можеш да излезеш на кафе с брат, сестра или братовчеди. Simple Smile

# 1 310
  • Мнения: 2 849
http://moneytalk.knack.be/geld-en-beurs/sparen/de-werkelijke-kos … ormal-435441.html

MoneyTalk.be    15-01-2015

Действителните разходи по отглеждането на едно дете

„Моето дете струва колкото една къща“, често се оплакват родителите. Колко струва точно отглеждането на едно дете?

Между 0 и 5 години

Според Организацията на Семейството, едно дете на възраст между 0 и 5 години струва месечно 314,62 евро. Почасовата грижа, ясла, градина и извънаредните разходи не са включени н тази сума. Детските ясли начисляват една законово установена тарифа в зависимост от доходите на родителите. Цената е между 1,56 и 27,72 евро на ден (по настоящи тарифи).
Вашите деца имат право на безплатен достъп до образование. Училищата могат само да ви начисляват една максимална сума за училищните екскурзии или други дейности. За малките деца между 2 и 3 години, това е 25 евро, за четиригодишните е 35 евро и за петгодишните максималната сума е 40 евро.

Собственото участие за медицински разходи за едно дете под 19 години е законово ограничено до 650 евро на година. Ако разходите надвишават тази максимална тарифа, те биват възстановени обратно на родителите.

Между 5 и 11 години

Едно по-голямо дете тежи финансово повече. Месечните разходи стигат до средно 406,63 евро, без почасовата грижа, училищните и извънаредни разходи. За почасовата грижа, важат същите тарифи, както при децата до 5 години.
Максималната фактура в началното образование възлиза на 70 евро за година. Едно училище за 6 години, може да начисли максимум 360 евро за различни екскурзии. 

Между 12 и 17 години

От започването на средното училище, едно дете струва 498,63 евро на месец, без почасова грижа, училищните и извънаредни разходи.
Разходите на едно дете в средното образование варират според училището и учебната насоченост/специалност.

Съгласно Ond.Vlaanderen.be, уебсайта на Фламандското Министерство на образованието, средното образование струва средно 1192,58 евро на година. Под тези разходи спадат училищна екипировка, транспортни разходи, училищни дейности, училищни пътувания и разходите по избор.

Между 18 и 24 години

Един млад човек изисква финансово усилие от средно 598, евро на месец, без учебни и извънаредни разходи.
Ако вашето дете следва висше образование, има два основни големи разхода: таксата за записване и закупуването на учебните материали. Таксата възлиза в момента на около 620 евро за учебна година. Тарифите могат всяка учебна година да се различават, в зависимост от броя на учебните точки.

Таксата за предстоящата академична година ще се повиши на 890 евро. Таксата за студентите със стипендия /родителите на които имат по-нисък доход/ остава непроменена на 105 евро. Учебните материали във висшето образование струват между 300 и 500 евро на година.

Иска ли вашето дете да отиде на квартира, тогава трябва да извадите на масата допълнително  около 315 евро на месец.
Ползва ли вашият студент обществен транспорт, тогава може да се ползва с една благоприятна тарифа за студенти. Абонаментът за влак между Брюж и Гент, например струва 248 евро на година за студент, а нормалната тарифа за нестуденти е 1241 евро. Също така автобусните компании имат тарифи за студенти.
Начислете и храната и социално-културните дейности, и общата сума възлиза на 2670,90 евро   на година за един пътуващ студент, според Университета на Гент.

Таванът на сумата за медицински разноски от 19 годишна възраст биват определени на базата на нетните доходи на семейството. Ако те са между  27.214,08 и 36.762,25 евро, тогава таванът е 1000 евро.



http://www.demorgen.be/tvmedia/kind-opvoeden-is-even-duur-als-ee … ferrari-a1798011/

De Morgen        21-02-2014

Отглеждането и образованието на едно дете е еднакво скъпо както едно Ferrari

Едно дете струва една къща, така казва клишето. Цифрите на Организацията на Семейството показват, че по-скоро става въпрос за един апартамент. Или едно  Ferrari.

Едно дете от люлката до университета струва минимум 170.863,61 евро. Тази сума включва основните разходи за живеене и разходите за образование и почасова грижа. Числата са базирани на един теоритичен модел, който изхожда от един нетен доход от 2.128 евро за една двойка с деца. Едно дете струва средно 462,17 евро на месец. „Действителността показва, че една двойка с толкова нисък доход, който попада точно под рисковата границата на бедност, само 82% от този разход може да покрие“, казва Yves Coemans от отдела за проучвания на Организацията на Семейството.

За едно семейство с доход от 3.434,10 евро на месец, средния за Фландрия, отглеждането и образованието на едно дете от 0 до 25 години струва общо 219.532 евро. Те дават повече за основни разходи, като жилище, храна, дрехи и автомобил, и поради по-високите доходи плащат повече за детска ясла, градина и почасова грижа.

Организацията на Семейството застъпват идеята, че сумата за детски надбавки би трябвало да покрива минимум половината от минималния разход на едно дете. Освен това, при определяне на сумата за детски надбавки, не се взема предвид достатъчно покачващото се ниво на благоденствие, което се определя чрез общото покачване на заплатите. „Действителните разходи са следователно по-високи, защото семействата с деца губят покупателна сила“. През 2004г., минималният разход за едно дете на месец беше само 377,63 евро на месец.

Прагове
На практика това означава, че днес сумата за детски надбавки за само едно дете, покрива една четвърт от разходите, за две деца една трета, и от три деца нататък малко по-малко от половината. „Следователно, това е един мит, че хората имат повече деца заради пари“, казва Coemans.

Напротив: от едно проучване става ясно, че фламандските семейства имат по-малко деца, отколкото всъщност биха искали. „Парите не играят роля дали да имате или не деца. Те определят дали хората да спрат по-рано или да започнат по-късно. Разходът и комбинацията работа и семейство са най-големите прагове за родителите да реализират техния идеал за семейство.“

Когато мислим за деца, казва Coemans, ние не мислим на първо място за пари. „Ние получаваме освен това също много обратно.“ Основната тежест в разходите за децата са по-голямото жилище, по-високото потребление на енергия и семеен автомобил. „Не сме запознати, защото тази сметка не я плащаме на дете“. Но тези постоянни разходи тежат най-много. Това обяснява защо месечните разходи на едно дете по години възраст постепенно нарастват: допълнителни разходи за по-големите деца като дрехи, gsm, пътувания или хобита гарантира едно леко покачване, в сравнение с разхода да ги сложиш да спят, да отоплиш и да дадеш ядене.

# 1 311
  • Мнения: 419
Нещата с децата се случват в движение. Има толкова много фактори покрай имането на дете, такива "планове" и "разсъждения" нямат допир с действителността.
Съжалявам, не съм много добре в писменото изразяване. Имах предвид, че като начало семейство от трима - двама родители и едно дете е доста приятно нещо. Но ако се появи второ, непременно бих искал трето. Най-малкото е хубаво да имаш повече братя и сестри. Виждам как майка ми престана да излиза толкова като загуби сестра си. Ако имаше поне още една сестра или брат нямаше да е толкова самотна, а връзката с приятелките й не е толкова силна. Peace

И аз си мечтаех за повече братя и сестри около моята възраст, но дори и да не сме на една възраст, хубаво е да имаш приятели с които ви свързва кръвна връзка. Според мен повечето хора с много братя и сестри или братовчеди са много щастливи, особено ако са на горе-долу тяхната възраст. Дето се казва може всички приятели да те зарежат, но винаги можеш да излезеш на кафе с брат, сестра или братовчеди. Simple Smile
Съгласна съм. В последно време обаче се питам дали децата ми ще продължат да имат силна връзка и с мен като пораснат и ще ми помагат при нужда

# 1 312
  • Мнения: X
http://moneytalk.knack.be/geld-en-beurs/sparen/de-werkelijke-kos … ormal-435441.html

MoneyTalk.be    15-01-2015

Действителните разходи по отглеждането на едно дете

„Моето дете струва колкото една къща“, често се оплакват родителите. Колко струва точно отглеждането на едно дете?

Между 0 и 5 години

Според Организацията на Семейството, едно дете на възраст между 0 и 5 години струва месечно 314,62 евро. Почасовата грижа, ясла, градина и извънаредните разходи не са включени н тази сума. Детските ясли начисляват една законово установена тарифа в зависимост от доходите на родителите. Цената е между 1,56 и 27,72 евро на ден (по настоящи тарифи).
Вашите деца имат право на безплатен достъп до образование. Училищата могат само да ви начисляват една максимална сума за училищните екскурзии или други дейности. За малките деца между 2 и 3 години, това е 25 евро, за четиригодишните е 35 евро и за петгодишните максималната сума е 40 евро.

Собственото участие за медицински разходи за едно дете под 19 години е законово ограничено до 650 евро на година. Ако разходите надвишават тази максимална тарифа, те биват възстановени обратно на родителите.

Между 5 и 11 години

Едно по-голямо дете тежи финансово повече. Месечните разходи стигат до средно 406,63 евро, без почасовата грижа, училищните и извънаредни разходи. За почасовата грижа, важат същите тарифи, както при децата до 5 години.
Максималната фактура в началното образование възлиза на 70 евро за година. Едно училище за 6 години, може да начисли максимум 360 евро за различни екскурзии. 

Между 12 и 17 години

От започването на средното училище, едно дете струва 498,63 евро на месец, без почасова грижа, училищните и извънаредни разходи.
Разходите на едно дете в средното образование варират според училището и учебната насоченост/специалност.

Съгласно Ond.Vlaanderen.be, уебсайта на Фламандското Министерство на образованието, средното образование струва средно 1192,58 евро на година. Под тези разходи спадат училищна екипировка, транспортни разходи, училищни дейности, училищни пътувания и разходите по избор.

Между 18 и 24 години

Един млад човек изисква финансово усилие от средно 598, евро на месец, без учебни и извънаредни разходи.
Ако вашето дете следва висше образование, има два основни големи разхода: таксата за записване и закупуването на учебните материали. Таксата възлиза в момента на около 620 евро за учебна година. Тарифите могат всяка учебна година да се различават, в зависимост от броя на учебните точки.

Таксата за предстоящата академична година ще се повиши на 890 евро. Таксата за студентите със стипендия /родителите на които имат по-нисък доход/ остава непроменена на 105 евро. Учебните материали във висшето образование струват между 300 и 500 евро на година.

Иска ли вашето дете да отиде на квартира, тогава трябва да извадите на масата допълнително  около 315 евро на месец.
Ползва ли вашият студент обществен транспорт, тогава може да се ползва с една благоприятна тарифа за студенти. Абонаментът за влак между Брюж и Гент, например струва 248 евро на година за студент, а нормалната тарифа за нестуденти е 1241 евро. Също така автобусните компании имат тарифи за студенти.
Начислете и храната и социално-културните дейности, и общата сума възлиза на 2670,90 евро   на година за един пътуващ студент, според Университета на Гент.

Таванът на сумата за медицински разноски от 19 годишна възраст биват определени на базата на нетните доходи на семейството. Ако те са между  27.214,08 и 36.762,25 евро, тогава таванът е 1000 евро.



http://www.demorgen.be/tvmedia/kind-opvoeden-is-even-duur-als-ee … ferrari-a1798011/

De Morgen        21-02-2014

Отглеждането и образованието на едно дете е еднакво скъпо както едно Ferrari

Едно дете струва една къща, така казва клишето. Цифрите на Организацията на Семейството показват, че по-скоро става въпрос за един апартамент. Или едно  Ferrari.

Едно дете от люлката до университета струва минимум 170.863,61 евро. Тази сума включва основните разходи за живеене и разходите за образование и почасова грижа. Числата са базирани на един теоритичен модел, който изхожда от един нетен доход от 2.128 евро за една двойка с деца. Едно дете струва средно 462,17 евро на месец. „Действителността показва, че една двойка с толкова нисък доход, който попада точно под рисковата границата на бедност, само 82% от този разход може да покрие“, казва Yves Coemans от отдела за проучвания на Организацията на Семейството.

За едно семейство с доход от 3.434,10 евро на месец, средния за Фландрия, отглеждането и образованието на едно дете от 0 до 25 години струва общо 219.532 евро. Те дават повече за основни разходи, като жилище, храна, дрехи и автомобил, и поради по-високите доходи плащат повече за детска ясла, градина и почасова грижа.

Организацията на Семейството застъпват идеята, че сумата за детски надбавки би трябвало да покрива минимум половината от минималния разход на едно дете. Освен това, при определяне на сумата за детски надбавки, не се взема предвид достатъчно покачващото се ниво на благоденствие, което се определя чрез общото покачване на заплатите. „Действителните разходи са следователно по-високи, защото семействата с деца губят покупателна сила“. През 2004г., минималният разход за едно дете на месец беше само 377,63 евро на месец.

Прагове
На практика това означава, че днес сумата за детски надбавки за само едно дете, покрива една четвърт от разходите, за две деца една трета, и от три деца нататък малко по-малко от половината. „Следователно, това е един мит, че хората имат повече деца заради пари“, казва Coemans.

Напротив: от едно проучване става ясно, че фламандските семейства имат по-малко деца, отколкото всъщност биха искали. „Парите не играят роля дали да имате или не деца. Те определят дали хората да спрат по-рано или да започнат по-късно. Разходът и комбинацията работа и семейство са най-големите прагове за родителите да реализират техния идеал за семейство.“

Когато мислим за деца, казва Coemans, ние не мислим на първо място за пари. „Ние получаваме освен това също много обратно.“ Основната тежест в разходите за децата са по-голямото жилище, по-високото потребление на енергия и семеен автомобил. „Не сме запознати, защото тази сметка не я плащаме на дете“. Но тези постоянни разходи тежат най-много. Това обяснява защо месечните разходи на едно дете по години възраст постепенно нарастват: допълнителни разходи за по-големите деца като дрехи, gsm, пътувания или хобита гарантира едно леко покачване, в сравнение с разхода да ги сложиш да спят, да отоплиш и да дадеш ядене.

# 1 313
  • Мнения: 419
Разходът и комбинацията работа семейство е основният фактор кога да имаш дете, ако правилно съм разбрала набързо скенирания от мен документ по-горе.

За нашата действителност от по-ново време бих добавила и начина на живот. От много скоро тук в България хората се видяха с пари и възможности, за пътуване и ваканция например. Трудно е да се лишиш от това в името на нещо, което не си бяло на черно убеден какви "ползи" ще носи.

# 1 314
  • София
  • Мнения: 16 202
Повечето с пари и възможности всъщност имат 3+ деца.

# 1 315
  • Русе
  • Мнения: 11 921
Повечето с пари и възможности всъщност имат 3+ деца.
   Това пък някаква статистика ли е. Познатите ми многодетни семейства правят много компромиси във финансово отношение и никак не им е лесно. Хората с възможности около мен са с едно до две деца.

# 1 316
  • София
  • Мнения: 16 202
Живея в такъв квартал. Семействата са масово с 3-4 деца. Отделно, пусни си Гугъл да видиш повечето заможни политици с по колко деца са. Има и БСП политик с 5 Laughing.

# 1 317
  • Мнения: 2 849
Повечето с пари и възможности всъщност имат 3+ деца.

Преди време, бях питала мъжът ми колко деца имат средно мениджърите, служителите и работниците в една от компаниите: единият от най-добре платените е с едно дете, другият с три, при служителите е 2 или едно деца, едно изключение с три; при работниците - те имат най-много деца, въпреки, *е те имат най-нисък доход, може пък да е защото не предвиждат децата им да следват висше образование.

Май няма някаква силна зависимост между дохода и броя на децата.  Rolling Eyes

# 1 318
  • София
  • Мнения: 16 202
В нормалният свят вероятно е така, по-необразованите са най-плодовити, в България обаче е обратно. Изключвам мургавите ни сънародници, там броят на децата е "носител на доходи".

# 1 319
  • Мнения: 69
Не е така - в САЩ и съвсем средностатистически семейства има с поне 3 деца. Дори такива с 2 са рядкост, обикновено са живущите в центровете на по-големите градове. За предградията 2 е минимум, като често имат по 3 или 4.

Общи условия

Активация на акаунт