новородено-кърмене

  • 3 365
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 50
Благодаря ви, мисля, че и двете сте прави. Бебита заспа за 3 часа-ЧУДО-още не ми се буди. С това непрекъснато мрънкане не мога да си погледна другото дете... Много ми е мъчно...
Водата я давам за изплакване на устата, но тя си я изплюва. С оригването сме доста трудни.Аз остоянно я въртя от едната на др. гърда, защото заспива и тя сигурно поема доста въздух...На всичкото отгоре вечер и  се запушва нослето и пада голям рев, защото трудно засуква.Имам въпрос- в какви съдове замразявате кърма?

# 31
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Можеш да замразяваш в обикновени бурканчета от детски храни (добре измити, няма нужда чак да ги стерилизираш, ако не държиш особено на това) или направо да си купиш от аптеката пластмасови стерилни контейнерчета за урина, ако количествата са малки (мисля,че има и по-големи чашки, просто трябва да попиташ с какво разполагат).
Наистина си е проблем обръщането на внимание на по-голямото дете - и на мен първите близо 2 месеца не ми оставаше никаква възможност и бях прехвърлила баткото изцяло на таткото за отглеждане. Но постепенно започна да остава време - първоначално след като приспях дребната вечер, колкото да му прочета приказка за лека нощ, а после вече и през деня, когато бебето заспеше. Нашия батко е голям, де - та ходи на градина и не беше толкова проблемно, с малка разлика сигурно е доста трудно.

# 32
  • Мнения: 980
Ани,
запушеното носле е ужасно мъчително за бебчетата. Габи често го имаше този проблем и почваха едни стачки - да не ти е работа. Слагай физиологичен разтвор, при нужда. Увлажнявай въздуха в помещението, по лесно дишат - съдове с вода или мокри кърпи.
Замразявах кърма в бурканчета от детски пюрета, изварени предварително.  Peace

# 33
  • София
  • Мнения: 2 434
Точно се похвалих, че ядем на 3 часа и малката започна да иска да суче по всяко време. Аз от 5 дена се каня да влеза да ви се оплача, ама все не успявам Sad

# 34
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвсем нормално - това е класическо време да скок в растежа и денонощно сучене през час Grinning Ще има още един такъв скок в 6-тата седмица, после ориентировъчно около 3 и 6. месец. Спасението е кърмене на всяко мрънкане и да не се притесняваш - гледай си само памперсите на малкото да са ок, а колко време седи на гърдата и през колко време суче да не те плаши Grinning Няма да е вечно - обикновено за около седмица се оправя Grinning

# 35
  • София
  • Мнения: 2 434
Мами, имам няколко въпроса, може ли?
Казаха ми, че ако го кърмя на интервал по-малък от 3 часа и не правим нощната почивка от 6 часа коликите ще се засилят, понеже стомахчето му се натоварва и не смогва да преработва кърмата?

Може ли след като се изцедя да замразя кърмата, но ако е половин бурканче на другия ден да го допълня с нова кърма? Не знам стана ли ясно Embarassed

# 36
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Стомахчето на бебето може да се претовари от АМ, за което не е пригодено и което изисква по-дълго време за обработка - но не и от кърмата, която минава през него за около час и малко. Т.е. е съвсем нормално бебето да яде много начесто и няма как да се претовари - на практика след около час и половина стомахчето му е празно. Повечето бебета имат нужда да се хранят и нощем поне до около 6-месечната си възраст - едва тогава са физиологически в състояние да изкарват 6ч без храна.
Повече по тези въпроси може да прочетеш тук:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/439/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=13444
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21077.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24040.0
За замразяването - не може към вече замразено мляко да добавяш течно такова - това стопява част от замразеното и създава условие за растеж на бактерии. Но към оставено в хладилника мляко от предишното цедене може да добавиш следваща порция и след това да замразиш цялото количество. В хладилника кърмата (незамразена) може да се съхранява продължително време - до 8 дена, ако е на задната страна на хладилника до тръбичките с фреон, т.е. можеш спокойно да събираш кърмата от няколко дена дори и след това да я замразиш.
По принцип е по-добре кърмата да се съхранява на малки порции - от 30-50мл примерно. Защото няма гаранции, че като размразиш 150мл, бебето ще ги изпие - а да хвърляш кърма си е жалко. Като е на малки порции, може да размразиш дадено количество (примерно 100мл) и едва ако видиш, че не стига, да размразиш още малко.

# 37
  • София
  • Мнения: 2 434
Майчета, вие сте безценни! Hug Hug Hug

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 671
Мами, имам няколко въпроса, може ли?
Казаха ми, че ако го кърмя на интервал по-малък от 3 часа и не правим нощната почивка от 6 часа коликите ще се засилят, понеже стомахчето му се натоварва и не смогва да преработва кърмата?

Моят син правеше почивки от по 4 часа и цяла нощ спеше без да се събуди . LaughingВъпреки това имаше страхотни колики.       това за почивките от поне 3 часа и аз го бях чувала Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт