Сладкарничка за книги-тема 34

  • 22 311
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • На високо
  • Мнения: 824
Честита Баба Марта и от мен момичета!

Честит празник и на двете момчета на Вени и Сливка! Да са здрави, щастливи, успешни и много да ви радват!
Поздравявам и всички празнуващи през вчерашния ден  bouquet!
Добре дошли на Акаша и joy_r Hug!
Джой, с голямо удоволствие чета мненията ти за филми в другия подфорум и високо ги ценя! Hug
И мен ме впечатли историята за Олга Shocked.
Много са вълнуващи са разказите ви кой как и кога е започнал да чете. Стоплят сърцето!
Странно, че бащите ни като че ли са изиграли по-голяма роля в сприятеляването с книгите Thinking. И при мен баща ми беше човекът, който ме научи да чета на 5. Майка ми също помогна, но татко беше по-търпеливият. Помня, че вечер ми четеше от "Дивата гора" от Орлин Василев. Много ме запленяваше тази книга. Като се научих да чета я изчетох сама поне 3 пъти. Татко ме заведе и в читалищната бибилиотека и ме записа там. Помня и първата книга, която взех по препоръка на възрастния бибилиотекар - роман за партизанските ятачета Сава и Васил Кокарешкови Mr. Green. Не помня точното заглавие, но беше дебела книга с твърди, кафяви корици, ужасно скучна, неразбираема и неподходяща за едно малко дете Laughing. Е, после не допусках тази грешка - сама избирах какво да взема. У дома книги се купуваха много и се четеше много. Нашите имат голяма и богата библиотека. Спомням си, че когато ходехме на море влачехме поне десетина книги в куфарите. Баба ми по майчина линия при която прекарвах летата си, също много обичаше да чете, макар че беше учила само до 6-ти клас. Най-много харесваше българските класици и историческите книги. През ваканциите обикаляше приятелките си бабки в селцето за да ми намери книги за четене.
Всичко това остана вякъде в детството ми..... Баба вече я няма. Родителите ми в последните години едва ли са купили повече от 10 книги и то такива свързани с готварство и градинарство. Майка вече предпочита филми и сериали вместо романи, а баща ми е фен на вестниците и публицистичните предавания. А вече и на разни сайтове в Интернет. Художествена литература не му се чете, пък едно време той купи "Мъртвата зона" и "Подпалвачката" на Кинг и ги прочете преди мен...
А относно уменията на децата ни първокласници цял роман мога да напиша. Не сте сами, момичета!
И моята девойка не може да си връзва обувките и не познава часовника. А не е, като да не сме полагали усилия да я научим. А да излизат от трудни ситуации с трагична физиономия и ред сълзи и двете ми момичета го умеят! Майсторки са направо!
 



 

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 11:58 от Авлига

# 721
  • Мнения: 2 491
Честита Баба Марта, момичета!
Бъдете живи и здрави, вие и вашите семейства!




Честит празник и на двете Мартита, да са живи и здрави, румени, засмени и да радват родителите си!
И на 14-ти пак ще им честитим Wink

# 722
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Честита Баба Марта и от мен, момичета  bouquet! Бъдете здрави, усмихнати и щастливи! Честит празник и на момчетата на Вени и Слив!



Ели, успя ли да подредиш пъзела, преди да го изядете Laughing?
Скрит текст:
[/img]

# 723
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Crazy Мариети, к`ва е таз красота?! Голямо въображение имаш и много идеи.  Hug Красота!

 
Скрит текст:
Подхвърли някоя идея за коронки за Празника на буквите.  Thinking Че и бухал ако има.  Grinning

# 724
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Ще помисля Нели. По-късно ще ви покажа и днешната торта за едно рожедниче, стана много сладурска, а и е в тон с празника.

# 725
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Честита баба Марта, книголюбителки! Hug
Румени и засмени да сте в пролетните дни, на полянка в парка с книга в ръка Grinning

# 726
  • Берковица
  • Мнения: 475

# 727
  • Берковица
  • Мнения: 475
Честита Баба Марта!

# 728
  • Берковица
  • Мнения: 475
Честит празник на  момчетата на Вени и Слив!  Да са Ви живи и здрави, да Ви радват!  Hug Hug

# 729
  • Мнения: 1 198
Честити да са момчетата на Слив и Вени. Като дойде 14 април, ще честитим отново.
 Hug

Аз си избирам датата 21, на която съм родена. Само дано не забравя за какво съм си я избрала  Mr. Green Hug

Не написах курсовата, останах си с един увод само  Rolling Eyes Не мога да измисля какво да напиша и това си е .... абсурдна е темата, абсурдна!!!  Sad

МП е тръгнал от Русе, идва сиии  newsm44 Ще сме заедно днес ...  Heart Eyes Утре ще пиша!  Mr. Green

Момичета, какво ми направихте с тези Тюдори, не мога да отлепя очи от Чарлз Брандън, сложих си го на десктоп-а на телефона, не могаааа - прекрасен е!!!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 730
  • Берковица
  • Мнения: 475
Благодаря Ви за пожеланията за Теди,  Hug Hug Hug

# 731
  • София
  • Мнения: 3 272
Момичета, да издам евилан, тя е именичка днес. Честито и от тук  Hug

 Ние пиехме по едно сектантско кафе  Flutter Разбира се, аз й занесох книжка, въпреки телефонният ни разговор, на който тя ми каза, че си има книги за четене  hahaha Просто не можах да се лиша от удоволствието да й предложа книжка  Joy Много хубава срещичка, евилан си е от нашата порода сектанти  hahaha  Laughing  Hug
Честита Баба Марта и от мен и с много любов честито и на всички празнуващи и близките им  Hug

# 732
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
Еви, честит имен ден! Бъди здрава и все така истинска и обичаща!  Hug Heart Eyes

не знаех, че носещите твоето име празнуват днес.  newsm78
 
Маришка, дано да повторите срещата си с Еви. И да я потретите и т.н.  Mr. Green

 А нов месец, нова тема ще имаме лиии?  Blush Сигурно някое другарче я прави вече, а аз нетърпеливо и нахално питам. Простено да ми е!  Praynig

# 733
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Заслепена от аватара и подписа (разкошни са Heart Eyes), чак сега видях това
Джой, с голямо удоволствие чета мненията ти за филми в другия подфорум и високо ги ценя! Hug
Радвам се, че мога да съм полезна, Авлига, дано си си харесала някой хубав филм покрай моите предълги и досадни излияния Hug

# 734
  • София
  • Мнения: 5 367
И така се удремах днес,че нищо не свърших.Поне едно хлебче успях да направя.
Не знам дали ви споменах,но и Саске е удостоен с мартеничка от Дев.
Сутринта му я вързахме на клетката.Чудех се дали и на жена му трябва да вържа една Whistling
Еви,жива и здрава да си!

Знам,че Мартинчовците празнуват април,ама моето понеже иска все нещо да му се подарява,все да е център на вселената и сега е супер щастлив,че има имен ден цял месец.Как да му обяснявам необясними работи.

Общи условия

Активация на акаунт