проблем с заявлението за преиздаване на лична карта

  • 2 167
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте,

приятелят ми си изгуби личната карта и отидохме в кат да подадем за нова ,при попълването на заявлвнието имаме проблем там трябва да се напишат годината и дата на раждане на родителите, но приятелят ми не ги знае точно и не му приеха заявлението. А той няма как да ги пита защото е скарат от много години с тях и не разговарят и аз не ги познавам да ги питам. Предполагам ,че в кат им имат данните но няма как да ги вземем. Някой може ли да ми помогне с идея какво да правим.

# 1
  • София
  • Мнения: 28 603
Питайте роднини.

ПП За лична карта в КАТ?

# 2
  • Мнения: 19
С роднините трудна  работа Sad

# 3
  • Мнения: 355
В акта му за раждане не ги ли пише? В моя пише имена на родителите и егн-тата им.

# 4
  • Мнения: 19
Пише ги но е в майка му . Всичко се върти около тях а той не иска да се свържи с тях.

# 5
  • Мнения: 365
Обявете за изгубен акта за раждане в съответната община и извадете дубликат. Peace

# 6
  • Мнения: 23
Тогава да си извади от общината по месторождение дубликат на акта за раждане. Само че там ще искат документ за самоличност - има ли поне международен паспорт? Аз така и не разбрах - лична карта ли е изгубена или... Защото от КАТ се вади шофьорска книжка.

# 7
  • Мнения: 365
Тогава да си извади от общината по месторождение дубликат на акта за раждане. Само че там ще искат документ за самоличност - има ли поне международен паспорт? Аз така и не разбрах - лична карта ли е изгубена или... Защото от КАТ се вади шофьорска книжка.

И в заглавието и в първия пост пише "лична карта", тъй че най-вероятно е личната карта  Joy

# 8
  • Мнения: 23
Вече не съм сигурна, че всички знаят какво точно искат...

# 9
  • Мнения: 19
личната карта е изгубена, предполагам че с шофьорска книжка ще може да си изкара акт за раждане

# 10
  • Мнения: 23
Щом има такава... Успех!

# 11
  • Мнения: 19
Мерси , дано стане с нея

# 12
  • Мнения: 10 064
vaprosche, има и други процедури за изгубена лична карта.
Аз съм се сблъсквала с този проблем. Пише се обяснение на една специална бланка.
Виж за какво става въпрос:
http://pravatami.bg/5965

# 13
  • Мнения: 272
Разбирам да не си говори с родителите, но дори да не знае рождените им дати.... това вече ми идва малко странно. Данни за родители се попълват на различни места (примерно за документи за кредит някой банки изискват данни и за родителите като свързани лица). Може да си спомни къде другаде ги е попълвал и да провери там (ако си пази копие от предишни документи).

П.С. Навремето си спомням, че искаха и данни за братя и сестри в заявлението за лична карта. Сега видях, че поне това е отпаднало. Като цяло е хубаво подобни данни да се помнят (или поне да ги има някъде записани).

# 14
  • Мнения: 19
Да понякога е страно но от 9 10 години няма никва връзка с тях . Акта му за раждане е в  майка му за това ще изкараме копие , и се надявам да се справим.

Общи условия

Активация на акаунт