Как да си направя мокри тоалетни трици?

  • 1 472
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 575
Здравейте:)

...искам да си направя собственоръчно мои тоалетни трици като тези "Христина",но не знам как...Бих искала ако някой знае нещо по въпроса,да ми пише тук...Поздрави на всички  Simple Smile

# 1
  • Мнения: X
Аз ползвам тоалетни трици вече повече от 15 години. Много ги харесвам и никога не оставам без тях. Преди 2 месеца много трудно открих качествени трици и накрая си поръчах 15 кутии в едно квартално магазинче  Crazy. Да имам, няма да се развалят Само че аз ползвам единствено сухи трици. На "Христина" триците са "мокри", доколкото знам. И май имат малко глицерин и измиващ агент. Понеже са смесени с вода, имат и малко консервант, иначе ще мухлясат много бързо. Предлагам два варианта:

1. Купуваш сухи трици и ги смесваш в пропорция по желание с някой много нежен измиващ гел, като разчиташ гелът да съдържа това, което не можеш да си набавиш или не ти се занимава да търсиш - сулфат, глицерин, консервант и т.н. Правиш малко количество и държиш в хладилник.

2. Купуваш сухи трици и правиш като мен - смесваш ги непосредствено преди употреба с каквото си искаш: вода, розова вода, някакво масло или смес от масла, каквото ти действа добре. Така избягвам консерванти, агресивни измиващи вещества или глицерин, към който имам лека непоносимост. Може и с душгел, ако ще ги използваш за тяло.

Можеш да използваш и царевичен грис за качамак, ако искаш. Става добър пилинг.

# 2
  • Мнения: 575
Аз ползвам тоалетни трици вече повече от 15 години. Много ги харесвам и никога не оставам без тях. Преди 2 месеца много трудно открих качествени трици и накрая си поръчах 15 кутии в едно квартално магазинче  Crazy. Да имам, няма да се развалят Само че аз ползвам единствено сухи трици. На "Христина" триците са "мокри", доколкото знам. И май имат малко глицерин и измиващ агент. Понеже са смесени с вода, имат и малко консервант, иначе ще мухлясат много бързо. Предлагам два варианта:

1. Купуваш сухи трици и ги смесваш в пропорция по желание с някой много нежен измиващ гел, като разчиташ гелът да съдържа това, което не можеш да си набавиш или не ти се занимава да търсиш - сулфат, глицерин, консервант и т.н. Правиш малко количество и държиш в хладилник.

2. Купуваш сухи трици и правиш като мен - смесваш ги непосредствено преди употреба с каквото си искаш: вода, розова вода, някакво масло или смес от масла, каквото ти действа добре. Така избягвам консерванти, агресивни измиващи вещества или глицерин, към който имам лека непоносимост. Може и с душгел, ако ще ги използваш за тяло.

Можеш да използваш и царевичен грис за качамак, ако искаш. Става добър пилинг.

Благодаря сърдечно , "сладкарче"  Hug Grinning....а дали няма да е умесно да сложа като консервант малко медена вода или някакъв билков екстракт/чай с мед в общата смес......аз щото днес като мисля-мисля и реших да сложа всичко,което се сетя за целта - пшенични трици , малко хума, малко куркума/за против петънцата/ , и царевичен грис също , бадемово масло  и подсладения билков екстракт ....това нещо да го прибера в бурканчето и -в хладилника...замислям се и за оризови трици/да смеля малко оризови зрънца/, щото ет освежават хубаво кожата.....Simple Smile

# 3
  • Мнения: X
Трябва да сложиш много мед (и то само, ако си сугурна, че кожата ти ще го понесе добре), което няма да доведе до добра консистенция, и пак няма да се запази дълго. Най-добре не повече от 3-4 дни в хладилник. Ти сама ще разбереш, когато започне да се разваля. Силно ти препоръчвам да слагаш водата директно преди употреба. Където има вода, развалянето винаги е по-бързо.

И още нещо - може да са ти необходими няколко опита, докато нацелиш комбинацията и пропорцията на съставките, която ще ти пасне на кожата. А, ако случайно си направиш твърде голямо количество или много груб ексфолиант, винаги можеш да го ползваш за тяло.

# 4
  • Мнения: 87
Sladkarka,сподели,моля те,от къде се снабди с качествени трици?
Аз също ползвам от години,но скоро не бях купувала,че си имах.Вчера си купих,ми те никакви трици,брашно направо.

# 5
  • Мнения: 832
Предполагам тези неща ги знаете, щом ползвате от години трици, но все пак да кажа.  Триците масово съдържат спорови организми, особено пък такива накиснати във вода. Имам роднина, която изследва такива неща в микробиологична лаборатория и специално ме предупреди. Така че тези неща трябва да са сертифицирани-първо и второ да се ползват за известно време, не за десетки месеци.

# 6
  • Мнения: X
Предполагам тези неща ги знаете, щом ползвате от години трици, но все пак да кажа.  Триците масово съдържат спорови организми, особено пък такива накиснати във вода (...)
Точно. Затова моите ги разбърквам с вода директно преди употреба.

elij, моите изглеждат така:
Скрит текст:
, производител "Геонед"
Трудно ги намерих, но виждам, че може да се поръчат и онлайн. Пращах на сестра ми в Шотландия, че тя там си няма, та се търкала със суров качамак  Joy. Триците са доста грубички са и на мен много ми допадат. Само пшеничните са меки.

Преди купувах на
Скрит текст:
Клеопатра
, но от 3 години са ги развалили. Вместо трици - хума, начупени сламки и накъсани хартийки. Преди месец пак взех за проба. Същата история  Crossing Arms.

Общи условия

Активация на акаунт