"Изпраща ФЕВРУАРЧЕ зимата студена и чака баба Марта румена засмена"

  • 30 828
  • 728
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 599
Добро утро, мафия!  Hug
Честита баба ви Марта, да ни е хубав женския месец  Hug
И да ви закича виртуално с по една мартеничка и аз Simple Smile  Hug

Ние снощи спахме спокойно. Не знам от кога не се е случвало.  Tired Снощи с 300 зора набутах Фенистила, ама после заспа. Малко тежко дишаше, и ми похъркваше, ама поносимо. И ново 20 - вчера пак Т!  #2gunfire  #Cussing out По-ниска от обикновеното, ама цял ден не спадна. Все се въртя м-у 37,9-38,3. Нищо не му давах, понеже не е толкова висока. Вечерта чак дадох малко Нурофен, за да не я вдигне като легне и се затопли. От сутринта май няма, ама то и как да му я измереиш, то на едно място не стои...  newsm78 А тъкмо се зарадвах, че го изкарахме грипа, ама явно е било фалшива тревога. Още си го караме.  Sad
Нели, аз ползвам такъв термометър. Доволна съм, въпреки че дигиталните много не ги харесвах. Но от този съм доволна. Бившия ни шаман ми го препоръча. И действително, тествах го с обикновен, живачен термометър, понякога дава отклонение +0,1. Но не винаги. Като раждах, в Неонатологията на болницата, също ползваха термометри на Microlife. Имат и . гаранция!  Shocked А цената е просто смешна, нещо от порядъка на 10-12лв са.
Безобидничка, дано момичетата да са добре вече. Да няма повече Т-ри и неразположения!  Hug
И аз мисля нинЖата да го стрижа скоро.  newsm78 Ама уж чакам малко да се затопли времето и паля машинката Grinning
MM сутринта се прибрал от нощтна, и взел малкия в хола, за да мога да се наспя. Много мило ми стана. Ама като се събудих и като се шашнах! Ужас! Помислих си че е паднал от кошарата, че щях да получа инфаркт Grinning
Tова за сега, мами!
А да съм силна жена/майка, много ме четкате  Hug Не се смятам за такава. Просто съм най-обикновена майка  Hug Всяка майка на мое място ще извади всичко налично от себе си, за да се справи с дадена ситуация Simple Smile
Тели, честит имен ден на Теди, (на патеричка) Да ти е здрава и щастлива!

P.S.
Eдитвам се, понеже попаднах на едни интересни мартенички в домашни условия Simple Smile Цък тук!

P.S. 2
Видях и друг вариант, което ми напомни на едни гривнички, които плетяхме като тийнейджъри, от конците "Мулине" от на майкаките/бабите ни гоблените Grinning Не е същото, но изглежда интересно. Който се интересува цъка тука. Изобщо тоя сайт е много интересен. Аз поне почерпих много идеи, само дето времето за реализацията им ми е кът.  Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 01 мар 2015, 12:26 от г-жа Irukandji

# 61
  • Мнения: 932
ЧБМ, февруарчета и български майки!;)
Живи и здрави, румени, засмени! Wink

Тачи, махнахме бибата преди 4-5 дни. Приемливо е за сега реването. Детенце очевидно може и без нея, въпросът е - ние можем ли... Събужда се, приплаква, помрънква, а преди да заспи примлясва, но ми се струва, че до седмица ще я забрави напълно. Не си засмука пръстите, както ме беше страх и се надявам така да остане. Махнах само кехлибарения гердан, защото започна да дъвче него, когато има зъбна криза, за да не глътне някое топче. И от един навик да не влезне в друг.

Честита прическа на Борис!;)
На болничките - да оздравяват бързо!
Имаше и друго, ама... Като съм минала на спа режим - всичко ми спи...

# 62
  • Мнения: 3 846
Честита Баба Марта на всички дечица, мами и татита  bouquet Бъдете здрави, усмихнати и щастливи! Идва пролетта, зимата да си отива, с нея всички болести, че разходки и почивки ни чакат Peace
Всички болнички да оздравяват вече Hug

# 63
  • Мнения: 2 141
Къде сте, момичета Whistling
Ние вече сме изкъпани и готови за сън

Мончо заспива, ама на мен не ми се спи още Whistling

Последна редакция: пн, 02 мар 2015, 09:51 от m@mmakЪти

# 64
  • Мнения: 3 846
+1 изкъпани и приспани (засега спящ младеж). Много рева тая вечер, брей голяма игра в това корито и като го извадим - рев, та рев, сякаш сме му взели най-свидното ooooh!

# 65
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте, момичета!
Честита Баба Марта! Здрави и засмени и дечицата, и ние покрай тях.
Ние днес си направихме една суперска разходка- без големия, че той реши да не е с нас, а с приятеля си и мацкиииии. А ние- с Бобо. Аз се обзаведох с дънки и едни кецки- да си ходя на работа и да ми е удобно. Иначе - интересното е обедната манджа- набързо да я споделя- сладък картоф, червено цвекло и телешка кайма- резултата е повече от добър.
Нели, пасатора не става за нищо, но понеже е в гаранция с протокол може да го заменят в магазина с нов- и тия дни ще го направим. Обаче тя неволята нали ме учи- та вече пооочти смея да кажа, че не ми е необходим- освен малко за да пасирам месцата, че ми е малко трудно с тях, и за грах и зелен боб. Гледам вече на парчета да ядем повечето неща.
Момичета, то добре отказахме бибата залъгалка, ама нали се сещате, че и АМ от шише отказахме- та сега гледам да тикам АМ и КМ поне в две хранения за деня.
Друго  newsm78 не се сещам. Ааааааааааааааааа, Бизи, и Бобо се сцепва от рев като го извадя от коритото.
Лека и спокойна, момичета!

# 66
  • Мнения: 591
Здравейте и честита баба Марта! Да сте много здрави, румени и засмени!   bouquet
Честит имен ден на патерица и на Теди на Тели и на всички, които са имали празник вчера ! Simple Smile)

Ние използвахме хубавото време вчера и днес и се наразходихме, но дребното не иска много- много да седи в количката вече. А ако не стане на нейната  за каквото и да е, е едно тръшкане, рев със сълзи... Naughty Тази нощ уж спахме, но от 2ч като седна на спалнята и взе да ме мамосва, целува, прегръща, да ме гали и ми вика Оооо!ООо!  Laughing Та до 4 се обичахме. Накрая ми заспа напреко на главата и спахме до 9!  #Crazy Отдавна не се беше случвало.
Та така при нас.
Отивам да лягам, че не се знае тази нощ колко време ще се "обичаме"  Laughing Heart Eyes

 newsm46 lovekiss

# 67
  • Мнения: 3 846
ТачиHug наистина на сцепване отива работата, то бива да му харесва да е риба, ама едва ли ще спи в коритото.
И като при Борянката - Борисът също ако не е на неговата се тръшка, извива се на дъга ако е в ръцете ми, ако е на земята - ляга по кореми  почва да плува на сухо, ако е на столчето за хранене удря юмруци по табличката. Еййй, ма характери на 1 годинка ooooh! Heart Eyes обаче като му подвикна "чакай да те хвана" или го пощипна повечето пъти започва играта и веселбата. Ама понакога е сериозен и непреклонен Naughty

# 68
  • Мнения: 368
Здравейте,мами:)
Завиждам на рано заспиващите бебоци,моето гущерче е изкъпано/тя не реве при напускане на ваната,но пък с пляскането си ни изкъпва с ММ винаги/,нахранено с последното мляко и въобще не мисли за сън.Клати се в момента в леглото,опитва се да се обърне с него #Crazy
Ние днес не се разходихме пък,защото бяхме "молци",а аз разходката в мол-а не я броя за такава Crossing ArmsНо поне купихме настилката тип "пъзел"-4 парчета по 60см с шарени подвижни картинки-готини са,и на малката и харесаха.Купих и един дървен пъзел на Fisher price-хм,уж хубава марка,ама като го разопаковах у дома парчетата бяха доста грапави,а все пак не е желателно някое малко чепче да се забие в бебешкото  пръстче Sad Та се наложи да ги позаглаждам по ръбовете ръчно малко. За сега не може да ги нарежда както трябва,но пък ги блъска във всичко и се кефи на тракането.От известно време си удря и главата в стената като се изправи на дивана,не мога да разбера дали проверява колко и е здрава главата или дали от съседите някой няма да и отговори newsm78
Скрит текст:
Да се оплача,че в почивните дни вече не само през лятото,ами и през останалата част от годината места за паркиране в тоя град НЯМА #Cussing outднес отидохме след мол-а до Sport depot/спортния магазин в комплекс Палах до ХЕИто/ Исках да си взема някакъв спортен екип  и евентуално маратонки за пролетта -за разходки с количката.Само че се въртяхме половин час с колата и нямаше места,портиера на паркинга явно почиваше и цареше някакъв хаос.Накрая си тръгнахме ,ама много се ядосах #2gunfireНе че не мога да си ги поръчам онлайн,но исках за всеки случай да пробвам,все пак са по-скъпи и не ми се занимаваше със смяна и т.н Дали ще доживея да има маааалко повече паркинги в града newsm78
Лека нощ,мами и здрави бебета Hug

# 69
  • NE
  • Мнения: 10 999
Добро утро, мамита!

Скрит текст:
Нели По тази причина вече рядко ходим на шопинг във Варна. ММ много се изнервя да паркира и обикаляме само големите магазини с големи паркинги. А за спортни стоки сме много доволни от Decathlon. Peace Дори видях много детски неща и от лятото почвам и за Вили оттам да взимам. Grinning
Тачи Браво, взимай един пасатор пък какъвто и да е. Нашият е някакъв спешъл и го използвам едвам-едвам. Blush
Дуче Така са като проходят. Blush

Снощи ви видях как сте се изкъпали и наредили да спинкате, но ние спинкахме вече. Mr. Green
Ние сме добре. В ohoboho.net има промоция на всичко до 3 март, та ще обзаведа малкото с една серия гърне като на мама Гери и Влади. Wink

# 70
  • Бурса
  • Мнения: 647
Ехх затишие по празниците, както обикновено  Sad

Феичка мерси за кафенцето, ако не беше ти няма едно кафе човек да изпие с бг мамите днес  Grinning

Благодаря на всички, които ни поздравиха за имения ден на Теди. Ние общо взето от януари до март включително с Теди и ММ се изреждаме - имени дни, рождени дни и после аааааайде чак догодина  Grinning Дет се вика иху иху и после тихУ  Joy

Ана разкажи как изкарахте в Малта, малко да се порадваме и ние на екзотика, как беше пътуването с малечка?

Къти браво на Мончо за знаменцето и топката. Всички ти пожелават Мончо-президент ама аз ако мога ще наклоня везните към спорта  Peace, че политиката си е мръсна работа (поне така казват). Пък и съм пристрастна. Ние днес се каним да направим прощапулник на Теди, да видим дали ще се обадят спортните гени  Laughing

Бизи, Нели и Теди се сърди много, но не като я вадя от банята, а ако съм и пуснала някоя песничка да гледа на компа за малко и после казвам стига толкова, утре пак и да видиш какво става  ooooh! #Crazy

Иракунджи как сте, вече оправи ли се Димитко, а ти? За ТМ няма да питам  Laughing Идеята за мартеничките много ми хареса, особено тази която се сплита от 7 конеца/прежди  Peace Ако си намеря от тук ще направя, просто малко друг тип релакс Simple Smile

Нели ужасно е с паркирането във Варна, ние особено както лятото сме си там, тогава е най-зор  Crossing Arms

Браво на Фрауст и Тачи за махане на бибата, ние такава не сме ползвали ама да видим как ще махаме цицата  Joy Май при нас няма да е с мир и любов.

Еми за толкова се сетих, отивам да си търся рецепта за питка и да се мятам в кухнята, дано да ми се получи  Praynig

Хубав ден мами  Hug

# 71
  • Мнения: 368
Тели,аз съм тук HugИзползвам,че малката спи и да хапна и да напиша нещо Party
Не съм обърнала внимание,че сме съгражданки/всъщност ти си повече гражданин на Европа и различни и държави,по-точно,но по рождение доколкото разбирам си от Варна:love:/.
Флауър,не съм ходила в Декатлон newsm78Всъщност забравих,защото в началото като го откриха беше зареден само със по-евтини стоки,за по-широк кръг потребители,което си е нормално.
Скрит текст:
Ама аз за работа купувам почти само маркови качествени неща,защото ми излиза по-евтино Mr. GreenНямам сметка да взема 3клина по 20лв примерно и да ми се раздърпат и избелеят за месец,по-добре да взема 1 за 100лв,но ще го нося повече от година/някои неща ги нося по 5г.до пълно втръсване,после няма на кого да ги подаря , а ми е жал да ги хвърля,толкова си ги обичам.Сега с някои дрехи и играчки на малката е още по-зле,така ми е мило за тях....Знам,че са вещи все пак,ама на -сантименталност и към тях Flutter
Направих си карта за лоялен клиент току -що и утре смятам за засиля ММ натам Mr. Green Mr. GreenЗа негов огромен ужасТ hahahaКато знам как обича пазаруването по магазини за дрехи,а пък за спортните е направо ЛУД Joy
А пък за паркирането
Скрит текст:
То е ясно,че няма как да има места във Варна ,все пак населението се е удвоило ,че може и повече за последните 10г.Жилища горе-долу има в "допълнително създадените "квартали около града,но паркинги няма.Нали всичко е свързано с пари все пак...а за това трябва общинска воля,която всички знаем,че е мисия невъзможна.Та така,то това е и една от главните причини за да не се натискам за шофьор,аз да паркирам мога горе-долу колкото да карам яхта,така че #Crazy
Тачи,радвам се ,че си постигнала успех с бибата.За съжеление,при нас скоро няма да има такъв май,тъй като сега при зъбоника си чеше зъбите с биберона,по-добре с него,отколкото да си пъха ръцете в устата.Отгоре на всичко нали не дава да и режа ноктите,все остава по някои накриво изрязан и се дере по венците ooooh! ooooh! ooooh!
Чао мами,да използваме слънцето за разходки на малките съкровища и да трупат вит.Д baby_neutral

# 72
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Привет, мами!
за менингита - той бива два вида-вирусен и бактериален, като вторият води до отравяне на кръвта. Ето защо, при появата на симптоми, трябва да се действа бързо. Признавам си, тази болест винаги ми е звучала като грип, докато преди 2-3 години не даваха репортаж за млада жена(имаше пак проблеми със социалната ни система), учителка, която след като заболява от менингит беше станала не половин, а четвърт човек-не можеше да се обслужва сама, изглеждаше като душевно болна  Cry От тогава голям страх имам. Тук още повече ми го засилиха.
Симптомите на бактериалния менингит са: висока Т със студени ръце и крака, повръщане, превъзбуда, детето не иска да бъде хващано, гушкано, става сънливо, отпуснато, не реагира, учестено дишане, стене или издава необичайно високи звуци , вратът е схванат, избягват ярка светлина, гърчове, припадаци, ситен розов обрив, който не избледнява, когато кожата жъде притисната със стъкло или чаша. Тези симптоми могат да се проявят в различна последователност и то не всички заболели ги имат. Важно е да не се изчаква до появата на обрив.
Ето как изглежда тестът с чашаВирусният менингит наподобява грип-Т,главоболие, отпадналост. В по-тежки случаи може да се наблюдава схванат врат, болка в мускулите, гадене, повръщане, диария, чувствителност към светлина. Той, за разлика от бактериалния, не всинаги води до отравяне на кръвта.
За Малта...
Скрит текст:
Много интересна страна, до някъде прилича на Италия, но не съвсем, по-скоро напомня на арабските държави, на Мароко. Камениста страна, имат само едно подобие на плаж, това, обаче, не им пречи да са турситическа дестинация. Много чисто, хубави гледки, богата история...ние не си поставихме никакви цели, страната е разположена на архипелаг, но само трите по-големи острова се посещават от туристите. За съжаление природните феномени бяха на другите два, до които се стига с корабче, а и бяха на другия край от нашия хотел, така че ги пропуснахме. С количката не беше много лесно предвижването, уличките са тясни, стръмни, толкова много автомобили на такава малка площ не можете да си представите. Автобусите се движат бавно, задръстванията са страхотни. За нас беше важно да сме на комуникативно място, пристигнахме вечерта около 10ч. и исках да се придвижим възможно най-бързо до хотела, както и да има хубава гледка, от терасата да се вижда ето това . Времето през целия февруари беше ужасно-ураганни ветрове и проливни дъждове с най-ниските температури от години насам. Това, естествено, нямаше как да го знам през октомври, когато взех билетите. И кажете сега, че нямаме късмет-вечерта при пристигането валеше дъжд, на другите дни-слънце и жега-и така докато не тръгнахме за летището-тогава пак заваля и ще продължава според прогнозите. Та почти нищо от големите забележителности не успяхме да видимм, но това беше ясно. Аз исках просто да отбележим РД по по-специален начин, да си починим и да се видим тримата. Хапването е много вкусно, порциите огромни, а стандарта доста приемлив. Например дневният билет за градския транспорт, за целия остров е 1,50 евро. Има страшно много българи, буквално на всяка крачка. Един път влезнахме в един турски ресторант за бързо хранене, леллеее това момче като почна да сипва-няма спиране, с една чиния трима можеха да се нахранят. После дойде, българин се оказа, чул ни да говорим и затова така ни обслужи. Хората като цяло са много спокойни, карат я айляшката, няма бързане, няма стрес...Сега ще прочета повече за страната, че преди това не можах да се информирам изобщо, интересно ми е как въпреки всичкото мюсюлманско присъствие как се е съхранило християнството, няма нито една джамия, църквите са на всяка пряка, религията все още има голямо влияние.

Последна редакция: пн, 02 мар 2015, 16:15 от ana.ana

# 73
  • NE
  • Мнения: 10 999
ana.ana За миг се пренесох в Малта. Heart Eyes Това е свят между два континента - Европа и Африка и съм сигурна, че във всяко отношение носи по малко и от двата. Heart Eyes
Този тест с чашата сега се сетих, че майка ми го е споменавала, но също е показателен теста с краката.
Скрит текст:
Уф да не дава Господ. Praynig
Тели Тайничко разбрах за професионалната кариера на ТМ. Blush Стискам палци Теди да се насочи към спорта. Hug
Нели Н Аз също не харесвам евтините неща защото излизат скъпо. В Декатлон продават една марка, която много харесвам - Quechua . Те правят планинаско и къмпинг оборудване, но цяла зима изкарах с едно тяхно яке. Отделно за вкъщи си взимам доста неща оттам. Имат и маркови неща на добри цени. Аз съм фен на Roxxy и цените са къде, къде от другите наши магазини.
Скрит текст:
Не знам дали си чувала, но на българската граница при Дуранкулак има голям румънски аутлет на Пума + още 10 добри марки. От българската страна на метри от митничарите и не се налага излизане от нашата граница. Цените са към -20% от нашите аутлети и имат богат избор. Приемат български пари.
http://www.zorilestore.ro/outlet

# 74
  • Мнения: 368
Флауър,мерси за инфото  bouquetТъкмо се канех да те питам за тези марки,защото на мен са ми непознати,а по подразбиране се насочвам към найк,пума и адидас.
Скрит текст:
А за този магазин точно не бях чувала,но знаех,че на румънската граница има разни евтини фрий шопове,защото роднина на ММ работеше в такъв магазин.За съжеление чак лятото ще пътувам натам.Благодаря въпреки това Hug
Ана,и на мен ми е интересно да чета за други страни,където сте били и където аз не съм.
Скрит текст:
В Малта знам от мой близък роднина,че е много хубаво-климата,обстановката и т.н.Той работи много години там.За българите-също,то ние къде ли нямаме гастербайтери де Laughing
Аз нали съм бивш такъв,но съм работила само в Анталия по-дълъг период.А за Турция ,поне преди,беше страна на контрастите.Като пътувах в началото с буса,видях страшна мизерия във вътрешността на страната-хората живееха на места без ток и вода,много далече от цивилизацията,някакви червеникави скалисти местности с нещо като полузаровени в тях дупки-къщи.Лично аз не можех да повярвам,че може да има толкова бедни райони в тази страна.Говоря за 2003г.И тогава ,при едно нощно пътуване,ме беше страх да сляза от буса и да отида до тоалета,да не вземе да тръгне буса и да ме остави там ShockedИ не,не ме беше страх да не ме изнасилят,беше ме страх да не ме изядат Rolling EyesТа се постисках до следващата спирка и отидох до тоалета с един жени,като си оставих вратата леко отворена да ги виждам да не заминат преди мен,срам не срам hahahaА иначе знаем какви мегаполиси са Истамбул,Анкара,почти всички са ходили на почивка в Анталия и знаят колко луксозни са хотелите и всичко наоколо.Сега не знам дали има промяна,но както каза Тели преди-там не е Европа.

Общи условия

Активация на акаунт