Зъболекар в чужбина?

  • 5 191
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 167
  Тук се правят профилакти4но рентгенови снимки, докато в БГ само ако те заболи зъб. Аз имах пове4е от 7 кариеса, които бяха междузъбни и не ме боляха, а и не се виждаха на пръв поглед. Друг въпрос е 4е тук винаги слагат упоика, мен в бг не ми и предложиха...на хубавото бързо се свиква Simple Smile Нямам дентал застаховка за сега, защото зъбите ми са наред, но ако открият нещо за оправяне мисля да си направя.

инфото ти за БГ е старичко. съжалявам, тия неща изобщо не са вярни.
снимка можеш да си направиш на всеки ъгъл срещу 15 лева панорамна.
иначе на зъб е 3 лева мисля. и няма връзка с това дали ти правят. или не.
хората обаче, не се сещат да си правят снимка и с нея да ходят  на преглед- това е вярно.
упойките също ги слагат дори без причина ( на мен последния път ми работиха зъб без нерв и ми предложиха Shocked)... а ако не ти предложат, можеш да си поискаш, никой няма да ти откаже.
зависи си от зъболекаря също така, разбира се.

но както и да гледам - в България е най-евтино, даже имало моля ви се, такъв туризъм организиран от Италия до Румъния ( за зъби!).

За здравноосигурителната система в САЩ знам много, налагаше да сравнявам системи миналата година по работа. Господ да им е на помощ!
за мен това е най-несъвършената система в света.
изненадващо специалисти по здравен мениджмънт ( сегашната ми шефка), казват, че България преди 89та е била една от най-добрите здравноосигурителни системи в света, но Реформата ... разказа играта. Сега в България се включват наизуст елементи на други здравноосигурителни системи, което е безумно, но това е друга тема.
Аз работех 2 години в Министерство на здравеопазването преди години и министъра на едно коледно парти знаете ли кво каза
' Да си пожелаем да сме здрави, за да преживеем здравната реформа!'
  bouquet

# 31
  • Мнения: 345
аз ходя на зъболекар-ходех- Simple Smile при една аржентинка на частно не взима скъпо,много съм доволна от нея

# 32
  • Мнения: 7 091
Тъкмо днес получихме извадките от застрахователите, за последното ни ходене на зъболекър предния месец. Мъжа ми беше на профилактичен преглед(ходи на всеки 3 месеца), струвало е $144, ние плащаме $60.70, останалото застраховката. На мен ми правиха две пломби наведнъж, едната 198$, другата 248$, от тия $446 ние плащаме $141.79. Ами това са цифрите, плащаме около 30%, като се приспадне copay $25.
Здравната застраховка си я плащаме ние $500 на месец за четиримата. От предишната работа на мъжа ми я плащаха изцяло, наистина това е иделния вариант, но сегашните работодатели му предложиха застраховка която беше $600, и ние предпочетохме да продължим да си плащаме старата, която беше $380, но от септември я увеличиха на $500. Не са малко пари, съвсем не са ни в излишък, но за нас е важно да имаме застраховка, и аз и мъжа ми сме такива, че бихме се разболели само от мисълта че нямаме здравна застраховка, за нас спокойствието и сигурността са преди всичко. Не мога аз да си държа детето 3 дни с разтройство или висока температура и да се надявам да си му мине, за да не платя $150 преглед ей така на вятъра, ако се окаже че няма проблем, или да ме боли зъб и аз да се тъпча с лекарства и да се надявам да мине, щото едно вадене на нерв спешно без засраховка излиза 1300$.Имам познати които нямат застраховки от работите си и не си и плащат, за тях това да плащаш толкова пари за здравна застраховка си е минавка, а не че нямат възможност да ги плащат, ама какво да ви кажа така се случва, че в един момент ги плащаш много повече. Особено пък и с деца. Всички искат да получават американски заплати, ама никой не иска да плаща американски застраховки.


Абсолютно точно си го казала!! Heart Eyes И аз имам мнгоо познати, които " не се минават" да си плащат застраховка. Миналия месец на едната девойка ( гадже на мой приятел) и се наложи да влезе в болницата заради бъбреци по спещност. Ами сметката им е 5 цифрена в момента... Ще я плащат поне близките 10 години ако са на тези заплати, които са в момента. Всеки сам си преценява риска, лично аз не бих допуснала ( особено с деца) да не плащам застраховка, колкото и да ми е скъпо, защото веднъж да ти се наложи по спешност, то ти стига.

# 33
  • Мнения: 404
Пак ще си позволя да кажа че за много хора не е само минавка, а и огромна сума и просто не могат да си го позволят.  Сигурна съм че сумата е петцифрена, но не е толкова лесно сам да си плащаш осигуровки, ако не са чрез работодателя.  А за децата повечето щати имат щатска програма за осигуряване на децата, каквата всъщност и моята дъщеря има.  А това с американските заплати е много относително, защото ако осигуровката ти струва колкото едната заплата дали ще е толкова лесно да се плати?

# 34
  • Мнения: 86
  Тук се правят профилакти4но рентгенови снимки, докато в БГ само ако те заболи зъб. Аз имах пове4е от 7 кариеса, които бяха междузъбни и не ме боляха, а и не се виждаха на пръв поглед. Друг въпрос е 4е тук винаги слагат упоика, мен в бг не ми и предложиха...на хубавото бързо се свиква Simple Smile Нямам дентал застаховка за сега, защото зъбите ми са наред, но ако открият нещо за оправяне мисля да си направя.

инфото ти за БГ е старичко. съжалявам, тия неща изобщо не са вярни.
снимка можеш да си направиш на всеки ъгъл срещу 15 лева панорамна.
иначе на зъб е 3 лева мисля. и няма връзка с това дали ти правят. или не.
хората обаче, не се сещат да си правят снимка и с нея да ходят  на преглед- това е вярно.
упойките също ги слагат дори без причина ( на мен последния път ми работиха зъб без нерв и ми предложиха Shocked)... а ако не ти предложат, можеш да си поискаш, никой няма да ти откаже.
зависи си от зъболекаря също така, разбира се.

но както и да гледам - в България е най-евтино, даже имало моля ви се, такъв туризъм организиран от Италия до Румъния ( за зъби!).

За здравноосигурителната система в САЩ знам много, налагаше да сравнявам системи миналата година по работа. Господ да им е на помощ!
за мен това е най-несъвършената система в света.
изненадващо специалисти по здравен мениджмънт ( сегашната ми шефка), казват, че България преди 89та е била една от най-добрите здравноосигурителни системи в света, но Реформата ... разказа играта. Сега в България се включват наизуст елементи на други здравноосигурителни системи, което е безумно, но това е друга тема.
Аз работех 2 години в Министерство на здравеопазването преди години и министъра на едно коледно парти знаете ли кво каза
' Да си пожелаем да сме здрави, за да преживеем здравната реформа!'
  bouquet

Да от отдавна не съм ходила на зъболекар в БГ, но съдейки от опита на мои роднини и приятели нещата не са се променили кои знае колко. Ти сама си казала 4е "хората не се сещат да си правят снимка", това е работа на зъболекаря да им обясни и направи в офиса си. Поне тук е така. Пределно ми е ясно 4е в бг зъболекарите не са достатъ4но добре платени, а и хората не отделят пари освен ако не е наложително. Разликата е 4е тук в Америка плащаш солено, но в замяна полу4аваш обслужване и оборудване на ниво.

# 35
  • Мнения: 3 491
Всъщност, моите лични наблюдения са, че колкото и да е прословуто скъпо зъболечението в Америка, зъбите на хората като че ли не са в толкова западнал вид. За първи път преди 2-3 години видях сравнително млада жена, която като се усмихна, имаше извадени зъби, но тя беше румънка. Ставало е понякога въпрос с колегите ми за зъболекари, но ако нещо се коментира, това е профилактичните прегледи, тук-таме някой кариес. Дори започвам да си мисля, че такива скъпи неща като мостовете са просто екстремни случаи. Освен това в миналото, когато зъболечението в България беше безплатно, хората пак бяха с лоши зъби. Профилактичните прегледи и добрата хигиена са в основата на всичко.  Peace

# 36
  • Мнения: 11 315
Имам си тук и в България зъболекари.
Ходя редовно на профилактични прегледи и ако е нещо малко оставям да ми го направи тукашния.
Обаче за коронки  - при българския. Щото цената на една тукашна керамична е от 600 евро нагоре, а в България плащам 40 евро

# 37
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
Всъщност, моите лични наблюдения са, че колкото и да е прословуто скъпо зъболечението в Америка, зъбите на хората като че ли не са в толкова западнал вид. За първи път преди 2-3 години видях сравнително млада жена, която като се усмихна, имаше извадени зъби, но тя беше румънка. Ставало е понякога въпрос с колегите ми за зъболекари, но ако нещо се коментира, това е профилактичните прегледи, тук-таме някой кариес. Дори започвам да си мисля, че такива скъпи неща като мостовете са просто екстремни случаи. Освен това в миналото, когато зъболечението в България беше безплатно, хората пак бяха с лоши зъби. Профилактичните прегледи и добрата хигиена са в основата на всичко.  Peace

Абсолютно! - Не само не са в западнал вид, а според мен това е нацията с най-добре поддържаните зъби. И аз също съм склонна да го отдам на профилактика и изключителна хигиена.

Аз за себе си съм решила да спра да "пестя" като си правя зъбите в България и от няколко години не съм ходила там. Така или иначе 60-70% от каквото са ми направили, ми е станало за смяна. Ще кажете, не съм случила на зъболекар, и сигурно ще сте прави. Обаче, нямам време да търся и да пробвам. Преди да замина за чужбина за първи път отидох на много препоръчан зъболекар в София, направи ми две корони, едната ми падна още преди да се кача на самолета, втората скоро след това. Живеех в Катар, нямах зъбна застраховка, нито много пари, и ми прораснаха зъбите под мястото на короните за година и половина. После пак падна едно оправяне, от друг зъболекар... до следващия път...

Моите зъби са омазани от прекалено зъболекарстване - няма да ви казвам колко извадени нерви имам. Тези зъби сега всички трябва да се покриват, защото лесно се чупят. Сега съм решила на степени ще си правя короните тук, имам застраховка, но и доплащането не ми е ниско. Но все пак предпочитам така. Ако не дай боже падне, отиваш и се разправяш със зъболекаря на място. Иначе чистенето и кариесите ги поддържам и в момента.

# 38
  • Мнения: 404
Аз моите в Бг ги правя и съм доволна.  Досега нищо не е паднало, и коронка и пломби.  А и след като вече човек започне да си обръща редовно внимание на зъбите, както сте споменали по-горе то и поддържането им е по-лесно.

Преди два месеца си бях в БГ и ще ви кажа как вървят цените на услугите в малкия град:

пломба с упойка - 25 лева.
вадене на мъдрец 20 лева.
вадене на мъдрец при хирург - 40лева.
лекуване на пулпит - 40 лева.  Слава богу нямам за лекуване зъб.
Снимка на зъб - 3 лева.

та извадих си всички мъдреци (един при хирург) и няколко пломби за 165 лева.

Всичко със упойка защото нямах нерви да се гърча там. 

Тук хората наистина са с много добри зъби, мъжа ми има една единствена пломба в устата си.  дано малкото човече да се е метнала на него в това отношение.

# 39
  • Мнения: 198
v toronto ne sa evtini nikak tezi uslugi vapreki 4e zdraveopazvaneto e bezplatno!
ima dobri zabolekari ,no dokato gi otkrie6..
no slojnite prozeduri obiknoveno pravia v bg (razbira se ako sam planuvala da si hodia),ako ne -v toronto!
no ot skoro si imam benefiti ,taka 4e po4ti nisto ne plastam

# 40
  • Мнения: 3 491
Сега съм решила на степени ще си правя короните тук, имам застраховка, но и доплащането не ми е ниско. Но все пак предпочитам така. Ако не дай боже падне, отиваш и се разправяш със зъболекаря на място. Иначе чистенето и кариесите ги поддържам и в момента.
Аз така направих. Оправих си 3 те коронки тук на порции, доплащахме, вярно, направиха ми и няколко пломби, но да чукна, ето тази седмица се върнах от 3-ти или 4-ти пореден преглед, и няма кариеси! !!  Аз все съм си мислела, че съм с лоши зъби и не мога да добутам то такъв подвиг, близо 2 години без кариес. Единственото, което ми влошава настроението, е че децата ми имат кариеси, а тук измъкването с лошите зъби май не минава, та се чувствам лоша майка.  Embarassed

# 41
  • Мнения: 1 370
Добре че имам застраховка, иначе щях да чакам ваканциите в Бг, за да си оправям зъбите. Много е скъпо,  а за качеството изобщо не мога да кажа, че е по-добро. И като започне да ми бие тези упойки за една пломба, лошо ми става. Последния път като бях за почистване, ми каза, че трябва да ми преправи всички зъби, които са ми правени в БГ, защото не били изпипани, както трябва. Аз й отговорих, да си гледа работата

# 42
За хората в САЩ без застраховка  горещо препоръчвам Америплан. Почти във всеки щат има зъболекари които приемат този дискаунт план. В определени случаи може да ви спести до %80 от сметките. Аз работя в сферата на зъболекарството и ми е пределно ясно какви цветни суми се плащат дори и за нищожно лесни процедури.
За цялото семейство месечната такса е $19.95, за Индивидуални  $11.95. Можете да ходите на зъболекар колкото си поискате, няма никакви ко пейове...има и примерни ценови листове.
Линка към сайта е: http://www.besthealthbenefitsever.com/?gg_AP_R
А тук можете да откриете провайдери в зависимост от ерията в която живеете и да видите примерни ценови листи.
http://providersearch.ameriplanusa.com/

Много удобен дискаунт план. Успех

# 43
  • Мнения: 2 952
Много  добро обслужване, качествено...внимателно....скъпо.Тук си "оправям" зъбите , дори и да си ходя в БГ.

Общи условия

Активация на акаунт