Къде да отседнем в Трявна? - тема 2

  • 148 255
  • 807
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 266
Клемче, нещо не можах да разбера. Как е далеч от центъра, а на централната улица?

# 61
  • Мнения: 1 351
Клемче, нещо не можах да разбера. Как е далеч от центъра, а на централната улица?
Град Трявна е дълъг град и централната улица е тази дългата от началото до края на градът . И центъра е широко понятие , но хотела си е далечко от същинският център . Същинският център е в дясно от ЖП гарата , а този хотел е във ляво - нека така се изразя . Най - добре виж във нета по картата - аз така се ориентирам . Даже се разхождам по сателитната карта и се натъквам на реални снимки на фотошопите от рекламните сайтове на къщи. По същият начин разбирам коя къща във каква местност е , каква всъщност е гората наоколо . Например харесах си тази къща http://garost.tryavna.biz/photo.html , защото се намира по описание във квартал над Зеленика и човек си мисли че и там има борове и е високо , НО  всъщност около къщата са поляни без кьораво дърво . На снимката се виждат овошки само.
Аз това немога да разбера , след като всички гоним цъфтежа на боровете ,то е ясно че къщата неможе да се премести във гората , но може да се засеят 5 - 6 бора във двора на която и да е къща , това е напълно достатъчно , а ако прибавят и една пералня и детски кът - макар и елементарен , ще си осигурят продължителни престои и постоянна заетост на къщите си .... newsm78 newsm78 Не се ли сещат тези хора .........Колко струва един батут , една пързалка , топка , ......5 дървета ........- казвам го със гняв , защото чисто по български се мисли . Качват се нереални снимки да се хванат клиентите и като пристигнат със деца , багаж от на майната си и видят реалността ...... Shocked, много важно - къде да ходят и да търсят наново друга къща или хотел , пък то и там няма да е друго ........Както аз 2013г. се опарих - мухъл и десетина котки по три дивана целите в косми на двора .....- е това дали ще се отрази добре на астматик  #2gunfire Иначе знаят да искат пари , а какво предлагат ....

Последна редакция: сб, 14 мар 2015, 22:04 от klem4e

# 62
  • Мнения: 6 018
Саби, и аз да кажа, че Балканиката не емного близо - Клемче точно го е обяснила - има една улица, която тръгва от центъра (площада с общината) и е мн. дълга, като отива до гарата и продължава още нататък  -та този хотел е доста отдалечен. Всичките ми тези впечатления ги споделям с оглед ежедневно ходене пеш до болница/санаториум. Ако е за инцидентно вървяне - проблем няма, но 7-8-9 дни всеки ден в двете посоки, и то по-голамата част от пътя ти е в абс. градска среда, с коли на всяка крачка - не е удачно и според мен  Confused
Сега се сещам, че авторката на темата за санаториума беше споделила отзиви за къща Борана ли беше, Борика ли, нещо такова. Клемче, ако има и пралня, за теб може би ще е добре. Намира се на централно място, на една уличка с баничарница, която излиза на уличката с пицарията с въртящите кончета. Същевременно е близко до час. кула, съотв. пресичаш шосето и си почти до болницата. Абе удобно й беше разположението, а имаше и дворче и кухня май  newsm78 Дано разбра нещо от обясненията ми  Embarassed

# 63
  • Мнения: 266
Тя е била в къща Борова. Гледах я и нея. Има голям двор, близо е, но цялата е застлана с килими, килимчета и подобни.

# 64
  • Мнения: 266
Клемче, нещо не можах да разбера. Как е далеч от центъра, а на централната улица?
Град Трявна е дълъг град и централната улица е тази дългата от началото до края на градът . И центъра е широко понятие , но хотела си е далечко от същинският център . Същинският център е в дясно от ЖП гарата , а този хотел е във ляво - нека така се изразя . Най - добре виж във нета по картата - аз така се ориентирам . Даже се разхождам по сателитната карта и се натъквам на реални снимки на фотошопите от рекламните сайтове на къщи. По същият начин разбирам коя къща във каква местност е , каква всъщност е гората наоколо . Например харесах си тази къща http://garost.tryavna.biz/photo.html , защото се намира по описание във квартал над Зеленика и човек си мисли че и там има борове и е високо , НО  всъщност около къщата са поляни без кьораво дърво . На снимката се виждат овошки само.
Аз това немога да разбера , след като всички гоним цъфтежа на боровете ,то е ясно че къщата неможе да се премести във гората , но може да се засеят 5 - 6 бора във двора на която и да е къща , това е напълно достатъчно , а ако прибавят и една пералня и детски кът - макар и елементарен , ще си осигурят продължителни престои и постоянна заетост на къщите си .... newsm78 newsm78 Не се ли сещат тези хора .........Колко струва един батут , една пързалка , топка , ......5 дървета ........- казвам го със гняв , защото чисто по български се мисли . Качват се нереални снимки да се хванат клиентите и като пристигнат със деца , багаж от на майната си и видят реалността ...... Shocked, много важно - къде да ходят и да търсят наново друга къща или хотел , пък то и там няма да е друго ........Както аз 2013г. се опарих - мухъл и десетина котки по три дивана целите в косми на двора .....- е това дали ще се отрази добре на астматик  #2gunfire Иначе знаят да искат пари , а какво предлагат ....
Чудесна идея за бизнес инвестиция. Само да спечеля от някъде ....
И аз съм парила и за това искам да подбера този път по-внимателно

# 65
  • Мнения: 1 351
Те не се сещат и да отворят нещо като обществена пералня .......пак ще утрепят рибата - колко ще струват две , три перални и две сушилни , една ютия ......и две жени - персонал ......

# 66
  • в рaя
  • Мнения: 233
И аз съм много възмутена, от 2 месеца несъм спряла да гледам къщите и нищо не ми харесва - или е далеч, или няма никакъв двор, няма трето легло, няма тоалетна, не дават самостоятелни стаи ... харесах вила Бими, но искат да наемем цялата къща. Харесах още три и звънях - едната е Езерото, но онзи ми ти мъж от др. страна на телефона ми вика, че било 30 лв. на човек, 3 - легла - 90 лв., хаха! После ми звъни и ми вика, че било 45лв. стаята, но толкова алчно и нагло говореше, отказах се. На две къщи звънях и уж шеще да проверява дали е свободна за желания период и да ми се обади ... ми мина 1 месец, няма обаждане. А искаме да отидем за 10 дни, изобщо не им трябва явно да си привлекат гости. И така съм в чуденка и не знам къде да отседнем. Важни са ми третото легло и двора.

# 67
  • Мнения: 220
Добре де, толкова ли е зле тази Томова колиба, ако не поръчаме храна а само нощувка?
Вътре чисти ли са стаите,банята, бельото. Разстоянието не ме притеснява, защото съм с кола.
Така ми се иска да сме в гората.

А хотел Бела ми е скъп на мен, миналата година за всички плащахме  30 лв. на вечер в хотел Рай и тази тяхна цена / на Бела/ от 672лв.  ми идва повече, макар и с храната, разликата е 430 лв. - едва ли ще изядем толкова за 7 -8 дни.

Иначе от снимките от сайта на хотела се вижда покрива на болницата.
http://hotelbela.tryavna.biz/gallery.html

# 68
  • Мнения: 1 351
Освен казаните важни неща за Тупурче - дворче и трето легло , са ми важни самостоятелни санитарни възли и пералня , печка няма да се разсърдя ако има и съдомиялна , че със този глутен по съдовете единствено така се отмива.., три бора във двора ........наистина съм бясна и ни си преструвам изобщо. Сега звънях във друга къща казаха ми 45лв на семейство от двама + дете на 5 години - жънат сега яко ........, и то без пералня , без съдомиялна само готварска печка във кухнята , няма и борове наблизо . Яд ме е защото започвам да правя компромиси със изискванията си , а ще дам една чанта пари и то за нищо.

# 69
  • Мнения: 266
Аз започвам да се чудя дали си заслужава цялото приключение. Нищо подходящо не намирам.
То ако ще сме в града дали въздуха ще е чист?
Като няма двор хлапето да побяга малко, какво да го правя по цял ден?
Чета, че няма и  подходящ парк за деца. То и във Варна можем да си правим процедури и да стоим по цял ден у дома.

# 70
  • Мнения: 349
А в тази вила Бими някой ходил ли е? Близо ли е до борова гора newsm78

# 71
  • Мнения: 2 494
Съвсем ли няма парк и място за разходки на децата  Thinking
Сандански в това отношение няма равен, паркът е уникален!!!

# 72
  • Мнения: 6 018
Добре де, толкова ли е зле тази Томова колиба, ако не поръчаме храна а само нощувка?
Вътре чисти ли са стаите,банята, бельото. Разстоянието не ме притеснява, защото съм с кола.
Така ми се иска да сме в гората.

В интерес на истината стаите са чисти, чисти се редовно. Баня + тоалетна бяха малко помещение, но чисто. Ние, понеже както казах, бяхме сами в хотела, настаниха ни в стаята с голямата тераса (на снимките я има) - терасата е много хубава, с прекрасна гледка. Аз се разочаровах от несъответствието на реалността с описанията в сайта - за детския кът основно, басейна и т.н. Иначе - дворът е голям, с тревичка, има и въжена люлка.
Аз също бях с кола, но държах да вървим пеша колкото се може повече. Така или иначе всеки ден сме по колите, поне на почивка да не ги ползваме толкова Confused
Меган, да, паркът в Сандански е страхотен и не знам другаде дали има подобен. В Трявна, около общината има детска площадка  - люлки, пързалки, батути, колелаот тези големите - за двама и повече човека, даже за цели семейства. Та май това беше основното забавление. Мен не ме притеснява това кой знае колко, защото моята обича да се разхожда и просто така, безцелно, така, че ходим по крайните квартали на разходка, бяхме стигнали от Чичо Томовата колиба до първото село нагоре след нея, забравих сега как се казва. Та стига децата да обичат, варианти за разходки има.
Така и не отидохме до езерото, този път живот и здраве, ще оправим грешката.
Клемче, досега не съм срещала в описанията на къщи и хотели да има съдомиялна, почти мисия невъзможна ми се струва да намериш.

# 73
  • Мнения: 2 494
Обадих се в Калина палас, може да се ползва басеина, но цената е 10лв, включително на дете, тия луди ли са? Да не говорим за цените им като цяло,голяма скъпотия  Whistling

Препоръчайте ми къде може да ползваме топъл басеин? Hug

# 74
  • Мнения: 171
Здравейте! Бих искала да попитам хотел Калина Палас много ли е отдалечен от тази борова горичка, опитах се да се ориентирам на картата къде е санаториума, болницата и хотелите, но не успях май много добре Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт